Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II - Strona 106 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-09-21, 15:54   #3151
cassie91910
Zadomowienie
 
Avatar cassie91910
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 476
GG do cassie91910
Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cześć dziewczyny
Nie byłam jeszcze u dermatologa, ale kupiłam kremy z kwasami z Pharmaceis na noc z kwasem migdałowym 5% i 10%. Obecnie używam tego 10%. Myje La Roche Posay żelem 2x dziennie używam kremu z La Roche Hydrophase z UV nawilżającego na zmianę z matującym kremem z Tołpy. Czy cos jeszcze powinnam dodać do swojej pielęgnacji? Trądzik na brodzie troche znika mam nadzieje ze dzięki kwasowi migdalowemu.
__________________
You are not alone dear loneliness.
cassie91910 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-21, 21:35   #3152
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Dziewczyny, czy macie jakieś godne polecenia korektory do zamaskowania wyprysków i czerwonych śladów? Wszystko czego do tej pory używałam po jakimś czasie od nałożenia wysusza skórę, która czasami nawet łuszczy się w tych miejscach, co nie wygląda ciekawie, podkłady natomiast szybko znikają ze skóry
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-21, 21:41   #3153
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez cassie91910 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny
Nie byłam jeszcze u dermatologa, ale kupiłam kremy z kwasami z Pharmaceis na noc z kwasem migdałowym 5% i 10%. Obecnie używam tego 10%. Myje La Roche Posay żelem 2x dziennie używam kremu z La Roche Hydrophase z UV nawilżającego na zmianę z matującym kremem z Tołpy. Czy cos jeszcze powinnam dodać do swojej pielęgnacji? Trądzik na brodzie troche znika mam nadzieje ze dzięki kwasowi migdalowemu.
Ja bym dodała coś delikatnego do mycia, może miód?? i jakąś maseczkę ewentualnie.

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy macie jakieś godne polecenia korektory do zamaskowania wyprysków i czerwonych śladów? Wszystko czego do tej pory używałam po jakimś czasie od nałożenia wysusza skórę, która czasami nawet łuszczy się w tych miejscach, co nie wygląda ciekawie, podkłady natomiast szybko znikają ze skóry
Nie używałam, ale dużo dziewczyn poleca podkład Dermacol właśnie punktowo, bo jako podkład jest ciężki i robi maskę, ale można go też mieszać z innymi podkładami w celu poprawy krycia. Ma dobrą cenę i dużo kolorów.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-21, 21:47   #3154
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy macie jakieś godne polecenia korektory do zamaskowania wyprysków i czerwonych śladów? Wszystko czego do tej pory używałam po jakimś czasie od nałożenia wysusza skórę, która czasami nawet łuszczy się w tych miejscach, co nie wygląda ciekawie, podkłady natomiast szybko znikają ze skóry
Ja mam NYXa, już długo po terminie (bo wedle producenta to jest tylko 6 m-cy), ale daję radę. U mnie wysuszają niektóre specyfiki punktowe i w takich przypadkach miałam problem z zaschniętym strupkiem lub obłażącą skórą wokół pryszcza, co tylko dodatkowo podkreślało, że on tam jest.
Poza NYXem miałam wcześniej korektory mineralne z Lily Lolo, EDM i miętowy z bodajże Amilie, ale to jednak nie dla mnie, gdzieś mi się kurzą po szufladach.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-22, 15:45   #3155
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy macie jakieś godne polecenia korektory do zamaskowania wyprysków i czerwonych śladów? Wszystko czego do tej pory używałam po jakimś czasie od nałożenia wysusza skórę, która czasami nawet łuszczy się w tych miejscach, co nie wygląda ciekawie, podkłady natomiast szybko znikają ze skóry
Ja na grubsze kalibry tylko kamuflaż z Catrice
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-22, 17:39   #3156
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Nie używałam, ale dużo dziewczyn poleca podkład Dermacol właśnie punktowo, bo jako podkład jest ciężki i robi maskę, ale można go też mieszać z innymi podkładami w celu poprawy krycia. Ma dobrą cenę i dużo kolorów.
Dzięki, poczytam o nim

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ja mam NYXa, już długo po terminie (bo wedle producenta to jest tylko 6 m-cy), ale daję radę. U mnie wysuszają niektóre specyfiki punktowe i w takich przypadkach miałam problem z zaschniętym strupkiem lub obłażącą skórą wokół pryszcza, co tylko dodatkowo podkreślało, że on tam jest.
Poza NYXem miałam wcześniej korektory mineralne z Lily Lolo, EDM i miętowy z bodajże Amilie, ale to jednak nie dla mnie, gdzieś mi się kurzą po szufladach.
Ja właśnie nie nakładam nic punktowo, więc nie ma mnie co wysuszać, a łuszcząca się skóra i strupki i tak są. Raz na jakiś czas przy okresie wyłażą takie dziady i długo się goją, pasuje to czymś zamaskować, ale czasem te pomalowane wypryski wyglądają gorzej niż w wersji bez korektora
Cytat:
Napisane przez Kleotka Pokaż wiadomość
Ja na grubsze kalibry tylko kamuflaż z Catrice
Kamuflaż mam na sobie nawet w tej chwili, po 3 godzinach jest już do połowy starty, a skórki wokół podkreślone Liczyłam na niego, a muszę szukać dalej.
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-22, 22:14   #3157
macka
Zadomowienie
 
Avatar macka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 468
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Fraxel jest drogi, jeden zabieg na całą twarz to koszt od 2000 do 3000 tys, a potrzebne jest 3-5 zabiegów.
Aż spojrzałam w Internety ;-)
Wygląda że ok 1000 za zabieg już bywa. Ale fakt, piszą że 3-5 zabiegów trzeba.
macka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-09-23, 09:46   #3158
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Testuję to serum: http://sklep.florame.com.pl/nawilzan...170021259.html

I jestem pod ogromnym wrażeniem, cudownie nawilża, pięknie się wchłania, nie ściąga skóry, nie czuć żadnej gliceryny, nie nabłyszcza i w ogóle jest bardzo lekkie, nie czuję, że cokolwiek mam na buzi, a jest nawilżona po brzegi. Drogie, ale niedawno była promocja na cały asortyment 20%.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-24, 19:37   #3159
201611290914
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 912
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Ja jestem po pierwszym własnoręcznie wykonanym zabiegu dermapenem. Przez kilka dni po skóra jest naprawdę przepiękna, taka napięta, wypełniona, mimo, że odpukać, ale zmarszczek jeszcze nie posiadam. Oby tylko podziałał na moje blizny.

Wróciłam też do Atredermu, ale szlak mnie trafia jak patrzę na tą rolująca się skóra razem, z którą schodzi podkład i mam na twarzy szachownicę;/ Wygląda to mega niewyjściowo.
201611290914 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-28, 01:34   #3160
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Czy wiadomo wam coś na temat przyczyn powstawania przebarwień pozapalnych, czy mogą być wywołane hormonami? Co sprawia, że część wyprysków goi się normalnie, a kilka niewinnych dziadów pozostawia czerwone plamy na wiele miesięcy?

Chyba się muszę wyżalić. Nigdy nie miałam problemów z czerwonymi plamami po wypryskach, problem zaczął się dopiero na przełomie jesieni i zimy zeszłego roku (broda). Najpierw walczyłam peelingami salicylowymi, łuszczyłam się przez całą zimę jak jaszczurka, by na wiosnę przy końcówce walki i już prawie niewidocznych przebarwieniach dostać kolejnego wysypu i nowych przebarwień, tym razem na policzku. Postanowiłam powalczyć peelingiem glikolowym Iwostinu, samoróbkami z kwasem azelainowym, a kilkanaście dni temu po cichu zaczęłam się już cieszyć, że chyba w końcu udało mi się wygrać i z tymi przebarwieniami. I co..? Kilka dni później, znowu w czasie okresu wyskoczyło mi kilka dziadów na brodzie, po których ślady ani myślą znikać. Czy to już tak będzie, że średnio po 5 miesiącach walki znowu pojawią się nowe przebarwienia? Może czas złożyć broń, kupić dobry podkład i przeczekać do wiosny, aż znikną same
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-28, 11:12   #3161
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Czy wiadomo wam coś na temat przyczyn powstawania przebarwień pozapalnych, czy mogą być wywołane hormonami? Co sprawia, że część wyprysków goi się normalnie, a kilka niewinnych dziadów pozostawia czerwone plamy na wiele miesięcy?
Myślę, że mają, ale teoria przeczy tezie, jakoby w czasie okresu pojawiała się największa skłonność do przebarwień, bo teoria mówi, że za za nią odpowiada wysoki poziom estrogenów (owulacja) oraz progesteronu (przed okresem), a podczas okresu poziom tych hormonów jest niski.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-28, 11:28   #3162
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Czy wiadomo wam coś na temat przyczyn powstawania przebarwień pozapalnych, czy mogą być wywołane hormonami? Co sprawia, że część wyprysków goi się normalnie, a kilka niewinnych dziadów pozostawia czerwone plamy na wiele miesięcy?

Chyba się muszę wyżalić. Nigdy nie miałam problemów z czerwonymi plamami po wypryskach, problem zaczął się dopiero na przełomie jesieni i zimy zeszłego roku (broda). Najpierw walczyłam peelingami salicylowymi, łuszczyłam się przez całą zimę jak jaszczurka, by na wiosnę przy końcówce walki i już prawie niewidocznych przebarwieniach dostać kolejnego wysypu i nowych przebarwień, tym razem na policzku. Postanowiłam powalczyć peelingiem glikolowym Iwostinu, samoróbkami z kwasem azelainowym, a kilkanaście dni temu po cichu zaczęłam się już cieszyć, że chyba w końcu udało mi się wygrać i z tymi przebarwieniami. I co..? Kilka dni później, znowu w czasie okresu wyskoczyło mi kilka dziadów na brodzie, po których ślady ani myślą znikać. Czy to już tak będzie, że średnio po 5 miesiącach walki znowu pojawią się nowe przebarwienia? Może czas złożyć broń, kupić dobry podkład i przeczekać do wiosny, aż znikną same
Ja nie miałam problemów z przebarwieniami, wszystko ładnie się goiło i szybko, jednak u mnie z wiekiem przyszły te problemy, po 24 roku życia. Jedyne co u mnie na to działa i cera goi się jak za młodu, to kwasy, wit. C oraz zdrowe odżywianie. Kiedyś naprawdę nie dbałam o siebie pod względem stylu życia, dlatego odkąd jem warzywa i potrawy lekkostrawne, mniej cukru, więcej płynów, widzę różnicę.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-28, 11:28   #3163
biedroneczka05
Raczkowanie
 
Avatar biedroneczka05
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 335
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Ja od dwoch dni zaczelam demakijaz metoda ocm. Ale tylko olejkiem bazowym, jojoba. Mam twarz mieszana w kierunku tlustej i od miesiasa ponad. Mecza mnie wypryski (zapchaly mnie kosmetyki) skora po ocm jest bardzo dobrze oczyszczona nie trzeba nakladac zadnego kremu. I dzis pod makijaz nalozylam tez olejek jojoba.zobaczymy jak sie sprawdzi ,czy skora potem zacznie sie swiecic. Jak narazie jestem zadowolona ,makijaz sie nie zrolowal. Twarz promienna. Mam nadzieje ze podpasuje mojej twarzy ten sposob,bo niestety prawie kazdy krem robi mojej twarzy krzywde.
biedroneczka05 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-28, 13:37   #3164
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ja nie miałam problemów z przebarwieniami, wszystko ładnie się goiło i szybko, jednak u mnie z wiekiem przyszły te problemy, po 24 roku życia. Jedyne co u mnie na to działa i cera goi się jak za młodu, to kwasy, wit. C oraz zdrowe odżywianie. Kiedyś naprawdę nie dbałam o siebie pod względem stylu życia, dlatego odkąd jem warzywa i potrawy lekkostrawne, mniej cukru, więcej płynów, widzę różnicę.
To z wiekiem to akurat mam podobnie, wszystko zaczęło się ok. 25 r.ż. Podejrzewam o to hormony, bo jakoś właśnie w tym czasie męczyły mnie różne wysypy, zwłaszcza na brodzie i szyi, a także plecach, ginekolog potwierdził po naocznym oglądnięciu i jakimś podstawowym badaniu krwi, ale kazał przeczekać
Dieta niestety nie ma u mnie większego wpływu na cerę, tzn. kiedy zdarzały mi się długie ciągi słodyczowe to cera była w nieco gorszym stanie, jednak odstawianie cukru nawet na kilka miesięcy nie robiło żadnego wow. Od zawsze odżywiam się zdrowo, więc nie za bardzo mam czego zmieniać, mogłabym oczywiście spróbować odstawić gluten, produkty mleczne, mięso, tylko nie widzę w tym za bardzo sensu, kiedy problem z cerą nie jest tak ogromny, jak tu opisują inne dziewczyny, a mój organizm dobrze toleruje te produkty. Żaliłam się też kiedyś, że mało piję, jednak sezon letni w tym roku przyniósł istotne zmiany, polubiłam się z wodą, piłam bardzo dużo świeżych soków, nawet ostatnio badanie na wadze Tanita wykazało bardzo dobre nawodnienie organizmu (chociaż akurat na to 'badanie' patrzę z przymrużeniem oka). Zawsze musi być jakiś defekt, zeszły wypryski, wyszły przebarwienia, później będą zmarszczki, zero spokoju
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-28, 13:55   #3165
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
To z wiekiem to akurat mam podobnie, wszystko zaczęło się ok. 25 r.ż. Podejrzewam o to hormony, bo jakoś właśnie w tym czasie męczyły mnie różne wysypy, zwłaszcza na brodzie i szyi, a także plecach, ginekolog potwierdził po naocznym oglądnięciu i jakimś podstawowym badaniu krwi, ale kazał przeczekać
Dieta niestety nie ma u mnie większego wpływu na cerę, tzn. kiedy zdarzały mi się długie ciągi słodyczowe to cera była w nieco gorszym stanie, jednak odstawianie cukru nawet na kilka miesięcy nie robiło żadnego wow. Od zawsze odżywiam się zdrowo, więc nie za bardzo mam czego zmieniać, mogłabym oczywiście spróbować odstawić gluten, produkty mleczne, mięso, tylko nie widzę w tym za bardzo sensu, kiedy problem z cerą nie jest tak ogromny, jak tu opisują inne dziewczyny, a mój organizm dobrze toleruje te produkty. Żaliłam się też kiedyś, że mało piję, jednak sezon letni w tym roku przyniósł istotne zmiany, polubiłam się z wodą, piłam bardzo dużo świeżych soków, nawet ostatnio badanie na wadze Tanita wykazało bardzo dobre nawodnienie organizmu (chociaż akurat na to 'badanie' patrzę z przymrużeniem oka). Zawsze musi być jakiś defekt, zeszły wypryski, wyszły przebarwienia, później będą zmarszczki, zero spokoju
U mnie ze słodyczami jest podobnie, tzn do tej pory zaobserwowałam, że etapy łasuchowania nie szkodzą mi jakoś bardzo, ale zaczynają, jeśli dołożą się do tego dwa czynniki: PMS i przewlekły stres, a te rzeczy jak wiadomo dobrze się kumplują ze słodkościami więc może w rzeczywistości czekolada nie robi żadnej różnicy

Innych diet też nie próbowałam i nie mam do nich w ogóle zaufania, bo coś zawsze jest na topie i nagle się okazuje, że połowa ludzi będących "na czasie" nagle przestaje tolerować jakąś grupę pokarmów, tak jak obecnie jest z glutenem, a jeszcze niedawno było z nabiałem. A w rzeczywistości stoją za tym akcje producentów tego rodzaju żywności lub konkurencji.

Ja też staram się pić więcej wody, bo na badaniu u trychologa wyszło mi, że mam odwodnioną skórę głowy, ale dzień wcześniej zaliczyłam 18godzinną podróż, a wtedy staram się niewiele pić, żeby nie latać w poszukiwaniu WC, więc najpewniej to była przyczyna.
Pomimo zwiększonego przyjmowania płynów nie widzę żadnego wpływu na wygląd cery, zresztą to nie pierwsze tego typu obserwacje, bo u mnie okresy picia wody mineralnej przeplatają się z jej odstawianiem.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-28, 13:58   #3166
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

U mnie słodycze nie wpływają na skórę, ale białko owszem np. ser żółty to zabójstwo.. od razu skóra jest zanieczyszczona. Poza tym mam też inne dolegliwości - np. schodząca skóra w uszach (typowa skaza białkowa). Samo odstawienie sera żółtego zredukowało problem o połowę
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-28, 14:07   #3167
aankaa092
Zakorzenienie
 
Avatar aankaa092
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 7 268
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
U mnie słodycze nie wpływają na skórę, ale białko owszem np. ser żółty to zabójstwo.. od razu skóra jest zanieczyszczona. Poza tym mam też inne dolegliwości - np. schodząca skóra w uszach (typowa skaza białkowa). Samo odstawienie sera żółtego zredukowało problem o połowę
Może bardziej masz uczulenie na białko zwierzęce jakieś objawiające się wypryskami?
__________________
4.06.2013 dziewczyna
3.06.2015 narzeczona
1.07.2017 żona

If you can dream it, you can do it!
~Walt Disney
Instagram prywatny

Instagram makijażowy
aankaa092 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-28, 14:18   #3168
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez aankaa092 Pokaż wiadomość
Może bardziej masz uczulenie na białko zwierzęce jakieś objawiające się wypryskami?
Tak Typowo uczuleniowe
Cale życie myślałam, że to trądzik

Ale też fakt, że sklepowe kremy mi nie służą, głowę mogę być jedynie aptecznymi szamponami a podkłady kiedyś też mi zapychały skórę więc pewnie jestem uczulona na coś jeszcze..
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-28, 14:22   #3169
aankaa092
Zakorzenienie
 
Avatar aankaa092
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 7 268
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Tak Typowo uczuleniowe
Cale życie myślałam, że to trądzik

Ale też fakt, że sklepowe kremy mi nie służą, głowę mogę być jedynie aptecznymi szamponami a podkłady kiedyś też mi zapychały skórę więc pewnie jestem uczulona na coś jeszcze..
Ja mam okropny łupież i swędząca skórę głowy po zwykłych szamponach z drogerii. Musze często sięgać po nizoral by trochę złagodzić skórę. Używam tez szamponu pix i emolium. A z drogeryjnych nie jest źle chyba tylko przy szamponie alterra.
Może zrób sobie testy alergiczne. Może masz uczulenie na konkretne bialko, którego musisz unikać tez w innych rzeczach.
__________________
4.06.2013 dziewczyna
3.06.2015 narzeczona
1.07.2017 żona

If you can dream it, you can do it!
~Walt Disney
Instagram prywatny

Instagram makijażowy
aankaa092 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-28, 14:31   #3170
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez aankaa092 Pokaż wiadomość
Ja mam okropny łupież i swędząca skórę głowy po zwykłych szamponach z drogerii. Musze często sięgać po nizoral by trochę złagodzić skórę. Używam tez szamponu pix i emolium. A z drogeryjnych nie jest źle chyba tylko przy szamponie alterra.
Może zrób sobie testy alergiczne. Może masz uczulenie na konkretne bialko, którego musisz unikać tez w innych rzeczach.
Myślę, że powinnam zrobić. Kiedyś miałam test i nic nie wyszło, ale może powinien być bardziej szczegółowy.
Ja mam dokładnie odwrotnie niż Ty - nizoral mi prawie rozorał skórę głowy, większość drogeryjnych mnie dobija Pirolam trochę pomagał, ale też bez szału. Alterra jest straszna, przez alkohol prawdopodobnie. Tylko Pharmaceris pomaga i ta pomoc się utrzymuje a używam już 3 miesiące (hurra). Prawdopodobnie kwestia wysuszającej się skóry głowy
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-28, 18:11   #3171
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Żeby była jasność, nie miałam na myśli cukru, jako głównego powodu trądziku. Chodziło mi o to, że w momencie odstawienia cukru trzeba było zapełnić zapotrzebowanie kaloryczne czymś innym, tym czymś właśnie stały się owoce, warzywa, produkty pełnowartościowe, które odżywiły mój organizm. Przez lata potrafiłam nie jeść w ogóle warzyw, sałatek do obiadu, surówek, nic, teraz dbam o to szczególnie, żeby na talerzu zawsze obok np pierogów ruskich czy kanapki z serem był tez pomidor czy rzodkiewka. I widzę poprawę cery.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-28, 20:36   #3172
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Żeby była jasność, nie miałam na myśli cukru, jako głównego powodu trądziku. Chodziło mi o to, że w momencie odstawienia cukru trzeba było zapełnić zapotrzebowanie kaloryczne czymś innym, tym czymś właśnie stały się owoce, warzywa, produkty pełnowartościowe, które odżywiły mój organizm. Przez lata potrafiłam nie jeść w ogóle warzyw, sałatek do obiadu, surówek, nic, teraz dbam o to szczególnie, żeby na talerzu zawsze obok np pierogów ruskich czy kanapki z serem był tez pomidor czy rzodkiewka. I widzę poprawę cery.
Ja chętnie jadam warzywa, jeszcze chętniej owoce, ale nie widzę żeby to miało jakikolwiek wpływ na cerę. Za to bezsprzecznie takim czynnikiem, który gra ogromna rolę w funkcjonowaniu nie tylko cery, ale także np u mnie kręgosłupa czy ogólnie mięśni jest stres.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-28, 22:25   #3173
Lachezis
Rozeznanie
 
Avatar Lachezis
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 560
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
To z wiekiem to akurat mam podobnie, wszystko zaczęło się ok. 25 r.ż. Podejrzewam o to hormony, bo jakoś właśnie w tym czasie męczyły mnie różne wysypy, zwłaszcza na brodzie i szyi, a także plecach, ginekolog potwierdził po naocznym oglądnięciu i jakimś podstawowym badaniu krwi, ale kazał przeczekać
ano wiek jest tego przyczyną Mam identycznie, jakoś po 24 roku życia, może trochę wcześniej, każdy nowy wysyp zostawia mi przebarwienia, trochę się goją i znowu wracają. A ja naprawdę, jak byłam młodsza miałam gorszy trądzik i nic mi nie zostawało. A teraz? Tragedia. Skóra starsza gorzej się goi, ma mniejszą skłonność do regeneracji i to jest takie wkurzające. Trochę pomaga witamina C, niektóre kwasy i stosowanie kremu z filtrem.
Jednak nie sądzę, że doczekam się jednolitej cery. Na policzkach mam kilka czerwonych śladów, które "pięknie" mi się podkreślają przez róż. Jeden zrobiła mi kosmetyczka, nakładając kwas pirogronowy na aktywną zmianę, a inne mam kilka lat. Ech. Broda oczywiście też w plamkach.
Natomiast nigdy nie miałam przebarwień posłonecznych. Jakaś pociecha.
Lachezis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-28, 22:56   #3174
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ja chętnie jadam warzywa, jeszcze chętniej owoce, ale nie widzę żeby to miało jakikolwiek wpływ na cerę. Za to bezsprzecznie takim czynnikiem, który gra ogromna rolę w funkcjonowaniu nie tylko cery, ale także np u mnie kręgosłupa czy ogólnie mięśni jest stres.
Pomyśl że może właśnie przez te zdrowe rzeczy, które jesz nie masz np aktywnego trądziku Może dzięki nim właśnie nie jest gorzej niż jest.

Cytat:
Napisane przez Lachezis Pokaż wiadomość
ano wiek jest tego przyczyną Mam identycznie, jakoś po 24 roku życia, może trochę wcześniej, każdy nowy wysyp zostawia mi przebarwienia, trochę się goją i znowu wracają. A ja naprawdę, jak byłam młodsza miałam gorszy trądzik i nic mi nie zostawało. A teraz? Tragedia. Skóra starsza gorzej się goi, ma mniejszą skłonność do regeneracji i to jest takie wkurzające. Trochę pomaga witamina C, niektóre kwasy i stosowanie kremu z filtrem.
Jednak nie sądzę, że doczekam się jednolitej cery. Na policzkach mam kilka czerwonych śladów, które "pięknie" mi się podkreślają przez róż. Jeden zrobiła mi kosmetyczka, nakładając kwas pirogronowy na aktywną zmianę, a inne mam kilka lat. Ech. Broda oczywiście też w plamkach.
Natomiast nigdy nie miałam przebarwień posłonecznych. Jakaś pociecha.
Dlatego ja wychodzę z założenia, żeby robić wszystko co potrzebne, aby cera była zdrowa, żadnych kremów, filtry tylko podczas długich kąpieli słonecznych, a tak to po prostu unikanie słońca, ciemne, duże okulary, jakieś osłony na głowę etc, ale żadnych cud specyfików, skoro cera się starzeje, to robię wszystko żeby ten proces spowolnić, a więc staram się dostarczać organizmowi antyoksydantów i jak najmniej wolnych rodników i żadne wysypy mnie od tego momentu nie nękają, owszem zdarza się, że buzia nie wygląda wyjściowo, jest zanieczyszczona, ale to wszystko jest do opanowania w dzień-dwa, a nie tak jak jeszcze z 3 lata temu, że zanieczyszczenie przechodziło w stany zapalne i ropne, gojące się tygodniami, ale wtedy katowałam buzię wszelkimi maściami, kremiszczami, nie jadłam warzyw i nie łykałam witamin.

Czasem zgadzam się z opiniami lekarzy i kosmetyczek, że lepiej wydać pieniądze na zabiegi czy to w gabinecie czy samorobione, a do codziennej pielęgnacji używać jak najmniej nie wydając krociowych sum.


Co do łupieżu, to ja miewam, ale nie jakiś wzmożony, w każdym razie z pół roku temu używałam szamponu przeciwłupieżowego marki Bioturm i łupież znikł po kilku użyciach i do tej pory nie wrócił. Mogę polecić, bo włosy po nim też były fajne, nie tylko skóra głowy. Tylko podkreślam, że łupież miałam drobny, taki, że mi przeszkadzał ,bo na moich ciemnych włosach było go widać, jak się ktoś bardziej spostrzegawczy przyjrzał, żadnych większych problemów typu swędzenie skóry głowy.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-28, 23:48   #3175
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
U mnie ze słodyczami jest podobnie, tzn do tej pory zaobserwowałam, że etapy łasuchowania nie szkodzą mi jakoś bardzo, ale zaczynają, jeśli dołożą się do tego dwa czynniki: PMS i przewlekły stres, a te rzeczy jak wiadomo dobrze się kumplują ze słodkościami więc może w rzeczywistości czekolada nie robi żadnej różnicy

Innych diet też nie próbowałam i nie mam do nich w ogóle zaufania, bo coś zawsze jest na topie i nagle się okazuje, że połowa ludzi będących "na czasie" nagle przestaje tolerować jakąś grupę pokarmów, tak jak obecnie jest z glutenem, a jeszcze niedawno było z nabiałem. A w rzeczywistości stoją za tym akcje producentów tego rodzaju żywności lub konkurencji.
Nie wiem czy się cieszyć czy płakać, że czekolada nie nasila u mnie zbytnio problemów z cerą, może to byłby kolejny dobry powód, żeby po nie nie sięgać

Ja jestem za dietami, ale dobrymi i mądrymi Nie rozumiem tej mody i usilnego odstawiania niekiedy całych grup produktów bez wyraźnych wskazań, wystarczy przecież zrobić testy by wykryć nietolerancje na różne pokarmy i nie utrudniać sobie życia na siłę

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Żeby była jasność, nie miałam na myśli cukru, jako głównego powodu trądziku. Chodziło mi o to, że w momencie odstawienia cukru trzeba było zapełnić zapotrzebowanie kaloryczne czymś innym, tym czymś właśnie stały się owoce, warzywa, produkty pełnowartościowe, które odżywiły mój organizm.
Oj tam, wyrównywanie zapotrzebowania kalorycznego po odstawieniu cukru nie jest wcale konieczne, niektórym nawet by się przydało aczkolwiek zgadzam się, że to dobry moment na zmianę nawyków żywieniowych i włączenie pełnowartościowych pokarmów, które nie tylko poprawią zdrowie i urodę, ale zapobiegną chęci ponownego/zbyt częstego sięgania po cukier

Cytat:
Napisane przez Lachezis Pokaż wiadomość
Natomiast nigdy nie miałam przebarwień posłonecznych. Jakaś pociecha.
Przepraszam, nie mogłam się powstrzymać, ale przy moim wisielczym humorze związanym z nowymi plamami ciśnie mi się na usta jedynie słowo: "jeszcze.." Ze skórą, jak w powiedzeniu "nie chwal dnia.." itd, wszystko się może zdarzyć

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Pomyśl że może właśnie przez te zdrowe rzeczy, które jesz nie masz np aktywnego trądziku Może dzięki nim właśnie nie jest gorzej niż jest.
Też staram się tak to sobie tłumaczyć, bo co mi pozostało, ale co mają powiedzieć osoby, które bardzo dbają o dietę i jednak mają aktywny trądzik, a znowu inne jedzą śmieci, a skórę mają jak po Photoshopie?
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.

Edytowane przez zapaałka
Czas edycji: 2015-09-28 o 23:50
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-29, 00:19   #3176
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Też staram się tak to sobie tłumaczyć, bo co mi pozostało, ale co mają powiedzieć osoby, które bardzo dbają o dietę i jednak mają aktywny trądzik, a znowu inne jedzą śmieci, a skórę mają jak po Photoshopie?
Prędzej czy później organizm im podziękuje, jak nie chorobami skórnymi, to pójdzie w co innego i może być tak, że nie będzie co zbierać tylko nieliczne ewenementy chulają przez przysłowiowe 100 lat.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-29, 07:54   #3177
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Czasem przebarwienia wynikają z płytkounaczynnionej skóry. Ja mam takową, co objawia się właśnie skłonnością do przebarwień po wypryskach, skóra pod wpływem ciepła i zimna dosyć szybko się czerwieni (zimą wyglądam jak rudolf czerwononosy), wystarczy trochę ją podrapać i już jest czerwona. Może właśnie dlatego wit. C pomaga, bo wzmacnia naczynka. Bardzo pozytywny wpływ u siebie na naczynka i koloryt skóry widzę po oleju z kocanki.
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-29, 08:01   #3178
Lachezis
Rozeznanie
 
Avatar Lachezis
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 560
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość

Przepraszam, nie mogłam się powstrzymać, ale przy moim wisielczym humorze związanym z nowymi plamami ciśnie mi się na usta jedynie słowo: "jeszcze.." Ze skórą, jak w powiedzeniu "nie chwal dnia.." itd, wszystko się może zdarzyć

No nie przepraszaj, z moim szczęściem pewnie może tak się zdarzyć:p bo teraz na kwasie salicylowym jadę. Liczę, że Lirene mnie nie zawiedzie, ale kto wie...

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Lachezis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-29, 11:30   #3179
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Prędzej czy później organizm im podziękuje, jak nie chorobami skórnymi, to pójdzie w co innego i może być tak, że nie będzie co zbierać tylko nieliczne ewenementy chulają przez przysłowiowe 100 lat.
Mam nadzieję, musi być jakaś sprawiedliwość na tym świecie

Cytat:
Napisane przez Lachezis Pokaż wiadomość
No nie przepraszaj, z moim szczęściem pewnie może tak się zdarzyć:p bo teraz na kwasie salicylowym jadę. Liczę, że Lirene mnie nie zawiedzie, ale kto wie...
Przy salicylu jechałam na filtrach Ziaji więc też bez specjalnych szaleństw w tym temacie, nie dorobiłam się przebarwień nawet w miejscach, gdzie skóra złuszczyła się do kości (), ale zostały mi za to dwie plamki w miejscu nosków od okularów, które widać skutecznie ścierały filtr i możliwe, że dodatkowo podrażniały skórę, więc warto zwrócić szczególną uwagę na takie rzeczy
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-29, 14:34   #3180
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Pomyśl że może właśnie przez te zdrowe rzeczy, które jesz nie masz np aktywnego trądziku Może dzięki nim właśnie nie jest gorzej niż jest.
Chyba raczej nie, bo bym to zauważyła. Prowadzę bardzo nieregularny tryb życia, okresy jedzenia czy niejedzenia tego lub owego, picia/niepicia wody mineralnej, mieszkania na wsi/w mieście przewijają się u mnie z różną częstotliwością i nie zauważyłam, żeby skóra jakoś specjalnie na to reagowała, poza jak pisałam - stresem.
Oczywiście lepiej jest jeść zdrowo niż niezdrowo, ale tutaj też są wątpliwości, co tak naprawdę jest zdrowe a co nie. Przecież są tacy, co twierdzą, że owoce nie są zdrowe, były też teorie podważające większy sens jedzenia warzyw, co do suplementowania się witaminą C to też nie ma 100% pewnych wyników badań.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-02-28 21:39:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:25.