Rumieńce, krem bambino, łzs ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-12-14, 22:57   #1
simka19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 15

Rumieńce, krem bambino, łzs ?


Witam jestem totalnie nowa, w zasadzie założyłam to konto, aby zapytać co o tym sądzicie. Od dluższego czasu często mam wypieki czasem jakieś plamki, dermatolog stwierdziła łzs i przepisała steryd który miałam stosować na noc. Jednak ja od kilku msc na noc stosuje bambino i gdy przestalam na potrzebe tej masci to bylam tak czerwona jak jeszcze nigdy... Pamiętam że miałam wypieki przed używaniem bambino.. ale teraz jak go nie użyje na jedną noc to porażka... Co robić? Odstawić go na dłużej i zobaczyć, czy skóra przyzwyczai się bez niego ? Bo jak chodze do szkoly to nie wchodzi w gre no bo jak ja bede wygladac xd dodam ze maluje sie tylko tuszem i mam 18l. Krem bambino działa świetnie, ale jest uciążliwy w conocnej kuracji grubą warstwą... ;/ czy już się bez niego nie obędę ?
simka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-15, 06:51   #2
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 101
Dot.: Rumieńce, krem bambino, łzs ?

Cytat:
Napisane przez simka19 Pokaż wiadomość
Witam jestem totalnie nowa, w zasadzie założyłam to konto, aby zapytać co o tym sądzicie. Od dluższego czasu często mam wypieki czasem jakieś plamki, dermatolog stwierdziła łzs i przepisała steryd który miałam stosować na noc. Jednak ja od kilku msc na noc stosuje bambino i gdy przestalam na potrzebe tej masci to bylam tak czerwona jak jeszcze nigdy... Pamiętam że miałam wypieki przed używaniem bambino.. ale teraz jak go nie użyje na jedną noc to porażka... Co robić? Odstawić go na dłużej i zobaczyć, czy skóra przyzwyczai się bez niego ? Bo jak chodze do szkoly to nie wchodzi w gre no bo jak ja bede wygladac xd dodam ze maluje sie tylko tuszem i mam 18l. Krem bambino działa świetnie, ale jest uciążliwy w conocnej kuracji grubą warstwą... ;/ czy już się bez niego nie obędę ?
Steryd na twarz?
Ja bym na twoim miejscu skonsultowała to z innym lekarzem + poczytała o odsterydowym zapaleniu skóry twarzy.
Owszem, czasami trzeba, ale jest to bardzo ryzykowne i nie wolno naduzywać!
Poczytaj o tym.

Ile czasu ten steryd na twarz stosujesz?

Idz do apteki i kup jakis emolient. Aptekarka pomoże , jest teraz sporo takich srodków, np. z serii Cetaphil, czy Fizjogel, czy Emolium.
Moze na początek popros o próbki.

To Bambino wywal, okropny skład.

Jesli stan jest uciązliwy, wróc do lekarza. leczenie skóry jest trudne i nie jest tak, z lekarz zawsze od razu trafi. Trezba konsultować.

Chroń tez twarz w dzień, nie wolno Ci dopuszczacćdo tego, żeby skóra atopowa Ci marzła. (krem na zimę jakiś, czyli nie nawilżający, tylko na tłuszczach - pytaj w aptece)
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams

Edytowane przez cava
Czas edycji: 2016-12-15 o 06:52
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-15, 12:52   #3
Margo123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 281
Dot.: Rumieńce, krem bambino, łzs ?

Wbrew powszechnej opinii,bambino nie ma wcale tak kiepskiego składu jak większość domorosłych kosmetyczek tutaj uważa.Owszem,jeśli masz tłustą cerę lub parafina zapycha Ci pory,to raczej nie powinnaś go stosować,ale wielu osobom (w tym mnie np) służy on lepiej niż wszystkie testowane przeze mnie i o wiele droższe Biodermy,Vichy i inne przereklamowane dermokosmetyki. Dodatkowo ma on w składzie tlenek cynku który wspomaga gojenie.

Autorko tematu,jeśli masz ŁZS to gorąco polecam Ci kerium DS krem.
Margo123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-15, 15:25   #4
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 101
Dot.: Rumieńce, krem bambino, łzs ?

Cytat:
Napisane przez Margo123 Pokaż wiadomość
Wbrew powszechnej opinii,bambino nie ma wcale tak kiepskiego składu jak większość domorosłych kosmetyczek tutaj uważa.Owszem,jeśli masz tłustą cerę lub parafina zapycha Ci pory,to raczej nie powinnaś go stosować,ale wielu osobom (w tym mnie np) służy on lepiej niż wszystkie testowane przeze mnie i o wiele droższe Biodermy,Vichy i inne przereklamowane dermokosmetyki. Dodatkowo ma on w składzie tlenek cynku który wspomaga gojenie.

Autorko tematu,jeśli masz ŁZS to gorąco polecam Ci kerium DS krem.

O tą parafinę mi właśnie chodzi.
Moze faktycznie zbyt osobiście do tego podeszłam, ale dla mnie to jest najgorsze co może się w kosmetyku trafić: parafina i wazelina.

tlenek cynku bez dodatku parafiny -> sudocrem
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-15, 16:35   #5
Margo123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 281
Dot.: Rumieńce, krem bambino, łzs ?

A ja mam nadzieję ze mój tekst o domorosłych kosmetyczkach,nie wzięłaś do siebie,gdyż nie był on oczywiście skierowany osobiście do Ciebie,po prostu tak ogólnie napisałam,bo czasem mi ręce opadają jak się tutaj coś przeczyta

Oczywiście parafina może okazać sie totalnym zapychaczem i pogarszaczem stanu cery dla niektórych,ale też w pewnych przypadkach ,jako że ma ona zerowy potencjał drażniący lub alergizujący,w przeciwieństwie do olejów naturalnych,które mogą i podrażnić i uczulić (lub nawet pogorszyć znacznie stan cery,czego kiedyś sama doswiadczyłam niestety),dlatego też w pewnych przypadkach jest ona nie tak najgorszym wyborem Chociaz w tym wypadku zgadzam się,iż autorka tematu powinna wypróbować coś lżejszego,Twoja sugestia dotycząca sudocremu jest wg mnie bardzo dobra.

W przypadku autorki tematu,podejrzewam również,że tlenek cynku zawarty w bambino gasi w pewnym stopniu jej stan zapalny,spowodowany łzs,dlatego też zasugerowałam Kerium DS od LRP. Zwłaszcza,że sama na własnej skorze sprawdzałam większość dermokosmetyków na łzs od biodermy,pharmaceris,uria ge i ducray'a.I ten od LRP zdecydowanie najlepiej oraz najszybciej działa

Edytowane przez Margo123
Czas edycji: 2016-12-15 o 16:38
Margo123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-15, 17:38   #6
201702092106
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 610
Dot.: Rumieńce, krem bambino, łzs ?

Ja od siebie polecam krem Zinadermid i maść Clotrimazolum- wbrew pozorom można stosować ją na twarz, wg mnie bardzo pomaga.
Już widzę komentarze, że zwariowałam, ale u mnie do mycia twarzy najlepiej sprawdzają się delikatne płyny do higieny intymnej.
201702092106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-15, 19:41   #7
simka19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 15
Dot.: Rumieńce, krem bambino, łzs ?

A czy drogi jest ten krem ? Masz rację, dotychczas bambino jako jedyny pomagał mi na czerwone policzki ;/ ale chciałabym się móc obyć bez niego czasem, bo jak jedną noc nie posmaruje to katastrofa..
simka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-12-15, 20:04   #8
201702092106
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 610
Dot.: Rumieńce, krem bambino, łzs ?

Cytat:
Napisane przez simka19 Pokaż wiadomość
A czy drogi jest ten krem ? Masz rację, dotychczas bambino jako jedyny pomagał mi na czerwone policzki ;/ ale chciałabym się móc obyć bez niego czasem, bo jak jedną noc nie posmaruje to katastrofa..

Ja radzę sobie z ŁZS za pomocą kosmetyków, o których pisałam, cenowo rozkłada się to w następująco:
Zinadermin - ok. 14 zł internetowo w aptece doz
Clotrimazolum - ok. 4,5zł
201702092106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-12-15 20:04:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:59.