Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II - Strona 63 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Pokaż wyniki sondy: Macie jakieś sprawdzone podkłady i pudry?
Pokłady? 17 80,95%
Pudry? 8 38,10%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 21. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-09-08, 22:34   #1861
niebanalna90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 7
Dot.: problem z podkładem, a może z cerą?

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
....
przede wszystkim odstawiłabym cetaphil-to jest STRASZNY zapychacz,jest wiele fajnych niezapychających kremów o niebo lepszych od C.
Właśnie zaczynam być sceptycznie do niego nastawiona, a kupiłam, bo jest taki zachwalany.. Co w takim razie innego polecasz?
niebanalna90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-09, 09:12   #1862
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: problem z podkładem, a może z cerą?

Cytat:
Napisane przez niebanalna90 Pokaż wiadomość
Właśnie zaczynam być sceptycznie do niego nastawiona, a kupiłam, bo jest taki zachwalany.. Co w takim razie innego polecasz?
...
3 sprawdzone na 100%
najłatwiej dostępny krem Bepanthen z aptaki-nawilża i łagodzi lekki kremożel
Sylveco-Lekki krem rokitnikowy
Make Me Bio-polskie kosmetyki naturalne -zwłaaszcza krem Featherlight na oleju z orzechów włoskich.
Khadi-Balsam Aloa Vera-fajny dla skóry problematycznej tylko trudniej go dostać
na noc-żelowa kremo-maska z Orientany-zwłaszcza aloesowa
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo

Edytowane przez dark01
Czas edycji: 2014-09-09 o 09:15
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-09, 10:56   #1863
sylwka37
koci świat
 
Avatar sylwka37
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 14 157
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

i lekki krem brzozowy Sylveco - mnie też wiele kremów zapychało lub uczulało aż znalazłam ten
__________________
wszystkowątek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=783933
sylwka37 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-09, 15:43   #1864
Delfina7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2
Idealny odcien podkładu

Hej dziewczyny czy któraś z was stosowała może Revlon Colorstay do cery miesznej/tłustej 150 Buff i Bourjois Healthy Mix 51? Zastanawiam sie nad kupnem CS, ale szukam podkładu ciut jasniejszego i troche mniej żółtego od Bourjois 51, czy któraś mogłaby porównać te odcienie? lub polecić coś spelniającego te kryteria? (właściowści i przeznaczenie do skóry nie maja znaczenia - sprawdze je w sklepie lub zamawiając próbke czy mi odpowiadają, najważniejsze na poczatek zeby kolor był dobry

Edytowane przez Delfina7
Czas edycji: 2014-09-09 o 15:48
Delfina7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-09, 16:19   #1865
Delfina7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Hej dziewczyny czy któraś z was stosowała może Revlon Colorstay do cery miesznej/tłustej 150 Buff i Bourjois Healthy Mix 51? Zastanawiam sie nad kupnem CS, ale szukam podkładu ciut jasniejszego i troche mniej żółtego od Bourjois 51, czy któraś mogłaby porównać te odcienie? lub polecić coś spelniającego te kryteria? (właściowści i przeznaczenie do skóry nie maja znaczenia - sprawdze je w sklepie lub zamawiając próbke czy mi odpowiadają, najważniejsze na poczatek zeby kolor był dobry
Delfina7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-09, 18:03   #1866
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez sylwka37 Pokaż wiadomość
i lekki krem brzozowy Sylveco - mnie też wiele kremów zapychało lub uczulało aż znalazłam ten
mnie w okresie wiosenno letnim zaczął bardzo zapychać więc nie powiedziałabym że w 100% "bezpieczny" dla trądzikowców(zimą za to fajnie dawał radę ale tylko zimą kiedy moja cera była po prostu normalna w stronę suchej), a o lekkim nagietkowym już nie wspominając-najbardziej komedogenny z całej serii.

Dla ukojenia i nawilżenia na noc jako krem(bez spłukiwania) polecam maseczkę kojąca z kolastyny- naprawdę dobra dla skóry wysuszonej i łatwo zatykających się porów:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...do-twarzy.html

kremu pod makijaż niestety nie polecę bo używam albo filtra lub serum albo na gołą skórę cc krem nakładam
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-09, 21:19   #1867
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez sylwka37 Pokaż wiadomość
i lekki krem brzozowy Sylveco - mnie też wiele kremów zapychało lub uczulało aż znalazłam ten
...
jak dla mnie za mało nawilża
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-09-10, 10:05   #1868
sylwka37
koci świat
 
Avatar sylwka37
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 14 157
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
...
jak dla mnie za mało nawilża
może i tak ale przynajmniej nie zapycha
__________________
wszystkowątek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=783933
sylwka37 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-10, 16:35   #1869
Charlie4
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 1
Potrzebuję pomocy z podkładem ;)

Mam pewien problem. Mianowicie podkład, którego używałam dotychczas nie pomaga mi w dobrym wyrównaniu kolorytu mojej skóry. Nie mam problemu z trądzikiem, cerę mam tłustą, lecz nie oczekuje żeby podkład mnie zmatowił. Mam natomiast problem z czerwienieniem mojej twarzy. Nie jest to spowodowane temperaturą czy opalenizną ale naturalnym odcieniem lekkiego czerwonego koloru głownie na nosie, brodzie i trochę na policzkach. Dotychczas używałam podkładu Wake Me Up z Rimmela i po samym zaaplikowaniu było OK, ale gdy podchodziłam do lustra po kilku godzinach po podkładzie nie było już śladu, a twarz wyglądała jak burak. Bardzo chciałabym, żeby podkład:
-NAPRAWDĘ utrzymywał mi wyrównany koloryt skóry
-Nie był zbyt ciężki, ponieważ jestem jeszcze nastolatką i tylko szkodziłby mojej cerze
-Był dostępny w drogerii (rossmanie lub superpharmie)
-Nie kosztował majątek
Wiem że mam wiele wymagań ALE BARDZO BARDZO PROSZĘ O POMOC, PONIEWAŻ EFEKT BURAKA MI NIE SŁUŻY ) Pozdrawiam
Charlie4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-11, 09:25   #1870
OlaM
Zakorzenienie
 
Avatar OlaM
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 9 267
Dot.: Potrzebuję pomocy z podkładem ;)

Cytat:
Napisane przez Charlie4 Pokaż wiadomość
Mam pewien problem. Mianowicie podkład, którego używałam dotychczas nie pomaga mi w dobrym wyrównaniu kolorytu mojej skóry. Nie mam problemu z trądzikiem, cerę mam tłustą, lecz nie oczekuje żeby podkład mnie zmatowił. Mam natomiast problem z czerwienieniem mojej twarzy. Nie jest to spowodowane temperaturą czy opalenizną ale naturalnym odcieniem lekkiego czerwonego koloru głownie na nosie, brodzie i trochę na policzkach. Dotychczas używałam podkładu Wake Me Up z Rimmela i po samym zaaplikowaniu było OK, ale gdy podchodziłam do lustra po kilku godzinach po podkładzie nie było już śladu, a twarz wyglądała jak burak. Bardzo chciałabym, żeby podkład:
-NAPRAWDĘ utrzymywał mi wyrównany koloryt skóry
-Nie był zbyt ciężki, ponieważ jestem jeszcze nastolatką i tylko szkodziłby mojej cerze
-Był dostępny w drogerii (rossmanie lub superpharmie)
-Nie kosztował majątek
Wiem że mam wiele wymagań ALE BARDZO BARDZO PROSZĘ O POMOC, PONIEWAŻ EFEKT BURAKA MI NIE SŁUŻY ) Pozdrawiam
Pytania o podkład zadajemy w tym wątku.
OlaM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-11, 09:57   #1871
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Potrzebuję pomocy z podkładem ;)

Cytat:
Napisane przez Charlie4 Pokaż wiadomość
Mam pewien problem. Mianowicie podkład, którego używałam dotychczas nie pomaga mi w dobrym wyrównaniu kolorytu mojej skóry. Nie mam problemu z trądzikiem, cerę mam tłustą, lecz nie oczekuje żeby podkład mnie zmatowił. Mam natomiast problem z czerwienieniem mojej twarzy. Nie jest to spowodowane temperaturą czy opalenizną ale naturalnym odcieniem lekkiego czerwonego koloru głownie na nosie, brodzie i trochę na policzkach. Dotychczas używałam podkładu Wake Me Up z Rimmela i po samym zaaplikowaniu było OK, ale gdy podchodziłam do lustra po kilku godzinach po podkładzie nie było już śladu, a twarz wyglądała jak burak. Bardzo chciałabym, żeby podkład:
-NAPRAWDĘ utrzymywał mi wyrównany koloryt skóry
-Nie był zbyt ciężki, ponieważ jestem jeszcze nastolatką i tylko szkodziłby mojej cerze
-Był dostępny w drogerii (rossmanie lub superpharmie)
-Nie kosztował majątek
Wiem że mam wiele wymagań ALE BARDZO BARDZO PROSZĘ O POMOC, PONIEWAŻ EFEKT BURAKA MI NIE SŁUŻY ) Pozdrawiam
sądzę, że powinnaś 'wyciszyć' naczynka i stosować zieloną bazę lub korektor co do podkładów, najlepiej chyba poczytać KWC

Wysłano z Mrocznego Końca Świata
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-11, 10:45   #1872
dizeele
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 4
Makijaż - podkład

Witam drogie kobietki . No więc napisałam w temacie sedno sprawy. Chciałam się Was o to zapytać, ponieważ chciałabym sobie sama wykreślić jaka marka jest najczęściej kupowaną i używaną. Ja od jakiegoś już dłuższego czasu używam Rimmela, xxxx Rimmel ma ogólnie bardzo dobre kosmetyki, ale z tej marki używam tylko podkładu i lakierów do paznokci. A jak to jest z Wami?

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2014-09-15 o 14:31 Powód: reklama
dizeele jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-11, 11:26   #1873
niegramatyczna
Raczkowanie
 
Avatar niegramatyczna
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 338
Dot.: Potrzebuję pomocy z podkładem ;)

Cytat:
Napisane przez Charlie4 Pokaż wiadomość
Mam pewien problem. Mianowicie podkład, którego używałam dotychczas nie pomaga mi w dobrym wyrównaniu kolorytu mojej skóry. Nie mam problemu z trądzikiem, cerę mam tłustą, lecz nie oczekuje żeby podkład mnie zmatowił. Mam natomiast problem z czerwienieniem mojej twarzy. Nie jest to spowodowane temperaturą czy opalenizną ale naturalnym odcieniem lekkiego czerwonego koloru głownie na nosie, brodzie i trochę na policzkach. Dotychczas używałam podkładu Wake Me Up z Rimmela i po samym zaaplikowaniu było OK, ale gdy podchodziłam do lustra po kilku godzinach po podkładzie nie było już śladu, a twarz wyglądała jak burak. Bardzo chciałabym, żeby podkład:
-NAPRAWDĘ utrzymywał mi wyrównany koloryt skóry
-Nie był zbyt ciężki, ponieważ jestem jeszcze nastolatką i tylko szkodziłby mojej cerze
-Był dostępny w drogerii (rossmanie lub superpharmie)
-Nie kosztował majątek
Wiem że mam wiele wymagań ALE BARDZO BARDZO PROSZĘ O POMOC, PONIEWAŻ EFEKT BURAKA MI NIE SŁUŻY ) Pozdrawiam
Ja byłam bardzo zadowolona po kilku użyciach Lirene Citty Matt(20-25zł), przy czym pierwszy odcień z gamy ciemnieje na różowo, drugi ma żółty pigment. Lekki, pięknie wygląda na buzi, matuje - ale nie utrzymuje się zbyt długo przy cerze mieszanej.
Ciężko ci będzie znaleźć podkład długotrwały i lekki, bo zazwyczaj te mają gęstszą i cięższą konsystencję, która zastyga. Jeśli chodzi o typowo długotrwały podkład w rozsądnej cenie to jestem skłonna polecić Lasting Finish z Rimmela (25-30zł). Ten podkład wymaga przypudrowania po zastygnięciu, ale bardzo ładnie trzyma mat i jest nie do zdarcia. Niestety, jest ciężkawy, gęsty i kremowy - zupełnie inny niż Wake me up. Trwałość niezłą ma też Skin Balance z Pierre Rene(20zł-25zł), ale według mnie ma beznadziejną gamę kolorystyczną i mnie (alergika) uczulił, ale bardzo dużo dziewczyn wychwala go pod niebiosa.
niegramatyczna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-11, 11:32   #1874
201607131106
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 7 771
Dot.: Makijaż - podkład

Cytat:
Napisane przez dizeele Pokaż wiadomość
Witam drogie kobietki . No więc napisałam w temacie sedno sprawy. Chciałam się Was o to zapytać, ponieważ chciałabym sobie sama wykreślić jaka marka jest najczęściej kupowaną i używaną.
Wiesz, że to będzie trochę... niemiarodajne, więc zupełnie bez sensu.

Cytat:
Napisane przez dizeele Pokaż wiadomość
Ja od jakiegoś już dłuższego czasu używam Rimmela, xxxx . Rimmel ma ogólnie bardzo dobre kosmetyki, ale z tej marki używam tylko podkładu i lakierów do paznokci. A jak to jest z Wami?
No nie wiem.
Każda firma ma jakieś perełki, ale i totalne buble.
Ja na przykład większego szitu niż to:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...h-mascara.html
nigdy nie miałam.

Podkładu, który podlinkowałaś też kiedyś używałam i byłam zadowolona.


Odpowiem na główne pytanie: REVLON.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2014-09-15 o 14:32 Powód: reklama
201607131106 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-11, 13:52   #1875
OlaM
Zakorzenienie
 
Avatar OlaM
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 9 267
Dot.: Makijaż - podkład

Cytat:
Napisane przez dizeele Pokaż wiadomość
Witam drogie kobietki . No więc napisałam w temacie sedno sprawy. Chciałam się Was o to zapytać, ponieważ chciałabym sobie sama wykreślić jaka marka jest najczęściej kupowaną i używaną. Ja od jakiegoś już dłuższego czasu używam Rimmela, xxx . Rimmel ma ogólnie bardzo dobre kosmetyki, ale z tej marki używam tylko podkładu i lakierów do paznokci. A jak to jest z Wami?
Przepraszam, ale wg mnie w tytule wątku nie jest w ogóle sedno sprawy przedstawione. Nie wiem, czy interesuje Cię ranking najlepszych podkładów (od tego jest m.in. KWC) czy na podstawie typów ewentualnie tu przedstawionych chcesz dobrać coś dla siebie (od tego jest z kolei inny wątek).
Proszę sprecyzuj, bo nie wiem, co z Twoim wątkiem mam począć .

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2014-09-15 o 14:32 Powód: link
OlaM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-11, 17:53   #1876
polopirynka19
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 7
Jaki podkład co cery silnie trądzikowej?

Witam serdecznie Znalazłam się na forum,ponieważ chciałabym poradzić się w pewnej sprawie. Otóż moim problemem odwiecznie jest trądzik. Oczywiście odwiedzam dermatologa,używam wszelkich maści,ostatnio nawet łykałam jakiś antybiotyk,aby stan twarzy się polepszył. Jednak nie ma co ukrywać-jest on bardzo silny,pokrywa całe policzki. Właściwie jestem jedną wielką chodzącą blizną. Na początku października moja siostra wychodzi za mąż i chciałabym w miarę możliwości ukryć to okropieństwo,i tutaj kieruję pytanie-jaki puder w całkiem rozsądnej cenie byłby w stanie w miarę dobrze zakryć przebarwienia i wygładzić moją cerę,a po którym jednocześnie nie będę świecić się jak lampa? Oczywiście zdaję sobie sprawę,że nie da się tego zatuszować całkowicie. Szukam czegoś,co da dobry efekt kryjący,utrzyma się długo i nie będzie powodowało dużego świecenia się. Może to być nawet jakiś ciężki podkład,nie będę go używała codziennie,zależy mi tylko na tym,aby wyglądać jakoś przez te 2 dni. Dużym problemem jest również ,jak już wcześniej wspominałam,to,że bardzo świeci mi się twarz, więc może poproszę o polecenie jakiegoś pudru sypkiego/w kamieniu,również w rozsądnych cenach? )
polopirynka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-11, 18:06   #1877
thirky
on tired little feet
 
Avatar thirky
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 6 200
Dot.: Jaki podkład co cery silnie trądzikowej?

Revlon Colorstay dla cery tłustej i mieszanej
Estee Lauder Double Wear- ale jest droższy
Dermacol Make up cover- jest to podkład, ale ciężki i przez to używany często jako korektor
No właśnie, może spróbuj podziałać coś z korektorem? Np. catrice camouflage cream czy kamuflaż kryolanu (droższy).

Co do pudru, dobry jest sypki z Manhattanu (Soft Mat Loose Powder) lub w kamieniu Manhattan Clearface, Compact Powder.
__________________

I saw it first!’ squeaked Sniff, ‘I must choose a name for it.
Wouldn’t it be fun to call it Sniff? That’s so short and sweet.

Edytowane przez thirky
Czas edycji: 2014-09-11 o 18:13
thirky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-12, 08:08   #1878
gazelaa
Zadomowienie
 
Avatar gazelaa
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: hen daleko
Wiadomości: 1 396
Dot.: Jaki podkład co cery silnie trądzikowej?

Cytat:
Napisane przez polopirynka19 Pokaż wiadomość
Witam serdecznie Znalazłam się na forum,ponieważ chciałabym poradzić się w pewnej sprawie. Otóż moim problemem odwiecznie jest trądzik. Oczywiście odwiedzam dermatologa,używam wszelkich maści,ostatnio nawet łykałam jakiś antybiotyk,aby stan twarzy się polepszył. Jednak nie ma co ukrywać-jest on bardzo silny,pokrywa całe policzki. Właściwie jestem jedną wielką chodzącą blizną. Na początku października moja siostra wychodzi za mąż i chciałabym w miarę możliwości ukryć to okropieństwo,i tutaj kieruję pytanie-jaki puder w całkiem rozsądnej cenie byłby w stanie w miarę dobrze zakryć przebarwienia i wygładzić moją cerę,a po którym jednocześnie nie będę świecić się jak lampa? Oczywiście zdaję sobie sprawę,że nie da się tego zatuszować całkowicie. Szukam czegoś,co da dobry efekt kryjący,utrzyma się długo i nie będzie powodowało dużego świecenia się. Może to być nawet jakiś ciężki podkład,nie będę go używała codziennie,zależy mi tylko na tym,aby wyglądać jakoś przez te 2 dni. Dużym problemem jest również ,jak już wcześniej wspominałam,to,że bardzo świeci mi się twarz, więc może poproszę o polecenie jakiegoś pudru sypkiego/w kamieniu,również w rozsądnych cenach? )
A może lepiej udaj się do wizażystki i ona cię pomaluje na tą okazję, zakryje ci wszystko to co trzeba. A świecisz się może dlatego, że używając produktów matujących twoje gruczoły szaleja i wydzielają sebum, a to wszystko ze skóra nie wystarczająco nawilżona. Koleżanka wyżej poleciła ci podkłady ale ja nie polecałabym ci revolona ani dermacol bo moim zdaniem one starsznie cie zapchają i jeszcze mogą ci pogorszyć stan cery.
gazelaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-12, 19:22   #1879
Klusz
Raczkowanie
 
Avatar Klusz
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 31
Dot.: Jaki podkład co cery silnie trądzikowej?

Moja cera: z rozszerzonymi porami, grudkami, zaczerwieniona.
Mam problem z dobraniem podkładu, bardzo szybko mi się wszystko warzy i podkreśla niedoskonałości. Nie stosuję teraz pudru na podkład, bo każda dokładana warstwa jest na mojej skórze bardzo widoczna (przez nierówności).
Obecnie używam mineralnego podkładu w kompakcie z Sephory, nie jest najgorszy, warzy się trochę mniej niż płynne podkłady, ale nadal nie jest zadowalający, po niedługim czasie wygląda nieestetycznie.
Pod podkład stosuję lekki żel aloesowy, więc to raczej nie wina kremu.
Myślałam o kompakcie z Maca, ale cena mnie odstrasza.

Będę wdzięczna za podpowiedzi
Klusz jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-12, 19:26   #1880
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jaki podkład co cery silnie trądzikowej?

Cytat:
Napisane przez Klusz Pokaż wiadomość
Moja cera: z rozszerzonymi porami, grudkami, zaczerwieniona.
Mam problem z dobraniem podkładu, bardzo szybko mi się wszystko warzy i podkreśla niedoskonałości. Nie stosuję teraz pudru na podkład, bo każda dokładana warstwa jest na mojej skórze bardzo widoczna (przez nierówności).
Obecnie używam mineralnego podkładu w kompakcie z Sephory, nie jest najgorszy, warzy się trochę mniej niż płynne podkłady, ale nadal nie jest zadowalający, po niedługim czasie wygląda nieestetycznie.
Pod podkład stosuję lekki żel aloesowy, więc to raczej nie wina kremu.
Myślałam o kompakcie z Maca, ale cena mnie odstrasza.

Będę wdzięczna za podpowiedzi
może tradycyjne minerały?

Wysłano z Mrocznego Końca Świata
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-12, 19:28   #1881
joaś905
Raczkowanie
 
Avatar joaś905
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 144
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Hej dziewczyny, jestem w kropce, więc zwracam się do Was
Poszukuję lekkiego, dającego baardzo naturalny efekt podkładu (coś jak Bourjois Healthy Mix Serum - praktycznie niewidoczny na skórze, ale jednocześnie pięknie wyrównujący koloryt ), o raczej słabym kryciu, ale nadającego się do cery tłustej/mieszanej - a więc o bardziej matowym wykończeniu. Po wspomnianym wyżej HM moja strefa T świeci się niczym latarnia (przypudrowanie nie niweluje efektu).
Jakieś typy?
__________________
i can dream with my eyes opened.


joaś905 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-12, 19:31   #1882
Klusz
Raczkowanie
 
Avatar Klusz
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 31
Dot.: Jaki podkład co cery silnie trądzikowej?

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
może tradycyjne minerały?

Wysłano z Mrocznego Końca Świata
Próbowałam Meow, ale przeszkadzały mi drobinki. Faktycznie, przymierzam się do minerałów (myślałam o Amilie albo Annabelle) od jakiegoś czasu, ale czytałam że są kapryśne i lubią się warzyć jeśli się je stosuje bez bazy.
Klusz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-12, 20:29   #1883
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jaki podkład co cery silnie trądzikowej?

No wiesz, co cera to opinia, na niektórych będzie się warzyć, na innych nie, trzeba testować
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-12, 20:33   #1884
Klusz
Raczkowanie
 
Avatar Klusz
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 31
Dot.: Jaki podkład co cery silnie trądzikowej?

Dziękuję bardzo, zacznę testy od matującego Annabelle
Klusz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-12, 20:50   #1885
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jaki podkład co cery silnie trądzikowej?

Cytat:
Napisane przez Klusz Pokaż wiadomość
Dziękuję bardzo, zacznę testy od matującego Annabelle
Powodzenia
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-12, 20:56   #1886
Klusz
Raczkowanie
 
Avatar Klusz
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 31
Dot.: Jaki podkład co cery silnie trądzikowej?

Dziękuję bardzo
Klusz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-12, 21:00   #1887
gazelaa
Zadomowienie
 
Avatar gazelaa
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: hen daleko
Wiadomości: 1 396
Dot.: Jaki podkład co cery silnie trądzikowej?

Cytat:
Napisane przez Klusz Pokaż wiadomość
Dziękuję bardzo, zacznę testy od matującego Annabelle

Moze lepiej kup kryjacy niz matujacy, mi typowo matujace wlasnie noe podchodza bo sebum wariuje i to jest wlasnie efekt ciasta.


Wysłane z aplikacji iphone
gazelaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-12, 21:34   #1888
Klusz
Raczkowanie
 
Avatar Klusz
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 31
Dot.: Jaki podkład co cery silnie trądzikowej?

Cytat:
Napisane przez gazelaa Pokaż wiadomość
Moze lepiej kup kryjacy niz matujacy, mi typowo matujace wlasnie noe podchodza bo sebum wariuje i to jest wlasnie efekt ciasta.


Wysłane z aplikacji iphone
A masz może porównanie z Amilie?
Czytałam na jakimś blogu, że kryjąca wersja ma tendencję do tworzenia ciasta, czyli chyba wszystko zależy od cery i trudno wyczuć te minerały
Klusz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-13, 08:18   #1889
gazelaa
Zadomowienie
 
Avatar gazelaa
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: hen daleko
Wiadomości: 1 396
Dot.: Jaki podkład co cery silnie trądzikowej?

Cytat:
Napisane przez Klusz Pokaż wiadomość
A masz może porównanie z Amilie?
Czytałam na jakimś blogu, że kryjąca wersja ma tendencję do tworzenia ciasta, czyli chyba wszystko zależy od cery i trudno wyczuć te minerały

Mam tylko mineraly z bareminerals ale rzedko uzywam, wole plynne podklady, w kwestii mineralow nie pomoge. Ale ogolnie chodzi mi o to ze majac tlusta mieszana cere nie powinnas uzywac typowo matujacego, lepiej jakis dlugotrwaly, i najwazniejszy jest krem bo jeden podklad zgra sie z nim a z innym bedzie tragedia.


Wysłane z aplikacji iphone
gazelaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-13, 09:30   #1890
dzej138
Przyczajenie
 
Avatar dzej138
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Scarlett18 - dobrym kremem do cery atopowej, skłonnej do podrażnień jest krem marki BIOLIQ- taki z niebieskim paseczkiem z olejem z migdałów. Wygładza i lagodzi fajnie skóre, bez problemu możesz nałożyć podkład na niego (jak się wchłonie). Ogólnie te kremy wyszły całkiem niedawno, ale jak na nowości to jestem mile zaskoczona


A czy teraz któraż z Was może mi pomóc i doradzić. Mam dziwny typ cery: skłonna do podrażnien, lubiąca się zaczerwieniać, nie ma blasku po lecie, przesusza się na nosie, przetłuszcza na czole i policzkach.
Nie wiem jak poprawnie należy stosować te wszystkie fluidy, podklady, bazy, pudry, itp..;P U mnie zawsze kończy sie to na jednym fluidzie i różu i koniec. Nię będę ukrywać, że się na tym nie znam.
Czy któraś z Was miałaby czas i chęć wytłumaczyć mi co z czym?
__________________
Bezlitosna graficzka.

Edytowane przez dzej138
Czas edycji: 2014-09-13 o 09:37
dzej138 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-23 20:15:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:30.