WPADKA w wieku 16 lat... - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-12-05, 07:28   #61
morelka78
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 129
Dot.: WPADKA w wieku 16 lat...

Wbrew pozorom nie tak łatwo jest zajść w ciążę a najlepiej wiedzą o tym pary, które od dłuższego czasu starają się o dzidziusia.

Zazwyczaj nie jest łatwo zajść w ciąże jeżeli się bardzo tego chce...kiedy się bardzo nie chce to jakoś tak wychodzi o wiele łatwiej
morelka78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-05, 07:38   #62
mysza89
Zadomowienie
 
Avatar mysza89
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 314
Dot.: WPADKA w wieku 16 lat...

Hmmm ja mam 19 lat i jakos na małe rozwrzeszczane, sikające nie jestem gotowa
I co mam przestac? nie usprawiedliwiam ale, czy kazda z was nawet jak ma 20 kilka lat jest gotowa na dziecko jezeli współżuje? owszem 16 lat, no cóz podejzewam ze troche nie dojzałym sie jeszcze jest szczególnie facet/chłopczyk. Ale takie gadanie ze jak nie jestes gotowa na dziecko to nie jestes gotowa na sex moim zdaniem nic nie da...

Owszem ZAWSZE jest ryzyko i moze cos pójsc nie tak i trzeba miec tego swiadomosc ale no niewiem czy takie gadanie trafia/dociera.
__________________
†Baks†
mysza89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-05, 07:59   #63
byliczka
Zakorzenienie
 
Avatar byliczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Cracow
Wiadomości: 9 876
Dot.: WPADKA w wieku 16 lat...

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
powiedz to tym ktore zaszly za I razem
To powiedz kilkuset tysiącom par tylko w PL że jest inaczej a oni od kilku lat się starają.

Cytat:
Napisane przez mysza89 Pokaż wiadomość
Hmmm ja mam 19 lat i jakos na małe rozwrzeszczane, sikające nie jestem gotowa
I co mam przestac? nie usprawiedliwiam ale, czy kazda z was nawet jak ma 20 kilka lat jest gotowa na dziecko jezeli współżuje? owszem 16 lat, no cóz podejzewam ze troche nie dojzałym sie jeszcze jest szczególnie facet/chłopczyk. Ale takie gadanie ze jak nie jestes gotowa na dziecko to nie jestes gotowa na sex moim zdaniem nic nie da...

Owszem ZAWSZE jest ryzyko i moze cos pójsc nie tak i trzeba miec tego swiadomosc ale no niewiem czy takie gadanie trafia/dociera.
Dlatego też pojęcie dojrzałości do dziecka jest w tym wypadku względne. Bo nie jeden 19 latek może podejść do wpadki poważnie i stanąć na wysokości zadania i być najlepszym ojcem na świecie, a nie jeden 30 latek dowiadując się o ciązy partnerki zostawia ją i baluje dalej albo zostaje z matką dziecka i robi im takie piekło z życia że lepiej jakby go nie było.
Tak samo z kobietami.
Moja koleżanka urodziła dziecko w wieku 17 lat, od początku super sobie radziła, dziecko jest zawsze zadbane, wesołe i widać że jest bardzo kochane. Z kolei niedaleko mnie mieszka 28 letnia matka która nie zajmuje się dzieckiem tylko woli pooglądać TV a dziecko chodzi brudne. Więc co w takim razie z tą dojrzałością się pytam?
__________________
byliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-05, 10:13   #64
doloresd
Wtajemniczenie
 
Avatar doloresd
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 455
Dot.: WPADKA w wieku 16 lat...

Według tej teorii "możesz zacząć współżyć kiedy będziesz gotowa w razie czego na urodzenie dziecka" - to ja nigdy nie powinnam była zacząć współżyć Mam 23 lata i nie chcę mieć dzieci. Wręcz przeciwnie, robię wszystko by ich nie mieć. Nie sądzę żeby mi się to zmieniło. Jedyne czego się obawiam to wpadki, choć ta wydaje się minimalna -biorę tabletki.
Z drugiej strony zaczęłam współżyć w wieku 20 l. i nadal uparcie twierdzę, że lepiej poczekać. I nie chodzi mi o to, że 16 nastka nie jest gotowa na dziecko. Raczej nie jest gotowa na seks. Dla mnie większość * nastolatek jest niedorozwinięta psychicznie i fizycznie. (bez urazy ) A już psychikę mają dzieciaczka na pewno gosh ja w tym wieku myślałam o takich niewinnych rzeczach...
*biorę pod uwagę, że trafiają się nastolatki "dorosłe" - dlatego napisałam większość, a nie wszyscy
doloresd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-05, 11:29   #65
karuska88
Raczkowanie
 
Avatar karuska88
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: tajne:)
Wiadomości: 246
Dot.: WPADKA w wieku 16 lat...

w wiku 16 lat to powinnas myslec o wielu innych rzeczach niz brac sie za cos na co nie jestes jeszcze wogole gotowa. nie wiem po co chcesz uprawiac sex skoro masz takie obawy. widocznie nie jestes na to gotowa a zrobic chcesz to tylkko po to zeby miec to za soba?? daj sobie z tym spokoj, pomysl o tym jak zajdziesz w ciaze to zniknie cale Twoje zycie towarzyskie juz nigdy nie bedzie tak samo jak przed ciaza
karuska88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-05, 15:10   #66
was ukochany baczek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 408
Dot.: WPADKA w wieku 16 lat...

Cytat:
Napisane przez gosica502 Pokaż wiadomość
Popieram, seks jest dla odpowiedzialnych ludzi... Czyli takich którzy potrafią odpowiadac za swoje czyny..
Poza tym zawsze miałam takie zdanie, że jak się uprawia seks to się z tym trzeba liczyc że mogą byc dzieci... Jak koś nie jest gotowy na dzieci to nie jest gotowy na seks

Proste i logiczne
jednak czesciej jest tak ze ludzie sa gotowi na seks a na dzieci nie...
was ukochany baczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:04.