to nie moje miejsce na ziemii-niemcy - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-08-05, 19:53   #151
efflorescence
Rozeznanie
 
Avatar efflorescence
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 810
Dot.: to nie moje miejsce na ziemii-niemcy

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Arbeitslosegel to dostaniesz jak rok popracujesz. Hartz IV(Arbeitslosegelt II) to co innego i nie ma znaczenia czy masz obywatelsto niemieckie czy nie . Jesli przysluguje ( a nie zawsze przysluguje trzeba spelnic normy) to ponizej 400 euro na dorosla osobe wyplacaja, a przynajmniej jeszcze niedawno tyle bylo. teraz nie mam pewnosci, cos gadali o podwyzszeniu, wiec moze te 400 euro juz bedzie w calosci. zeby sie gadka niepotrzebna nawiazala( bo mam wrazenie ze sie nie rozumiemy, a przynajmniej ja zrozumialam twoja wypowiedz tak ze tylko obywatele niemieccy moga z tego korzystac), to pisze ze i z polskim obywatelstwem dostac Hartz IV mozna, to nie dotyczy tylko osob z niemieckim obywatelstwem. Inne narodowosci tez dostana, ale trzeba spelnic odpowiednie warunki, jak zalozycielka watku ich nie spalniala, to i pomocy socjalnej nie dostala.
Nigdzie nie napisałam, że Hartz IV mogą dostać jedynie Niemcy. Polak też dostanie, ale nie tak łatwo. W przypadku Autorki kwestia nie-bycia obywatelką Niemiec jest kluczowa, ponieważ oczekiwała pomocy państwa od razu na wejściu, a taka należałaby jej się tylko w przypadku niemieckich papierów (musiałaby też być osobą potrzebującą w świetle przepisów, ale tego już chyba nie trzeba dodawać).
__________________
Cytat:
Napisane przez katarzynka1978 Pokaż wiadomość
A rozważania typu "czy mój okaże się wyjątkiem?" mają taką samą wartość jak "czy trafię w lotto?"

Cytat:
Napisane przez misorpresa Pokaż wiadomość
Dlaczego uważasz, że to troll? Bo tobie się to nie przydarzyło i twoim koleżankom również? Naprawdę solidny argument.

Edytowane przez efflorescence
Czas edycji: 2015-08-05 o 19:54
efflorescence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-05, 19:57   #152
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: to nie moje miejsce na ziemii-niemcy

Cytat:
Napisane przez efflorescence Pokaż wiadomość
Nigdzie nie napisałam, że Hartz IV mogą dostać jedynie Niemcy. Polak też dostanie, ale nie tak łatwo. W przypadku Autorki kwestia nie-bycia obywatelką Niemiec jest kluczowa, ponieważ oczekiwała pomocy państwa od razu na wejściu, a taka należałaby jej się tylko w przypadku niemieckich papierów (musiałaby też być osobą potrzebującą w świetle przepisów, ale tego już chyba nie trzeba dodawać).
To tak z ciekawosci, jaka pomoc od panstwa przysluguje Niemcom, jesli potrzebuja? Przypusmy, ze autorka ma obywatelstwo, przyjezdza do Niemiec i?
Serio pytam
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!

Edytowane przez Luba
Czas edycji: 2015-08-05 o 20:06
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-05, 20:33   #153
efflorescence
Rozeznanie
 
Avatar efflorescence
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 810
Dot.: to nie moje miejsce na ziemii-niemcy

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
To tak z ciekawosci, jaka pomoc od panstwa przysluguje Niemcom, jesli potrzebuja? Przypusmy, ze autorka ma obywatelstwo, przyjezdza do Niemiec i?
Serio pytam
Odpowiedź masz wyżej.
__________________
Cytat:
Napisane przez katarzynka1978 Pokaż wiadomość
A rozważania typu "czy mój okaże się wyjątkiem?" mają taką samą wartość jak "czy trafię w lotto?"

Cytat:
Napisane przez misorpresa Pokaż wiadomość
Dlaczego uważasz, że to troll? Bo tobie się to nie przydarzyło i twoim koleżankom również? Naprawdę solidny argument.
efflorescence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-05, 22:29   #154
201703060948
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 422
Dot.: to nie moje miejsce na ziemii-niemcy

Cytat:
Napisane przez mbrs Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że kryteria niedługo zostaną zaostrzone. Żaden system tego nie wytrzyma.
Kryteria już zostały zaostrzone, Monika podaje nieaktualne informacje. Obecnie nie dostaje się Hartz IV, bo tak po prostu miało się ochotę przyjechać do DE. Jakiś rok temu Bundestag przyjął ustawę, że ludzi z EU, którzy przyjeżdżają do DE bez środków można nawet deportować (!) a na pewno państwo niemieckie nie ma obowiązku im zapewniać utrzymania. I podobno zdarzają się już takie deportacje.

http://www.pb.pl/3699436,50390,merke...zenia-socjalne

Pisałam to już w kilku wątkach a ludzie naiwni jak zwykle. Można gadać jak dziad do obrazu, nigdy nie sprawdzą nawet w mediach.

Edytowane przez 201703060948
Czas edycji: 2015-08-05 o 22:30
201703060948 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-06, 08:55   #155
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: to nie moje miejsce na ziemii-niemcy

Cytat:
Napisane przez Osterhase Pokaż wiadomość
Kryteria już zostały zaostrzone, Monika podaje nieaktualne informacje. Obecnie nie dostaje się Hartz IV, bo tak po prostu miało się ochotę przyjechać do DE. Jakiś rok temu Bundestag przyjął ustawę, że ludzi z EU, którzy przyjeżdżają do DE bez środków można nawet deportować (!) a na pewno państwo niemieckie nie ma obowiązku im zapewniać utrzymania. I podobno zdarzają się już takie deportacje.

http://www.pb.pl/3699436,50390,merke...zenia-socjalne

Pisałam to już w kilku wątkach a ludzie naiwni jak zwykle. Można gadać jak dziad do obrazu, nigdy nie sprawdzą nawet w mediach.
to jest artykul sprzed roku, ktory pojawil sie jako element kampanii do parlamentu europejskiego.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-06, 10:40   #156
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: to nie moje miejsce na ziemii-niemcy

Cytat:
Napisane przez efflorescence Pokaż wiadomość
Odpowiedź masz wyżej.
Jakos nie zauwazylam
Jak widac nie umiesz podac konkretnych przykladow
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-06, 15:12   #157
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: to nie moje miejsce na ziemii-niemcy

Cytat:
Napisane przez efflorescence Pokaż wiadomość
Te opowieści, jak to dobrze się w Niemczech żyje z socjalu pochodziły zapewne od osób z niemieckim obywatelstwem, nie mają zatem wielkiego znaczenia w przypadku osób bez takowego.
Cytat:
Napisane przez efflorescence Pokaż wiadomość
Nigdzie nie napisałam, że Hartz IV mogą dostać jedynie Niemcy. Polak też dostanie, ale nie tak łatwo. W przypadku Autorki kwestia nie-bycia obywatelką Niemiec jest kluczowa, ponieważ oczekiwała pomocy państwa od razu na wejściu, a taka należałaby jej się tylko w przypadku niemieckich papierów (musiałaby też być osobą potrzebującą w świetle przepisów, ale tego już chyba nie trzeba dodawać).
Ja twoja pierwsza wypowiedz, odebralam tak, ze tylko niemcy moga dostac pomoc, a juz osoby bez niemieckiego obywatelstwa nie, a to przeciez nieprawda. jak sa warunki spelnione to i osoby np z obywatelstwem polskim, tez dostana Hartz IV, a ze zalozycielka watku tych kreteriow nie spleniala, to nic nie dostala.

---------- Dopisano o 16:01 ---------- Poprzedni post napisano o 15:58 ----------

Cytat:
Napisane przez Osterhase Pokaż wiadomość
Kryteria już zostały zaostrzone, Monika podaje nieaktualne informacje. Obecnie nie dostaje się Hartz IV, bo tak po prostu miało się ochotę przyjechać do DE.
Ale ja nigdzie nie napisalam, ze dostaje sie Hartz IV bo sie mialo ochote przyjechac do DE. Przeciez ja caly czas o tym wyzej pisze. Trzeba spelnic warunki to pomoc sie dostanie, nie spelnisz, to jej nie dostaniesz. Sam przyjazd nie oznacza ze socjal sie nalezy

---------- Dopisano o 16:12 ---------- Poprzedni post napisano o 16:01 ----------

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Jakos nie zauwazylam
Jak widac nie umiesz podac konkretnych przykladow
Ja mysle ze chodzi o to, ze jak masz obywatelstwo niemieckie to odrazu dostaniesz Hartz IV i mieszkanie socjalne i nie ma znaczenie czy kiedys wogole w DE pracowalas czy nie. tak kiedys bylo jak sa teraz przyjmowani obywatele niemieccy, ktorzy urodzili sie w innym panstwie i tam wychowali? Nie wiem. Jeszcze 9 lat temu tak bylo jak wlasnie napisalam. Wystarczlo miec kopie Stammbuchu i patrzyli na ciebie jak na niemca. Wyrobili ci niemieckie papiery po sprawdzeniu wszystkiego ze swoimi ksiegami. Czy jest dalej tak samo? Nie wiem.
Jesli chodzi o obywateli polskich bez pochodzenia, to pare lat temu dostalas odrazu Hartz IV , jesli np wczesniej bylas w DE i pracowalas, potem wyjechalas i cos tam sie stalo ze po jakims czasie tu wrocilas i odrazu moglas dostac socjal, na tej podstawie, ze kiedys pracowalas. Jak by to teraz bylo w takiej sytuacji? nie wiem. Ostatnie lata duzo sie zmienilo, co juz dziewczyny napisaly i te zmiany co roz sa.
Czy wczesniej polak ktory przyjezdzal do DE odrazu dostawal socjal( oczywiscie jak PL weszla do UE, bo wczesniej takiej mozliwosci nie bylo, nawet legalnie nie mozna tutaj bylo byc dluzej jak 3 m-ce, no chyba ze sie wyszlo za niemca/niemke, albo pracodawca zapewnil, ze ta osobe potrzebuje i nie ma nikogo na jej miejsce, to pozwolenie na pobyt sie dostalo), to nie wiem. Wiem, ze teraz tak nie jest, moze jak PL weszla do UE to bylo tak ze odrazu socjal sie dostawalo, a moze i nie bylo. Nie sledzilam wtedy tych rzeczy, choc nie powiem, cos na forum w tym czasie sie bum zrobil na przyjezde , ktore mialy pomoc socjalna, ale jakie bylo obywatelstwo? Nie wiem
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-08-07, 00:24   #158
efflorescence
Rozeznanie
 
Avatar efflorescence
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 810
Dot.: to nie moje miejsce na ziemii-niemcy

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Ja twoja pierwsza wypowiedz, odebralam tak, ze tylko niemcy moga dostac pomoc, a juz osoby bez niemieckiego obywatelstwa nie, a to przeciez nieprawda. jak sa warunki spelnione to i osoby np z obywatelstwem polskim, tez dostana Hartz IV, a ze zalozycielka watku tych kreteriow nie spleniala, to nic nie dostala.
Ja sytuację Autorki zrozumiałam tak: o socjalu naopowiadał jej wujek, który siedzi w Niemczech już od wielu lat, czyli jak podejrzewam przyjechał tu przed wstąpieniem Polski do UE, znaczy miał niemieckie pochodzenie. Taką hipotezę wysunęłam.

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
jak masz obywatelstwo niemieckie to odrazu dostaniesz Hartz IV i mieszkanie socjalne i nie ma znaczenie czy kiedys wogole w DE pracowalas czy nie. tak kiedys bylo jak sa teraz przyjmowani obywatele niemieccy, ktorzy urodzili sie w innym panstwie i tam wychowali? Nie wiem.
Słyszałam od wielu osób, że jest tak nadal.
__________________
Cytat:
Napisane przez katarzynka1978 Pokaż wiadomość
A rozważania typu "czy mój okaże się wyjątkiem?" mają taką samą wartość jak "czy trafię w lotto?"

Cytat:
Napisane przez misorpresa Pokaż wiadomość
Dlaczego uważasz, że to troll? Bo tobie się to nie przydarzyło i twoim koleżankom również? Naprawdę solidny argument.

Edytowane przez efflorescence
Czas edycji: 2015-08-07 o 00:27
efflorescence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-07, 17:16   #159
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: to nie moje miejsce na ziemii-niemcy

To zesmy sie mijaly w rozumowaniu ale widze ze o to samo nam chodzilo
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-07, 17:18   #160
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: to nie moje miejsce na ziemii-niemcy

Przepraszam, pomyliłam wątek.

Edytowane przez dacn
Czas edycji: 2015-08-08 o 06:17
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-08, 06:15   #161
efflorescence
Rozeznanie
 
Avatar efflorescence
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 810
Dot.: to nie moje miejsce na ziemii-niemcy

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
To zesmy sie mijaly w rozumowaniu ale widze ze o to samo nam chodzilo


Cytat:
Napisane przez dacn Pokaż wiadomość
Po raz kolejny poszukuję kogoś kto będzie sprzątał mój dom, czy macie jakieś rady?
* z nianią zawsze trafiałam idealnie, dla siebie i innych ale ze sprzątaniem
Zależy w czym jest problem. Jeśli trafiasz na osoby nieuczciwe, to weź kogoś z polecenia. Jeśli są niedbałe, to wybierz kogoś, kto dopiero przyjechał do Niemiec i jest pełen energii i motywacji do pracy. Jeśli po krótkim czasie rezygnują, to postaw na osoby starsze.
__________________
Cytat:
Napisane przez katarzynka1978 Pokaż wiadomość
A rozważania typu "czy mój okaże się wyjątkiem?" mają taką samą wartość jak "czy trafię w lotto?"

Cytat:
Napisane przez misorpresa Pokaż wiadomość
Dlaczego uważasz, że to troll? Bo tobie się to nie przydarzyło i twoim koleżankom również? Naprawdę solidny argument.
efflorescence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-09, 11:22   #162
201703060948
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 422
Dot.: to nie moje miejsce na ziemii-niemcy

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
to jest artykul sprzed roku, ktory pojawil sie jako element kampanii do parlamentu europejskiego.
Skąd to niby wiesz?

Zapewniam cię, że przyjęto tę ustawę. Media informowały. Jakieś pół roku-rok temu.

[EDIT] http://www.spiegel.de/politik/deutsc...-a-996295.html

Edytowane przez 201703060948
Czas edycji: 2015-08-09 o 11:33
201703060948 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-10, 12:37   #163
malamyszka20
Zadomowienie
 
Avatar malamyszka20
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 145
Dot.: to nie moje miejsce na ziemii-niemcy

Witaj. Moge powiedziec ze jestem w podobnej sytuacji do twojej, tylko ze ja jestem w UK... Jestes krótko bo 10 miesięcy a ja juz 5 lat i nadal nie czuje sie to dobrze, tzn. nie tak jakbym chciała . Doszłam do wniosku ze poprostu niektórzy ludzie nie nadają sie na emigracje i tyle... Na początku było mi ciezko, teraz oswoilam sie z pewnymi rzeczami i sa oczywiście tez pozytywne strony tego ze tu jestem, pewne rzeczy lubie, ale wizja spędzenia tu całego życia czy tez jeszcze wielu lat przeraża mnie i nie wzbudza we mnie nic dobrego...
malamyszka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-24, 18:29   #164
Pijana Powietrzem
Przyczajenie
 
Avatar Pijana Powietrzem
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 28
Dot.: to nie moje miejsce na ziemii-niemcy

O MATKO!
Udało mi się przebrnąć przez wszystkie strony tego wątku i nie powiem, uśmiałam się.
Od początku miesiąca przebywam w Niemczech, mam to szczęście, że zatrzymaliśmy się u sióstr mojego chłopaka, który szybko znalazł tutaj pracę. Sama czekam również na wiadomość od pośrednika pracy i w głowie mi się nie mieści, że młodzi ludzie, którzy przyjeżdżają za granicę, żeby sobie poprawić warunki życia liczą głównie na socjal. Też zostawiłam rodzinę i przyjaciółki. Zostawiłam też psa, bo wiedziałam, że znalezienie mieszkania do wynajęcia(pewnie z samotności, nudów i złości rozwaliłby całe lokum ) z psem nie będzie takie łatwe i nie będę miała też czasu, żeby mu go poświęcić, a wiadomo, że zwierze też przeżywa takie wyprowadzki. Co do języka, nie znam go praktycznie w ogóle, staram się przysłuchiwać ludziom jak rozmawiają, co jakiś czas oglądam tv, ale nie wyobrażam sobie, że za rok nie będę mówić po niemiecku czy też nie będę miała pracy.
Co do opcji z zabieraniem 40% z wypłaty na podatki, przecież co roku trzeba się rozliczać i są zwroty, prawda?
__________________
Tears don't mean you're losing, everybody's bruising,
JUST BE TRUE TO WHO YOU ARE


blog makijażowy zapraszam!
Pijana Powietrzem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-24, 21:53   #165
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: to nie moje miejsce na ziemii-niemcy

Cytat:
Napisane przez Pijana Powietrzem Pokaż wiadomość
Co do opcji z zabieraniem 40% z wypłaty na podatki, przecież co roku trzeba się rozliczać i są zwroty, prawda?
jak masz co odliczyc to ci zwroca, ale czasami niektorzy musza jeszcze doplacic wszystko zalezy na jakiej sie jest strefie podatkowej
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-25, 12:13   #166
Pijana Powietrzem
Przyczajenie
 
Avatar Pijana Powietrzem
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 28
Dot.: to nie moje miejsce na ziemii-niemcy

No w sumie racja, ale chyba i tak lepiej złapać pracę i oddawać nawet 50% ze swojej pensji niż siedzieć i płakać nad swoim losem.
__________________
Tears don't mean you're losing, everybody's bruising,
JUST BE TRUE TO WHO YOU ARE


blog makijażowy zapraszam!
Pijana Powietrzem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-25, 14:09   #167
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: to nie moje miejsce na ziemii-niemcy

Cytat:
Napisane przez Pijana Powietrzem Pokaż wiadomość
No w sumie racja, ale chyba i tak lepiej złapać pracę i oddawać nawet 50% ze swojej pensji niż siedzieć i płakać nad swoim losem.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-25, 15:18   #168
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: to nie moje miejsce na ziemii-niemcy

ja tam jeszcze ani razu zwrotu nie dostalam
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-25, 15:29   #169
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: to nie moje miejsce na ziemii-niemcy

My owszem, ale my mamy co odciagac. chyba tylko raz bylo bardzo malo, bo wszystkiego nam nie uznali. Raz moze nawet wtedy to bylo, chlop sie odwolywal, bo jesli dobrze pamietam grozila nam doplata, ale potem wyszlo ze jednak uznali , choc nie wszystko co wczesniej uznawali i skonczylo sie tylko na trzesieniu portkami.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-25, 21:10   #170
efflorescence
Rozeznanie
 
Avatar efflorescence
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 810
Dot.: to nie moje miejsce na ziemii-niemcy

W jakiej sytuacji czeka nas dopłata?
__________________
Cytat:
Napisane przez katarzynka1978 Pokaż wiadomość
A rozważania typu "czy mój okaże się wyjątkiem?" mają taką samą wartość jak "czy trafię w lotto?"

Cytat:
Napisane przez misorpresa Pokaż wiadomość
Dlaczego uważasz, że to troll? Bo tobie się to nie przydarzyło i twoim koleżankom również? Naprawdę solidny argument.
efflorescence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-26, 12:22   #171
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: to nie moje miejsce na ziemii-niemcy

Jak podatku odpowadzicie za malo
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-08-26 13:22:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:31.