21 - dniowa dieta oczyszczająca - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-11-05, 15:02   #1
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Smile

21 - dniowa dieta oczyszczająca


Moja siostra postanowiła przeprowadzić taką 21-dniową dietę oczysczającą. Ma się ona składać z posiłków w skład których bedą wchodzić warzywa. Każdy posiłek to różnego rodzaju surówki. Dozwolone są też: ocet, oliwa z oliwek, rodzynki, orzechy, migdały.

Czy taka 21-dniowa dieta to dobry pomysł Czy można sobie tym w jakiś sposób zaszkodzić.

Ona ma zamiar po zakończeniu diety powoli i stopniowo wprowadzać pozostałe produkty do jadłospisu.

Licze bardzo na opinie osób, które się znają na odżwyianiu
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-05, 22:47   #2
amberlinka
Raczkowanie
 
Avatar amberlinka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 377
Thumbs down Dot.: 21 - dniowa dieta oczyszczająca

Po przeczytaniu tytułu postu, moja pierwsza myśl to była "porąbało ją, niech się puknie w czoło"... a druga "ta... w ogóle Ci nie zaszkodzi... w ogóle... spieprzony metabolizm, efekt jo-jo mórowany, anemia być może... w ogóle nie zaszkodzi...", a teraz sobie myślę... po co mam się produkować... i tak nie zrozumią. Zapytaj siostrę, w jakiej sukience chce być pochowana.
P.S. Bez urazy... ale odradź siostrze to g.... Ja tylko próbuję pomóc, to ,że robie to w mało elegancki sposób to już tylko kwestia mojego charakteru. 3maj się.
amberlinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-06, 06:52   #3
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Dot.: 21 - dniowa dieta oczyszczająca

Cytat:
Napisane przez amberlinka Pokaż wiadomość
Po przeczytaniu tytułu postu, moja pierwsza myśl to była "porąbało ją, niech się puknie w czoło"... a druga "ta... w ogóle Ci nie zaszkodzi... w ogóle... spieprzony metabolizm, efekt jo-jo mórowany, anemia być może... w ogóle nie zaszkodzi...", a teraz sobie myślę... po co mam się produkować... i tak nie zrozumią. Zapytaj siostrę, w jakiej sukience chce być pochowana.
P.S. Bez urazy... ale odradź siostrze to g.... Ja tylko próbuję pomóc, to ,że robie to w mało elegancki sposób to już tylko kwestia mojego charakteru. 3maj się.
To nie takie łatwe bo siostra ma trudny charakter i jest strasznie uparta

Ona i tak ma problemy z metabolizmem i nie jeden efekt jojo za sobą. Potrafi przez kilka tygodni się głodzić i intensywnie ćwiczyć, po tym przez jeden tydzień non stop je (i nie są to zdrowe i dietetczyne rzeczy) i wszystko wraca ze zdwojoną siłą. Teraz znowu dużo przytyła i oświadczyła mi, że rozpoczyna dietę oczyszczającą

Ta dieta to nie tylko warzywa. Teraz zerknęłam do lodówki i są tam też owoce, widze miód, w szafce słonecznik, więc może do końca nie jest ona aż tak zła. Przeraża mnie tylko jej długośc bo aż 3 togodnie
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-07, 05:55   #4
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Wink Dot.: 21 - dniowa dieta oczyszczająca

Cytat:
Napisane przez Milka19 Pokaż wiadomość
Moja siostra postanowiła przeprowadzić taką 21-dniową dietę oczysczającą. Ma się ona składać z posiłków w skład których bedą wchodzić warzywa. Każdy posiłek to różnego rodzaju surówki. Dozwolone są też: ocet, oliwa z oliwek, rodzynki, orzechy, migdały.

Czy taka 21-dniowa dieta to dobry pomysł Czy można sobie tym w jakiś sposób zaszkodzić.

Ona ma zamiar po zakończeniu diety powoli i stopniowo wprowadzać pozostałe produkty do jadłospisu.

Licze bardzo na opinie osób, które się znają na odżwyianiu
up
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-14, 14:34   #5
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Dot.: 21 - dniowa dieta oczyszczająca

Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-14, 20:10   #6
fairy_droppings
Raczkowanie
 
Avatar fairy_droppings
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 42
GG do fairy_droppings
Dot.: 21 - dniowa dieta oczyszczająca

No jasne... Skoro ma problemy z metabolizmem i przeszła kilka efektów jo-jo, to znajdź jej porządnego dietetyka. Powiedz rodzicom, jeśli jest uparta. Dieta tak ogranicznona składnikowo [jak można jeść tylko warzywa i owoce?]... Zapewne też dzienna dawka kcal nie przekracza 1000... Powiedz siostrze, że lepiej zrobi jej ok. 1500-1700 kcal dziennie różnorodnych posiłków, by zaspokoić zapotrzebowanie na wszystkie mikro- i makroelementy. I niech zainwestuje w wysiłek fizyczny. Prędzej czy później zrzuci.
fairy_droppings jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-14, 20:27   #7
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Dot.: 21 - dniowa dieta oczyszczająca

Cytat:
Napisane przez fairy_droppings Pokaż wiadomość
No jasne... Skoro ma problemy z metabolizmem i przeszła kilka efektów jo-jo, to znajdź jej porządnego dietetyka. Powiedz rodzicom, jeśli jest uparta. Dieta tak ogranicznona składnikowo [jak można jeść tylko warzywa i owoce?]... Zapewne też dzienna dawka kcal nie przekracza 1000... Powiedz siostrze, że lepiej zrobi jej ok. 1500-1700 kcal dziennie różnorodnych posiłków, by zaspokoić zapotrzebowanie na wszystkie mikro- i makroelementy. I niech zainwestuje w wysiłek fizyczny. Prędzej czy później zrzuci.
Dzięki

Niestety ona wogóle nie chce mnie słuchać Dziś oznajmiła, że może już zawsze tak jeść, bo nie ma już nawet ochoty na żadne bułeczki, naleśniczki itp. rzeczy. Wyszła na uczelnie koło 13, wróciła o 19 zjadła jabłko i teraz poszła spać Ja już nie mam siły Tłumacze jej, że nie tędy droga, że sobie zaszkodzi, ale ona uważa, ze jedząc tak malo i cwicząc w końcu schudnie Może jak jej sił i energii zabraknie, zacznie jeść więcje. Póki co cały czas mnie zapewnia, ze jest pełna sił i czuje się świetnie
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-11-14, 20:53   #8
fairy_droppings
Raczkowanie
 
Avatar fairy_droppings
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 42
GG do fairy_droppings
Dot.: 21 - dniowa dieta oczyszczająca

Przykro mi to mówić, ale jest głupiutka z takim podejściem . Nic nie zyska [no, może kilogramy z powrotem]. Jeśli zacznie mieć naprawdę poważne problemy ze zdrowiem to wtedy stwierdzi, że robiła źle. A szkoda...
fairy_droppings jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-14, 21:02   #9
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Dot.: 21 - dniowa dieta oczyszczająca

Cytat:
Napisane przez fairy_droppings Pokaż wiadomość
Przykro mi to mówić, ale jest głupiutka z takim podejściem . Nic nie zyska [no, może kilogramy z powrotem]. Jeśli zacznie mieć naprawdę poważne problemy ze zdrowiem to wtedy stwierdzi, że robiła źle. A szkoda...
Boje się o nią, bo teraz to się naprawdę zawzięła Wcześniej reprezentowała bardziej racjonalne podejście do odżywiania. Było śniadanie, obiad, kolacja i coś tam między posiłkami. Teraz to nawet nie wiem czy śniadania jada, bo zazwyczaj wychodzę z domu wcześniej niż ona. Będę z nią rozmawiać i mam nadzieje, że zmądrzeje
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:36.