Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy. - Strona 118 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-09-06, 14:47   #3511
baby blues
Zadomowienie
 
Avatar baby blues
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: tam, gdzie rosną poziomki
Wiadomości: 1 413
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

i ja, i ja
baby blues jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-06, 16:54   #3512
misia_1
Raczkowanie
 
Avatar misia_1
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Wiadomości: 90
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez PotulnaZolza Pokaż wiadomość
Prosiłabym o jakiekolwiek odpowiedzi, bo kompletnie nie wiem, jaki mogłabym być typem, a kosmetyczka była na tyle konsekwetna, że stwierdziła, że nie ma pojęcia

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?

Opalam się bardzo łatwo - na ciele, jak i na twarzy. Jest to opalenizna brązowa, ciemna, bardzo ciepła. Jak to mój TŻ mówi - czekoladowa. Czyli słodka i ciepła

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?

Mam oczy prawie "kocie", niezidentyfikowane zielono-niebieskie z żółtymi akcentami, otoczone ciemnoniebieską obwódką. Rzęsy mam dosyć długie i czarne, chociaż nie bardzo nasycona czerń, a brwi zdecydowane, czarne.

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe

Piegów brak.

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?

Mam cerę typowo śniadą, ale bardzo ciepłą.

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?

Mam włosy ciemny blond z refleksami takiego... jasnego brązu. Latem moje włosy są... średni blond? Z bardzo złocistymi refleksami od słońca.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?

Ciepły, taki różowo-czerwony.


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

Generalnie lubię wszystkie kolory, ale bardzo dobrze czuję się w pomarańczach, jaśniejszych brązach, zieleniach, ale takich nasyconych. Żółte i czarne także uwielbiam, a latem biel - podkreśla opaleniznę.
Nie lubię siebie w takich ostrych niebieskościach (chociaż szafir jest dla mnie idealny) i przydymionych zieleniach.

Dziękuje za wszelkie odpowiedzi!

Typ ciepły - Wiosna - można byłoby się zastanawiać nad jesienią, ale moim zdaniem zadecydowała tutaj, bardzo ciemna oprawa oczu i łatwe opalanie na brąz (jesień ciężko się opala, łatwo o podrażnienie skóry) Kolory, które preferujesz są częściowo przypisane wiośnie np: żółty, częściowo jesieni np: pomarańcz, ale nie masz się co martwić bo Wiosna może również dźwigać ładnie kontrasty od jesieni karminowej.

---------- Dopisano o 17:48 ---------- Poprzedni post napisano o 17:37 ----------

Cytat:
Napisane przez malami44 Pokaż wiadomość
A ja ?
Podobnie jak w przypadku Potulna Zolza Typ ciepły, ale bliżej Ci do Wiosny niż do Jesieni.

---------- Dopisano o 17:54 ---------- Poprzedni post napisano o 17:48 ----------

Cytat:
Napisane przez baby blues Pokaż wiadomość
i ja, i ja

.... a mogłabyś precyzyjniej określić kolor Twoich włosów? np: popielaty brąz, ciemny popielaty itd. Byłoby łatwiej
__________________
"Właściwością człowieka jest błądzić, głupiego - w błędzie trwać" Cyceron
misia_1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-06, 17:22   #3513
baby blues
Zadomowienie
 
Avatar baby blues
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: tam, gdzie rosną poziomki
Wiadomości: 1 413
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

kolor moich włosów, hymm ciężka sprawa, bo już od dawna przykrywa go ciemniejsza farba no ale myślę, że można go określić jako dość ciemny popielaty brąz. W dzieciństwie miałam jaśniejsze włosy.
baby blues jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-06, 18:08   #3514
madziula199090909090
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 308
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

ja Też poproszę o analizę pisałam wczoraj.
madziula199090909090 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-06, 22:11   #3515
misia_1
Raczkowanie
 
Avatar misia_1
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Wiadomości: 90
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

baby blues, według opisu - Wiśniowa Zima - upodobania kolorystyczne też by się zgadzały
__________________
"Właściwością człowieka jest błądzić, głupiego - w błędzie trwać" Cyceron
misia_1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-07, 15:09   #3516
baby blues
Zadomowienie
 
Avatar baby blues
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: tam, gdzie rosną poziomki
Wiadomości: 1 413
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez misia_1 Pokaż wiadomość
baby blues, według opisu - Wiśniowa Zima - upodobania kolorystyczne też by się zgadzały

bardzo Ci dziękuję
baby blues jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-07, 15:44   #3517
korovka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 39
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

  • Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?
    opalam się dość ciężko(długo), na kolor raczej oliwkowy przykurzony (ale przy ciepłym oświetleniu - pełny słońcu jest bardziej złoty)
    2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?
    oczy tęczówki bez plamek, zewnętrzneie bardzo jasne szaro-zielonkawe, wokół źrenic jasnożółte pierścienie, obwódki grube ciemne. Brwi i rzęsy popielaty brąz, raczej wątła oprawa
  • 3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?
    piegów brak
    4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?
    cera w zimie - jasna chłodna wpadająca bardziej w róż, w lecie cieplejsza jasna wpadająca w żółć ale policzki ewidentnie pozostają różowe (w ogóle mam skłonność do różowienia się a różowię się na różowo ehh

    5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?
    ciemny blond, ale problem mam z przebłyskami. W cieniu kolor jest raczej ciepły, na słońcu dominują przebłyski popielate, ale jest dość spora domieszka złotych. W zimnym świetle np łazienka włosy są popielate, prawie oliwkowe... i tak samo popielate są w dni bez słońca z brzydką pogodą i myślę że to jest właśnie ich właściwy kolor.
    6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?
    jasne ciepławy róż
    7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
    Tu mam właśnie problem. Dobrze wyglądam we wszelkich jasnych turkusach (ale nie cierpię tego koloru), przykurzonymróżu (nie lubię...), w kolorze piaskowym połączonym z bialym i błękitnym, Lubię czerń ale żle w niej wyglądam, lepiej w granacie i bardziej imniej nasyconym. Dobrze mi też jest w morskim - polączeniu zielonego z niebieskim ale tylko do momentu kiedy się nie zaróżowię. Khaki i szary też ok zwłaszcza z granatem. Myślę że brązy tez mogą być ale tylko te chłodne i albo ciemne albo bardzo jasne -beż. Zle wyglądam w kolorze trawy, ciepłym żółtym. Co do pomarańczu i czerwieni nie jestem pewna - jeśli są to czyste kolory to chyba żle, ale np. w czarnobiałoczerwonej kracie już ok.
Bardzo proszę o opinię
korovka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-09-07, 15:58   #3518
Kathi75
Zakorzenienie
 
Avatar Kathi75
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 132
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?

Opalam się bardzo łatwo jesli wogule wystawiam sie na slonce lub mnie ono zlapie-na czerwono a po paru dniach ladny braz

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?

Mam oczy prawie zielone choc nie calkowicie bo od zrenicy ochodza brazowe iskierki a obwodka jest ciemniejsza oczy nie maja plamek ale wygladaja jakby slonce wybuchlo maz mowi ze to jak promienie slonca Rzęsy mam srednie ibrazowo szare, brwi brazowe
3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe

Piegi cieple zlotawe

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?

cera jasna porcelanowa rumience czerwone jesli wogule sa

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?

w dziecinstwie mysio szare obecnie ciemniejsze ale ciagle farbowane na blad wiec to tylko kolor odrostow

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?

Ciepły, taki różowo-czerwony.


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

Generalnie lubię wszystkie kolory, ale bardzo dobrze czuję się w pomarańczach ale wpadajacych w roz cieplych, brązach, zieleniach ale zywych i kolorze morskim,. zadnej czerni i bieli wygladam trupio ostry roz tez nie dla mnie

bede wdzieczna za analize
__________________

Maxi 17.08.2006
Gabi 02.05.2009
Kathi75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-08, 10:35   #3519
Kathi75
Zakorzenienie
 
Avatar Kathi75
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 132
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

akademia no pewnie z Wiednia przyjade kase zaplace zeby miec profesjonalnie jakby nasze wizazystki na watku jakimis niedouczonymi byly
Jak do tej pory porady tu sa profesjonalne i trafione
__________________

Maxi 17.08.2006
Gabi 02.05.2009
Kathi75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-08, 17:11   #3520
emelie
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 262
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Witajcie

1. Jak się opalasz? - ciężko, najpierw na różowo, odcień opalenizny jest taki szaro - beżowy.

2. Kolor oczu - zielony, obwódka w kolorze szarym, na tęczówce są złote plamki. Brwi i rzęsy raczej ciemne, ale z jasnymi refleksami Są jakieś dziwne, przez czarny przebija się trochę blondu.

3. Piegi - kilka słabo widocznych na nosie, są ciepłe, złotawe.

4. Cera - odcień jasny, zimny, rumienię się na czerwono.

5. Naturalny kolor włosów - ciemny blond z rudymi refleksami.

6. Kolor ust - ciemny róż.

7. Dobrze czuję się w fioletowym, turkusowym, czarnym, brązowym. Źle w pomarańczowym, żółtym, różowym. Ale sama nie wiem, czy dobrze dobieram ciuchy...

Z góry dziękuję za pomoc
emelie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-09, 21:46   #3521
misia_1
Raczkowanie
 
Avatar misia_1
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Wiadomości: 90
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

flajka - Lazurowe Lato

Kathi75 - jeśli Twój naturalny kol. jest mysio-szary, to jest to odcień chłodny, ale jeśli farbujesz włosy na blond, to muszę brać pod uwagę ich aktualny kol. Jaki to jest blond? ciepły - z rudymi lub złotymi przebłyskami, czy raczej chłodny - popielaty lub platynowy?

madziula199090909090 - jeśli rumienisz się na różowo, to cera chłodna, ale jaki ma odcień? Jest z domieszką różu, beżu, czy może jest porcelanowa (podbita błękitem) i jeszcze kolorek włosów bym potrzebowała dokładniej określić - jaki jest ten brąz, ma jakieś rudości lub szarości?
__________________
"Właściwością człowieka jest błądzić, głupiego - w błędzie trwać" Cyceron

Edytowane przez misia_1
Czas edycji: 2010-09-09 o 21:53
misia_1 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-09, 21:58   #3522
madziula199090909090
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 308
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez misia_1 Pokaż wiadomość
madziula199090909090 - jeśli rumienisz się na różowo, to cera chłodna, ale jaki ma odcień? Jest z domieszką różu, beżu, czy może jest porcelanowa (podbita błękitem) i jeszcze kolorek włosów bym potrzebowała dokładniej określić - jaki jest ten brąz, ma jakieś rudości lub szarości?
Cera jest z domieszką różu, kolor włosów to średni brąz nie ma żadnych rudości ani szarości. Jest to zimny brąz.

Edytowane przez madziula199090909090
Czas edycji: 2010-09-09 o 21:59
madziula199090909090 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-09, 22:20   #3523
misia_1
Raczkowanie
 
Avatar misia_1
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Wiadomości: 90
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez madziula199090909090 Pokaż wiadomość
Cera jest z domieszką różu, kolor włosów to średni brąz nie ma żadnych rudości ani szarości. Jest to zimny brąz.
Szmaragdowe Lato - czyli wiadomo, unikaj kolorów ostrych i jaskrawych, najodpowiedniejsze będą barwy średnio nasycone i ciemne (nie czarne). Możesz stosować również odcienie pastelowe, ale tylko w zestawieniach z ko­lo­ra­mi ciemniejszymi
__________________
"Właściwością człowieka jest błądzić, głupiego - w błędzie trwać" Cyceron
misia_1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-09, 22:47   #3524
madziula199090909090
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 308
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez misia_1 Pokaż wiadomość
Szmaragdowe Lato - czyli wiadomo, unikaj kolorów ostrych i jaskrawych, najodpowiedniejsze będą barwy średnio nasycone i ciemne (nie czarne). Możesz stosować również odcienie pastelowe, ale tylko w zestawieniach z ko*lo*ra*mi ciemniejszymi
Dla pewności zamieszczam zdjęcie.Przepraszam za jakość.włosy są rozjaśniane może widać odrost.
madziula199090909090 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-09, 22:59   #3525
misia_1
Raczkowanie
 
Avatar misia_1
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Wiadomości: 90
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez madziula199090909090 Pokaż wiadomość
Dla pewności zamieszczam zdjęcie.Przepraszam za jakość.włosy są rozjaśniane może widać odrost.
Lato
__________________
"Właściwością człowieka jest błądzić, głupiego - w błędzie trwać" Cyceron
misia_1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-09, 23:28   #3526
madziula199090909090
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 308
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez misia_1 Pokaż wiadomość
Lato
Dziękuję za analizę ja zawsze myślałam, że jestem jesienią.
madziula199090909090 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-10, 18:07   #3527
flajka
Przyczajenie
 
Avatar flajka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 4
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

misia_1 dziekuje serdecznie!
__________________
Varium et mutabile semper femina
flajka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-12, 16:58   #3528
wertyuioo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 13
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

czesc dziewczyny

1. Jak się opalasz - szybko, od razu na brązowo


2. Kolor oczu - ciemny brąz, prawie czarne

3. Piegi - brak


4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? - nie mam pojęcia


5. Naturalny kolor włosów - czarne


6. Kolor ust - lekko czerwone


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? - w białym się czuję dobrze
wertyuioo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-12, 18:45   #3529
baby blues
Zadomowienie
 
Avatar baby blues
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: tam, gdzie rosną poziomki
Wiadomości: 1 413
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez wertyuioo Pokaż wiadomość
czesc dziewczyny

1. Jak się opalasz - szybko, od razu na brązowo


2. Kolor oczu - ciemny brąz, prawie czarne

3. Piegi - brak


4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? - nie mam pojęcia


5. Naturalny kolor włosów - czarne


6. Kolor ust - lekko czerwone


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? - w białym się czuję dobrze
dla mnie to ewidentnie Zima, chyba Wiśniowa, tak jak zresztą ja ale niech się inni wypowiedzą
baby blues jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-12, 19:02   #3530
niewinny roz
czasem troszkę winny
 
Avatar niewinny roz
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 046
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

w takim razie ja również poproszę o pomoc
1. Ciężko się opalam, opalenizna ma ciepły kolor, początkowo różowy, później brązowy
2. Oczy koloru błękitnego, jasnego, z obwódką o kolorze szaro-czarnym, jest bardzo widoczna, kolor oczu jest czysty, brwi i rzęsy bardzo delikatne w kolorze średniego dość zimnego blondu
3. Brak piegów (dodam, że mam dużo brązowych pieprzyków na twarzy które podobno dodają mi urody w kolorze jasnego brązu)
4. Cera zimna, różowa, być może porcelanowa, różowe rumieńce, dodam że nie mam żadnych problemów z cerą, także z błyszczeniem, o ile to pomoże
5. Kolor naturalny ciemny, mysi blond. Włosy farbowane na popielato, platynowy blond, bardzo jasny.
6. Kolor ust bardzo jasny, w kolorze pudrowego różu.
7. Dobrze czuję się w kolorach: róż, błękit, czerwień, szary, biały, fiolet, granat. Źle w: czarnym, zielonym, brązowym, żółtym, pomarańczowym

Będę bardzo wdzięczna za odpowiedzi
__________________
Studentka farmacji
niewinny roz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-12, 19:26   #3531
Adus_
Zadomowienie
 
Avatar Adus_
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiadomości: 1 962
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

piszę, by rozwiać swoje wątpliwości, bo podobno jestem zimą, ale...



1. Jak się opalasz - raczej mam z tym trudność, najpierw na czerwono, potem przechodzi to w złoty brąz


2. Kolor oczu - jasny niebieski

3. Piegi - brak


4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? - jasna, na policzkach (górna część) mam skłonność do zaróżowień


5. Naturalny kolor włosów - brąz, raczej średni, z jasnymi refleksami


6. Kolor ust - lekko różowe


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? - dobrze czuję się w niebieskim, zielonym, czerwieni, źle w bladym żółtym
Adus_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-12, 20:45   #3532
misia_1
Raczkowanie
 
Avatar misia_1
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Wiadomości: 90
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez niewinny roz Pokaż wiadomość
w takim razie ja również poproszę o pomoc
1. Ciężko się opalam, opalenizna ma ciepły kolor, początkowo różowy, później brązowy
2. Oczy koloru błękitnego, jasnego, z obwódką o kolorze szaro-czarnym, jest bardzo widoczna, kolor oczu jest czysty, brwi i rzęsy bardzo delikatne w kolorze średniego dość zimnego blondu
3. Brak piegów (dodam, że mam dużo brązowych pieprzyków na twarzy które podobno dodają mi urody w kolorze jasnego brązu)
4. Cera zimna, różowa, być może porcelanowa, różowe rumieńce, dodam że nie mam żadnych problemów z cerą, także z błyszczeniem, o ile to pomoże
5. Kolor naturalny ciemny, mysi blond. Włosy farbowane na popielato, platynowy blond, bardzo jasny.
6. Kolor ust bardzo jasny, w kolorze pudrowego różu.
7. Dobrze czuję się w kolorach: róż, błękit, czerwień, szary, biały, fiolet, granat. Źle w: czarnym, zielonym, brązowym, żółtym, pomarańczowym

Będę bardzo wdzięczna za odpowiedzi
Pani Lato
__________________
"Właściwością człowieka jest błądzić, głupiego - w błędzie trwać" Cyceron
misia_1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-12, 22:16   #3533
Savanna
Przyczajenie
 
Avatar Savanna
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 12
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Hey dziewczyny
Prosze Was o pomoc bo nie moge rozszyfrowac czy ja jestem Wiosna czy Jesienia


1. Jak się opalasz?
W trakcie opalania jestem czerwona a na drugi czy trzeci dzien czerwien zamienia sie w leciutki jasny cieply braz i chyba musialabym sie bardzo dlugo smazyc na sloncu by byl fajny efekt.

2. Kolor oczu
Mówia ze mam piwne ale odcien brazu widze przy samych zrenicach a potem zaczyna sie zielen.
Oprawe mam w kolorze wlosów (jasny braz)

3. Piegi - Od urodzenia mialam po bokach nosa po 4 duze piegi a z czasem (pewnie od opalania) powiekszyla sie ich ilosc znacznie i teraz mam caly nos i policzki w malutkich brazowych piegach

4. Cera
Zawsze mam problem z okresleniem koloru skóry. Powiem tak czesto sie czerwienie i niestety na czerwono. Odciena cery nie okreslilabym zadnym cieplym kolorem. Jestem blada.

5. Naturalny kolor włosów - jasny brąz a w sloncu niektore pasemka mienia sie na miedziany odcien

6. Kolor ust
Jasny róz

7. Dobrze czuje sie w zieleni i bieli ale nie wiem czy to do mnie pasuje.
Okropnie czuje sie w ciemnych kolorach

bardzo prosze o odpowiedz i z góry dziekuje

Edytowane przez Savanna
Czas edycji: 2010-09-12 o 22:18
Savanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-13, 13:22   #3534
niewinny roz
czasem troszkę winny
 
Avatar niewinny roz
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 046
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

misia_1 dziękuję
__________________
Studentka farmacji
niewinny roz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-13, 13:48   #3535
denq
Raczkowanie
 
Avatar denq
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 355
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Byłam dotąd przekonana, że jestem ciepłym typem, tylko na twarzy mam uwrażliwioną kosmetykami i pocienioną skórę, ale ostatnio przewinęły mi się przez łapki zdjęcia z dzieciństwa, na których zdaję się być wyraźnie chłodna, więc... pomóżcie

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?

Opalam się szybko, najpierw na różowo, następnie na złoto- karmelowo, ale słabo, góra o dwa, trzy tony, które dają mniej więcej poziom jasności rzędu najjaśniejszych podkładów vichy... (tylko one nie pasują tonacją, są za pomarańczowe).


2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?

Mam oczy ciemne, piwne, takie koloru mocnej kawy, o jednolitym kolorze i z czarnymi obwódkami. Oprawa oczu... ciężko mi ocenić, w kolorze oczu, nie bardzo ciemna, zdecydowanie nie jasna. Brwi nieco jaśniejsze, niż rzęsy. powiedziałabym w kolorze takim, śrenio-brązowo-złotawym, choć chyba nieco ciemniejszym, niż na pierwsze skojarzenie może przywodzić ten opis. Rzęsy w kolorze brązowych maskar.


3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?
Brak.


4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?

Twarz ma odcień chłodnego beżu. Natomiast już dekolt, ramiona mam wyraźnie ciepłe, stąd twarz podkreślona odpowiednim dla niej tonacją odcieniem podkładem sprawia, że wyglądają na brudne (nie są opalone). Nigdy się nie opalałam, więc trwała zmiana odcienia z powodu powtarzającej się ekspozycji słonecznej odpada, poza tym nigdy nawet na słońcu nie odsłaniałam pleców czy dekoltu...


5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?

Ciemny blond, z refleksami we wszystkich kolorach tęczy, ale zwłaszcza złotymi i rudymi, które jakoś razem dawały mysi efekt... Ale pojedynczych popielatych włosów czy pasm u siebie nie dostrzegałam.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?

Jasny, blady róż, o słabo zarysowanych konturach.


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

Stanowczo źle mi w brązach, ale dobrze w beżach, pudrowym różu, szarościach, graficie, w przydymionych kolorach, źle w czerni, dobrze w żywej żółci, ale i musztardowym... źle w cytrynowym, dobrze w kolorze malinowym, żurawinowym, arbuzowym, wiśniowym, seledynie, limonkowym, miętowym, przygaszonych czerwieniach- winie, miedzi, źle w takiej... pomidorowej czerwieni () źle w fiolecie, nie licząc zgaszonego wrzosowego, z niebieskich też dobrze tylko w takich rozbielonych, przymglonych, albo przygaszonych. Dobrze chyba we wszystkich zieleniach, w sumie, nie licząc takiej zbrązowionej- zgniłozielonej ()...


odpowiedz najpierw na te wszystkie pytania done!
__________________
Jestem piękna i rozrzutna.
(Czyli pracuję nad cerą i staram się nie kupować nadprogramowych kosmetyków- projekt denko trwa!)
denq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-13, 19:31   #3536
emelie
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 262
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez emelie Pokaż wiadomość
Witajcie

1. Jak się opalasz? - ciężko, najpierw na różowo, odcień opalenizny jest taki szaro - beżowy.

2. Kolor oczu - zielony, obwódka w kolorze szarym, na tęczówce są złote plamki. Brwi i rzęsy raczej ciemne, ale z jasnymi refleksami Są jakieś dziwne, przez czarny przebija się trochę blondu.

3. Piegi - kilka słabo widocznych na nosie, są ciepłe, złotawe.

4. Cera - odcień jasny, zimny, rumienię się na czerwono.

5. Naturalny kolor włosów - ciemny blond z rudymi refleksami.

6. Kolor ust - ciemny róż.

7. Dobrze czuję się w fioletowym, turkusowym, czarnym, brązowym. Źle w pomarańczowym, żółtym, różowym. Ale sama nie wiem, czy dobrze dobieram ciuchy...

Z góry dziękuję za pomoc
Podbijam
emelie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-14, 17:27   #3537
yoona
Zakorzenienie
 
Avatar yoona
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 9 032
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody?

1. Jak się opalasz - ciężko, na różowo. Odcień opalenizny ciężko stwierdzić, bo prawie go nie ma, na twarzy cieply na reszcie ciała beżowy

2. Kolor oczu - jasne, niebieskie, oprawa oczu- rzadziutka i bardzo jasna, brwi prawie nie ma


3. Piegi - kiedyś były, raczej szaro-brązowe


4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? cięzko stwierdzić...jestem bardzo blada, ale tak niezdrowo blada z różowym odcieniem, rumienie się na różowo

5. Naturalny kolor włosów - jasny blond, ale raczej mysi odcień

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) różowe, ale dość ciemne


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?- bardzo dobrze czuję się w czarnym (i dobrze wygladalam jak mialam blond na wlosach, teraz nie wiem), malinowym, odcieniach niebieskiego i rozowego, fatalnie wygladam w brązach i beżach, ludzie mówią mi też że zupelnie znikam w szarościach.



pomóżcie dziewczyny, bo chce zmienic kolor wlosow z blondu na brąz i nie wiem czy wybierać orzechowe/kasztanowe brązy z rudym połyskiem, czy raczej cieple odcienie...

(na moim blogu-link w podpisie- są też fotki mojej skóry, ust i oczu,jesli to pomoze)
__________________
Adoptuj Uszate Serduszko!
Klik!

Blogowy świat




yoona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-14, 19:47   #3538
misia_1
Raczkowanie
 
Avatar misia_1
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Wiadomości: 90
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez emelie Pokaż wiadomość
Podbijam

Moim skromnym zdaniem jesteś PANIĄ JESIEŃ Kolory-kolorami, ale ważne jest też ich nasycenie. Wybieraj kolory nasycone właśnie i ciepłe. Unikaj kolorów rozmytych, subtelnych, pastelowych.

Pozdrawiam

---------- Dopisano o 20:47 ---------- Poprzedni post napisano o 20:32 ----------

Cytat:
Napisane przez yoona Pokaż wiadomość
1. Jak się opalasz - ciężko, na różowo. Odcień opalenizny ciężko stwierdzić, bo prawie go nie ma, na twarzy cieply na reszcie ciała beżowy

2. Kolor oczu - jasne, niebieskie, oprawa oczu- rzadziutka i bardzo jasna, brwi prawie nie ma


3. Piegi - kiedyś były, raczej szaro-brązowe


4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? cięzko stwierdzić...jestem bardzo blada, ale tak niezdrowo blada z różowym odcieniem, rumienie się na różowo

5. Naturalny kolor włosów - jasny blond, ale raczej mysi odcień

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) różowe, ale dość ciemne


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?- bardzo dobrze czuję się w czarnym (i dobrze wygladalam jak mialam blond na wlosach, teraz nie wiem), malinowym, odcieniach niebieskiego i rozowego, fatalnie wygladam w brązach i beżach, ludzie mówią mi też że zupelnie znikam w szarościach.



pomóżcie dziewczyny, bo chce zmienic kolor wlosow z blondu na brąz i nie wiem czy wybierać orzechowe/kasztanowe brązy z rudym połyskiem, czy raczej cieple odcienie...

(na moim blogu-link w podpisie- są też fotki mojej skóry, ust i oczu,jesli to pomoze)

Według opisu - Pani Lato Jednak w tych warunkach, ja nie podejmę się by Ci doradzić kolor/odcień włosów Jedno co Ci mogę podpowiedzieć, to że wymienione przez Ciebie kolory orzechowe/kasztanowe brązy z rudym połyskiem, to są odcinie ciepłe, natomiast brązy z gamy chłodnej to: naturalny brąz, jasny brąz kamienny, brąz drzewa różanego i ciemny brąz.
__________________
"Właściwością człowieka jest błądzić, głupiego - w błędzie trwać" Cyceron
misia_1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-14, 19:54   #3539
Savanna
Przyczajenie
 
Avatar Savanna
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 12
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Savanna Pokaż wiadomość
Hey dziewczyny
Prosze Was o pomoc bo nie moge rozszyfrowac czy ja jestem Wiosna czy Jesienia


1. Jak się opalasz?
W trakcie opalania jestem czerwona a na drugi czy trzeci dzien czerwien zamienia sie w leciutki jasny cieply braz i chyba musialabym sie bardzo dlugo smazyc na sloncu by byl fajny efekt.

2. Kolor oczu
Mówia ze mam piwne ale odcien brazu widze przy samych zrenicach a potem zaczyna sie zielen.
Oprawe mam w kolorze wlosów (jasny braz)

3. Piegi - Od urodzenia mialam po bokach nosa po 4 duze piegi a z czasem (pewnie od opalania) powiekszyla sie ich ilosc znacznie i teraz mam caly nos i policzki w malutkich brazowych piegach

4. Cera
Zawsze mam problem z okresleniem koloru skóry. Powiem tak czesto sie czerwienie i niestety na czerwono. Odciena cery nie okreslilabym zadnym cieplym kolorem. Jestem blada.

5. Naturalny kolor włosów - jasny brąz a w sloncu niektore pasemka mienia sie na miedziany odcien

6. Kolor ust
Jasny róz

7. Dobrze czuje sie w zieleni i bieli ale nie wiem czy to do mnie pasuje.
Okropnie czuje sie w ciemnych kolorach

bardzo prosze o odpowiedz i z góry dziekuje
Bardzo prosze o odpowiedz
Savanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-14, 20:14   #3540
Adus_
Zadomowienie
 
Avatar Adus_
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiadomości: 1 962
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Adus_ Pokaż wiadomość
piszę, by rozwiać swoje wątpliwości, bo podobno jestem zimą, ale...



1. Jak się opalasz - raczej mam z tym trudność, najpierw na czerwono, potem przechodzi to w złoty brąz


2. Kolor oczu - jasny niebieski

3. Piegi - brak


4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? - jasna, na policzkach (górna część) mam skłonność do zaróżowień


5. Naturalny kolor włosów - brąz, raczej średni, z jasnymi refleksami


6. Kolor ust - lekko różowe


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? - dobrze czuję się w niebieskim, zielonym, czerwieni, źle w bladym żółtym
up
Adus_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:37.