pompki- jak ułożyć ręce?!? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-02-20, 23:12   #1
namiastka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 528
Question

pompki- jak ułożyć ręce?!?


Jak w tytule- jak ułożyć dłonie przy robieniu pompek (damskich)? Palce dłoni mają być do wewnątrz i przy tym położeniu zginać łokcie na zewnątrz? czy może lepiej jest mieć palce dłoni wzdłuż ciała, a łokcie zginać 'w dół' w stronę pasa? czy to ma jakieś znaczenie? pracują inne mięśnie? które pompki dają jakie rezultaty? które polecacie?
namiastka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-21, 08:32   #2
Laurana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 46
Dot.: pompki- jak ułożyć ręce?!?

Ja moge podzielic sie moim zdaniem. Pompek robie (niestety) spoooro na treningach.
Mozesz robic dwojako, jezeli skierujesz palce w przod i generalnie rece bedziesz trzymac bliziutko ciala (tak by lokcie prwie ze jezdzily po zebrach ) to wycwiczysz sobie pikny triceps, jezeli rozstawisz raczki szerokotaksamo kierujac palce w przod bedziesz cwiczyc bardziej klatke piersiowa oraz poczujesz naramienny mniejszy(taki jeden z naramiennych,ktory po czasie ladnie potrafi sie zarysowac)
Co do pompek szeroko z palcami skierowanymi do siebie)w sesie palce skierowane do srodka,naprzeciw siebie..neiwiem jak to wytlumaczyc bardziej ) to nie sa to pompki ktore bym polecala,ale to moze byc wynikiem tego ze mam pewna stara kontuzje barku ktora akurat w tej pozycji mi przeszkadza
Tyle z mojego wywodu milego pompowania
Laurana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-24, 13:06   #3
namiastka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 528
Dot.: pompki- jak ułożyć ręce?!?

czyli sposób drugi, jak dla mnie, bo ja chcę troszkę klatę pomęczyć i troszkę ramiona.
dziękuję!
namiastka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:15.