haluksy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-05-21, 13:30   #1
kinga89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 4

haluksy


ostatnio zauwarzyłam że zaczynają robić mi sie haluksy. chciałabym wiedzieć czy są jakieś sposoby zapobiegania ich rośnięciu i powiększaniu??
kinga89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-21, 14:15   #2
iza84
Raczkowanie
 
Avatar iza84
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 124
Re: haluksy

czesc

a wiec tak- ja mam haluksa... od dobrych kilku lat! strasznie sie z tym mecze-klopoty z butami, odciski, bole.. kiedys nosilam specjalne wkladki pomiedzy palcami..ale to nic nie dalo. bylam u chirurga- powiedzial, ze boi sie operacji! bo moze to doprowadzic do jakiejs miazdzycy a w konsekwencji do odciecia! brrr nie wiem ile bylo w tym prawdy... ale jednym slowem brak mi juz sil! i dalej trzeba zyc...

jesli u ciebie to dopiero poczatek- moze da sie cos zrobic! idz do lekarza i zapytaj!on ci na pewno doradzi!
powodzenia!

izka
iza84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-21, 14:53   #3
Edii
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 683
Re: haluksy

z tego co mi wiadomo, to jedynie aparat Marcin, jest też aparat Marcin II - to takie gumowe kliny między palce ( ale to podobno boli przy chodzeniu i niewiele daje). Aparat Marcin daje podobno dobre rezultaty, zakłada się go na noc. Kosztuje niewiele.
http://www.stopyzproblemami.republik...al/halluxy.htm
__________________
Edii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-23, 15:10   #4
justysiek
Zadomowienie
 
Avatar justysiek
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 1 400
Re: haluksy

Ja też niestety cierpię na halluksy i to od lat, mimo że mam dopiero 22 lata. Na dzień noszę kliny Scholla, a na noc aparat "Marcin", ale szczerze mówiąc nie ma poprawy, tylko co najwyżej ulga, bo mnie nie bolą. Podejrzewam, że pomogłaby tylko operacja, ale nawet się nią nigdy nie interesowałam - ze strachu chyba...
justysiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-23, 16:31   #5
mskladaczek
Zakorzenienie
 
Avatar mskladaczek
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 4 580
Re: haluksy

eh.... Witajcie w klubie http://www.wizaz.pl/w-agora/icons/icon9.gif tez mam ten problem. Narazie nie jest to zbyt dokulczliwe, ale zdaje sobie sprawe ze z wiekiem niestety bedzie. u mnie to jest rodzinne, moja mama, babcia, a nawet prababcia miala haluksy. wiem ze na starosc strasznie bola, teraz poza wzgledem estetycznym za bardzo mi to nie przeszkadza. nie wiem czy jest jakas nowa metoda walki z nimi, ?? bylam ze 4 lata temu u chirurga.... pytalam sie czy mozna cos z tym zrobic.. i niestety wtedy mzoilwa byla tylko operacja , ale chirurg to odradzil, bo odobno nie jest to w pelni skuteczne, odrastaja... http://www.wizaz.pl/w-agora/icons/icon9.gif
mskladaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-23, 16:55   #6
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Re: haluksy

Kilka linków:
http://www.resmedica.pl/zdart3994.html
http://www.wizaz.pl/w-agora/download...ead=1031822708

Niestety nie mogę odnaleźć poprzedniej dyskusji o haluksach na forum medycyny estetycznej...
__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-23, 20:49   #7
justysiek
Zadomowienie
 
Avatar justysiek
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 1 400
Re: haluksy

Poczytałam sobie i sądzę, że mam chyba predyspozycje genetyczne niestety, bo i mama ma halluksy, i babcia... Ale nie tylko w tym rzecz - mam je już od bardzo dawna, ponieważ w dzieciństwie, w wieku kilku lat nosiłam za ciasne buty (dziecięca głupota!). W ogóle nie chodzę na obcasach, a widzę, że dziewczyny noszą wysokie buty i mają piękne stopy. No chyba że do czasu. A wątek, do którego Bunia dała link... straszne! Tyle się dziewczyna nacierpiała! Mnie niestety wygląd moich stóp się bardzo nie podoba, chociaż mama mnie pociesza, że to jest nic. Dziewczyny! Jeśli macie już halluksy, nawet małe, to koniecznie używajcie aparatów korekcyjnych - może nie zmniejszą zniekształcenia, ale przyniosą ulgę w bólu i nie pozwolą się schorzeniu pogłębić. Pozdrawiam http://www.wizaz.pl/w-agora/icons/1cmok.gif
justysiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-05-23, 21:23   #8
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: haluksy

A czy słyszałyście o leczeniu halluksów za pomocą moksy? Byłam na wykładzie na ,którym lekarz z Centrum pani Mai Błaszczyszyn ciekawie wypowiadał się na ten temat.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-25, 11:21   #9
justysiek
Zadomowienie
 
Avatar justysiek
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 1 400
Re: haluksy

Nie słyszałam o tej metodzie. Ta moksa to chiński piołun? Proszę o jakieś szczegóły tego leczenia Pani Beatko. Pozdrawiam.
justysiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-28, 11:07   #10
Jankowiak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 402
Re: haluksy

Wszystko to prawda, ale niestety często dolegliwość ta jest związana z budową stopy i właściwie bardzo trudna do uniknięcia. Koniecznie należy odwiedzać w takich przypadkach ortopedę, gdyż może to być efekt bardziej złożonej wady postawy i dysfunkcji stopy. Oczywiście właściwe zaopatrzenie ortopedyczne i wygodne buty opóźnią powstanie i zmniejszą dolegliwości, ale często radykalnie pomaga niestety tylko operacja. Nie jest jednak miła, konieczne jest unieruchomienie w opatrunku gipsowym i ewentualne wady i zalety takiego ostatecznego rozwiązania warto przedyskutować z ortopedą
Jankowiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-05, 21:26   #11
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: haluksy

Tak ,moksa to chiński piołun - byłam na wykładzie ,który prowadził p.dr Paweł Błaszczyszyn - więcej informacji znajdziesz na stronie internetowej Centrum Medycyny Naturalnej p.Mai Błaszczyszyn - nie pamiętam niestety adresu , musisz poszukać przez wyszukiwarkę.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-24, 21:06   #12
Aska8606
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1
Dot.: haluksy

Ja też ma haluksy juz od kilku lat... znam taką metode która naprawde pomaga... metoda amoniaku i jodyny Proporcja 1:1 dokładnie wymieszać i smarować raz dziennie na noc przez miesiąc potem 2 tygodnie przerwy i od nowa aż zejdzie ja narazie smaruje i zmniejsza sie ta kość
Aska8606 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-30, 10:00   #13
antilka11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1
Dot.: haluksy

Cytat:
Napisane przez Aska8606 Pokaż wiadomość
Ja też ma haluksy juz od kilku lat... znam taką metode która naprawde pomaga... metoda amoniaku i jodyny Proporcja 1:1 dokładnie wymieszać i smarować raz dziennie na noc przez miesiąc potem 2 tygodnie przerwy i od nowa aż zejdzie ja narazie smaruje i zmniejsza sie ta kość



Witaj Asia8606
Proszę podaj czy co dzień robisz świerzą mieszanke i dokladniej jakiego amoniaku używasz . Czy przykladasz miejsce bandazem na noc? Mam halluxy i chciałabym się ich pozbyc bez operacji
antilka11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-05, 20:11   #14
simongreat
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1
Dot.: haluksy

Proponuję zakup aparatu na haluksy:
http://www.supermed.pl/haluksy-c-17.html

Pozdrawiam
simongreat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-21, 14:38   #15
Vautina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 15
Dot.: haluksy

Jeśli jesteśmy w temacie aparatów na haluksy to ja używałąm aparatu hallufix, kiedyś były dostępne tylko w niemczech a teraz chyba są do dostania też u nas. Aparat ma zawias i można nośić go w dzień w butach, nie ogranicza ruchów w żaden sposób, ale najważniejsze w odróżnieniu od wielu innych sposobów hallufix pomaga, już po kilku dniach czułam jak ból odchodzi.. Polecam wszystkim. Ja mam teraz normalne stopy i w lato kiedy z mężem pojechaliśmy na mazury nareszcie nie musiałam się chować
Vautina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-26, 12:01   #16
kubaszka888
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 26
Dot.: haluksy

problem haluksów dotknłą równiez i mnie, boli mnie ale tylko w lewej stopie, urośł okropnie. pójde chyba na operacje, ale nie wiem jaki jest czas rekonwalescencji, jaki to stopien bólu? Orientujecie się???
kubaszka888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-03, 23:47   #17
netixd
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 2
Dot.: haluksy

Haluksy to zniekształcenie kości, więc żadne aparaty korekcyjne typu Marcin i inne nie cofną wady, sprawią jedynie, że nie będziemy odczuwać bólu i będą hamować dalsze zniekształcenie kości. Jedyny ratunek na pozbycie się haluksów to operacja. Zauważyłam, że zaczyna mi się robić na jednej nodze, na razie jest delikatny, ale zaczęłam nosić aparaty korekcyjne i wkładki miedzy palce w nadziei, że nie pójdzie mi to dalej. Jednak za krótko używam, zeby wydać konkretną opinie czy faktycznie spełnia on swoją rolę
netixd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-17, 08:31   #18
kaszakaszka
Przyczajenie
 
Avatar kaszakaszka
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2
Dot.: haluksy

Jeżeli tylko widać zaczatki halluksa to warto zaopatrzyć się właśnie w różnego rodzaju kliny, separatory i aparaty. W ofercie Scholl jest tzw. "duży klin" w postaci żelowego separatora wkładanaego między palce.
Oczywiście warto używać, ale też konsultować sie z lekarzem i zapisać na zabieg. Oczywiście oferta jest duża nie tylko z scholla ale innych producentów Footmate, Corby, Mazbit jest w czym wybierać jednak zaznaczę że w większości są to produkty działające przede wszystkim w profilaktyce oraz lekkiej i umiarkowanej fazie halluksa.
Wszsytkie aparaty jak "marcin", "hallux doctor", "hallufix" nie działają na zaawansowane stadium, nie ma się co oszukiwać, są w stanie znacznie zahamować dalszy postęp, znacząco redukują ból ale w tych zaawansowanych stadiach w grę wchodzi tylko operacja.
Tak samo jeżeli już macie zaklepaną operację warto mieć na później takie akcesoria bo pomagają w rehabilitacji.
Przy umiarkowanych halluksach potrzeba przynajmniej 4 miesiecy z aparatami takimi jak te z załącznika by było widać jakikolwiek efekt.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg o010-1920x1080.jpg (61,9 KB, 12 załadowań)
Rodzaj pliku: png 1112_8.png (222,1 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg pol_pl_Szyna-Thomsena-aparat-na-haluksy-179_5.jpg (86,3 KB, 10 załadowań)
kaszakaszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-23, 11:49   #19
Ewelinka491
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 40
Dot.: haluksy

W przypadku wkładek ortopedycznych na efekty trzeba trochę poczekać, bo stopa musi się przyzwyczaić do innego ułożenia, ale moim zdaniem warto. Zaczęły mi się robić haluksy, a że jestem panikara jak usłyszę o jakiejkolwiek operacji to zaczęłam nosić wkładki stepforward. Nie dość, że mnie nie boli, to jeszcze po deformacji śladu nie widać. Plus ćwiczenia, ale to na yt można sobie znaleźć.
Ewelinka491 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-11-23, 14:03   #20
KarolinaWisniew099
Przyczajenie
 
Avatar KarolinaWisniew099
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 22
Dot.: haluksy

ja miałam też haluksy, kupiłam aparat bunito duo i haluks mi sie wciągnał, troche czasu to trwalo ale było warto bo pomogło
KarolinaWisniew099 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-28, 09:17   #21
makulska86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 6
Dot.: haluksy

Niestety haluksy to chyba operacyjnie tylko, sama mam i chyba się wybiore
makulska86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-04, 06:56   #22
aliciajaja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 3
Dot.: haluksy

Hej, trochę czasu widzę minęło od początku założenia tego tematu... Niestety ja także mam haluksy i szukam, szukam i szukam naprawdę rzetelnych recenzji osób, które używały wszelakich aparatów na haluksy. Czy są tutaj takie osoby? Jakie szyny, aparaty korekcyjne, wkładki cokolwiek? Wiem, że operacja w takim wypadku prawdopodobnie będzie ostatnim wyjściem, ale chcę skonfrontować te wszystkie internetowe opinie z rzeczywistością, zanim zamówię coś dla siebie. Dodam tylko, że problem haluksów dotyczy obydwu moich stóp, a ich poziom lekarz ocenił na lekki, chociaż widać pogłębiającą się niestety wadę.
aliciajaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-12-04 07:56:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:36.