ile powinnam ważyć? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-08-10, 13:27   #1
bonifaczka
Raczkowanie
 
Avatar bonifaczka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 240
Question

ile powinnam ważyć?


HEj! Mam pytanie: mam 15 lat, 170 cm wzrostu i cały czas sie zastanawiam, ile powinnam wazyć? Proszę, odpowiedzcie!
bonifaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-10, 14:09   #2
kaitlyn
Raczkowanie
 
Avatar kaitlyn
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 31
GG do kaitlyn
Dot.: ile powinnam ważyć?

Hmm to zależy przede wszystkim od Twojej budowy, w różnych tabelach piszą różnie, wg mnie powinnaś obliczyć sobie BMI (wzrost*wzrost, wagę dzielisz przez wynik) mówi się, że norma dla kobiet jest od 19 do 24 ale dla młodej dziewczyny to chyba będzie 19-23.

Myślę, że gdybym ja była Twojego wzrostu to chciałabym się "zmieścić" pomiędzy 58 a 66kg ale to moje subiektywne odczucie
__________________
"ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy.."
kaitlyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-10, 14:11   #3
Joey
Zakorzenienie
 
Avatar Joey
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 390
Dot.: ile powinnam ważyć?

z tym bywa różnie. Kazdy ma inną budowę ciała i nie można tego jednoznacznie określić. Ale wpisałam na dieta.pl twoje dane i wyszło, że przecietna waga kobiety przy wzroscie 170cm i wieku 15l. wynosi 59 kg (+/- 5 kg). Jednak nie radzę się tym zbytnio przejmować, nie jest tak, że POWINNAŚ ochudzać sie, aby osiagnąć "idealną" wagę.

Gdzies czytałam, że idealna waga to ta którą mamy jedząc tylko z głodu (nie np. z nudów) i uprawiając lekki sport,ćwiczenia, jakiś minimalny chociaż ruch.

Joey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-10, 14:16   #4
bonifaczka
Raczkowanie
 
Avatar bonifaczka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 240
Dot.: ile powinnam ważyć?

No bo ja od jakoś ponad pół roku dość intensywnie ćwiczę. Moja waga się nie zmienia, ale moje mięśnie i sylwetka wyraźnie się poprawiły. Moje BMI wynosi 20, 23 czy cos takiego. Taknka tłuszczowa( mierzona na maszynie) też 20. Więc chyba tak źle to jeszcze nie jest
bonifaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-10, 16:35   #5
RóŻoWaAa
Przyczajenie
 
Avatar RóŻoWaAa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 13
Dot.: ile powinnam ważyć?

ja mam 13 lat 168 cm wzrostu i waże 45 kg. Ale mam zamiar schudnąć jak myślicie ile powinnam ważyć??
RóŻoWaAa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-10, 18:15   #6
Marlena_A_
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Avatar Marlena_A_
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: niedaleko Gliwic :)
Wiadomości: 138
GG do Marlena_A_
Dot.: ile powinnam ważyć?

13 lat i już się chcesz odchudzać ? nie lepiej jakiś sport? poza tym i tak jesteś chudzinka jak na taki wzrost.
Marlena_A_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-10, 18:46   #7
Joey
Zakorzenienie
 
Avatar Joey
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 390
Dot.: ile powinnam ważyć?

Cytat:
Napisane przez RóŻoWaAa
ja mam 13 lat 168 cm wzrostu i waże 45 kg. Ale mam zamiar schudnąć jak myślicie ile powinnam ważyć??
Różowa, nie odchudzaj się ! Masz 168cm i 45 kg - te dane wskazują szczupłą osobę. Naprawdę szczupłą, bardzo szczupłą wręcz. Oczywiście wiem, że takich rzeczy nie powinno się oceniać na podstawie dwóch liczb, trzeba taką osobę WIDZIEĆ. Ale wierz mi - widziałam moją koleżankę: 160 cm i 38 kg- byla naprawdę BARDZO CHUDA. Fakt ważyła mniej, ale też byla niższa od ciebie.Proporcja mniej wiecej ta sama.
Joey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-08-10, 18:48   #8
Joey
Zakorzenienie
 
Avatar Joey
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 390
Dot.: ile powinnam ważyć?

wpisalam Twoje dane na dieta.pl i wyszło mi, że masz NIEDOWAGĘ 2 kg. Znaczy "powinnaś" ważyć 2 kg więcej.
Joey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-10, 22:03   #9
RóŻoWaAa
Przyczajenie
 
Avatar RóŻoWaAa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 13
Dot.: ile powinnam ważyć?

ale wnerwiają mnie moje uda bo mam duże większe od tyłka a to dlatego że zachcialo mi sie na rowerze jeździć i na basen chodzić niby schudłam 1 kg. ale czuje że moje uda są większe tłuszczyk zamienił się w mięśnie
RóŻoWaAa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-10, 23:49   #10
Joey
Zakorzenienie
 
Avatar Joey
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 390
Dot.: ile powinnam ważyć?

ale napewno całość wygląda lepiej, niz zanim zaczelas uprawiać sport. Bo teraz pewnie masz te partie ciała jędrne, a przedtem być moze byl to głównie tłuszcz ?
Joey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-11, 10:52   #11
RóŻoWaAa
Przyczajenie
 
Avatar RóŻoWaAa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 13
Dot.: ile powinnam ważyć?

tłuszczuk był ale mowią





że ogólnie jestem szczupła
RóŻoWaAa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-08-11, 11:06   #12
Marlena_A_
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Avatar Marlena_A_
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: niedaleko Gliwic :)
Wiadomości: 138
GG do Marlena_A_
Dot.: ile powinnam ważyć?

no to po co Ci odchudzanie ? zaczynasz dojrzewać, więc odchudzanie to nie najlepszy pomysł tak jak wyżej napisałam - znajdź sobie jakiś sport a sport wpływa oczywiście korzystnie na nasze zdrowie i poprawę sylwetki
Marlena_A_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-11, 12:40   #13
Joey
Zakorzenienie
 
Avatar Joey
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 390
Dot.: ile powinnam ważyć?

Cytat:
Napisane przez RóŻoWaAa
tłuszczuk był ale mowią





że ogólnie jestem szczupła
no widzisz! inni są bardziej obiektywni, bo nie utożsamiają sie z twoim cialem.
Joey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-14, 13:29   #14
bioko1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 8
Dot.: ile powinnam ważyć?

Cytat:
Napisane przez RóŻoWaAa
ja mam 13 lat 168 cm wzrostu i waże 45 kg. Ale mam zamiar schudnąć jak myślicie ile powinnam ważyć??
Ty lepiej się nie odchudzaj bo i tak masz niedowage!Ciekawe z czego Chcesz schudnąć !Masz idealną wagę POZDRAWIAM!
bioko1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-14, 20:01   #15
julcia91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraina Miłości
Wiadomości: 26
GG do julcia91
Dot.: ile powinnam ważyć?

A ja mam 14 lat, 43 kilo i 155 wzrostu
julcia91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-14, 21:06   #16
martusia89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 9
Dot.: ile powinnam ważyć?

Dziewczyny powiem Wam jedno- jesli Wasza waga jest w normie a chcecie schudnac nie odchudzajcie sie,warto jedynie zrezynowac z jedzenia slodyczy i zaczac uprawiac jakis sport,gimnastyke. Latwo jest niestety popasc w zabuzenia odzywiania, ktore sa w stanie zmarnowac wiele lat zycia czlowiekowi=/
martusia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-14, 21:45   #17
fabienne
Raczkowanie
 
Avatar fabienne
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 249
Dot.: ile powinnam ważyć?

Cytat:
Napisane przez RóŻoWaAa
ja mam 13 lat 168 cm wzrostu i waże 45 kg. Ale mam zamiar schudnąć jak myślicie ile powinnam ważyć??
Jak to chcesz schudnąć?? Przecież ty już teraz jesteś zbyt chuda! Ja mam sporo lat więcej od ciebie, ważę mniej więcej tyle samo (ew.0,5-1 kg w górę), ale jestem aż 8 cm niższa i uważam, że jestem za szczupła to co dopiero ty...W przeciwieństwie do ciebie, bardzo chciałabym przytyć, tylko nie wiem, jak to zrobić? Naprawdę przy takim stosunku wagi do wzrostu nie warto się odchudzać, zwłaszcza w tak młodym wieku!!! Możesz narobić sobie więcej szkody niż pożytku. Pozdrawiam
fabienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-14, 22:14   #18
tweetbosa
Raczkowanie
 
Avatar tweetbosa
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 230
GG do tweetbosa
Dot.: ile powinnam ważyć?

to co powecie o mojej wadze ??
1,66 i 18 lat ... jak to wyglada ??
tweetbosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-14, 22:29   #19
Madziulka_17
Wtajemniczenie
 
Avatar Madziulka_17
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 262
Dot.: ile powinnam ważyć?

A ja mam prawie 18 latek ... 160 cm wzrostu i 57 kg i nie narzekam ...
Madziulka_17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-08-15, 09:12   #20
lorinka
Rozeznanie
 
Avatar lorinka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 897
Dot.: ile powinnam ważyć?

ja mam 16 lat, 168cm wzrostu i 47 albo 48 kg. Też powinnam się odchudzać...? Wpędzacie mnie tu w kompleksy, dziewczyny...
__________________
Ze wszystkich rzeczy, które kiedykolwiek utraciła, najbardziej żal jej było rozumu...

Gdzieśtam czeka na nią Książe w lazurowoniebieskich kalesonach... kiedyś ją znajdzie. Bo ona nie szuka. Nie teraz. Nie... nie teraz...

She walks on the boulevard of broken dreams.


lorinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-15, 12:13   #21
tweetbosa
Raczkowanie
 
Avatar tweetbosa
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 230
GG do tweetbosa
Dot.: ile powinnam ważyć?

ty odchudzac ... eh waze od ciebie o 7 kg wiecej i sama sie zastanawiam ale ty to chya szkielecik jestes :P buz
tweetbosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-15, 12:34   #22
moniczka2222
Rozeznanie
 
Avatar moniczka2222
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Wielka Brytania
Wiadomości: 998
Dot.: ile powinnam ważyć?

a ja mam prawie 30 lat mam 167 i waze 44 kg - zdecydowanie za malo , ale nie moge przytyc
moniczka2222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-15, 12:57   #23
czarna.noc
Wtajemniczenie
 
Avatar czarna.noc
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: wow city
Wiadomości: 2 908
Dot.: ile powinnam ważyć?

Cytat:
Napisane przez fabienne
.W przeciwieństwie do ciebie, bardzo chciałabym przytyć, tylko nie wiem, jak to zrobić?
A liczylas moze, ile kalorii zjadasz na 1 dzien? Ja sie pofatygowalam i zrobilam spis i wyszlo mi, ze jem 2700 na dzien. A poniewaz chce przybrac na wadze, staram sie jesc wiecej niz zwykle, czyli dochodze do 3000 kcal. Na razie wskoczyl mi jeden kilogram mysle, ze to dobry sposob, bo od razu widac po spisie, co jest najbardziej kaloryczne.. i mozna to jesc
PS jeszcze w innym watku "brak pupy" dziewyna podala przepis na koktail "na mase" mozesz go sobie przyrzadzic by przytyc
czarna.noc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-15, 19:21   #24
Madzia K
Raczkowanie
 
Avatar Madzia K
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Kuba ;)
Wiadomości: 52
GG do Madzia K
Dot.: ile powinnam ważyć?

Hej dziewczyny!Ja mam 20 lat,167 wrostu i przez bardzo dlugi czas wazylam 55-56kg.Wczoraj weszlam na wage i bylam w szoku bo waze 48 !moja waga strasznie spadla co bylo nie kontrolowane i wcale nie chcialm schudnac bo i tak jestem szczupla.fakt,schudlam bo ostatnio mialam bardzo duzo strasu i ,bardzo malo jadlam (a miesa i slodyczy wogole nie jadlam).Jak myslicie jakie badanie powinnam zrobic?
Madzia K jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-15, 20:16   #25
fabienne
Raczkowanie
 
Avatar fabienne
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 249
Dot.: ile powinnam ważyć?

Cytat:
Napisane przez czarna.noc
A liczylas moze, ile kalorii zjadasz na 1 dzien? Ja sie pofatygowalam i zrobilam spis i wyszlo mi, ze jem 2700 na dzien. A poniewaz chce przybrac na wadze, staram sie jesc wiecej niz zwykle, czyli dochodze do 3000 kcal. Na razie wskoczyl mi jeden kilogram mysle, ze to dobry sposob, bo od razu widac po spisie, co jest najbardziej kaloryczne.. i mozna to jesc
PS jeszcze w innym watku "brak pupy" dziewyna podala przepis na koktail "na mase" mozesz go sobie przyrzadzic by przytyc
Nigdy nie liczyłam kalorii i kompletnie się na tym nie znam, nie mam zielonego pojęcia, co ile ma Gdzie moge to sprawdzić? Wiem, że są jakieś tabele, przeliczniki itd. bo moje koleżanki wiecznie o tym gadają, ale mi jakoś nigdy nie było to potrzebne... Ale z tego, co piszesz, to może rzeczywiście powinnam się tym zainteresować. Zwł. że nie widzę innego sposobu na przytycie. Dzięki za informacje. Może przyrządzę sobie ten koktail. Pozdrawiam
fabienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-16, 11:22   #26
czarna.noc
Wtajemniczenie
 
Avatar czarna.noc
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: wow city
Wiadomości: 2 908
Dot.: ile powinnam ważyć?

Ja korzystalam ze strony :
www.fitness.76.pl ale teraz ona nie dziala
Moim zdaniem jest dobra, bo podaje ilosc kalorii nie w 100gramach (a ja nie wiem ile to 100gram) tylko zwykle w jednej porcji danego posilku. Nie ma tu oczywiscie wszystkich wartosci, ale zawsze mozna dopytac osobe zaiteresowana w temacie
Jeszcze ta strona jest niezla: http://zdrowezywienie.w.interia.pl/tabelekaloryczne.htm
czarna.noc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-17, 17:00   #27
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: ile powinnam ważyć?

siemka czytajac wasze posty głupio sie czuje taka gruba ja mam 14,5 lat i mam 158 wzrostu i waze 54 kg .... . ale jak dla mnie to i tak spadła waga w pażdzierniku po weselu kuzynki wchodząc po tygodniu na wage ważyłam 62 kg lecz postanowiłam cosik z tym zrobić narazie schudłam 8 kg ... a od wrzesnia moja waga bedzie jesce malała bo mam troche ok 1,5 km :P do szkoły i zaczne chodzic pieszo nie autobusem a po zatym bede chodzić na sks ( chodziłam tylko na kosza ) teraz bede chdozic na kosza i piłke ręczną i oczywiście nie jem słodyczy , ziemniaków , chleba ( tylko waze lub sucharki ) i tłustych potraw zobaczymy jak to pójdzie wiem tylko ze musze być chuda chce wazyc 48- 50 kg albo i jesce mniej ... musze pokazać rodzinie ze potrafie schudnąc bo mam taka jedna ciocie która strasznie krytykuje moją wage zobacze ją w wakacje następne dopiero ale do tej potry musze byc bardzo chuda jak myslicie uda mi sie ??
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-17, 19:51   #28
fabienne
Raczkowanie
 
Avatar fabienne
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 249
Dot.: ile powinnam ważyć?

No no, widzę, że ostro się zabrałaś za odchudzanie Myślę, że przy takiej dyscyplinie może ci się udać. Tylko trochę niepokojący jest twój wiek (jeśli mogę coś zasugerować - nie odchudzaj się tak na poważnie, nie ograniczaj radykalnie ilości spożywanych potraw; wiadomo, trzeba jeść mniej słodyczy i tłustości, ale nie rezygnuj całkiem z mięsa, bo twój młody organizm go potrzebuje ) Poza tym bardzo dobrze, że starasz się zrzucić zbędne kilogramy poprzez uprawianie sportu. To najlepsze co można zrobić i chwała ci za to, że zamiast narzekać na swój wygląd, będziesz dużo trenować.
A tak a propos nie ma to jak złośliwa ciotka aby pokazać jej, że się myli, można zdziałać cuda - znam to z autopsji. Zatem trzymam kciuki, pozdrowionka
fabienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-17, 19:55   #29
fabienne
Raczkowanie
 
Avatar fabienne
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 249
Wink Dot.: ile powinnam ważyć?

Cytat:
Napisane przez czarna.noc
Ja korzystalam ze strony :
www.fitness.76.pl ale teraz ona nie dziala
Moim zdaniem jest dobra, bo podaje ilosc kalorii nie w 100gramach (a ja nie wiem ile to 100gram) tylko zwykle w jednej porcji danego posilku. Nie ma tu oczywiscie wszystkich wartosci, ale zawsze mozna dopytac osobe zaiteresowana w temacie
Jeszcze ta strona jest niezla: http://zdrowezywienie.w.interia.pl/tabelekaloryczne.htm
Jeszcze raz dzięki za odpowiedź Mam nadzieję, że uda mi się trochę przytyć, bo mam już swoje lata, a wciąż wyglądam jak dziewczynka...
fabienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-18, 15:56   #30
bioko1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 8
Lightbulb Dot.: ile powinnam ważyć?

Cytat:
Napisane przez Madzia K
Jak myslicie jakie badanie powinnam zrobic?
Miom zdaniem powinnaś iść na badanie kontrolne krwi i moczu! To wykaże czy z Twoim organizmem wszystko OK i wykryje czy przez przypadek nie nabawiłaś się ANEMI!! Pozdrawiam!
bioko1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:18.