Uczulenie na hybrydę - Strona 16 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie > Manicure hybrydowy

Notka

Manicure hybrydowy Forum dla osób, które interesują się manicurem hybrydowy. Tutaj znajdziesz porady związane z technikami zdobienia paznokci. Poznasz plusy i minusy hybrydy.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-01-27, 14:32   #451
Salamandera
Raczkowanie
 
Avatar Salamandera
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 99
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez tardisgirl60 Pokaż wiadomość
Tylko ze większość uczulonych sama robi paznokcie w domu, stylistka w teorii powinna zachować higienę itp a w domu to se można cała rękę pomalować jak ktoś lubi.
Sama starałam się uważać, umiem nie zalewać skórek chociaż każdy ma gorszy dzień :-P mnie też dopadło chyba bardziej z racji walenia tej chemii na paznokcie bez przerw przez prawie rok, a ze używałam głównie semilac to wniosek nasuwa się sam. Jakbym używała czegoś innego lub inna marka byłaby równie popularna to narzekałabym i wszyscy pokrzywdzeni na inna firmę. Proste.
A to ze ktoś wykorzysta sytuacje by sobie zrobić reklamę to nic nowego ani dziwnego, jakoś trzeba sobie radzić ;-) nawet kosztem innych.

Plus, jak oglądam czasem filmy zagraniczne na YouTube o zelach i akrylach i hybrydach to często mówią ze są to uczulajace chemiczne substancje, chyba najbardziej akryl, ale u nas to jakieś taboo
Poruszyłaś 3 istotne tematy: że dziewczyny w domu mogą robić mani niewłaściwie, że mogą przesadzać z częstotliwością nakładania hybryd i że Semilaca używa najwięcej dziewczyn, w tym dużo amatorek. To jednak chemia i trzeba być tego świadomym że może wywoływać różne reakcje. Rzeczywiście u nas jakoś rzadko się o tym słyszy. Na pewno są też jednak dziewczyny, które wszystko robią właściwie, może nawet są po kursach,. A i tak są uczulone. Hybryda to silny środek więc jak widać alergie czy podrażnienia mogą się przytrafić. Ale to że tyle „dziewczyn” sieje panikę wokół tych hybryd, pisząc w imieniu konkurencyjnych firm, że Semilac je uczulił to jest działanie, które powinnyśmy piętnować. Wiem że trudno to stwierdzić na 100%, że ktoś jest trollem,ale przez tyle pojawiających się opinii niektóre dziewczyny są w ciągłym strachu i paranoi, że je też dopadnie uczulenie. A może ie ma się czego bać? Może skala jest mniejsza niż nam się wydaje?

---------- Dopisano o 15:32 ---------- Poprzedni post napisano o 15:30 ----------

Cytat:
Napisane przez justyna_dt Pokaż wiadomość
Ja tak zbieram trochę wiarygodnych opinii tutaj, trochę na FB i jest sporo uczulonych faktycznie, ale absolutnie nie można wykluczyć nieczystych zagrań konkurencji.
Swoją drogą, straszny ból przeżywam, słuchajcie (nie wiem, czy wspominałam), pełna nadziei kupiłam sobie małą buteleczkę Indigo na hurtowni i okazało się, że mnie uczuliło ((((( hybryda, która praktycznie nie uczula, masakra jakaś. Chciałabym używać czegoś dobrej jakości, bo Cosmetics Zone się strasznie popsuło i nie jestem do końca z nich zadowolona. Nadzieja jeszcze w CND Shellac, bo zrobiłam test i nic nie wyszło, więc... trzymajcie kciuki
A ja gdzieś widziałam że Indigo tez uczula. Co za pech, że Ciebie też
Salamandera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-27, 14:39   #452
marlena_smc
Rozeznanie
 
Avatar marlena_smc
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 889
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez Salamandera Pokaż wiadomość
Ale to że tyle „dziewczyn” sieje panikę wokół tych hybryd, pisząc w imieniu konkurencyjnych firm, że Semilac je uczulił to jest działanie, które powinnyśmy piętnować. Wiem że trudno to stwierdzić na 100%, że ktoś jest trollem,ale przez tyle pojawiających się opinii niektóre dziewczyny są w ciągłym strachu i paranoi, że je też dopadnie uczulenie. A może ie ma się czego bać? Może skala jest mniejsza niż nam się wydaje?
I tu widzę problem. Tak jak zostało wspomniane. Semilac jest najpopularniejszą z hybryd i najbardziej ogólnodostepną. Na taka rzeszę uzytkowniczek znajdzie się bardzo dużo uczulonych. I ok... podzielić się tym z innymi. Ale moim zdaniem to już podchodzi pod masową paranoje.
Potem czytam pierdylion postów na forach, grupach i blogach typu: "nie polecam Semilac, bo gdzieś wyczytałam, że uczula." Odradzanie potencjalnym klientom firmy tylko dlatego, że gdzieś, ktoś, coś szepnął o uczuleniu to głupota. W dodatku bez wypróbowania jej to czyste chamstwo.

Rozumiem coś w stylu "Słuchaj jest dużo głosów, że uczula. Może najpierw wypróbuj jeden czy dwa kolory. Zobaczysz czy Ci pasuje"...
__________________
Moje Aliexpressowe zakupy i recenzje pazurkowe:
http://arvensisart.blogspot.com/


Edytowane przez marlena_smc
Czas edycji: 2016-01-27 o 14:48
marlena_smc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-27, 14:45   #453
_Perfumoholiczka_
Raczkowanie
 
Avatar _Perfumoholiczka_
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 37
Dot.: Uczulenie na hybryde

Kazdy preparat moze uczulac, a pomijajac ten fakt Semilac ma bardzo dobre produkty
_Perfumoholiczka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-28, 08:41   #454
tardisgirl60
Raczkowanie
 
Avatar tardisgirl60
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 443
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez marlena_smc Pokaż wiadomość
I tu widzę problem. Tak jak zostało wspomniane. Semilac jest najpopularniejszą z hybryd i najbardziej ogólnodostepną. Na taka rzeszę uzytkowniczek znajdzie się bardzo dużo uczulonych. I ok... podzielić się tym z innymi. Ale moim zdaniem to już podchodzi pod masową paranoje.
Potem czytam pierdylion postów na forach, grupach i blogach typu: "nie polecam Semilac, bo gdzieś wyczytałam, że uczula." Odradzanie potencjalnym klientom firmy tylko dlatego, że gdzieś, ktoś, coś szepnął o uczuleniu to głupota. W dodatku bez wypróbowania jej to czyste chamstwo.

Rozumiem coś w stylu "Słuchaj jest dużo głosów, że uczula. Może najpierw wypróbuj jeden czy dwa kolory. Zobaczysz czy Ci pasuje"...
Dokładnie, jak juz czytam posty w stylu "chce zmienić semilaca bo boje się ze mnie uczuli ale na razie nic na to nie wskazuje" to ręce opadają. I mój osobisty hit to wypowiedź jednej dziewczyny ze ona chyba w ogóle zrezygnuje z hybryd skoro tak uczulaja pomimo tego że ona uczulenia nie dostała :-P Paranoja. Jeśli ktoś to podsyca to gratuluję zdolności bo niewyobrażalam sobie ze można jedna markę tak szybko zniszczyć. Zwłaszcza że jest to dobra marka i ja osobiście bardzo żałuję że nie mogę jej już używać.
tardisgirl60 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-28, 09:59   #455
Edyta1704
Przyczajenie
 
Avatar Edyta1704
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 5
Dot.: Uczulenie na hybryde

rozwala mnie ciągłe pisanie "stylistki" "profesjonalistki" skoro przeznaczony dla profesjonalistów to niech semilac nie sprzedaje ich laikom i nie rozdaje lakierów blogerkom!!!jestem po 2 kursach, dopadło mnie uczulenie musiałam zrezygnować z malowania semilackiem bo uczulał mnie nawet przy malowaniu!!fakt że jest najczęściej kupowanym lakierem, ale jako kosmetyczka stwierdzam że skoro profesjonalne w nazwie to niech nie sprzedają komu popadnie i żadają od kupujących certyfikatu!!fakt wszystko może uczulić, taki jest organizm....na jednych działa na innych nie...życzę wszystkim nieuczulonym żeby uczulenie ich nie dopadło. Sama żałuję, że nie mogę używać semilac bo byłam z nich zadowolona...ale cóż a takie pisanie że to nagonka to już przesada, sama jestem niedawnym użytkownikiem forum i co też pewnie jestem trollemwszystkich zainteresowanych zapraszam do wątku na fb uczuleni na hybrydę. Polecam kontakt z firmą część dziewczyn odesłała im lakiery, a semilac zwrócił pieniądze...mi na szczęście udało się sprzedać lakiery.pozdrawiam i życzę powodzenia

Edytowane przez Edyta1704
Czas edycji: 2016-01-28 o 10:01
Edyta1704 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-28, 10:19   #456
_Perfumoholiczka_
Raczkowanie
 
Avatar _Perfumoholiczka_
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 37
Dot.: Uczulenie na hybryde

_Perfumoholiczka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-05, 10:44   #457
martar123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 1
Dot.: Uczulenie na hybryde

Witam przeszłam szereg testów alergicznych po strasznych odczynach na palcach i całych dłoniach, które pojawiły się po kontakcie z hybrydami. To akrylany wchodzące w skład lakierów hybrydowych tak uczulają!!!! Hybrydy są nie zdrowe a nawet toksyczne!!!! Przechodzą przez rękawiczki lateksowe i podobne... Poprostu to kłmstwo, ze są zdrowe i nie szkodzą!!!!!!!!!!!
martar123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-02-05, 11:07   #458
czuszka82
z pazurem
 
Avatar czuszka82
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Święte Miasto
Wiadomości: 4 758
Dot.: Uczulenie na hybryde

jeszcze nie spotkałam się ze stwierdzeniem że hybrydy "są zdrowe". Są środkiem chemicznym. Jednego uczulą a drugiego nie tak samo jak farba do włosów czy krem.
Osoby nieuczulone nie wyobrażaja sobie bez nich zycia a te uczulone musza z nich zrezygnowac lub szukac innych alternatyw paznokciowego manicure. Uważam że niepotrzebnie podchodzisz do tematu tak nerwowo
__________________
I will do what queens do. I will rule.
czuszka82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-05, 11:25   #459
akasza221
Raczkowanie
 
Avatar akasza221
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 143
Dot.: Uczulenie na hybryde

Uwaga, powiem to głośno.
Hybrydy są niezdrowe.
Dokładnie tak samo niezdrowe jest farbowanie włosów, malowanie paznokci zwykłymi lakierami (to też chemia), używanie i wdychanie lakierów do włosów czy całej tej chemii która stosowana jest przez kobiety. Po prostu jedni mają na nie uczulenie a drudzy nie.
akasza221 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-05, 21:00   #460
justyna_dt
Zakorzenienie
 
Avatar justyna_dt
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 19 594
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez akasza221 Pokaż wiadomość
Uwaga, powiem to głośno.
Hybrydy są niezdrowe.
Dokładnie tak samo niezdrowe jest farbowanie włosów, malowanie paznokci zwykłymi lakierami (to też chemia), używanie i wdychanie lakierów do włosów czy całej tej chemii która stosowana jest przez kobiety. Po prostu jedni mają na nie uczulenie a drudzy nie.
__________________

Yamaha WR125X » Suzuki SV650S » Yamaha R6
justyna_dt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-05, 22:40   #461
Gejszalicious
Buszująca w hybrydach
 
Avatar Gejszalicious
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 829
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez martar123 Pokaż wiadomość
Witam przeszłam szereg testów alergicznych po strasznych odczynach na palcach i całych dłoniach, które pojawiły się po kontakcie z hybrydami. To akrylany wchodzące w skład lakierów hybrydowych tak uczulają!!!! Hybrydy są nie zdrowe a nawet toksyczne!!!! Przechodzą przez rękawiczki lateksowe i podobne... Poprostu to kłmstwo, ze są zdrowe i nie szkodzą!!!!!!!!!!!
żarcie z McDonalda też jest nie zdrowe i też jest chemią, a 99% społeczeństwa je żre jak prosie ziemniaki i wszyscy żyją

Każda hybryda może uczulić bez względu na markę, ale to nie jest jeszcze powód do tego by popadać w paranoję i siać postrach wśród osób, które jeszcze jej nie robiły.

Co do techniki wykonania mani i zależności między (nie)zalewaniem skórek, dotykaniem nieutwardzonej hybrydy etc., a wystąpieniem objawów alergii - choćbyście nie wiem jak się starały i nie zalewały skórek i stosowały rękawiczki, maseczki i inne gadżety to jeśli jesteście uczulone na hybrydy to i tak wystąpi u was odczyn alergiczny.

Do osób uczulonych: zmiana marki lakierów hybrydowych raczej na długo wam nie pomoże. Same odpowiedzcie sobie na pytanie: czy dla ładnych paznokci warto ryzykować ponowne wystąpienie odczynu alergicznego i związanych z tym dolegliwości i kosztów leczenia?
__________________
Gejszalicious jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-02-05, 22:45   #462
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez akasza221 Pokaż wiadomość
Uwaga, powiem to głośno.
Hybrydy są niezdrowe.
Dokładnie tak samo niezdrowe jest farbowanie włosów, malowanie paznokci zwykłymi lakierami (to też chemia), używanie i wdychanie lakierów do włosów czy całej tej chemii która stosowana jest przez kobiety. Po prostu jedni mają na nie uczulenie a drudzy nie.
Bzdura. Akrylany w postaci monomerow (przed utwardzeniem) sa silnie uczulajace, znacznie bardziej niz byle lakier do paznokci czy lakier do wlosow. A poniewaz to uczulenie jest zwykle wynikiem zaniedban osoby robiacej manicure, trudno powiedziec, ze to takie cos co niektorzy maja, a niektorzy nie i juz, jak z kreconymi wlosami czy kolorem skory.

---------- Dopisano o 00:45 ---------- Poprzedni post napisano o 00:44 ----------

Cytat:
Napisane przez martar123 Pokaż wiadomość
Witam przeszłam szereg testów alergicznych po strasznych odczynach na palcach i całych dłoniach, które pojawiły się po kontakcie z hybrydami. To akrylany wchodzące w skład lakierów hybrydowych tak uczulają!!!! Hybrydy są nie zdrowe a nawet toksyczne!!!! Przechodzą przez rękawiczki lateksowe i podobne... Poprostu to kłmstwo, ze są zdrowe i nie szkodzą!!!!!!!!!!!
__________________
...
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-05, 23:36   #463
justyna_dt
Zakorzenienie
 
Avatar justyna_dt
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 19 594
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez Gejszalicious Pokaż wiadomość
żarcie z McDonalda też jest nie zdrowe i też jest chemią, a 99% społeczeństwa je żre jak prosie ziemniaki i wszyscy żyją

Każda hybryda może uczulić bez względu na markę, ale to nie jest jeszcze powód do tego by popadać w paranoję i siać postrach wśród osób, które jeszcze jej nie robiły.

Co do techniki wykonania mani i zależności między (nie)zalewaniem skórek, dotykaniem nieutwardzonej hybrydy etc., a wystąpieniem objawów alergii - choćbyście nie wiem jak się starały i nie zalewały skórek i stosowały rękawiczki, maseczki i inne gadżety to jeśli jesteście uczulone na hybrydy to i tak wystąpi u was odczyn alergiczny.

Do osób uczulonych: zmiana marki lakierów hybrydowych raczej na długo wam nie pomoże. Same odpowiedzcie sobie na pytanie: czy dla ładnych paznokci warto ryzykować ponowne wystąpienie odczynu alergicznego i związanych z tym dolegliwości i kosztów leczenia?
Ja tam od dłuższego czasu z powodzeniem używam hybryd innej firmy i zero uczulenia, a jeśli nagle wyjdzie - to odstawię i tyle, maść jeszcze mam z poprzedniej alergii, to może w razie końca hybrydowego świata się finansowo nie wypruję
__________________

Yamaha WR125X » Suzuki SV650S » Yamaha R6
justyna_dt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-08, 16:18   #464
katarina1412
Przyczajenie
 
Avatar katarina1412
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 1
Dot.: Uczulenie na hybryde

To teraz czas na moją historię 2,5 roku temu miałam swoją pierwszą w życiu hybrydę. Zrobiła mi ją profesjonalna kosmetyczka. Zakochałam się od razu od razu umowilam się na za 2 tygodnie na zdjęcie i założenie nowej hybrydy. Parę dni przed umowiona wizytą moje palce nawiedzily TE pęcherzyki, które bywały i u niektórych z Was. Olalam sprawę, jestem alergikiem więc stwierdziłam, że allerga wzięta na noc pomoże. Oczywiście nie pomogła... Palce swedzialy, pęcherzyki sobie przebijałam z nadzieją, że znikną wtedy pęcherzyki to było wszystko co miałam na dłoniach, zero ran więc umowiona wizyta się odbyła i o dziwo po niej uczulenie się uspokoilo i z czasem zniknęło. Kosmetyczka używała za 1 i 2 razem lakierów Gelish czy jakoś tak Dodam jeszcze, że w ogóle nie pomyślałam, że to hybrydy mogły mnie uczulic (ha, żeby było śmieszniej nie pomyślałam o tym, albo odpychalam od siebie te myśl, do dnia dzisiejszego!). Zachwycona 2 tygodniowym mani na wiosnę kupiłam sobie swoją własną lampę, bazę top i lakiery z firmy Estetiq oraz Semillac wlasnie. Przez wiosnę i lato wszytko jest okej, zero jakiegokolwiek uczulenia. Za to w jesień i zimę miałam hardcore... Jednej zimy pecherze przechodzące w suchą, pekajaca i niegojaca się skórę (właściwie łuskę...) na palcach i po wew stronie dłoni, a tej zimy taka sama sucha skóra tyle, że wokół paznokci i pod paznokciem skorupka... Przez cały ten czas odwiedziłam ok. 5 dermatologow, żadnej sensownej diagnozy :P ostatnio natomiast byłam u lekarza który przepisał mi maść Triderm do smarowania 2 razy dziennie przez max. 2 tygodnie oraz krem nawilżający na dzień (zamiast drogeryjnych które też mają w sobie mnóstwo substancji uczulajacych) Mediderm. Pomogło, wyleczylam dłonie, ale oczywiście zrobiłam sobie nowe hybrydy i znowu to samo :P dziś je ściągam i nie wiem co poczne że swoim zywotem bez hybryd, ale jakoś będę musiała przeżyć, bo teraz jestem pewna na 99% że to one mnie uczulaja...
Dodam że moja mamę, siostrę, koleżankę itp którym robię paznokcie nie uczulaja żadne z wymienionych lakierów.
katarina1412 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-09, 08:40   #465
Gejszalicious
Buszująca w hybrydach
 
Avatar Gejszalicious
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 829
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez EkspertSemilac Pokaż wiadomość
Szanowna Pani, przykro mi słyszeć, że spotkała Panią taka sytuacja. Wszystkie nasze produkty posiadają Certyfikat Bezpieczeństwa, potwierdzający bezpieczeństwo i niezmienność składu. Posiadamy również certyfikaty Dermastetu, a produkty rekomendowane są przez wiele osób. Na rynku nie istnieje jednak żaden produkt kosmetyczny, który dałby gwarancję niewystąpienia niepożądanej reakcji. Składy naszych produktów dostępne są w kartach i na opakowaniu produktów oraz na naszej stronie. Każda z naszych Klientek jest wyjątkowa, w związku z czym reakcja na substancje zawarte w naszych produktach jest kwestią indywidualną. Zależy w dużym stopniu od przygotowania płytki, higieny narzędzi, prawidłowej aplikacji produktu i jego utwardzenia oraz ewentualnych skłonności Klienta do uczuleń. Staramy się, by nasze produkty były coraz lepsze, dlatego w razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt mailowy pod adresem <mail>w celu dokładnego wyjaśnienia sytuacji. Każda opinia jest dla nas ważna.

W razie pytań - chętnie pomogę
<chcesz się reklamować- wykup reklamę!>
No to pokażcie te certyfikaty...
A ja to jestem szczególnie wyjątkowa, bo aż mnie zablokowaliscie na Facebook
__________________

Edytowane przez czuszka82
Czas edycji: 2016-02-09 o 09:14
Gejszalicious jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-09, 09:42   #466
akasza221
Raczkowanie
 
Avatar akasza221
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 143
Dot.: Uczulenie na hybryde

Uczulenie to kwestia bardzo indywidualna. To czy kosmetyk ma certyfikat czy nie, raczej niewiele tu zmienia skoro i tak zawiera bardzo silne alergeny, które działają na jakiś procent klientek. Ale dokładnie to samo się dzieje z każdym kosmetykiem który ma alergeny w składzie - choćby słynna odzywka Eveline 8w1, która posiada formaldehyd i niektórym wypala wręcz paznokcie. Na mnie działa doskonale, a mojej mamie strasznie zniszczyła płytkę.
Kupując produkty które mają skład taki a nie inny, mało tego - które są przeznaczone do użytku profesjonalnego musimy zdawać sobie sprawę z tego, że mogę wystąpić reakcje alergiczne przy stosowaniu ich. I tyle w temacie.
akasza221 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-10, 22:00   #467
Paloma1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 4
Dot.: Uczulenie na hybryde

ja miałam coś podobnego polecam maść Elocom mi po tym przeszło
Paloma1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-11, 09:55   #468
paolcia2486
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cześć
To może i ja się wypowiem.
Zacznę od odniesienia się do wypowiedzi o czarnym PR i nowych osobach.
Ja sama mam na moim profilu ze 3 wiadomości, chociaż sam profil mam od 2009 . Szukając czegoś o uczuleniu, pierwsza odpowiedź google to wizaż, a żeby móc się tu wypowiedzieć, po prostu trzeba założyć konto ( ja swoje założyłam lata temu tylko po to by móc oglądać załączniki, bo bez zalogowania mogę tylko czytać wpisy bez załączników)

Teraz w temacie -
Do tej pory robiłam żele. Miałam lampę, cleaner, aceton do czyszczenia pędzelków, i inne akcesoria. Pomyślałam - czemu więc nie. Kupiłam hybrydki i korzystając z tego co i tak już miałam jakoś w grudniu zrobiłam swoją pierwszą. Nie minęły więc nawet 3 miesiące. Nikt nie powie mi, że robiłam hybrydy za często, że nie robiłam przerw czy cokolwiek co udało mi się już wyczytać.
Pierwszych hybryd nie pamiętam dokładnie. Nie wiem czy coś się zadziało. Byłam zbyt podekscytowana. Początkowo drobne objawy pojawiły się na pojedynczych palcach. Trochę piekło, były lekko opuchnięte te wały skóry pod paznokciem, nic szczególnego. Byłam wręcz przekonana, że to podrażnienie wywołane acetonem. W końcu trzyma się te paluchy w acetonie. Smarowałam czym mogłam, po kolei. Po następnej hybrydzie swędziały mnie niektóre palce. Tarłam te skórki palcem w celu podrapania się, więc zaczynały mnie piec. Dalej byłam przekonana, że to podrażnienie. Ciągłe tarcie spowodowało, że kilka palców miało czerwone skórki, a mały palec jednej dłoni zrobił się bardzo bordowy z boku i pod pazurkiem. Zmartwiłam się czy paznokieć mi nie odpadnie, ale obserwowałam. Po kilku dniach swąd ustąpił, zaczerwienienie zeszło, a na małym palcu zrobiło się trochę martwej skóry, którą wyjęłam spod paznokcia pęsetą.
Skórki do końca pozostawały wrażliwe. Przypadkowe uderzenia wywoływały silny ból.
Byłam już pewna, że to aceton, może podrażnienie skórek pilnikiem i wtedy wdarł się aceton. Bo cóż innego? W taki sam sposób traktowałam paznokcie jak przy żelach, tylko aceton był więcej wykorzystywany= musiał być winny.


Dziś już wiem, że pewnie moje podejrzenia były nie słuszne, a winną jest hybryda. Używam hybryd z neonails i semilaca, bo są najlepiej dostępne i w dobrej cenie. Wczoraj robiłam pazurki. Dziś swędzi mnie każdy palec. Skórki są czerwone i opuchnięte, mały palec znowu siny, pod paznokciami opuchlizna, która robi się sinawa.

Jestem zrozpaczona, nie wiem co robić. Wiem, że po kilku dniach objawy ustąpią, a ja cieszyłabym się pięknymi paznokciami, ale domyślam się, że długotrwałe używanie może nieść długotrwałe uszkodzenia...
paolcia2486 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-11, 12:47   #469
akasza221
Raczkowanie
 
Avatar akasza221
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 143
Dot.: Uczulenie na hybryde

Skoro do tej pory robiłaś żele, to może zażeluj płytkę cienką warstwą i na to kładź hybrydy?
akasza221 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-02-12, 15:21   #470
laila180
Przyczajenie
 
Avatar laila180
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez paolcia2486 Pokaż wiadomość
Cześć
To może i ja się wypowiem.
Zacznę od odniesienia się do wypowiedzi o czarnym PR i nowych osobach.
Ja sama mam na moim profilu ze 3 wiadomości, chociaż sam profil mam od 2009 . Szukając czegoś o uczuleniu, pierwsza odpowiedź google to wizaż, a żeby móc się tu wypowiedzieć, po prostu trzeba założyć konto ( ja swoje założyłam lata temu tylko po to by móc oglądać załączniki, bo bez zalogowania mogę tylko czytać wpisy bez załączników)

Teraz w temacie -
Do tej pory robiłam żele. Miałam lampę, cleaner, aceton do czyszczenia pędzelków, i inne akcesoria. Pomyślałam - czemu więc nie. Kupiłam hybrydki i korzystając z tego co i tak już miałam jakoś w grudniu zrobiłam swoją pierwszą. Nie minęły więc nawet 3 miesiące. Nikt nie powie mi, że robiłam hybrydy za często, że nie robiłam przerw czy cokolwiek co udało mi się już wyczytać.
Pierwszych hybryd nie pamiętam dokładnie. Nie wiem czy coś się zadziało. Byłam zbyt podekscytowana. Początkowo drobne objawy pojawiły się na pojedynczych palcach. Trochę piekło, były lekko opuchnięte te wały skóry pod paznokciem, nic szczególnego. Byłam wręcz przekonana, że to podrażnienie wywołane acetonem. W końcu trzyma się te paluchy w acetonie. Smarowałam czym mogłam, po kolei. Po następnej hybrydzie swędziały mnie niektóre palce. Tarłam te skórki palcem w celu podrapania się, więc zaczynały mnie piec. Dalej byłam przekonana, że to podrażnienie. Ciągłe tarcie spowodowało, że kilka palców miało czerwone skórki, a mały palec jednej dłoni zrobił się bardzo bordowy z boku i pod pazurkiem. Zmartwiłam się czy paznokieć mi nie odpadnie, ale obserwowałam. Po kilku dniach swąd ustąpił, zaczerwienienie zeszło, a na małym palcu zrobiło się trochę martwej skóry, którą wyjęłam spod paznokcia pęsetą.
Skórki do końca pozostawały wrażliwe. Przypadkowe uderzenia wywoływały silny ból.
Byłam już pewna, że to aceton, może podrażnienie skórek pilnikiem i wtedy wdarł się aceton. Bo cóż innego? W taki sam sposób traktowałam paznokcie jak przy żelach, tylko aceton był więcej wykorzystywany= musiał być winny.


Dziś już wiem, że pewnie moje podejrzenia były nie słuszne, a winną jest hybryda. Używam hybryd z neonails i semilaca, bo są najlepiej dostępne i w dobrej cenie. Wczoraj robiłam pazurki. Dziś swędzi mnie każdy palec. Skórki są czerwone i opuchnięte, mały palec znowu siny, pod paznokciami opuchlizna, która robi się sinawa.

Jestem zrozpaczona, nie wiem co robić. Wiem, że po kilku dniach objawy ustąpią, a ja cieszyłabym się pięknymi paznokciami, ale domyślam się, że długotrwałe używanie może nieść długotrwałe uszkodzenia...


Ja założyłam konto w tym samym celu, ale ten temat skłonił mnie aby też swoje napisać Moje uczulenie pojawiło się 1,5 tygodnia temu. Wykonuje sobie samodzielnie hybrydy od 1,5 roku, używam Indigo, Semilac oraz Cosmetic Zone.
Wieczorem robiłam paznokcie, następnego ranka dostrzegłam że obszar pod paznokciami jest zaczerwieniony i opuchnięty, a pod jednym paznokciem sączy się ropa, dodatkowo wyskoczyło mi kilka wypukłych zaczerwienień na prawym przedramieniu. Oczywiście natychmiast ściągnągnełam hybrydy. Poradziłam się farmaceuty, piłam wapno i smarowałam maścią fenistil ale nie przynosiło to ulgi. Dwa dni pózniej poszłam do dermatologa. Diagnoza: stan zapalny wałów paznokciowych. Maść z antybiotykiem i tabletki na alergie. I wszystko ok, wały są mniej czerwone, nie są już tak drażliwe ale cały czas pozostała mi opuchlizna... Nie mam pojęcia jak jej się pozbyć...
laila180 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-12, 16:21   #471
anaj
Przyczajenie
 
Avatar anaj
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: toshiba:)
Wiadomości: 2
Dot.: Uczulenie na hybryde

Nigdy mnie nic nie uczuliło NIGDY. W jakim szoku byłam jak po 1.5 roku stosowania hybryd firmy Semilac opuszki palców zrobiły się jak balony a wokół paznokcia dziwne kropki. Zrobiłam przerwę. Było to samo. Odstawiłam. Kupiłam bazę i kilka lakierów z Indigo. ULGA nic nie uczula. Niestety...straciłam serce do hybryd- całkowicie przestało mnie to cieszyć . Ciągle się zastanawiam czy uczulenie wróci. I jak głupia zostałam z kilkoma lakierami nie którymi nawet nie pomalowałam jeszcze paznokci. To już nie dla mnie...muszę je Sprzedać...
Moja koleżanka robiła u stylistki paznokcie i miała to samo, ale uczulenie było silniejsze i skończyło się na antybiotyku.
anaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-14, 19:52   #472
seniorita1_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 1
Dot.: Uczulenie na hybryde

cześć dziewczyny
uczulenie dopadło niestety i mnie. jestem na 99%pewna, że uczula baza Semilaca, robiąc paznokcie, zalałam cały paznokieć, no i żeby uniknąć brzydkiego mani, usunęłam (nieutwardzoną jeszcze) bazę nasączonym cleanerem wacikiem. na drugi dzień pojawiły się na palcu pęcherzyki i pokrzywka, pozostałe palce były lekko opuchnięte,hybryd nie ściągałam, teraz po 4dniach pęcherzyki znikają powoli, ale na nadgarstku pojawiły się krosty. Planuję zmienić baze na inna firmę, bo trochę wkręciłam się w hybrydy mam około 35kolorów a większej połowy jeszcze nie zdążyłam użyć.
Dodatkowo skóra z kciuka zaczęła mi schodzić i od ponad tygodnia nie mogę tego zagoić. Czy jest tutaj może taka osoba, która poradziła sobie z pękającą skóra przy opuszkach? wygląda to bardzo nieestetycznie i boli niemiłosiernie;<
Póki co smaruje maścią hydrocortisonum no i dbam o prawidłowe nawilżenie rąk.
W załączniku zdjęcia pęcherzyków dzień po założeniu hybrydy -według tego co czytałam, czeka mnie teraz martwa skóra no i pewnie znowu ból! Zdjęcia kciuka nie będę umieszczać, bo wygląda okropnie.

za każdą radę, będę wdzięczna!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 12443865_1130066923693065_1951304991_o.jpg (39,8 KB, 97 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 12754922_1130066920359732_369582608_o.jpg (44,9 KB, 122 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 12752141_1130066933693064_725511458_o.jpg (48,2 KB, 114 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 12722322_1130067060359718_2012673009_o.jpg (31,5 KB, 71 załadowań)
seniorita1_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-15, 08:11   #473
justyna_dt
Zakorzenienie
 
Avatar justyna_dt
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 19 594
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez seniorita1_ Pokaż wiadomość
cześć dziewczyny
uczulenie dopadło niestety i mnie. jestem na 99%pewna, że uczula baza Semilaca, robiąc paznokcie, zalałam cały paznokieć, no i żeby uniknąć brzydkiego mani, usunęłam (nieutwardzoną jeszcze) bazę nasączonym cleanerem wacikiem. na drugi dzień pojawiły się na palcu pęcherzyki i pokrzywka, pozostałe palce były lekko opuchnięte,hybryd nie ściągałam, teraz po 4dniach pęcherzyki znikają powoli, ale na nadgarstku pojawiły się krosty. Planuję zmienić baze na inna firmę, bo trochę wkręciłam się w hybrydy mam około 35kolorów a większej połowy jeszcze nie zdążyłam użyć.
Dodatkowo skóra z kciuka zaczęła mi schodzić i od ponad tygodnia nie mogę tego zagoić. Czy jest tutaj może taka osoba, która poradziła sobie z pękającą skóra przy opuszkach? wygląda to bardzo nieestetycznie i boli niemiłosiernie;<
Póki co smaruje maścią hydrocortisonum no i dbam o prawidłowe nawilżenie rąk.
W załączniku zdjęcia pęcherzyków dzień po założeniu hybrydy -według tego co czytałam, czeka mnie teraz martwa skóra no i pewnie znowu ból! Zdjęcia kciuka nie będę umieszczać, bo wygląda okropnie.

za każdą radę, będę wdzięczna!
Smaruj Unige;em, szybciej się zagoi.
__________________

Yamaha WR125X » Suzuki SV650S » Yamaha R6
justyna_dt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-17, 22:15   #474
redeyes
Zakorzenienie
 
Avatar redeyes
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 309
Dot.: Uczulenie na hybryde

Dziewczyny.. po dłuższym namyśle doszłam do wniosku, że to nie semilac uczula, a fakt, że 'niedokładnie' robimy paznokcie (np. czasem delikatnie, nieumyślnie zalewając skórki, albo nakładając zbyt grube warstwy hybryd) bądź niewystarczająco długo utwardzając pod lampą warstwy. Stosowałam semilaca, po ok roku mnie uczuliło, bo właściwie hybrydy nosiłam non stop.. Zmieniłam firmę na spn, zrobiłam sobie trzy razy mani pod rząd, no i za ostatnim razem kładłam syrenkę, a nadmiar omiatałam pędzelkiem, więc być może coś tam się przeniosło na skórę wokół i tym samym utwardziło. No i oczywiście po kilku dniach dostałam wysypki krostek na jednym, małym palcu (u mnie na szczęście tak to się tylko objawia). Wydaje mi się, a raczej jestem przekonana, że uczulenie może wystąpić wtedy, gdy baza bądź top miała bezpośredni kontakt ze skórą. Poza tym lepiej jest robić dłuższe przerwy pomiędzy mani..
redeyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-17, 22:22   #475
BasiaSmoter
Raczkowanie
 
Avatar BasiaSmoter
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Wadowice
Wiadomości: 139
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez redeyes Pokaż wiadomość
Poza tym lepiej jest robić dłuższe przerwy pomiędzy mani..
To jest racja. Czasami dobrze jest dać pazurkom odpocząć
__________________
Wpadnij na mojego bloga , Fanpage oraz Instagram . Tam jest naprawdę ciekawie
BasiaSmoter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-17, 22:24   #476
nrussell
Przyczajenie
 
Avatar nrussell
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 7
Dot.: Uczulenie na hybryde

Hej dziewczyny, ja jestem uczulona na semilac i gelish (slabsza reakcja)Teraz uzywam Cnd shellac i jest ok a mam juz 5 manicure za soba. Ciekawa jestem czy macie jakies doswiadczenia z Opi gel color? Jakies niemile doswiadczenia?
nrussell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-18, 11:49   #477
akane90
Raczkowanie
 
Avatar akane90
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 32
Dot.: Uczulenie na hybryde

Witam
Mam ten sam problem co Wy tzn. uczulenie a mianowiecie: swędzęnie, opuchlizna, schodząca skóra, pęcherzyki.
A i zżółkła mi płytka paznokcia. Używam hybryd z semilac, tifton i CZ, baze i top semilac. Uczulenie wystąpiło po jakims czasie robienia hybrydek. Przez pewien czas nie robiłam w ogóle hybryd, ale ostatnio nie wytrzymałam i zrobiłam. Pomalowałam paznokcie troszkę dalej niż zwykle aby nie dotknąć skorek i pęcherzyków nie było tylko troszkę swędziało użyłam koloru 006 Semilac. Być może uczula mnie baza i top Semilac. Teraz zamówiłam sobie top i baze Neonail, sprawdzę czy będzie tak samo. Na początek połącze Neonail+ Tifton a następnie Neonail+ Semilac. Zobaczymy czy uczulenie nadal będzie się powtarzało. Pozdrawiam hybrydoholiczki
akane90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-18, 12:39   #478
czuszka82
z pazurem
 
Avatar czuszka82
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Święte Miasto
Wiadomości: 4 758
Dot.: Uczulenie na hybryde

a czy macie też uczulenie na żel? bo może wyjściem jest położenie żelu silikonowego (odmaczalny w acetonie) lub twardego (piłowanie) i dopiero na to hybrydę? ładne paznokcie sa super ale nie za cenę zdrowia.
__________________
I will do what queens do. I will rule.
czuszka82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-18, 13:45   #479
maarlin
Rozeznanie
 
Avatar maarlin
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Z końca świata
Wiadomości: 516
Dot.: Uczulenie na hybryde

Czuszko,jawłaśnie dlatego kupiłam żel DR,na razie ze 2 tygodnie muszę odczekać ,żeby mi się pazurki zagoiły a potem dam znać,co i jak.Może nie uczuli.


Niestety twardy mnie uczula.

Edytowane przez maarlin
Czas edycji: 2016-02-18 o 13:47
maarlin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-18, 13:54   #480
czuszka82
z pazurem
 
Avatar czuszka82
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Święte Miasto
Wiadomości: 4 758
Dot.: Uczulenie na hybryde

daj znać z ciekawości. Kurcze nie wiedziałam ze twardy też tak uczula. A akryl lub tytanki?
__________________
I will do what queens do. I will rule.
czuszka82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Manicure hybrydowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-02-08 18:24:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:03.