"Ciasto Macieja" - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-12-17, 11:28   #1
Firjal
Raczkowanie
 
Avatar Firjal
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 393
GG do Firjal
Smile

"Ciasto Macieja"


„CIASTO MACIEJA”

v 4 jajka- białka ubić, 5 łyżeczek żelatyny + 1 szklanka gorącego mleka. 1 kostka masła lub margaryny, 1 galaretka- owoce, 1 szklanka cukru pudru, kakao.
v Masło- żółtka + cukier + cukier waniliowy- utrzeć. W gorącym mleku rozpuścić żelatynę. Gdy ostygnie dodać powoli do masy ucierając, na koniec ubite białka.
v Masę podzielić na dwie części : do jednej dodać kakao.
v Na dno tortownicy ułożyć herbatniki, skropić wódką, rozsmarować białą masę i na 1 min. do lodówki, następnie masę kakaową i znów do lodówki. Po wyjęciu zalać galaretką z owocami.

Mam nadzieje że sie jeszcze nie pojawił taki przepis- ciasto łatwe i smaczne.Polecam
__________________
Kacper : 26.11.2013 g:13:20

Kciuki za Anię
Firjal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-19, 15:26   #2
igusia13
Wtajemniczenie
 
Avatar igusia13
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 476
Dot.: "Ciasto Macieja"

Cytat:
Napisane przez Firjal Pokaż wiadomość
„CIASTO MACIEJA”

v 4 jajka- białka ubić, 5 łyżeczek żelatyny + 1 szklanka gorącego mleka. 1 kostka masła lub margaryny, 1 galaretka- owoce, 1 szklanka cukru pudru, kakao.
v Masło- żółtka + cukier + cukier waniliowy- utrzeć. W gorącym mleku rozpuścić żelatynę. Gdy ostygnie dodać powoli do masy ucierając, na koniec ubite białka.
v Masę podzielić na dwie części : do jednej dodać kakao.
v Na dno tortownicy ułożyć herbatniki, skropić wódką, rozsmarować białą masę i na 1 min. do lodówki, następnie masę kakaową i znów do lodówki. Po wyjęciu zalać galaretką z owocami.

Mam nadzieje że sie jeszcze nie pojawił taki przepis- ciasto łatwe i smaczne.Polecam
dziwny przepis . z reguły nie robię ciast ktorych nie znam ale moze sie przyda dla kogos kto nie ma pomysłów . dzieki pozdrawiam
igusia13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:55.