Dziwna plamka. Grzybica kocia? o co chodzi :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-03-05, 22:16   #1
nisiaq
Zadomowienie
 
Avatar nisiaq
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 1 432
GG do nisiaq Send a message via Skype™ to nisiaq

Dziwna plamka. Grzybica kocia? o co chodzi :(


Witam!

Jakieś dwa tygodnie temu wyszła mi na skórze dziwna, wypukła czerwona plama (głowy nie dam, ale wydaje mi się, że miałam wcześniej krostkę którą musiałam rozdrapać- ale pewności nie ma, pamiętam tylko tę początkową krostkę, która równie dobrze mogła być początkowym stadium). Urosła do ok 2 cm, potem ze środka zaczęła schodzić skóra, tak że teraz obrzeża są czerwone a środek blady. Przez kilka dni dość swędziała, teraz już umiarkowanie.

Wybrałam się w końcu do dermatologa i jako diagnoza usłyszałam że być może jest to grzybica kocia albo łupież różowy Gilberta. Dostałam skierowanie na badanie mykologiczne- na które jadę jutro.

Tak w ogóle to kilka dni po pojawieniu się owej plamy u mojej siostry pojawiła się podobna, na brzuchu. Potem następna na przedramieniu i ostatnio następna na ramieniu. Różnica polega na umiejscowieniu (ja mam dość feralnie na piersi ) oraz na wielkości- moja jest naprawdę duża, jej mniejsze.

Co ciekawe tak samo zdiagnozowane wypryski pojawiły się nam w podobnym czasie, dwa tygodnie po tym jak przestałyśmy razem mieszkać.
Kota mamy od 5 lat, a od końca grudnia mamy też koty perskie- które są teraz ze mną w nowym mieszkaniu.
Dziwi mnie że ewentualna choroba od kotów pojawiłaby się u nas teraz, kiedy mieszkamy osobno, a do tego nikomu z pozostałych domowników (w sumie 4 inne osoby) nic się nie dzieje.

Szukałam w internecie i nic o grzybicy kociej u ludzi nie znalazłam, martwię się strasznie, czy jeśli badanie wykaże obecność owego grzyba będę się musiała pozbyć kotów? I w ogóle jaki jest przebieg itp choroby?
O łupieżu różowym czytałam i sama nie wiem czy to możliwe, ja w końcu mam tylko tę jedną plamę a wszystkie przypadki łupieżu o których czytałam to conajmniej kilka wyprysków.

A może to coś jeszcze innego? Może ktoś pomoże, miał coś podobnego, może doradzić?
Z góry dziękuję
__________________
"Trzymałem cię w ręce, Wagabundo. Byłaś przepiękna."



nisiaq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:18.