Mam problem z ubraniami i samooceną - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-06-02, 11:55   #1
Mimillla
Raczkowanie
 
Avatar Mimillla
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 148
Arrow

Mam problem z ubraniami i samooceną


Witam, kochane wizażanki, bardzo liczę na waszą pomoc.

Mam 17 lat, lubię się wyróżniac z tłumu, głównie poprzez wygląd. Kiedy wyglądam dobrze i przede wszystkim czuję się ładna to wszystko jakoś lepiej mi idzie, wtedy mam energię i naprawdę dużą pewnośc siebie. Ale kiedy czuję się brzydka, źle ubrana to zamykam się w sobie, nie mam ochoty na rzadne wyjścia. A mój problem polega na tym że co raz częściej fatalnie się czuję w tym co na siebie założę. Bardzo prosze o pomoc jak się ubierac;*

Może byc przydatne: lubię styl grunge, street, elegancki, glamour. Nigdy nie nodzę bluz, adidasów i trampek, za żakietami też nie przepadam, na górę zwykle ubieram coś orginalnego, albo kurtkę skórzaną. Jestem wysoka, mam jasną karnacje i bardzo ciemne(prawie czarne) włosy.

Naprawdę potrzebuję zmiany w tym co noszę. Bardzo proszę o pomoc;*
Mimillla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-02, 12:18   #2
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Mam problem z ubraniami i samooceną

Hm, jak dla mnie to problemem byłoby budowanie samooceny wyłącznie na wyglądzie. Każda z nas raz ma momenty, gdy wygląda świetnie, i te gdy wygląda koszmarnie. Wiadomo, że jak wyskoczy opryszczka to nie ma się chęci na wychodzenie na imprezy, ale skutki kilku nieprzespanych nocy też mogą być opłakane, ja tak miałam po maturach, że wyglądałam jak zombie
Jak wspomniałam, nie powinnaś budować swojego ,,ja" tylko n
a tym, jak wyglądasz. Na pewno są rzeczy, w których jesteś dobra poza urodą, masz jakieś zainteresowania, pasje. I w takie dni gdy nie czujesz się piękna, po prostu skup się na tym, co lubisz robić.

Co do ubrań - dość ogólnie napisałaś, nie dałaś żadnych zdjęć np. zestawów, w których czujesz się źle. Masz zestaw takich ,,podstawowych" ubrań typu mała czarna, ciemne jeansy, czarny żakiet? Bo najłatwiej jest skompletować taką ,,bazę" i później na bieżąco uzupełniać. Mnie w zakupach pomaga Wizaż, czytanie blogów modowych. Jak idę na zakupy, to wiem dokładnie co jest mi potrzebne, rzeczy mniej potrzebne typu 30sta sukienka kupuję wtedy, gdy mnie rzuci na kolana i zawoła ,,mamo kup mnie" (wczoraj tak było, sukienkoholiczka ze mnie potworna). Jak już coś kupuję, to tylko wtedy, gdy wiem do czego będzie mi pasować w domu, najgorsze są takie nieudane zakupy np. pomarańczowa geometryczna spódnica, do której nic nie pasuje poza jedną czarną koszulką. Więc jak mówię, najpierw zaopatrz się w bazę, a potem kombinuj
Włosy masz naturalnie czarne czy farbowane?
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-02, 13:29   #3
Mimillla
Raczkowanie
 
Avatar Mimillla
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 148
Dot.: Mam problem z ubraniami i samooceną

Co do samooceny to nie buduję jej na wyglądzie, mam mnóstwo zainteresowań, ale rzecz w tym że kiedy wyglądam lepiej, czuję się lepiej i wszystko lepiej mi idzie. A włosy, tak mam naturalne A co do zestawów, to tak jak pisałam lubię się wyróż niac, więc nie przepadam za podstawowymi bazami które się uzupełnia. Bardzo was prosze o pomoc. Może jakieś adresy blogów, zdjęcia zestawów?
Mimillla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-02, 13:34   #4
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Mam problem z ubraniami i samooceną

Cytat:
Napisane przez Mimillla Pokaż wiadomość
Co do samooceny to nie buduję jej na wyglądzie, mam mnóstwo zainteresowań, ale rzecz w tym że kiedy wyglądam lepiej, czuję się lepiej i wszystko lepiej mi idzie. A włosy, tak mam naturalne A co do zestawów, to tak jak pisałam lubię się wyróż niac, więc nie przepadam za podstawowymi bazami które się uzupełnia. Bardzo was prosze o pomoc. Może jakieś adresy blogów, zdjęcia zestawów?
Poszukaj na forum, dziewczyny wklejają mnóstwo zestawów, linków do ciekawych blogów (np. ubrane nie ,,przebrane" blogi, My style diary).
Co do samopoczucia - spójrz na to z tej strony, że jak człowiek ma dobry nastrój to i lepiej wygląda, to takie samo-nakręcające się koło.
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:22.