olejek rycynowy + nafta kosmetyczna - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-07-29, 15:19   #1
natidorka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 4

olejek rycynowy + nafta kosmetyczna


Hej Mam pytanko w jakich proporcjach mieszać olejek rycynowy i nafte kosmetyczną na włosy ? Nie chce z tego robić żadnej maseczki tylko po prostu zmieszać te dwa produkty
natidorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-29, 17:01   #2
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: olejek rycynowy + nafta kosmetyczna

Cytat:
Napisane przez natidorka Pokaż wiadomość
Hej Mam pytanko w jakich proporcjach mieszać olejek rycynowy i nafte kosmetyczną na włosy ? Nie chce z tego robić żadnej maseczki tylko po prostu zmieszać te dwa produkty
W dowolnej. Oba produkty można równie dobrze stosować solo, więc proporcje są dowolne.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-23, 06:43   #3
japoneczka01
Raczkowanie
 
Avatar japoneczka01
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 374
Dot.: olejek rycynowy + nafta kosmetyczna

Nafta kosmetyczna jest oczyszczona i pozbawiona naturalnych odżywczych składników. Tylko nafta nieoczyszczona, taka do lampy faktycznie odżywia i wzmacnia włosy. Nafta łatwo zmywa się z włosów, nawet ta nieoczyszczona.
japoneczka01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-23, 08:58   #4
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: olejek rycynowy + nafta kosmetyczna

Cytat:
Napisane przez japoneczka01 Pokaż wiadomość
Nafta kosmetyczna jest oczyszczona i pozbawiona naturalnych odżywczych składników. Tylko nafta nieoczyszczona, taka do lampy faktycznie odżywia i wzmacnia włosy. Nafta łatwo zmywa się z włosów, nawet ta nieoczyszczona.


Nie każdy produkt ma za zadanie wzmocnić i odżywić. Ja stosuję naftę, bo fantastycznie nabłyszcza, nie znam drugiego takiego produktu, który dawałby choćby zbliżony efekt.
Moim zdaniem nafta nie zmywa zmywa się łatwo.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-23, 12:07   #5
japoneczka01
Raczkowanie
 
Avatar japoneczka01
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 374
Dot.: olejek rycynowy + nafta kosmetyczna

Włosy mają połysk, gdy mają zamknięte łuski, bo to one odbijają światło. Szampony czy jakieś inne środki z reguły otwierają łuski, aby włosy się oczyściły, ale ich z powrotem nie zamykają, stąd często włosy są po umyciu matowe i pierzą się. Aby więc przywrócić włosom gładkość i łatwość w rozczesywaniu, a nawet w układaniu, należy zamknąć łuski i do ostatniego płukania dodać do wody coś kwaśnego, np. sok z cytryny, ocet, kwaśne wino, itp. Nafta czy chcesz, czy nie zawsze wsiąknie trochę w skórę i dostanie się do cebulek, i odżywi włosy.
Jeśli chodzi o trudności w zmywaniu to może jest zależne od tego czym się myje włosy. U mnie zwykły ziołowy szampon załatwia temat.
Trzeba dbać o zamykanie łusek, bo jak się tego nie robi to włosy zaczepiają się tymi otwartymi łuskami jeden o drugiego, plączą się przy rozczesywaniu i zwyczajnie wyłamują się.
Olejek rycynowy to on dopiero jest trudny w zmywaniu.

Edytowane przez japoneczka01
Czas edycji: 2015-08-23 o 12:11
japoneczka01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-23, 20:04   #6
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: olejek rycynowy + nafta kosmetyczna

Cytat:
Napisane przez japoneczka01 Pokaż wiadomość
Włosy mają połysk, gdy mają zamknięte łuski, bo to one odbijają światło. Szampony czy jakieś inne środki z reguły otwierają łuski, aby włosy się oczyściły, ale ich z powrotem nie zamykają, stąd często włosy są po umyciu matowe i pierzą się. Aby więc przywrócić włosom gładkość i łatwość w rozczesywaniu, a nawet w układaniu, należy zamknąć łuski i do ostatniego płukania dodać do wody coś kwaśnego, np. sok z cytryny, ocet, kwaśne wino, itp. Nafta czy chcesz, czy nie zawsze wsiąknie trochę w skórę i dostanie się do cebulek, i odżywi włosy.
Żadne płukanki ani oleje nie działały tak jak nafta, ja te wszystkie włosomaniacze sposoby przerabiałam po tysiąckroć i żaden z nich nie został w mojej pielęgnacji do dziś. Nafta nie odżywia mi cebulek, bo nie nakładam jej na skórę głowy. Nabłyszcza mi po prostu włosy od razu po pierwszym użyciu, efekt trwa do kilku myć.
Załączam porównanie sprzed roku jak na moje włosy działały oleje a jak działa nafta.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Kolaż1.jpg (104,8 KB, 11 załadowań)
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-24, 13:11   #7
natidorka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 4
Dot.: olejek rycynowy + nafta kosmetyczna

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Żadne płukanki ani oleje nie działały tak jak nafta, ja te wszystkie włosomaniacze sposoby przerabiałam po tysiąckroć i żaden z nich nie został w mojej pielęgnacji do dziś. Nafta nie odżywia mi cebulek, bo nie nakładam jej na skórę głowy. Nabłyszcza mi po prostu włosy od razu po pierwszym użyciu, efekt trwa do kilku myć.
Załączam porównanie sprzed roku jak na moje włosy działały oleje a jak działa nafta.
ale ile stosować nafty żeby ani nie zniszczyc w pewien sposób włosów, ale żeby było widać efekty, i ile razy w tyg stosować, Dodam że włosy mi się bardzo przetłuszczają i musze je myć codziennie
natidorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-08-24, 13:32   #8
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: olejek rycynowy + nafta kosmetyczna

Cytat:
Napisane przez natidorka Pokaż wiadomość
ale ile stosować nafty żeby ani nie zniszczyc w pewien sposób włosów, ale żeby było widać efekty, i ile razy w tyg stosować, Dodam że włosy mi się bardzo przetłuszczają i musze je myć codziennie
Wedle potrzeb. Jak pisałam u mnie efekt trwa do kilku myć, więc nakładam średnio raz na tydzień.
Oczywiście nie u każdego nafta w taki sposób zadziała. To jest metoda dla włosów potrzebujących dociążenia a nie bogatej, odżywczej pielęgnacji.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-08-24 14:32:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:35.