Jakie studia? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-12-09, 19:37   #1
Velcra
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 23

Jakie studia?


Cześć
Jestem w 2 LO, profil mat-fiz. Poszłam do tej klasy, bo naiwnie myślałam, że zostanę architektem. Niestety, nie będzie to możliwe, bo nie mam pieniędzy na kursy rysunku, które są niezbędne, żeby zdać egzamin. Pogodziłam się już z tym.
Zastanawiam się teraz, co mogę robić po takim profilu jak mój. Na pewno odpadają wydziały techniczne, na których jest dużo chemii, bo jestem z tego kiepska.
Z matematyką radzę sobie dobrze i na pewno piszę rozszerzoną ; z fizyki jest tak średnio, nadrabiam zaległości; w razie co mogę zdawać geografię, bo to mi dobrze idzie; zdaję poza tym dwa języki obce rozszerzone (angielski i rosyjski).
Za to stanowczo odpada chemia jak już mówiłam, w informatyce też się za bardzo nie widzę, chociaż to już prędzej.
jaki kierunek mozecie mi polecić? proszę o rady.
Velcra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-10, 06:54   #2
201604200942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 19 651
Dot.: Jakie studia?

Po tej klasie możesz pójść na wszystkie studia. Tak naprawdę profil nie jest ważny, ważne jest jakie przedmioty zadeklaowałaś się zdawać i jak pójdzie i matura. Baaaaaardzo często jest tak, że litzie po mat-fizie lądują na studiach humanistycznych, a po klasie humanistycznej na polibudzie.
201604200942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-10, 08:47   #3
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Jakie studia?

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-10, 14:08   #4
MonikaFaustyna
Zakorzenienie
 
Avatar MonikaFaustyna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 7 145
Dot.: Jakie studia?

Jeżeli architektura, to to, co chcesz w życiu robić...radzę Ci, najpierws zarób sobie na kurs rysunku i się solidnie przygotuj. Przecież nie musisz iść od razu na studia? Poszukaj w internecie, może są jakieś około tematyczne kierunki w szkołach policealnych? Warto spełniać marzenia a przy okazji zaczniesz pracować i zrobisz jakiś kierunek, który da Ci szersze pole manewru .
MonikaFaustyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-10, 15:59   #5
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Jakie studia?

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-10, 19:19   #6
Velcra
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 23
Dot.: Jakie studia?

A inżynieria produkcji, opłaca się to?
Velcra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-10, 20:01   #7
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Jakie studia?

Może np. ekonomia na SGH? Na pewno wymagają matury z matmy R, jednego języka obcego R, jednego języka obcego (drugiego chyba) P, geografii/historii R.
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-12-10, 20:37   #8
Darkoz
Zakorzenienie
 
Avatar Darkoz
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 4 785
Dot.: Jakie studia?

Cytat:
Napisane przez Velcra Pokaż wiadomość
Cześć
Jestem w 2 LO, profil mat-fiz. Poszłam do tej klasy, bo naiwnie myślałam, że zostanę architektem. Niestety, nie będzie to możliwe, bo nie mam pieniędzy na kursy rysunku, które są niezbędne, żeby zdać egzamin. Pogodziłam się już z tym.
A może jednak się porozglądasz? W pałacach młodzieży raczej bardzo kosztowny taki kurs nie będzie, a jak się trafi na dobrego nauczyciela, możesz się nauczyć świetnie rysować, zresztą talent też się liczy, nie tylko pieniądze.
__________________

Darkoz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-13, 15:10   #9
paulina3553
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 489
Dot.: Jakie studia?

Ja też chciałam iść na architekturę, ale kasa to jednak problem nie do przeskoczenia. poszłam na budownictwo, nie ma na nich prawie w ogole chmii, to nie masz co sie bac
__________________
Nie trzeba słów żeby bolało wystarczy widzieć jak patrzy na inną....
paulina3553 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-16, 19:50   #10
Hiromi_Ise
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 297
Dot.: Jakie studia?

Ja ci proponuję budownictwo. Matma i szczególnie fizyka baaaardzo sie przydadzą a chemii tylko jeden semestr i to naprawdę niewiele. Nic skomplikowanego, każdy sobie z tym poradzi. Przynajmniej u mnie jest tak: laboratoria co tydzień, to kilka prostych ćwiczeń, i zaliczenie z wykładów, czysta teoria Albo rozejrzyj się po innych kierunkach na politechnice, nie na każdym jest chemia
Hiromi_Ise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-16, 19:52   #11
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Jakie studia?

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-20, 17:34   #12
D_94
Raczkowanie
 
Avatar D_94
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 329
Dot.: Jakie studia?

g
D_94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-20, 20:54   #13
jasza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 97
Dot.: Jakie studia?

Czy całkowicie przekreśliłaś architekturę? Może nie warto rezygnować z marzeń, szczególnie jeżeli to rzeczywiście Cię interesuje. Przede wszystkim ważne jest jaki masz obecnie poziom rysunku, a także to czy masz predyspozycje. To ma bardzo duże znaczenie, bo rysunku architektonicznego można się nauczyć i bez większego talentu, ale wtedy trzeba na poświecić bardzo dużo czasu ( nawet 2-3 lata), a co za tym idzie pieniędzy, bo bez nauczyciela jest bardzo trudno. Jeżeli jednak masz do tego smykałkę to możliwe, że wystarczy Ci tylko półroczny kurs w 3 klasie liceum, a na to dasz radę zarobić przez wakacje.
Spróbuj zrobić kilka rysunków ołówkiem, tylko nie ze zdjęć. Wybierz lepiej jakiś widok z okna, czy spróbuj wyjść na zewnątrz ( teraz może być problem bo zimno). Jak już będziesz mieć te szkice to spróbuj ocenić ich poziom, porównaj z rysunkami ze stron szkół rysunku. Możesz też poszukać jakiś dni otwartych na wydziałach architektury, wielu wykładowców udziela wtedy konsultacji, albo pomęcz jakiś studentów - wolontariuszy, którzy się pojawiają na takich dniach. Myślę, że w zamian za piwo czy czekoladę zrobią Ci korektę rysunków.
Jak się bardzo wstydzisz to możesz przesłać mi ich zdjęcia na PW, tyle, że ja jestem po innym kierunku, ale też chodziłam do szkoły rysunku i wiem o co chodzi.
Teraz coś dla motywacji: na kurs razem ze mną chodziła dziewczyna, która z racji niskiego budżetu zaliczyła tylko 3 miesiące, ale miała niesamowitą determinację, dużo ćwiczyła w domu. Ponadto architektura bardzo ją interesowała, wręcz pochłaniała całą dostępną w bibliotekach literaturę. Efekt był taki, że się dostała, ale faktem jest, że miała wyobraźnię i talent + dużo pracowała
jasza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-21, 10:47   #14
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Jakie studia?

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-24, 01:01   #15
Double Time
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 188
Dot.: Jakie studia?

Cytat:
A inżynieria produkcji, opłaca się to?
Takie zarządzanie, które się inaczej nazywa, ponoć nieznacznie lepsze ( chyba można na materiałach po tym robić - jest nawet taki przedmiot "materiałoznawstwo" ).

Cytat:
Może np. ekonomia na SGH?
Odradzam ekonomie i odradzam SGH, dlaczego wszyscy polecają uczelnie, która nawet nie potrafi zarządzać swoimi finansami?

Cytat:
Ja ci proponuję budownictwo
Taaa budownictwo...branża w zapaści a ty to polecasz kobiecie, która z automatu jest traktowana gorzej i nic się na to nie poradzi.


Po mat-fizie można robić w sumie wszystko, idzie się przygotować na każdą maturę.
Double Time jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-24, 18:12   #16
pepita
Rozeznanie
 
Avatar pepita
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wschód
Wiadomości: 783
Dot.: Jakie studia?

Gdybym była na Twoim miejscu i radziła sobie z matmą i fizyką to bez zastanowienia wybrałabym informatykę. Ale to tylko moja subiektywna opinia
__________________
Pięknym motylom
ucięto skrzydła!
Nim wznieść się zdążyły do gwiazd!


pokochaj uszate serduszko


Wybieram Physiogel Codzienne Nawilżanie Krem!
pepita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-02, 14:27   #17
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Jakie studia?

Cytat:
Napisane przez pepita Pokaż wiadomość
Gdybym była na Twoim miejscu i radziła sobie z matmą i fizyką to bez zastanowienia wybrałabym informatykę. Ale to tylko moja subiektywna opinia
nie prawda. ja jestem noga z fizyki, z matmą jako tako daję radę jak się na prawdę przyłożę a mam technika informatyka i wiesz co? nie da sobie rady z programowaniem, którego jest masa na studiach. to nie tylko matma. matmy jest tyle co na każdym innym kierunku na polibudzie a jak infa to dla Ciebie tylko net, grafika w gimpie i takie pierdoły to nic nie wskórasz na studiach.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-02, 14:58   #18
pepita
Rozeznanie
 
Avatar pepita
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wschód
Wiadomości: 783
Dot.: Jakie studia?

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
nie prawda. ja jestem noga z fizyki, z matmą jako tako daję radę jak się na prawdę przyłożę a mam technika informatyka i wiesz co? nie da sobie rady z programowaniem, którego jest masa na studiach. to nie tylko matma. matmy jest tyle co na każdym innym kierunku na polibudzie a jak infa to dla Ciebie tylko net, grafika w gimpie i takie pierdoły to nic nie wskórasz na studiach.
Przepraszam ale w czym masz problem? Jaka nie prawda? Odnośnie czego? Wyraziłam tylko swoją opinię. Wiesz lepiej co ja myślę, uważam? I nie wiem skąd też możesz wiedzieć czym dla mnie jest informatyka Dostałam się na informatykę ale zrezygnowałam bo panicznie bałam się matematyki, nie programowania tylko matematyki. I gdybym radziła sobie z matmą tak jak autorka wątku to wybrałabym informatykę. A może wiesz lepiej bądź coś więcej niż ja dlaczego nie podjęłam tych studiów?
__________________
Pięknym motylom
ucięto skrzydła!
Nim wznieść się zdążyły do gwiazd!


pokochaj uszate serduszko


Wybieram Physiogel Codzienne Nawilżanie Krem!

Edytowane przez pepita
Czas edycji: 2013-02-02 o 15:11
pepita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-02, 15:29   #19
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Jakie studia?

Cytat:
Napisane przez pepita Pokaż wiadomość
Przepraszam ale w czym masz problem? Jaka nie prawda? Odnośnie czego? Wyraziłam tylko swoją opinię. Wiesz lepiej co ja myślę, uważam? I nie wiem skąd też możesz wiedzieć czym dla mnie jest informatyka Dostałam się na informatykę ale zrezygnowałam bo panicznie bałam się matematyki, nie programowania tylko matematyki. I gdybym radziła sobie z matmą tak jak autorka wątku to wybrałabym informatykę. A może wiesz lepiej bądź coś więcej niż ja dlaczego nie podjęłam tych studiów?
czyli w zasadzie tylko studia techniczne żadne nie są dla Ciebie, tylko human skoro boisz się matmy, bo wcale nie ejst trudniejsza na infie
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-02, 15:46   #20
pepita
Rozeznanie
 
Avatar pepita
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wschód
Wiadomości: 783
Dot.: Jakie studia?

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
czyli w zasadzie tylko studia techniczne żadne nie są dla Ciebie, tylko human skoro boisz się matmy, bo wcale nie ejst trudniejsza na infie
W zasadzie tak, ale pomarzyć można
__________________
Pięknym motylom
ucięto skrzydła!
Nim wznieść się zdążyły do gwiazd!


pokochaj uszate serduszko


Wybieram Physiogel Codzienne Nawilżanie Krem!
pepita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-02, 16:07   #21
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Jakie studia?

Cytat:
Napisane przez pepita Pokaż wiadomość
W zasadzie tak, ale pomarzyć można
a co teraz studiujesz
(jeśli można wiedzieć)?
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-02, 16:23   #22
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Jakie studia?

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-02, 17:06   #23
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Jakie studia?

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
ale generalnie po za matmą stosowaną i innymi matematycznymi to jest wszędzie to samo, no przynajmniej porównując program uczelni i konsultując go ze znajomymi. np. ja z PŁ, koledzy z PP czy PG to jest jednakowo jeśli chodzi o matmę.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-02, 17:15   #24
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Jakie studia?

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-03, 21:04   #25
pepita
Rozeznanie
 
Avatar pepita
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wschód
Wiadomości: 783
Dot.: Jakie studia?

Tymczasowo już nic, pogubiłam się w planach
__________________
Pięknym motylom
ucięto skrzydła!
Nim wznieść się zdążyły do gwiazd!


pokochaj uszate serduszko


Wybieram Physiogel Codzienne Nawilżanie Krem!
pepita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:20.