Baśnie braci Grimm - ankieta do pracy magisterskiej - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-11, 22:33   #1
aganieszka21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 10

Baśnie braci Grimm - ankieta do pracy magisterskiej


W większości pytań wystarczy odpowiedzieć tak, nie lub nie wiem. Tam gdzie prosiłabym o ciut dłuższą wypowiedź wstukałam kropeczki. Będę bardzo wdzięczna za każdą poświęconą mi chwilkę. Serdecznie pozdrawiam, germanistka Agnieszka.


1. Płeć/ Geschlecht *

1) Kobieta/ Frau
2) Mężczyzna/ Mann

2. Pochodzenie/ Herkunft *

1) polskie/ Polnisch
2) niemieckie/ Deutsch

3. Czy istnieją różnice pomiędzy bajkami a baśniami? / Gibt es einen Unterschied zwischen Fabeln und Märchen? *

1) tak/ ja
2) nie/ nein
3) nie wiem/ weiß nicht

4. Podaj proszę swoje ulubione baśnie ze zbioru braci Grimm/ Nenne bitte deine Grimms Lieblingsmärchen. (Lista: http://jababox.w.interia.pl/grimm/ToDo.html / Liste: http://de.wikipedia.org/wiki/Grimms_M%C3%A4rchen) *

...................

5. Dlaczego wybrane w powyższym pytaniu baśnie są twoimi ulubionymi?/ Warum sind die höher gewählte Märchen deine Lieblingsmärchen? *

...................

6. Czy baśnie są ważne dla dzieci? Dlaczego?/ Sind Märchen wichtig für Kinder? Warum? *

1) tak/ ja
...................
2) nie/ nein
...................
3) nie wiem/ weiß nicht

7. Czy w baśniach występują postacie, wątki, przedmioty związane z chrześcijaństwem?/ Findet man in den Märchen Personen, Inhalte und Gegenstände die mit der Christenheit verbunden sind? *

1) tak/ ja
2) nie/ nein
3) nie wiem/ weiß nicht

8. Czy w baśniach występują postacie, wątki, przedmioty związane z pogaństwem?/ Findet man in den Märchen Personen, Inhalte und Gegenstände die mit dem Heidentum verbunden sind? *

1) tak/ ja
2) nie/ nein
3) nie wiem/ weiß nicht

9. Czy w baśniach jest zawarta jakaś ukryta symbolika? Przykład: czerwony kapturek-kolor bardzo erotyczny, sam zaś kaptur element chroniący kobiety dorosłe przed spojrzeniami obcych./ Findet man in den Märchen eine versteckte Symbolik? Beispiel: das rote Käppchen-die Farbe ist sehr erotisch, die Kappe selbst schützt erwachsene Frauen vor den Blicken der Fremden. *

1) tak/ ja
2) nie/ nein
3) nie wiem/ weiß nicht

10. W baśniach pojawiają się:/ In den Märchen erscheinen: *

1) Bóg/ Gott
2) Jezus/ Jesus
3) Maria
4) aniołowie/ Engel
5) diabeł/ Teufel
6) inne postacie/ andere Gestalten
...................
7) żadne z wymienionych/ keine der oben dargestellten

11. Czy obecnie pojawiają się motywy, wpływy z baśni braci Grimm wokół nas? (np filmy, reklamy itp) Podaj proszę znane ci przykłady./ Findet man heutzutage in der uns umgebenden Welt Motive, Einflüsse aus den Grimmschen Märchen? (z.B. Filme, Werbungen usw) Nenne bitte einige dir bekannte Beispiele. *

1) tak/ ja
......................
2) nie/ nein
3) nie wiem/ weiß nicht

12. Czy obecnie powstają nowe baśnie? / Entstehen heutzutage immer noch neue Märchen? *

1) tak/ ja
2) nie/ nein
3) nie wiem/ weiß nicht
aganieszka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-12, 18:09   #2
aganieszka21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 10
Dot.: Baśnie braci Grimm - ankieta do pracy magisterskiej

Można też uzupełniać ankietę w tym miejscu:

http://www.ankietka.pl/ankieta/52662...aci-grimm.html

aganieszka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:37.