Pomoc przy doborze kosmetyków - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-05, 21:40   #1
kangurek91
Raczkowanie
 
Avatar kangurek91
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 40
Question

Pomoc przy doborze kosmetyków


Witam,
Mam do ludzi, którzy się na tym znają wielką prośbę - pomóżcie mi dobrać kosmetyki/dermokosmetyki do mojej cery. Na wstępie powiem, że nie jestem w tym nowy, ale od długiego czasu szukam odpowiednich środków i chyba to testowanie nie służy mojej cerę.

A więc, mam 17 lat (maj - 18) i od ponad roku leczę się na trądzik, co oczywiście wysuszyło i podrażniło moją skórę twarzy. Teraz moja twarz szybko się przetłuszcza, a w niektórych miejscach jest ściągnięta. Najgorsze jest uczucie rozrywania skóry gdy np. ziewam bądź otwieram szerzej usta (śmieję się, uśmiecham) po prostu skóra straciła swoją elastyczność. W dodatku zauważyłem, że kąpiel mi nie służy, zazwyczaj po wyjściu z wanny skóra świeci mi się jeszcze bardziej przez resztę dnia i zawsze coś po tym wyskoczy lub bardziej zaczerwieni, dlatego wolę wziąść np. chłodniejszy prysznic, wiecie dlaczego tak jest?

Od razu powiem, że moja skóra toników nie toleruje, tak samo peelingów drobnoziarnistych czy innych produktów z "ziarenkami". Peelingów enzymatycznych nie próbowałem (słyszałem, że Ziaji NUNO jest dobry, to prawda?). Ostatnimi czasy zauważyłem też, że żele do mycia twarzy zaczynają również mocniej ściągać i podrażniać, więc myślałem o przerzuceniu się na pianki (podobno są delikatniejsze). Szukam więc preparatów do oczyszczenia twarzy (pianki/żele, maseczki + ew. kremy współgrające z leczeniem derm.), które dokładnie ją oczyszczą, nawilżą i przede wszystkim nie podrażnią.

Wiem, że to dość indywidualny temat, ale naprawdę bardzo zależy mi na czyjejś szczerej i fachowej opinii, bo dotychczas każdy polecał mi coś innego, zazwyczaj to za co mu płacono.
kangurek91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-06, 09:21   #2
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Pomoc przy doborze kosmetyków

Cytat:
Napisane przez kangurek91 Pokaż wiadomość
A więc, mam 17 lat (maj - 18) i od ponad roku leczę się na trądzik, co oczywiście wysuszyło i podrażniło moją skórę twarzy. (...)
Wiem, że to dość indywidualny temat, ale naprawdę bardzo zależy mi na czyjejś szczerej i fachowej opinii, bo dotychczas każdy polecał mi coś innego, zazwyczaj to za co mu płacono.
Polecamy więc udać się do lekarza, który Cię leczy.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-06, 12:37   #3
Bathory
Raczkowanie
 
Avatar Bathory
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 287
Dot.: Pomoc przy doborze kosmetyków

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Polecamy więc udać się do lekarza, który Cię leczy.
chyba raczej "polecam", bo o ile mi wiadomo, każdy tutaj wypowiada się za siebie a przynajmniej powinien..
Bathory jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-06, 13:45   #4
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Pomoc przy doborze kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Bathory Pokaż wiadomość
chyba raczej "polecam", bo o ile mi wiadomo, każdy tutaj wypowiada się za siebie a przynajmniej powinien..
A co forma zaimka osobowego użytego przeze mnie ma do tematu wątku, czyli doboru kosmetyków?
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-06, 13:49   #5
magdalenka_w_86
Zakorzenienie
 
Avatar magdalenka_w_86
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 6 039
Dot.: Pomoc przy doborze kosmetyków

Ja też mam małe kłopoty z trądzikiem, w dodatku jestem uczulona na nikiel,kobalt,chrom,srebr o,złoto. Mydła,żele,wszelkie toniki i kosmetyki odpadają. Musze się ograniczyć więc do minimum. Żel który poleciła mi pani dermatolog to Physiogel Cleanser Żel (ok.25 zł) , A-DERMA EXOMEGA krem do twarzy i ciała (ok. 50 zł) , tonik (Aneme Lotion Nettoyante) (ok.40 zł)

Wszystkie te kosmetyki wydają się bardzo drogie, ale myślę że warto zainwestować w siebie, przecież to twarz. Ja oddałabym wszystkie pieniądzę, byle tylko cera była piękna i zdrowa.
__________________
"Dziecko to uwidoczniona miłość" ...


2014




Edytowane przez magdalenka_w_86
Czas edycji: 2009-01-06 o 13:54
magdalenka_w_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-06, 13:55   #6
magdalenka_w_86
Zakorzenienie
 
Avatar magdalenka_w_86
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 6 039
Dot.: Pomoc przy doborze kosmetyków

Czekamy na inne sprawdzone propozycje
__________________
"Dziecko to uwidoczniona miłość" ...


2014




Edytowane przez magdalenka_w_86
Czas edycji: 2009-01-06 o 13:57
magdalenka_w_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-06, 14:17   #7
kangurek91
Raczkowanie
 
Avatar kangurek91
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 40
Dot.: Pomoc przy doborze kosmetyków

Cóż, co do dermatologa to jestem w trakcie jego zmiany, obecny nie za bardzo radzi sobie ze mną, sama mówi, że nic na mnie nie działa... chociaż raczej niczego nie mogę mieć jej za złe. Jedyne co mi poleciła to kosmetyki La Roche Posay jednak nie potrafiła określić, które będą dla mnie najlepsze. Obecnie stosuję właśnie żel do mycia twarzy z La Roche Posay Effaclar, jednak chyba jest zbyt mocny, mam zamiar jeszcze sprawdzić piankę z tej samej serii, może będzie łagodniejsza.

Co do Physiogela, to również go stosowałem, jednak jest za słaby do mycia cery tłustej, przynajmniej w moim wypadku. Owszem nie powoduje u mnie jako jedyny środek żadnego podrażnienia czy ściągniecia, ale jest jednak dla skór mniej problemowych.

Ostatnio myślałem o piance i masce z TOŁPY z seii Strefa T, co o nich sądzicie? Są warte sprawdzenia?

Magdalenka_w_86, co do tego kremu to chyba spróbuję, moja skóra potrzebuje mocnego nawilżenia i odnowy, a skoro go polecasz, to mam nadzieję, że mi pomoże. Co do jego ceny, to rzeczywiście jest dość wysoka, ale z tego co zauważyłem ma pojemność 200ml! Gdyby podzielić to na tubki 50ml jakie zazwyczaj mają kremy kosztowałby jedyne 12,5zł, więc myślę, że się opłaca. Możesz mi więcej o nim powiedzieć? Jak się ma do trądzika i jakie są jego efekty i po jakim czasie?
kangurek91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-06, 14:30   #8
magdalenka_w_86
Zakorzenienie
 
Avatar magdalenka_w_86
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 6 039
Dot.: Pomoc przy doborze kosmetyków

Z kremami jest ten problem, że każda skóra reaguje inaczej. Mam nadzieję, że Tobie tez będzie pasował, ale muszę zaznaczyć że mojej znajomej ten krem nie odpowiada
Ja np. zauważyłam że skóra jest lepiej nawilżona, bo nie mam tego ciągłego uczucia suchości i naciągnięcia skóry, jeśli mam jakieś zaczerwienienia to są mniej widoczne. Mam naprawdę bardzo wrazliwą skórę , bo oprócz drobnych kłopotów z trądzikiem jestem alergiczką na wszystkie metale ciężkie i ten krem u mnie się na razie sprawdza.
Po jakiś 8 tygodniach kondycja skóry się poprawiła.

Ostatnio pani dermatolog poleciła mi jeszcze inny krem Avene Cicalfate. Jest to antybakteryjny krem gojący (ok. 33 zł). Sama go nie spróbowałam ale może ktoś używał tego kremu. Jeśli tak to chetnie zasięgnęłabym opinii.
__________________
"Dziecko to uwidoczniona miłość" ...


2014




Edytowane przez magdalenka_w_86
Czas edycji: 2009-01-06 o 14:33
magdalenka_w_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-06, 14:32   #9
magdalenka_w_86
Zakorzenienie
 
Avatar magdalenka_w_86
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 6 039
Dot.: Pomoc przy doborze kosmetyków

Cytat:
Napisane przez kangurek91 Pokaż wiadomość
Co do Physiogela, to również go stosowałem, jednak jest za słaby do mycia cery tłustej, przynajmniej w moim wypadku. Owszem nie powoduje u mnie jako jedyny środek żadnego podrażnienia czy ściągniecia, ale jest jednak dla skór mniej problemowych.
Właśnie w tym tkwi problem, każda cera jest inna i to co jednemu pasuje, drugiemu nie. Ja nie mam tłustej cery, raczej wręcz suchą, dla mnie jest idealny
__________________
"Dziecko to uwidoczniona miłość" ...


2014



magdalenka_w_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-06, 14:38   #10
kangurek91
Raczkowanie
 
Avatar kangurek91
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 40
Dot.: Pomoc przy doborze kosmetyków

Racja, ale może ktoś używał A-DERMA EXOMEGA i miał skórę bardziej podobną do mojej? Ciekaw jestem jak sobie poradzi w takim środowisku.
kangurek91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-06, 22:26   #11
kangurek91
Raczkowanie
 
Avatar kangurek91
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 40
Dot.: Pomoc przy doborze kosmetyków

Mam jeszcze pytanie co do A-DERMA EXOMEGA Krem na którejś ze stron w opisie przeczytałem, że należy omijać "czynne zmiany skórne", czy to oznacza każdy pryszcz? Czy tylko te ropne, ze stanem zapalnym? Jednym słowem czy naprawdę nadaję się na skórę trądzikową..?
kangurek91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-07, 09:39   #12
magdalenka_w_86
Zakorzenienie
 
Avatar magdalenka_w_86
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 6 039
Dot.: Pomoc przy doborze kosmetyków

Ja mam skórę z lekkimi zmianami trądzikowym ( mam kilka krostek ale bez stanów zapalnych i ropnych) i i lekarz nie miał żadnych przeciwskazań.
__________________
"Dziecko to uwidoczniona miłość" ...


2014



magdalenka_w_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-07, 09:41   #13
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Pomoc przy doborze kosmetyków

Cytat:
Napisane przez kangurek91 Pokaż wiadomość
Cóż, co do dermatologa to jestem w trakcie jego zmiany, obecny nie za bardzo radzi sobie ze mną, sama mówi, że nic na mnie nie działa... chociaż raczej niczego nie mogę mieć jej za złe.
Za złe powinieneś jej mieć nieporadność. Zaproponuj zmianę zawodu, skoro nie potrafi leczyć. Na rynku dostępnych jest tyle możliwości leczenia, że głowa boli, więc tłumaczenie, że na Ciebie nic nie działa jest tłumaczeniem co najmniej śmiesznym.

Cytat:
Jedyne co mi poleciła to kosmetyki La Roche Posay jednak nie potrafiła określić, które będą dla mnie najlepsze. Obecnie stosuję właśnie żel do mycia twarzy z La Roche Posay Effaclar, jednak chyba jest zbyt mocny, mam zamiar jeszcze sprawdzić piankę z tej samej serii, może będzie łagodniejsza.
Oczywiście, że jest dla Ciebie za mocny, ponieważ jest kosmetykiem nieco wysuszającym. Do mycia twarzy powinieneś używać delikatnych lekkich emulsji, jeśli Phisiogel jest dla Ciebie za słaby kup Lactacyd (płyn do higieny intymnej), który jest delikatny, a jednocześnie lepiej "domywa".


Cytat:
co do tego kremu to chyba spróbuję, moja skóra potrzebuje mocnego nawilżenia i odnowy, a skoro go polecasz, to mam nadzieję, że mi pomoże.
Ex Omega może Cię zapchać, nie ryzykowałabym. Spróbuj najpierw kremów tańszych i lżejszych, sprawdź jak reaguje na nie Twoja skóra. Zacznij od kremu nawilżającego AA do skóry wrażliwej (białe opakowanie z czerwonym krzyżykiem).
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-07, 15:48   #14
kangurek91
Raczkowanie
 
Avatar kangurek91
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 40
Dot.: Pomoc przy doborze kosmetyków

Szugarbejb, a możesz podać dokładną nazwę tego kremu AA albo jakiś link? Bo szukałem, jednak nie mogłem znaleźć nigdzie białego opakowania z czerwonym krzyżykiem, a przejrzałem kilka do wrażliwej.

A jeśli chodzi o ten, to czy pianki do czyszczenia są łagodniejsze niż żele, czy to tylko to samo, tyle że w innej postaci? Np. taka pianka z effaclaru czy z Tołpy lepiej się spisze?

Co do dermatologa, to mam nadzieję, że nowy będzie lepszy, wizyta na czwartek za tydzień .
kangurek91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-07, 19:48   #15
sabona89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 494
Dot.: Pomoc przy doborze kosmetyków

Tutaj ten kem: http://www.ceneo.pl/695252
sabona89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-08, 20:35   #16
kangurek91
Raczkowanie
 
Avatar kangurek91
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 40
Dot.: Pomoc przy doborze kosmetyków

Dziękuję Wam, kremik już zamówiony tak samo jak maseczka i pianka z Tołpy Strefa T, mam nadzieję, że choć trochę pomoże .
kangurek91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:34.