mimowolne skurcze miesni - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-02, 13:20   #1
ellena2008
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 14

mimowolne skurcze miesni


Witam.
Mam duży, ale wstydliwy problem. Od prawie 2 lat mam stałego partnera. jeszcze nie współżyliśmy, bo nie mamy warunków (oboje mieszkamy z rodzicami i rodzeństwem). Mi nawet to odpowiada, ale wiem mój chłopak bardzo tego chce. Otóz na samą myśl o współzyciu mam mimowolne skurcze miesni, nie umiem nad tym zapanować. Umówiłam sie na wizyte do ginekologa, ale nie wiem czy to cos pomoze. Prosz e was drogie kolezanki doradzcie cos...

Edytowane przez ellena2008
Czas edycji: 2009-03-17 o 18:32
ellena2008 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-02, 16:04   #2
Sheilaleigh
Przyczajenie
 
Avatar Sheilaleigh
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13
Dot.: mimowolne skurcze miesni

wydaje mi się, że te mimowolne skurcze mięśni mogą być wywołane stresem. pamiętaj, że jeśli nie chcesz tego robić, to nie musisz. to nie jest obowiązek. poza tym musisz czuć się w 100% pewna, że chcesz się z nim kochać. jeśli odmówisz, to on musi uszanować i zrozumieć Twoją decyzję no i przede wszystkim nie nalegać.

PS. to będzie Twój pierwszy raz?
__________________
Permanentne siódme niebo.

Forum POCZEKALNIA. Alternatywa dla rzeczywistości. Najlepsze miejsce ciekawych rozmów.
www.poczekalnia.net
Sheilaleigh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-02, 19:41   #3
ellena2008
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 14
Dot.: mimowolne skurcze miesni

Dziękuje za bardzo cieple słowa .
Wstyd mi o tym mówic, ale mój pierwszy raz był pod wpływem alkocholu i z przypadkowym chłopakiem. Było to 3-4 lata temu to ciagle czuję ten ból, jego nachalne i mało delikatne zachowanie. Bardzo tego załuję, bo teraz jest ktoś na kim mi zalezy i jemu na mnie też tez, a ja mimo tego iz chce nie mogę sie z nim kochac. Wiem, ze powinnam mu o tym powiedziec, napewno zrozumiałby, ale nie chcę go ranic....
ellena2008 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-02, 20:05   #4
magratka
Rozeznanie
 
Avatar magratka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 694
Dot.: mimowolne skurcze miesni

Cytat:
Napisane przez ellena2008 Pokaż wiadomość
Dziękuje za bardzo cieple słowa .
Wstyd mi o tym mówic, ale mój pierwszy raz był pod wpływem alkocholu i z przypadkowym chłopakiem. Było to 3-4 lata temu to ciagle czuję ten ból, jego nachalne i mało delikatne zachowanie. Bardzo tego załuję, bo teraz jest ktoś na kim mi zalezy i jemu na mnie też tez, a ja mimo tego iz chce nie mogę sie z nim kochac. Wiem, ze powinnam mu o tym powiedziec, napewno zrozumiałby, ale nie chcę go ranic....
Nie wiem czy w tym przypadku mozna cos doradzic (bo pozostala Ci chyba jakas niechec, rodzaj blokady psychicznej), ale jezeli mozna to przede wszystkim: więcej czasu i szczerosc.
magratka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-03, 08:26   #5
ellena2008
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 14
Dot.: mimowolne skurcze miesni

Magratka, ale ja juz duzo czasu odczekałam. Myślałam, ze z czasem bedzie lepiej, ale niestety nie jest. Wiem, ze czekanie raczej samo nie rozwiaze problemu . A czy myslicie, ze ginekolog cos mi poradzi? Moze jakies leki rozkurczowe?

Edytowane przez ellena2008
Czas edycji: 2009-03-17 o 18:32
ellena2008 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-03, 18:18   #6
magratka
Rozeznanie
 
Avatar magratka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 694
Dot.: mimowolne skurcze miesni

Do ginekologa na pewno warto sie wybrac. Oczwiscie są leki rozkurczowe i lekarz moze je zalecic. Powodzenia!
magratka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-03, 19:00   #7
ellena2008
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 14
Dot.: mimowolne skurcze miesni

dzieki naperno tak zrobie
ellena2008 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-06, 12:38   #8
Rubinooka88
Przyczajenie
 
Avatar Rubinooka88
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 22
Dot.: mimowolne skurcze miesni

zesc dziewczyny.Mam 22 lata pisze bo mam bardzo nietypowa sytuacje. 7 miesiecy temu mialam przecinaną u ginekologa w szpitalu blone dziewicza,poniewaz stawiala ona wielki opor i wywolywala duzy bol, przez co nie moglam z chloakiem uprawiac seksu.OD zabiegu minelo 7 miesiecy,faceta obecnie juz nie mam.Pamietam jak lekarz mi powiedzial wtedy,zebym rozciagala sobie pochwe.Pamietam jak jeszcze bylismy razem to moj facet raz wlozyl mi palca calego do konca,ale z dwoma byl juz duzy bol i sie nie dalo.Na dzien dzisiejszy probowalam się rozciagac za pomoca małego żelowego dildo..jest naprawde nie wielki .... w kazdym razie wchodzi tylko jakies 5 cm i koniec :/ :/:/ dalej czuje wyraźny opór tak jakby sciane nie do przejscia...wteyd zaczyna boleć i na dodatek mnie to piecze :/:/:/ bardzo proszę Was o radę.....
__________________
Rubinooka
Rubinooka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-06, 15:50   #9
krokordylka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 13
Dot.: mimowolne skurcze miesni

Cytat:
Napisane przez Rubinooka88 Pokaż wiadomość
zesc dziewczyny.Mam 22 lata pisze bo mam bardzo nietypowa sytuacje. 7 miesiecy temu mialam przecinaną u ginekologa w szpitalu blone dziewicza,poniewaz stawiala ona wielki opor i wywolywala duzy bol, przez co nie moglam z chloakiem uprawiac seksu.OD zabiegu minelo 7 miesiecy,faceta obecnie juz nie mam.Pamietam jak lekarz mi powiedzial wtedy,zebym rozciagala sobie pochwe.Pamietam jak jeszcze bylismy razem to moj facet raz wlozyl mi palca calego do konca,ale z dwoma byl juz duzy bol i sie nie dalo.Na dzien dzisiejszy probowalam się rozciagac za pomoca małego żelowego dildo..jest naprawde nie wielki .... w kazdym razie wchodzi tylko jakies 5 cm i koniec :/ :/:/ dalej czuje wyraźny opór tak jakby sciane nie do przejscia...wteyd zaczyna boleć i na dodatek mnie to piecze :/:/:/ bardzo proszę Was o radę.....
Miałam ten sam zabieg i ten sam problem niestety do dzisiaj. Po nacięciu nadal nie mogłam włożyć tamponu ani uprawiać seksu, mogłam tylko włożyć 1 palec. Tak mnie to zniechęciło, że próbowałam ten fakt wyrzucić z myśli, czułam się dziwolągiem. Ginekolog coś tam mi mówiła, że anatomicznie jestem wąska, ale wszystko w normie, i to mój strach przed bólem i spinanie się są winne, po wcześniejszych przykrych doświadczeniach.
Ostatnio postanowiłam coś z tym zrobić wreszcie. Od 3 dni codziennie, po 2 a nawet 3 razy dziennie ćwiczyłam z palcem. Wkładałam go, przyzwyczajałam się do uczucia, że mam coś w pochwie, próbowałam trochę ruszać, nic bolesnego. Wkładając go nie czuję żadnych skurczy mięśni, tak mi się przynajmniej wydaje, mam raczej uczucie, że tam jest strasznie ciasno i to wejście do pochwy mnie boli, ale staram się powoli oddychać i w swoim tempie to robić. Wczoraj dostałam okres, więc ćwiczenia przerwałam, ale okazało się, że mogę włożyć tampon! To dla mnie sukces ogromny, bo naprawdę nigdy nie mogłam. A tu jeszcze wszedł Ob Normal a nie mini To dodało mi otuchy, że przy codziennych ćwiczeniach może w końcu się tam rozciągnę i oswoję. Plan mam taki: będę próbować z palcami, potem dwoma, a później z jakimiś wibratorkami i mam nadzieję, że w końcu uda mi się dojść do pożądanej wielkości penisa mojego partnera
krokordylka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-06, 19:21   #10
Rubinooka88
Przyczajenie
 
Avatar Rubinooka88
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 22
Dot.: mimowolne skurcze miesni

to dziwnie zabrzmi ale...troche dziwnie sięczuje wkladajac wlasne palce tam,wole wkladać "coś" lub jak robi to "ktos"niz wlasne,bo to dla mnie dziwne uczucie .Zazdroszcze ze sobie poradzilas..ja tak jak mowilam,weszło dildo ktore jest na grubość dwóch palcow ale na długosc tylko 5cm i koniec....a bylam rozluziona...mysle ze gdybym nie byla,to by mi nawet 5 cm nie weszlo...wiec nie wiem skad to pieczenie i duzy bol tak jakby sie nie miescilo juz dalej
__________________
Rubinooka
Rubinooka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-06, 20:46   #11
krokordylka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 13
Dot.: mimowolne skurcze miesni

Cytat:
Napisane przez Rubinooka88 Pokaż wiadomość
to dziwnie zabrzmi ale...troche dziwnie sięczuje wkladajac wlasne palce tam,wole wkladać "coś" lub jak robi to "ktos"niz wlasne,bo to dla mnie dziwne uczucie .Zazdroszcze ze sobie poradzilas..ja tak jak mowilam,weszło dildo ktore jest na grubość dwóch palcow ale na długosc tylko 5cm i koniec....a bylam rozluziona...mysle ze gdybym nie byla,to by mi nawet 5 cm nie weszlo...wiec nie wiem skad to pieczenie i duzy bol tak jakby sie nie miescilo juz dalej
Jak za bardzo próbuję też mam uczucie przypominające pieczenie, albo ukłucie. I wiem o czym mówisz z tymi palcami, też za tym nie przepadam, bo czuję się dziwnie, jakbym sobie grzebała od środka :P
Myślę, że małe dildo to i tak niezły sukces, ja jeszcze nie jestem w stanie.
Jak lekarz po zabiegu oglądał twoje szwy, to mówił coś o Twojej budowie? Bo jeśli nie ma jakiś anomalii albo infekcji, to może siedzi Ci to w głowie, jak u mnie? Słyszałam też, że czasami po nacinaniu błony mogą się robić blizny powodujące później ból, ale nie wiem czy to prawda.
krokordylka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-07, 18:45   #12
Rubinooka88
Przyczajenie
 
Avatar Rubinooka88
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 22
Dot.: mimowolne skurcze miesni

Cytat:
Napisane przez krokordylka Pokaż wiadomość
Jak za bardzo próbuję też mam uczucie przypominające pieczenie, albo ukłucie. I wiem o czym mówisz z tymi palcami, też za tym nie przepadam, bo czuję się dziwnie, jakbym sobie grzebała od środka :P
Myślę, że małe dildo to i tak niezły sukces, ja jeszcze nie jestem w stanie.
Jak lekarz po zabiegu oglądał twoje szwy, to mówił coś o Twojej budowie? Bo jeśli nie ma jakiś anomalii albo infekcji, to może siedzi Ci to w głowie, jak u mnie? Słyszałam też, że czasami po nacinaniu błony mogą się robić blizny powodujące później ból, ale nie wiem czy to prawda.
Krokordylka jakie szwy.....bylam u najlepszego ginekologa w moim wojewodztwie,ktory zna mnie od dziecka (odbieral mojej mamie porod), podszedl do sprawy bardzo powaznie mnie traktujac, i uwierz mi ze przed zabiegiem wyjasniajac mi ja kto wygalda (mialam 4 minutwą narkoze bo tak krotko trwal zabieg) NIE ZAKLADA SIE ZADNYCH SZWOW! to tak jakby w naturalnej drodze przebicia bony podczas pierwszego seksu,mialabys leciec do lekarza na zakladanie szwow.Wiec jakie blizny,jakie szwy . Przeciecie blony wyglada tak samo jakby Ci ją zdeflorował facet (tyle ze od raz masz pewnosc ze jest przecieta a nie lekko nadszarpnięta).
__________________
Rubinooka
Rubinooka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-10, 21:24   #13
krokordylka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 13
Dot.: mimowolne skurcze miesni

Cytat:
Napisane przez Rubinooka88 Pokaż wiadomość
Krokordylka jakie szwy.....bylam u najlepszego ginekologa w moim wojewodztwie,ktory zna mnie od dziecka (odbieral mojej mamie porod), podszedl do sprawy bardzo powaznie mnie traktujac, i uwierz mi ze przed zabiegiem wyjasniajac mi ja kto wygalda (mialam 4 minutwą narkoze bo tak krotko trwal zabieg) NIE ZAKLADA SIE ZADNYCH SZWOW! to tak jakby w naturalnej drodze przebicia bony podczas pierwszego seksu,mialabys leciec do lekarza na zakladanie szwow.Wiec jakie blizny,jakie szwy . Przeciecie blony wyglada tak samo jakby Ci ją zdeflorował facet (tyle ze od raz masz pewnosc ze jest przecieta a nie lekko nadszarpnięta).
Ja miałam szwy zakładane. Jakiś tydzień po nacięciu błony ginekolog kazała mi przyjść na kontrole i oglądała je czy się ładnie goją. Po pewnym czasie same się usunęły z organizmu. To były takie szwy, których się nie ściąga -samowchłanialne. Wiem na czym polega defloracja w warunkach domowych, ale ja miałam zabieg nacinania w szpitalu i nie wiem czemu były ty szwy, myślałam wtedy, że to standart przy takich zabiegach i nie zastanawiałam się nad tym. Poza tym na forach czytałam , że nie tylko mi je po nacięciu zakładano. Może u mnie było duże krwawienie i dlatego. Ja po zabiegu całą noc z bólu nie spałam i nawet nie mogłam do toalety dojść, a z tego co słyszałam, niektórzy tego samego dnia spokojnie do domu wychodzili, więc to może każdy przypadek jest inny.

---------- Dopisano o 22:24 ---------- Poprzedni post napisano o 22:18 ----------

Nawet mam na karcie ze szpitala informację o szwach Poza tym przed zabiegiem musiał mnie zbadać ordynator, który jest profesorem, więc nie sądzę, żeby te szwy wymyślili sobie znikąd bez powodu
krokordylka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-14, 17:05   #14
Rubinooka88
Przyczajenie
 
Avatar Rubinooka88
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 22
Dot.: mimowolne skurcze miesni

byc moze masz racje ja wyszlam tego samego dnia i kompletnie nic mnie nie bolało (tylko troszke przy oddawaniu moczu w pierwszy dzien,,ale ból niewielki.A krwiawienia bylo tyle co na wkladke a nie na podpaske nawet ale dalej nie wiem co z tą "scianą" ;(
__________________
Rubinooka
Rubinooka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:44.