Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II - Strona 33 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-04, 18:21   #961
Marzena17
Rozeznanie
 
Avatar Marzena17
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: lubin/wrocław
Wiadomości: 638
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Hej Czy któraś z Was zauważyła pogorszenie stanu skóry po kwasach? Ja jestem po kuracji Izotekiem. Zostały mi oczywiście blizny i plamki, ale miałam nadziejże, że jak zaatakuję je kwasem migdałowym to jakoś to będzie. Tymczasem już od miesiąca stosuję tonik migdałowy ok. 8 % i zrobiłam już dwa peelingi: pierwszy 20% drugi prawie 30 &. Reakcja? łuszczenie i lekki różowy buraczek. Cały problem w tym, że skóra zaczęłą mi się mocniej przetłuszczać, pory mam jak kratery, blizny jakby się pogłębiały... czy to w ogóle możliwe? Będę musiała pójść do dermatologa, bo aż się boję co będzie dalej, ale może któraś z was miała z czyms takim do czynienia. Bardzo proszę, jeśli któraś wie, czym mogłoby to być spowodowane, piszcie. Dodam, że wszytko robię prawdiłow, według rad waszych i mazidłowych.
__________________
"Czuj się dzielny, działaj tak, jakbyś był dzielny...
Jest bardzo prawdopodobne, że atak odwagi zastąpi atak lęku."
William James
Marzena17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-04, 18:29   #962
Konwalia11
Zadomowienie
 
Avatar Konwalia11
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 238
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez anioleczek2112 Pokaż wiadomość
Hmmmm możliwe, że to prawda. Bo były widoczne kryształki kwasu (jakbym wysypała sobie sól na twarz). Czyli powinnam dodać więcej alkoholu następnym razem? Myślałam, że kwas dobrze się rozpuscił, tak przynajmniej wyglądało po wymieszaniu :/ A używacie spirytusu czy wódki?
Ja mam alkohol 95% z apeki. Wychodzi na to, ze musisz dac wiecej, kwas sie skrystalizowal po prosu.
Cytat:
Napisane przez Marzena17 Pokaż wiadomość
Hej Czy któraś z Was zauważyła pogorszenie stanu skóry po kwasach? Ja jestem po kuracji Izotekiem. Zostały mi oczywiście blizny i plamki, ale miałam nadziejże, że jak zaatakuję je kwasem migdałowym to jakoś to będzie. Tymczasem już od miesiąca stosuję tonik migdałowy ok. 8 % i zrobiłam już dwa peelingi: pierwszy 20% drugi prawie 30 &. Reakcja? łuszczenie i lekki różowy buraczek. Cały problem w tym, że skóra zaczęłą mi się mocniej przetłuszczać, pory mam jak kratery, blizny jakby się pogłębiały... czy to w ogóle możliwe? Będę musiała pójść do dermatologa, bo aż się boję co będzie dalej, ale może któraś z was miała z czyms takim do czynienia. Bardzo proszę, jeśli któraś wie, czym mogłoby to być spowodowane, piszcie. Dodam, że wszytko robię prawdiłow, według rad waszych i mazidłowych.
U mnie bylo pogorszenie bezposrednio po stosowaniu. Teraz znowu jest lepiej.
__________________


Be the change you want to see in the world!
Konwalia11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-06, 08:42   #963
Aria93
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 9 031
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Hej
Rok temu miałam zabiegi u kosmetyczki kwasem pirogronowym, jednak wydałam na to dużo pieniędzy + nie pozbyłam się przebarwień . Dlatego chciałabym zrobić sobie zabiegi migdałkiem z firmy Natinuel. Rzecz w tym, że stosuję effaclar K z La Roche Posay. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć czy powinnam odstawić effaclar na czas kuracji kwasem migdałowym ?


Ewentualnie czy mogłabym zastosować serum z witaminy C ?
Bo ktoś mi tu latem polecał, ale wtedy miałam problem z ropnymi gulami i stwierdziłam, ze najpierw muszę sobie z nimi poradzić, a potem walczyć z przebarwieniami . No i w sumie myślę,że ten problem mam za sobą .

Edytowane przez Aria93
Czas edycji: 2012-03-06 o 16:02
Aria93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-06, 20:41   #964
Marzena17
Rozeznanie
 
Avatar Marzena17
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: lubin/wrocław
Wiadomości: 638
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Konwalia11 Pokaż wiadomość

U mnie bylo pogorszenie bezposrednio po stosowaniu. Teraz znowu jest lepiej.
Dzięki za odpowiedź przedwczoraj znów zrobiłam peeling a potem od razu wtarłam kapsułkę dermogal i jest lepiej Może skóra musiała się przyzwyczaić,czy co.
__________________
"Czuj się dzielny, działaj tak, jakbyś był dzielny...
Jest bardzo prawdopodobne, że atak odwagi zastąpi atak lęku."
William James
Marzena17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-06, 21:24   #965
1985SiWA
Zakorzenienie
 
Avatar 1985SiWA
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 10 212
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

ja sie wstrzymałam chwilowo z mlekowcem, czekam na SPF Soraya az mi przyjdzie zamowiona, bo jak sie wysmarowałam FloSleek-iem 50-tka to raz bylam biała jak gejsza a dwa moglabym sie równie dobrze smalcem posmarowac albo klejem do tapet, wszystkie wlosy sie przyklejały a ja dostawalam szału FloSleeka mam poniewaz uzywam go do ochrony ust i znamion podczas opalania.
__________________
02.09.2015 dr. L.P Ostrava, Czechy - Żelki! już są
395 ml Sebbin Clasic, Textured Okrągłe Wysoki Profil + korekcja powiek górnych
1985SiWA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-07, 07:18   #966
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez 1985SiWA Pokaż wiadomość
ja sie wstrzymałam chwilowo z mlekowcem, czekam na SPF Soraya az mi przyjdzie zamowiona, bo jak sie wysmarowałam FloSleek-iem 50-tka to raz bylam biała jak gejsza a dwa moglabym sie równie dobrze smalcem posmarowac albo klejem do tapet, wszystkie wlosy sie przyklejały a ja dostawalam szału FloSleeka mam poniewaz uzywam go do ochrony ust i znamion podczas opalania.
z lekkich i nieklejących filtrów to mogę polecić La Roche Anthelios 50, jest w formie fluidu, lekko barwi na opalony kolor- ale naprawdę lekko, w buteleczce wygląda na ciemny, ale na buzi daje piękną "prawie naturalną opaleniznę" no i jest super pod podkłady, pudry ...oprócz ceny- według mnie ma same plusy

czy któras z was stosowała KWAS KOJOWY?
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-07, 19:33   #967
1985SiWA
Zakorzenienie
 
Avatar 1985SiWA
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 10 212
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez la'Mbria Pokaż wiadomość
z lekkich i nieklejących filtrów to mogę polecić La Roche Anthelios 50, jest w formie fluidu, lekko barwi na opalony kolor- ale naprawdę lekko, w buteleczce wygląda na ciemny, ale na buzi daje piękną "prawie naturalną opaleniznę" no i jest super pod podkłady, pudry ...oprócz ceny- według mnie ma same plusy

czy któras z was stosowała KWAS KOJOWY?
dziekuje, zainteresuje sie na pozna wiosne i lato
__________________
02.09.2015 dr. L.P Ostrava, Czechy - Żelki! już są
395 ml Sebbin Clasic, Textured Okrągłe Wysoki Profil + korekcja powiek górnych
1985SiWA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-07, 22:11   #968
NowaIza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 410
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

hej
juz 5 dni stosuje tonik migdałowy 5% i od 2ch dni lekko łuszczy mi się skóra.
Mam dużo wągrów na nosie i po jego bokach oraz na brodzie - na dole pod ustami. Zauwazylam, ze niektore pory na nosie sa juz oczyszczone (tzn nie ma czarnych kropek), ale nie wszystkie i raczej pory sie nie zwezyly.
Na dzien uzywam kremu AA eco łagodzący, a na to smaruje Avene Antirogeurs, ma filtr tylko 15 i po obu kremach się swiece.
Mozecie doradzic jakis krem, ktory nie bedzie w ciagu dnia zatykac mi porow i zeby nie byl tłusty? bo po Avene i tym AA niestety czasem powstaja jakies male pryszczyki.
NowaIza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-07, 22:36   #969
1985SiWA
Zakorzenienie
 
Avatar 1985SiWA
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 10 212
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

a mnie melkowiec zaatakował po kilku dniach od zrobienia peelengu, nagle mi sie twarzysko złuszczylo ale nie tak ekstremalnie, raczej tak obeszlam z suchych skórek jakby mnie przesuszyło.
__________________
02.09.2015 dr. L.P Ostrava, Czechy - Żelki! już są
395 ml Sebbin Clasic, Textured Okrągłe Wysoki Profil + korekcja powiek górnych
1985SiWA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-08, 23:11   #970
NowaIza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 410
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

dziewczyny, mam bardzo czerwoną skórę, łuszczy się delikatnie.
Chyba za mocno wcierałam w nią ten tonik. Spróbuje nakładać go co drugi wieczór. Co mogę zastosować, żeby ukoić skóre, ale jej nie zapchać?
NowaIza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-09, 12:04   #971
naila
Zakorzenienie
 
Avatar naila
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 7 712
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

We wtorek miałam robiony peeling kwasem mlekowym u kosmetyczki. 40%, 7ph. Po zabiegu spuchły mi policzki, nawet TŻ zauważył czy to jest normalna reakcja, czy powinnam być zaniepokojona? Pojawiło się też mocne zaczerwienienie, dzisiaj trochę schodzi razem ze skórą, ale policzki nadal suche i czerwonawe, pod jednym okiem zrobił się duży strupek wzdłuż oka.. Wcześniej miałam mniej więcej co miesiąc nakładany kwas glikolowy, takich rewelacji nie miałam.
__________________

Moje Impresje jestem również Zakosmetykowana
naila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-09, 12:44   #972
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez la'Mbria Pokaż wiadomość
czy któras z was stosowała KWAS KOJOWY?
podbijam pytanko
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-09, 13:28   #973
la figa
Wtajemniczenie
 
Avatar la figa
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 679
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez naila Pokaż wiadomość
We wtorek miałam robiony peeling kwasem mlekowym u kosmetyczki. 40%, 7ph. Po zabiegu spuchły mi policzki, nawet TŻ zauważył czy to jest normalna reakcja, czy powinnam być zaniepokojona? Pojawiło się też mocne zaczerwienienie, dzisiaj trochę schodzi razem ze skórą, ale policzki nadal suche i czerwonawe, pod jednym okiem zrobił się duży strupek wzdłuż oka.. Wcześniej miałam mniej więcej co miesiąc nakładany kwas glikolowy, takich rewelacji nie miałam.
zrobila ci peeling o ph obojetnym?
__________________
la figa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-11, 17:24   #974
ForbiddenFruit
Rozeznanie
 
Avatar ForbiddenFruit
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 767
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Postanowiłam spróbować kwasów, jednak nie wiem który byłby dla mnie najlepszy.. Pół roku temu zmagałam się z trądzikiem, przeszłam kurację i na szczęście już nie mam z nim problemu. Jednak zostały mi po nim blizny, którą są umieszczone równo z powierzchnią skóry - nie mam żadnych zagłębień ani wypukłości. Do tego mam problem z zaskórnikami i rozszerzonymi porami. Jeszcze jednym problemem są zaczerwienienia. Nie wiem czy to są naczynka? Zawsze jak się zdenerwuję, albo wykonam najmniejszy wysiłek fizyczny mam całą czerwoną twarz i oprócz tego wieczne zaczerwienienie pod oczami. Ogólnie moja cera nie wygląda za dobrze. Chciałabym żeby była gładziutka i jednolita
No i nie mam pojęcia jaki kwas mógłby tutaj pomóc? Dodam, że mimo tego trądziku, który miałam nie mam tłustej cery ani żadnych problemów ze strefą T, moja cera jest raczej skłonna do przesuszeń.
Z góry dziękuję za pomoc I przepraszam jeśli jest jakiś wątek z informacjami na temat różnic w kwasach ale nic takiego znaleźć nie mogłam
ForbiddenFruit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-12, 10:27   #975
naila
Zakorzenienie
 
Avatar naila
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 7 712
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez la figa Pokaż wiadomość
zrobila ci peeling o ph obojetnym?
Hymmm... tak mi powiedziała, że to ma tyle
__________________

Moje Impresje jestem również Zakosmetykowana
naila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-12, 11:35   #976
olineeek
Raczkowanie
 
Avatar olineeek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 80
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Dziewczyny prosze odpowiedzcie mi, bo poki co mi chyba tylko jedna osoba odpowiedziala pytalam skad bierzecie wode destylowana o malej pojemnosci, lub czy zastepujecie ja czyms innym? Bardzo prosze pomozcie mi, bo chcialam zrobic sobie kwas migdalowy, juz mi wszystko przyszlo z mazidel, tylko nie wiem jak z ta woda
__________________
Pamiętaj "Życie jest w kolorze, który ma Twoja wyobraźnia" M.Aureliusz
olineeek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-12, 13:33   #977
d02cb051fd97e4ca6d55fd002bbbf7d38e103eb4_65692262b137e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 32
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez olineeek Pokaż wiadomość
Dziewczyny prosze odpowiedzcie mi, bo poki co mi chyba tylko jedna osoba odpowiedziala pytalam skad bierzecie wode destylowana o malej pojemnosci, lub czy zastepujecie ja czyms innym? Bardzo prosze pomozcie mi, bo chcialam zrobic sobie kwas migdalowy, juz mi wszystko przyszlo z mazidel, tylko nie wiem jak z ta woda
Z apteki,a jeżeli nie,to ze stacji benzynowej 1litr za 2,50-woda demineralizowana /do akumulatorów,akwariów,fot ografii,laboratoriów i żelazek/.Powodzenia
d02cb051fd97e4ca6d55fd002bbbf7d38e103eb4_65692262b137e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-13, 08:46   #978
naila
Zakorzenienie
 
Avatar naila
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 7 712
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Olineeek, w marketach też jest. Szukaj w dziale samochodowym.
__________________

Moje Impresje jestem również Zakosmetykowana
naila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-13, 14:15   #979
simone2010
Zakorzenienie
 
Avatar simone2010
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 410
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez olineeek Pokaż wiadomość
Dziewczyny prosze odpowiedzcie mi, bo poki co mi chyba tylko jedna osoba odpowiedziala pytalam skad bierzecie wode destylowana o malej pojemnosci, lub czy zastepujecie ja czyms innym? Bardzo prosze pomozcie mi, bo chcialam zrobic sobie kwas migdalowy, juz mi wszystko przyszlo z mazidel, tylko nie wiem jak z ta woda
Mniejszej pojemności niż litr nie dostaniesz, ta woda kosztuje takie grosze, że nikomu nie opłacałoby się sprzedawać ją w mniejszych opakowaniach.

Cytat:
Napisane przez naila Pokaż wiadomość
Olineeek, w marketach też jest. Szukaj w dziale samochodowym.


Ja kupowałam w Carrefourze
__________________
Tygrysku...!
Co Prosiaczku?
NIC - odparł Prosiaczek biorąc Tygryska za łapkę - chciałem się tylko upewnić czy jesteś...


Ćwiczę od czasu do czasu

Spełniam swoje małe marzenia
simone2010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-13, 20:30   #980
NowaIza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 410
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez ForbiddenFruit Pokaż wiadomość
Postanowiłam spróbować kwasów, jednak nie wiem który byłby dla mnie najlepszy.. Pół roku temu zmagałam się z trądzikiem, przeszłam kurację i na szczęście już nie mam z nim problemu. Jednak zostały mi po nim blizny, którą są umieszczone równo z powierzchnią skóry - nie mam żadnych zagłębień ani wypukłości. Do tego mam problem z zaskórnikami i rozszerzonymi porami. Jeszcze jednym problemem są zaczerwienienia. Nie wiem czy to są naczynka? Zawsze jak się zdenerwuję, albo wykonam najmniejszy wysiłek fizyczny mam całą czerwoną twarz i oprócz tego wieczne zaczerwienienie pod oczami. Ogólnie moja cera nie wygląda za dobrze. Chciałabym żeby była gładziutka i jednolita
No i nie mam pojęcia jaki kwas mógłby tutaj pomóc? Dodam, że mimo tego trądziku, który miałam nie mam tłustej cery ani żadnych problemów ze strefą T, moja cera jest raczej skłonna do przesuszeń.
Z góry dziękuję za pomoc I przepraszam jeśli jest jakiś wątek z informacjami na temat różnic w kwasach ale nic takiego znaleźć nie mogłam
ja sie za bardzo nie znam, ale migdalowy jest na pewno bezpieczniejszy od glikolowego czy salicylowego. Migdalowy nie wplywa na naczynka, a te 2 pozostale-tak. Nie chce Ci zle doradzic, ale moze sprobuj od migdalowego, najpierw 5 %, potem zwiekszaj stezenie kwasu.

Ja wode destylowana do toniku podkradlam tacie poszukaj w garazu ;-)
NowaIza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-13, 20:44   #981
ForbiddenFruit
Rozeznanie
 
Avatar ForbiddenFruit
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 767
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez NowaIza Pokaż wiadomość
ja sie za bardzo nie znam, ale migdalowy jest na pewno bezpieczniejszy od glikolowego czy salicylowego. Migdalowy nie wplywa na naczynka, a te 2 pozostale-tak. Nie chce Ci zle doradzic, ale moze sprobuj od migdalowego, najpierw 5 %, potem zwiekszaj stezenie kwasu.

Ja wode destylowana do toniku podkradlam tacie poszukaj w garazu ;-)
Dzięki za pomoc Też myślałam o tym żeby właśnie migdałowego spróbować. Nie wiem czemu ale ta reszta nazw mnie przeraża
ForbiddenFruit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-14, 17:14   #982
la figa
Wtajemniczenie
 
Avatar la figa
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 679
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez ForbiddenFruit Pokaż wiadomość
Dzięki za pomoc Też myślałam o tym żeby właśnie migdałowego spróbować. Nie wiem czemu ale ta reszta nazw mnie przeraża
zacznij robic peelingi kwasem migdalowym od stezenia 10%
__________________
la figa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-15, 17:53   #983
NowaIza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 410
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

mi chodzilo o tonik migdalowy, dlatego napisalam 5%. Ale jak zacznie od razu od peelingu 10%, to bedzie ok na poczatek.

Jutro minie 2 tyg odkad zrobilam tonik 5%, a została mi go jeszcze połowa.
Takze ten będzie do wylania, i tak słabo się złuszczam, co 2 dni wyskakuje mi jakiś pryszczyk w róznych miejscach na twarzy. A nastepny zrobię 10%, akurat zostala mi druga polowa opakowania kwasu i jak zrobie z mniejsza o polowe iloscia hydromanilu i wody destylowanej, powinno starczyc na rowne 2 tygodnie.
NowaIza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-15, 20:51   #984
ForbiddenFruit
Rozeznanie
 
Avatar ForbiddenFruit
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 767
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Zrobię na początek tonik 5 % i będę go używała przez tydzień, a potem peeling 10 %

I mam pytanie. Czy jak już minie ten wstępny tydzień i zacznę peelingi to tonik dalej używać? I peeling robić jak często?
ForbiddenFruit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-15, 23:18   #985
NowaIza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 410
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

na pewno po peelingu musisz skóre mocno nawilżyć i zregenerować. Tonik jest dla podtrzymania efektu. Ale gdy skóra Ci sie przyzwyczai to nie wiadomo, czy potem podziala na nia tonik 5%. Zreszta teraz bedzie duzo slonca, a dziewczyny pisza, ze zaczynaja sie zluszczac od jesieni. Wiec teraz nie szalej za bardzo i uzywaj filtrow (pisze ta, co uzywa filtra nr 10:/ ale nakladam duzo kremu. Ja chce skonczyc kwas, ktory mi pozostal, potem miesiac bede chronic skore przed sloncem, a od maja opalanko z lekkim filtrem.
Zostalo mi 5g kwasu migdalowego i sporo hydromanilu. W jakich proporcjach mam wykonac tonik 10%? weszlam na kalkulator stezen z pierwszej storny, ale nie umiem tego wypelnic proszę, niech ktos odpowie
NowaIza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-16, 06:33   #986
prettysimple
Zadomowienie
 
Avatar prettysimple
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: tam gdzie nie sięga wzrok;)
Wiadomości: 1 818
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Ja wczoraj pyknęłam sobie mikrodermabrazję z Vichy i po niej kwas migdałowy 15%. Dzisiaj buzię mam niezaczerwienioną, lekko napiętą skórę. Liczę na złuszczenie przez weekend.
__________________
Młodość to...
prettysimple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-16, 19:01   #987
NowaIza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 410
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

failmik, w ktorym dziewczyna ciekawie opowiada o peelingu kwasem migdalowym
http://www.youtube.com/watch?v=SHLn9pigXbU

to jak mam zrobic tonik 10% z hydromanilem?
NowaIza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-16, 19:16   #988
1985SiWA
Zakorzenienie
 
Avatar 1985SiWA
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 10 212
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

ja jakis czas temu zrobilam peeleng mlekowcem na stopy i załuje :/ bo skóra zeszła nie równo i mam stopy w ciapki ze złuszczonego naskórka
__________________
02.09.2015 dr. L.P Ostrava, Czechy - Żelki! już są
395 ml Sebbin Clasic, Textured Okrągłe Wysoki Profil + korekcja powiek górnych
1985SiWA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-21, 07:35   #989
tadyszka
Raczkowanie
 
Avatar tadyszka
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Hamburg
Wiadomości: 79
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

witajcie.
mam straszne rozstepy na piersiach.
czy na ta czesc ciala moge takze nakladac kwasy. bardzo dziekuje za odpowiedz!
__________________
Ale tylko nieliczni mają cos do powiedzenia,
bo tylko nieliczni potrafią zniesc ciszę,
i napiecie, konieczne, kiedy się
myśli.
PANIE POMÓŻ MI
TRZYMAC JEZYK ZA ZEBAMI,
DOPOKI NIE BEDE WIEDZIALA
CO CHCE POWIEDZIEC. AMEN
tadyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-21, 13:00   #990
alunialunia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 016
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Czy stosuje może któraś peelingi z kwasu glikolowego? ja zrobiłam już taki peeling dwukrotnie, stężenie 40%, ale szczerze mówiąc łuszczenie mizerne, efektów brak-zależy mi na rozjaśnieniu przebarwień, ale chyba zostanę przy tym stężeniu i zrobię jeszcze kilka peelingów, może coś taka seria zdziała, zwłaszcza,że można pokazać się ludziom, skóra po peelingu nie jest ani zaczerwieniona, a łuszczenie znikome.
__________________

alunialunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-11-17 21:36:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:12.