Studia na APS Warszawa - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-05-02, 22:04   #151
hypnotize333
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 8
Dot.: Studia na APS Warszawa

Jakie progi to nie pamiętam, mi matura poszła dobrze, bardzo dobrze, wszystko na ok. 90%, nawet rozszerzenia (ang, pol, historia).
Na psychologię trudniej się dostać niż np na pracę socjalną, którąś z pedagogik. Z moją punktacją byłam 478 na LIŚCIE REZERWOWEJ na UW, a chyba 98 na APS (na APS już i tak byłam pod koniec listy bo przyjęli chyba ok. 120 osób)
hypnotize333 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-03, 12:32   #152
Dzesmisia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 6
Dot.: Studia na APS Warszawa

Cytat:
Napisane przez hypnotize333 Pokaż wiadomość
Jakie progi to nie pamiętam, mi matura poszła dobrze, bardzo dobrze, wszystko na ok. 90%, nawet rozszerzenia (ang, pol, historia).
Na psychologię trudniej się dostać niż np na pracę socjalną, którąś z pedagogik. Z moją punktacją byłam 478 na LIŚCIE REZERWOWEJ na UW, a chyba 98 na APS (na APS już i tak byłam pod koniec listy bo przyjęli chyba ok. 120 osób)
No to ładnie Ci maturka poszła dzwoniłam ostatnio do biura rekrutacji. Za pierwszym razem jak zadzwoniłam to odebrał jakiś młody chłopak i powiedział mi , że próg punktowy w ubiegłym roku był 380 punktów, a jak tydzień temu zadzwoniłam jeszcze raz to odebrał już jakiś starszy pan i podał mi 200 punktów jako próg, co mnie bardzo zszokowało, więc dla pewności napisałam jeszcze maila do nich i uzyskała taką samą odpowiedź i nie wiem co myśleć, to trochę takie dziwne, że z ponad 300 spadł na 200
Dzesmisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-04, 08:51   #153
hypnotize333
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 8
Dot.: Studia na APS Warszawa

Wiesz, nie masz co się przejmować tymi progami, bo to tak naprawdę zależy jak pójdzie matura. Poza tym, jeśli będzie Ci bardzo zależało na APSie to możesz się odwoływać, jest lista rezerwowa, a poza tym dużo osób zrezygnuje mimo że się dostanie, bo dostanie się też np na UW i wybiorą UW .
Po prostu napisz maturę jak najlepiej, daj z siebie 100%, a potem już tylko trzymaj kciuki
Jeśli się dostaniesz i będziesz potrzebowała jakiejś pomocy, info o wykładowcach (choć nie wszystkich znam) to pisz, tylko może na maila bo tu mogę nie zaglądać:
hypnotize333@wp.pl
Powodzenia
hypnotize333 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-11, 08:17   #154
Zuela
Raczkowanie
 
Avatar Zuela
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 497
Dot.: Studia na APS Warszawa

Hej dziewczyny, mam 2 pytania dotyczące studiowania na APS. Najbardziej interesuje mnie pedagogika specjalna, chcę wybrać logopedię jako specjalizację. Niestety jedno mnie niepokoi - po tym jak zdjęto mi stały aparat założono mi cieniutkie druty od wewnętrznej strony zębów. Nie przeszkadza mi to w mówieniu ale czy komisja może mnie przez to nie zakwalifikować na logopedię? Wiem, że specjalizację wybiera się dopiero w 2 roku więc do tej pory prawdopodobnie mi je zdejmą ale na wszelki wypadek chciałam się upewnić.
Druga sprawa to wyniki potrzebne do dostania się na ps. Liczę na powyżej 70% z rozszerzonego polskiego (może 80, ale wolę się nie nastawiać na większy sukces ), >80% z angielskiego rozszerzonego i około 40, może więcej z matematyki podstawowej. Jak się przedstawiają moje szanse? Z tego co słyszałam to próg nie jest bardzo wysoki więc mam ogromną nadzieję, że mi się uda.
Z góry dziękuję za odpowiedź
Zuela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-12, 19:33   #155
hypnotize333
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 8
Dot.: Studia na APS Warszawa

Nie wiem jak z logopedią bo studiuję co innego, ale z tego co się orientuję to z takimi wynikami dostaniesz się na 100%
hypnotize333 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-14, 21:01   #156
Paula_95
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula_95
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 2 538
Dot.: Studia na APS Warszawa

Dziewczyny, a na psychologię jakby tak 80-90% polski rozszerzony, 70 % angielski R i 60-70 % historia R? Jakie są szanse dostania się?
__________________
Studentka psychologii. Jak szaleć, to szaleć

Kierowca 09.03.2015 rok, godz. 10.25
Paula_95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-15, 13:56   #157
hypnotize333
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 8
Dot.: Studia na APS Warszawa

To zależy, to chyba takie minimum. Jeśli większości matura poszła gorzej to spoko.
hypnotize333 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-06-16, 15:38   #158
askaawo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 2
APS Warszawa

Witajcie! mam pytanie, myślałam o tym aby wybrać się na Akademię Pedagogiki Specjalnej a dokładnie na Pedagogikę ale interesuje mnie jedynie specjalizacja "Edukacja dorosłych i BHP" potem magisterka z pedagogiki pracy, czy któraś z was to ukończyła i może podzielić się wrażeniami? czy jest po tym praca? z góry dzięki
askaawo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-17, 21:36   #159
PaniPedagog
Szalony Kapelusznik
 
Avatar PaniPedagog
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 1 739
Dot.: APS Warszawa

Cytat:
Napisane przez askaawo Pokaż wiadomość
Witajcie! mam pytanie, myślałam o tym aby wybrać się na Akademię Pedagogiki Specjalnej a dokładnie na Pedagogikę ale interesuje mnie jedynie specjalizacja "Edukacja dorosłych i BHP" potem magisterka z pedagogiki pracy, czy któraś z was to ukończyła i może podzielić się wrażeniami? czy jest po tym praca? z góry dzięki

A z ciekawości, co się po tym robi?
PaniPedagog jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-09, 08:58   #160
Student87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 1
Dot.: APS, czyli Akademia Pedagogiki Specjalnej w Warszawie - znajdzie się ktoś? ;)

Witam wszystkich zainteresowanych studiami na Aps-ie.

Uczelnia prowadzi naprawdę ciekawe zajęcia i ma dobrych wykładowców. Myślę, że po UW może na równi z SWPS zająć drugie miejsce. Niestety uczelnię niszczą władze, które zaczęły bardziej cenić sobie pieniądze studentów niż prawa, regulaminy i zwyczajnie godne traktowanie drugiego człowieka, a nie cwaniactwo.

Smutna historia zaczeła się na IV roku kiedy to dowiedzieliśmy się (studenci, studiów zaocznych), że obiecywane nam (taka informacja widniała na uczelni i w umowach, które potem zmieniono) malejące czesne już nie obowiązują. Opłaty za V rok miały być dużo niższe niż we wcześniejszych latach. Niestety tak się nie stało, czesne nawet podniesiono.

Drugą nieprzyjemną sytuacją były problemy z zaliczeniem neuropsychologii klinicznej. Wiele osób oblało egzamin i tego nie kwestionuję, ale opłata za ten przedmiot wynosiła bagatela ok. 1000 złotych. Więcej mogłyby na ten temat napisać osoby, które znalazły się w tej sytuacji.

Jednak i to nie koniec niespodzianek... na V roku przyznano nagle seminarium 20 pkt ECTS, jeden wyceniony na 98 zł, łatwo policzyć, że to 2000 zł za seminarium. Dla niezorientowanych powiem tylko, że na UW opłata wynosi ok. 600 złotych!!!

Dodatkowo, w tej sprawie całkiem niedawno, bo w tym miesiącu promotorzy otrzymali informacje, że:
5. Brak zaliczenia seminarium magisterskiego jest szczególnie niebezpieczny dla studentów specjalności Stosowana Psychologia Społeczna, ponieważ rok akademicki 2013/2014 zamyka tę specjalność i student musi liczyć się z koniecznością uzupełniania różnic programowych (z innej specjalności)

Oznacza to, że student ze specjalizacji społecznej po psychologii musi nadrobić wszystkie przedmioty z innej zupelnie specjalizacji.

Pod tą decyzją podpisała się
Dyrektor Instytutu Psychologii Stosowanej

Dr hab., prof. APS Barbara Weigl

Jeśli rażą Cię więc takie sytuacje, dobrze zastanów się, czy interesuje Cię kontakt i współpraca z taką uczelnią.
Ja teraz zastanowiłabym się dwa razy....
Student87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-14, 15:46   #161
Karolllka7
Zakorzenienie
 
Avatar Karolllka7
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 6 475
Dot.: Studia na APS Warszawa

Czy jest możliwość zapłacenia za studia niestacjonarne za cały rok? Bo np. nie widzę takiej opcji na USOS-ie.
__________________
Karolllka7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-02, 14:45   #162
studentka2015
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 2
Dot.: APS, czyli Akademia Pedagogiki Specjalnej w Warszawie - znajdzie się ktoś? ;)

Cześć Czy może któraś z Was wie coś na temat specjalizacji doradztwo zawodowe na pedagogice zaocznej na APSie? Zależy mi na tej specjalizacji, ale boje się że jest tak mało chętnych, że jej nie utworzą (wiem, że rok temu nie powstała). Czy ktoś może studiuje, zna kogoś kto studiuje? Może to że rok temu nie utworzyli to tylko jednorazowy przypadek.
studentka2015 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-12, 16:19   #163
sennautopia
Przyczajenie
 
Avatar sennautopia
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 8
Dot.: Studia na APS Warszawa

Hej czy ktoś z was idzie na zaoczną psychologię od października na APS? ja sie wybieram i chciałabym poznac osoby które też idą
sennautopia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-12, 20:13   #164
KingaPoko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 1
Dot.: Studia na APS Warszawa

Ja mam zamiar iść od pazdziernika na psychologię zaocznie
KingaPoko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-12, 21:42   #165
sennautopia
Przyczajenie
 
Avatar sennautopia
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 8
Dot.: Studia na APS Warszawa

Musimy sie jakoś złapać na fejsie
sennautopia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-19, 15:17   #166
bizzlee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1
Dot.: Studia na APS Warszawa

Cytat:
Napisane przez KingaPoko Pokaż wiadomość
Ja mam zamiar iść od pazdziernika na psychologię zaocznie



Hej, ja też się wybieram! Chcecie się jakoś złapać razem?
bizzlee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-21, 13:17   #167
sennautopia
Przyczajenie
 
Avatar sennautopia
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 8
Dot.: Studia na APS Warszawa

Hej byłoby super,jeszcze nikogo nie znam,a Kinga idzie na pedagogikę
sennautopia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-19, 11:24   #168
Sif
Raczkowanie
 
Avatar Sif
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 441
Dot.: Studia na APS Warszawa

Cześć, czy ktoś tu jeszcze zagląda? Interesuje mnie psychologia zaocznie - opinie o studiach oraz wrażenia i uwagi po ich ukończeniu.
Sif jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-07-19 12:24:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:48.