Praca a kryzys ekonomiczny - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-02-21, 08:33   #31
kalija
Zadomowienie
 
Avatar kalija
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 614
Dot.: Praca a kryzys ekonomiczny

Cytat:
Napisane przez carmen20 Pokaż wiadomość
A może sie ktoś wypowie jeszcze, jakie studia wybrał ? Dzienne czy zaoczne? I czy żałuje wyboru ?
Ja robiłam licencjat dziennie (aministracja publ.) a pracy dla dziennych nie jest za dużo, no chyba, że na kasie w markecie teraz robie magisterke zaocznie i powiem Ci, że pracy szukałam... przez prawie 7 miesięcy (brak dośw., kryzys, a na dodatek to że jestem z małego miasta).

Na rynku pracy obecne bardziej liczy się doświadczenie, fakt. Jest naprawde dużo magistrów, więc dyplom ma teraz mniejsze znaczenie niż kiedyś.

Pytałaś czy żałuje wyboru. Tak. Gdybym mogła cofnąć czas, nie poszłabym na dzienne...

Cytat:
Napisane przez margaritka Pokaż wiadomość
W firmie ja rekrutuję ludzi do pracy i pierwsze co bierzemy pod uwagę to doświadczenie, może to byc osoba nadal ucząca się ale z doświadczenie musi byc niestety...
Ale gdzie zdobyć doświadczenie, skoro nikt bez doświadczenia nie chce zatrudnać

Edytowane przez kalija
Czas edycji: 2009-02-21 o 08:34
kalija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-25, 16:03   #32
carmen20
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 093
Dot.: Praca a kryzys ekonomiczny

Dziewczyny a wiecie może czy po szkole bede mogła sobie pójść do biura pracy i powiedzieć ze chciałabym mieć staż w banku i oni mi go załatwią ? Jakby co to jestem w liceum ogólnokształcącym :/
carmen20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-25, 16:24   #33
Sesja
Zakorzenienie
 
Avatar Sesja
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: LBN
Wiadomości: 3 979
Dot.: Praca a kryzys ekonomiczny

mozesz sama pojsc do pracodawcy z wnioskiem ze chcialabys miec u nich staz.
__________________
Życie jest zmianą. Jeśli przestaniesz się zmieniać, przestaniesz żyć.
Sesja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-25, 22:10   #34
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Praca a kryzys ekonomiczny

Ojej. Temat tak czesto walkowany, ze az sie chce napisac, ze wyszukiwarka nie gryzie.

Zglaszam sie jako dyzurna zwolenniczka studiow dziennych. Zaoczne to jakas przesada, no jeszcze rozumiem, ze ktos robi tak podyplomowe czy jakies uzupelniajace czy drugi kierunek.

Generalnie idea studiow na czyms polega, to pewna filozofia. Moim zdaniem nie sluza one tylko zdobywaniu wiedzy, bo wiekszosc tej wiedzy mozna zdobyc w inny sposob - czy to samemu czytajac ksiazki, czy to poprzez prace zawodowa czy to robiac rozne kursy.

Dopiero rozumiejac, ze nie o sama wiedze tu chodzi mozna zrozumiec dlaczego zaoczne nie sa dobrym odpowiednikiem.

Co do pracy - tu bywa prawie jak w zyciu uczuciowym - nie ma zadnych regul, a wiekszosc pogladow jakie slysze od mlodych ludzi (przedzial 20-25 lat) wzbudza we mnie zaskoczenie. Rynek nawet przy naprawde stabilnej sytuacji gospodarczej (a takiej nie mamy) nie jest az tak uporzadkowany i od linijki to niewiele da sie zmierzyc. A wlasnie takie proby przewidywania przyszlosci slysze. Nawet w samym pomysle by prognozowac nie widze nic zlego, ale ta pewnosc, ze bedzie tak a tak, ze na pewno bedzie taka sytuacja i dana osoba bedzie w tej sytuacji odgrywac konkretna role, ta i na pewno zadnej innej. Szok.

Co do pracy po 12 godzin - bo to wyczytalam w watku. To sie ustosunkuje. To przechodzi, oby. Bo jak nie to zawal serca gotowy. Dluzej niz pol roku sie nie da.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-27, 19:40   #35
mkola
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 9
Dot.: Praca a kryzys ekonomiczny

hej Dziewczyny Według mnie lepiej wybrać studia dzienne, zawsze łatwiej przenieść się z dziennych na zaoczne niż odwrotnie. Sama studiowałam na studiach dziennych (robiłam dwa kierunki dzienne na dwóch róznych uczelniach jednocześnie), dostawałam stypendia, w wakacje pracowałam, w semestrze udzielałam korepetycji, robiłam praktyki. Dzięki temu na studiach utrzymywałam się sama, a wybrałam sobie miasto położone ponad 500 km od mojej rodzinnej miejscowości. Na 4 roku studiów zaczęłam pracować na umowę zlecenie w zawodzie, a pod koniec 5 już na umowę o pracę w pełnym wymiarze godzin. Muszę się przyznać, że było ciężko, ale nie załuję, że tak się wszystko potoczyło. Studia dzienne mozna łaczyć z praktyką i jest też pewien wysiłek, tak jak łączenie stuiów zaocznych z pracą, ale wiadomo, że się opłaca

Pozdrawiam
mkola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-27, 21:54   #36
carmen20
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 093
Dot.: Praca a kryzys ekonomiczny

Cytat:
Napisane przez mkola Pokaż wiadomość
hej Dziewczyny Według mnie lepiej wybrać studia dzienne, zawsze łatwiej przenieść się z dziennych na zaoczne niż odwrotnie. Sama studiowałam na studiach dziennych (robiłam dwa kierunki dzienne na dwóch róznych uczelniach jednocześnie), dostawałam stypendia, w wakacje pracowałam, w semestrze udzielałam korepetycji, robiłam praktyki. Dzięki temu na studiach utrzymywałam się sama, a wybrałam sobie miasto położone ponad 500 km od mojej rodzinnej miejscowości. Na 4 roku studiów zaczęłam pracować na umowę zlecenie w zawodzie, a pod koniec 5 już na umowę o pracę w pełnym wymiarze godzin. Muszę się przyznać, że było ciężko, ale nie załuję, że tak się wszystko potoczyło. Studia dzienne mozna łaczyć z praktyką i jest też pewien wysiłek, tak jak łączenie stuiów zaocznych z pracą, ale wiadomo, że się opłaca

Pozdrawiam
Jestem pełna podziwu dla Ciebie. Niewiele osób dałoby radę pogodzić dwa kierunki studiów i jeszcze pracę. Mnie chyba zabrakłoby determinacji... Pozdrawiam
carmen20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:37.