Wysypka przy Izotretynoinie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-03-25, 16:56   #1
Yieu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 3

Wysypka przy Izotretynoinie


cześć,
mam pytanie do osób, które znają się na działaniach ubocznych izotretynoiny lub ją zażywały
biorę isotek już ok. 8 miesięcy
od pewnego czasu na skórze moich rąk od zewnątrz zaczęła pojawiać się specyficzna łuska, która miała lekko "ropny" kolor, to samo na palcach (tam, gdzie rosną mi włosy, myślałem, że to zapalenie meszków włosowych, ale to zdecydowanie nie to)
skóra w tym miejscu była bardzo bardzo sucha
zauważyłem też, że pojawia mi się coś podobnego na ramionach i są one zawsze o wiele cieplejsze (dłonie również) niż inne miejsca na skórze
po posmarowaniu kremem do rąk te miejsca pieką, krem się wchłania i zaraz skóra nabiera koloru czerwonego

to wygląda jak jakaś wysypka natomiast mój dermatolog jest na urlopie jeszcze przez tydzień i nie moge się z nim skontaktować
czy ktoś wie, co to może być?
Yieu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-26, 12:32   #2
lola_lola_lola
Raczkowanie
 
Avatar lola_lola_lola
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 109
Dot.: Wysypka przy Izotretynoinie

To nic nadzwyczajnego, mi co jakiś czas się to pojawia na prawej dłoni koło kciuka. Tylko u mnie to czerwone suche kropeczki. Nasila się po kąpieli a jak posmaruję kremem to trochę piecze. Moja dermatolog powiedziała, że to normalne przy izo. Zresztą w innym wątku była już o tym mowa.
lola_lola_lola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-26 13:32:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:41.