Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY! - Strona 51 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-01-15, 14:48   #1501
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Niby lekarz to lekarz, ale wiadomo, że lekarz lekarzowi nierówny
Mój zmieniał mi leki po około 2-3 miesiącach braku wyraźnej poprawy albo gdy zamiast leczyć, robiło się tylko gorzej i gorzej.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-15, 14:52   #1502
cristilla
Raczkowanie
 
Avatar cristilla
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: sama nie wiem;)
Wiadomości: 180
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

no właśnie ja bym poużywała jeszcze acnemycinu plus ale coż zrobić skoro nie mam recepty;p?
Moze jeszcze ktos mi cos poradzi i odpowie na pytanie z postu.. ech
visionAM cos Cie wyleczyło?
__________________
Szukaj mnie
Bo sama nie wiem już
Bo nie wiem kiedy sama się odnajdę.

Edytowane przez cristilla
Czas edycji: 2010-01-15 o 14:53
cristilla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-15, 15:00   #1503
moya07
Zakorzenienie
 
Avatar moya07
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 4 326
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Hej, ja wlasnie mialam wczoraj robiony peeling jessnera, przedemna jeszcze 3 nastepne i oczyszcanie twarzy. Biore tez antybiotyk przez 3 tyg. Zobaczymy co z tego będzie, bo wydawalo mi sie, że jakos tak strasznej cery nie mam...
Mam pytanie, jakiej firmy kremy/ żele polecacie wąłsnie do pielegnacji skóry podczas tych peelingow? Dermatolog zaleciła bioderme(wiadomo, cos od firmy dostaje), ale słyszałam, że nei ejst to za dobra firma i sa lepsze. Może tez lepiej samemu sobie zrobic krem, tlyko pytanie, z czego?
__________________
Hold your head up high.
Life is full of small, perfect moments.
moya07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-15, 15:56   #1504
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez cristilla Pokaż wiadomość
hej, widzę, że macie sporą wiedzę wiec zapytam. Przeszłam juz wiele kuracji antytrądzikowych. Obecnie 1,5 miesiaca uzywam acnemycin plus, poprawa jest, ale niewielka znam swoja skore ,na tyle, że wiem ze kazda jedna glupia krostka u mnie goi sie 3-4 miesiace. A dermatolog stwierdziła, że nie ma poprawy więc duac, na moje słowa ze jest nie zareagowała. Czy kurcja acnemycinem nie trwala zbyt krotko? Jak przyspieszyc gojenie skóry twarzy? Czy do duacu mogę dołożyć tonik z b.u pha 6%? Myslałam tez o odżywczym zelu hialuronowym?
Obecnie czyszcze twarz sensibio H2O biodermy czy nie lepszym wyborem bedzie jakis olej czyszczący z bu? Już nie wiem co zrobić, żeby było dobrze...
Co do tych leków się nie wypowiem, ale osobiście polecam do mycia twarzy oleje z BU. Bioderma to dla mnie taka lekko pachnąca woda i jak dla mnie robi tyleż samo, mojej twarzy nigdy nie domywała. Ew mogłabym jej używać jako toniku już po całkowitym demakijażu ale na to jest zdecydowanie za droga.
Gojenie przyspieszysz może jakimś kremem łagodzącym podrażnienia, ja za radą dziewczyn kupiłam ten: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-2...draznienia.htm , dałam za niego 9.90 i jestem bardzo zadowolona. Fajne jest też serum LEMON z BU, a na pojedyncze krostki pasta cynkowa koszt ok 2zł w aptece.
Żel hialuronowy samodzielnie stosowany wysusza i ściąga twarz, ale jest fajny jako dodatek do olejów czy ciężkich kremów.
__________________
Jestem grze*na.
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-15, 16:06   #1505
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez cristilla Pokaż wiadomość
no właśnie ja bym poużywała jeszcze acnemycinu plus ale coż zrobić skoro nie mam recepty;p?
Moze jeszcze ktos mi cos poradzi i odpowie na pytanie z postu.. ech
visionAM cos Cie wyleczyło?
Tak jak miałam 18 lat wyglądałam jak potwór. Miałam 3 miesiące doustnie Unidox plus na twarz Aknemycin, potem Isotrexin i zeszło wszystko łącznie z przebarwieniami. Przez 3 lata miałam spokój, aż do wakacji 2009 kiedy znów się cholerstwo pojawiło - tym razem ze względu na zmiany hormonalne :/ biorę tabletki anty. o nazwie Cyprest - zostały mi jeszcze 3 miesiące kuracji nimi, ale poprawa jest znacząca. Dodatkowo maść Clindacne. Wyglądam o niebo lepiej, ale to jeszcze nie to jednak patrząc na postępy w leczeniu, mam nadzieję, że do wiosny będzie tylko lepiej.

Twoja lekarka może mieć rację, w aknemycin plus ma subs.czynną 4omg erytromycyny,a Duac klindamycynę - może dermatolog uznała, że inna substancja pomoże szybciej/lepiej/skuteczniej?
Wykup Duac i stosuj wg jej zaleceń, niestety ciężka jest droga do znalezienia odpowiedniego leku, bo każdemu pasuje co innego. Ewentualnie jeśli masz wątpliwości, zapisz się do innego lekarza i zapytaj go o kurację dla siebie.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-15, 21:30   #1506
cristilla
Raczkowanie
 
Avatar cristilla
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: sama nie wiem;)
Wiadomości: 180
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
Co do tych leków się nie wypowiem, ale osobiście polecam do mycia twarzy oleje z BU. Bioderma to dla mnie taka lekko pachnąca woda i jak dla mnie robi tyleż samo, mojej twarzy nigdy nie domywała. Ew mogłabym jej używać jako toniku już po całkowitym demakijażu ale na to jest zdecydowanie za droga.
Gojenie przyspieszysz może jakimś kremem łagodzącym podrażnienia, ja za radą dziewczyn kupiłam ten: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-2...draznienia.htm , dałam za niego 9.90 i jestem bardzo zadowolona. Fajne jest też serum LEMON z BU, a na pojedyncze krostki pasta cynkowa koszt ok 2zł w aptece.
Żel hialuronowy samodzielnie stosowany wysusza i ściąga twarz, ale jest fajny jako dodatek do olejów czy ciężkich kremów.
ten odzywczy też, a wydaje się takie przyjemny... ech myślałam, że będę używać go jako nawilżacza < teraz mam hydraphase lrp >. a kwas hialuronowy to nie nawilzacz? mam avene cicalfate na to gojenie ale jakos nie pomaga za bardzo..
visionAM masz rację, spróbuję jak to mi nie pomoże to daje sobie spokój z lekarzami. W sumie ja wypróbowałam juz wszystkie leki. Tetralysala 8 miesiący - efekt ladna cera przez 3 miesiące i nawrot choc chyba trochę lżejszy ale wszystko przede mna
__________________
Szukaj mnie
Bo sama nie wiem już
Bo nie wiem kiedy sama się odnajdę.

Edytowane przez cristilla
Czas edycji: 2010-01-15 o 21:52
cristilla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-16, 09:54   #1507
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Kwas hialuronowy to nawilżacz, ale ściąga jak się go stosuje na suchą skórę, nie wiem dlaczego..
Jak zastosujesz na wilgotną to nie będzie tego efektu, ale nie jest to przyjemne.
Najlepszy sposób to stosowanie go z kremami lub olejami, bo oleje stosowane samodzielnie też nie są zbyt przyjemne.
__________________
Jestem grze*na.
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-01-16, 11:37   #1508
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Jeżeli masz poważne nawracające problemy z trądzikiem to moze warto zastanowić się naad kuracją retinoidami?
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-16, 21:58   #1509
cristilla
Raczkowanie
 
Avatar cristilla
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: sama nie wiem;)
Wiadomości: 180
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Nie, nie chcę retinoidów doustnych. Mój tradzi wygląda tak: dostaje nagłego wysypu na policzkach i brodzie. Krostki goją sie ponad pol roku. W tym czasie nowe powstają rzadko, ale sie robia. Nie chcę sobie niszczyć zdrowia tymi lekami. Wiem, ze nie kazdego dopadaja skutki uboczne, ale taka gwarancja mi nie wystarczy. Chciałabym znaleźć źródło tych krost ale nie wiem czy to w ogole możliwe.
__________________
Szukaj mnie
Bo sama nie wiem już
Bo nie wiem kiedy sama się odnajdę.
cristilla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-17, 09:35   #1510
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

A miałaś robiony wymaz z krosty? Możesz go zrobić na własną rękę, bez skierowania i z wynikami wybrać się do dermatologa
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-17, 12:46   #1511
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

To może retinoidy zewnętrzne? Przyspieszają regenerację skóry, więc może akurat by się sprawdziły. Ja stosuję od początku września i poprawa jest duża, a wszelkie pryszcze dużo szybciej się goją.
Miałam tylko problem ostatnio z krostkami koło ust, których nic nie ruszało. W końcu posmarowałam maścią na opryszczkę I się zagoiło w ciągu paru dni.
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-17, 14:11   #1512
cristilla
Raczkowanie
 
Avatar cristilla
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: sama nie wiem;)
Wiadomości: 180
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Retinoidy już przerabiałam sa ok ale na mniejsze rzeczy lub na utrzymanie efektu. A gdzie sie robi taki wymaz? Obecnie mam jedna kroste i mnostwo czerwonych plam, a z plam sie chyba nie da.
__________________
Szukaj mnie
Bo sama nie wiem już
Bo nie wiem kiedy sama się odnajdę.
cristilla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-25, 12:32   #1513
lilo
Raczkowanie
 
Avatar lilo
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 403
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

a ja bym chciała zapytać o główny temat wątku- o maseczkę cynamonową- polecacie czy nie?

wogóle to mam skóre atopową (niestety ) więc nie wiem czy warto próbować...
__________________

Najlepsze jest jeszcze przed nami
lilo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-25, 12:56   #1514
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Maseczka cynamonowa jest dośc "mocna" tzn. po nałożeniu zazwyczaj skóra piecze więc może Cię podrażnić. Ja mam dość suchą skórę i niestety po tej maseczce jeszcze bardziej mi się przesuszyła więc w Twoim przypadku radze ostrożnie...
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-25, 15:06   #1515
lilo
Raczkowanie
 
Avatar lilo
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 403
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

hmmm... spróbuje punktowo i zobaczymy co bedzie
__________________

Najlepsze jest jeszcze przed nami
lilo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-27, 15:27   #1516
justxbe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 791
GG do justxbe
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

hej , również chciałabym się podpiąć pod ten wątek i poradzić , bo męczę się z tym trądzikiem od 3 lat z niewielkimi skutkami .
więc tak u dermatologa leczę się od prawie 3 lat , na początku całą twarz miałam usianą w wypryskach, teraz jest już zdecydowanie lepiej , bo pojawiają się nieliczne na brodzie , czole i w okolicach nosa + wągry i zaskórniki na nosie i czole .
na co dzień używam wieczorem :
pharmaceris pianka głęboko oczyszczająca do twarzy / wyciąg z tamaryndy, topianu, cynk PCA /
ziaja de-makijaż
bioderma preparat zwężający pory
ziaja krem oliwkowy
i na zmianę leki przepisane przez dermatologa robione na zamówienie :
krem składniki : chloramphenicol, zinci sulf, cupr sulf, lanolini, vaselini albi
płyn składniki : ac. salicylici, rezorcini, chloramphenicol, spir vini
na dzień
pianka oczyszczająca pharmaceris
nivea tonik matujący
nivea matujący krem nawijżający
+ podkład maybelline affinitone i puder rimmel stay matte
czasem używam też maseczek drożdżowych oczyszczających
i dzisiaj kupiłam krem acne - derm
to wszystko , nie wiem czy powinnam coś odstawić , czy wgl może powinnam używać inne kosmetyki . pomocy !
justxbe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-27, 21:18   #1517
rozgwiazda
Rozeznanie
 
Avatar rozgwiazda
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wenus
Wiadomości: 868
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez cristilla Pokaż wiadomość
hej, widzę, że macie sporą wiedzę wiec zapytam. Przeszłam juz wiele kuracji antytrądzikowych. Obecnie 1,5 miesiaca uzywam acnemycin plus, poprawa jest, ale niewielka znam swoja skore ,na tyle, że wiem ze kazda jedna glupia krostka u mnie goi sie 3-4 miesiace. A dermatolog stwierdziła, że nie ma poprawy więc duac, na moje słowa ze jest nie zareagowała. Czy kurcja acnemycinem nie trwala zbyt krotko? Jak przyspieszyc gojenie skóry twarzy? Czy do duacu mogę dołożyć tonik z b.u pha 6%? Myslałam tez o odżywczym zelu hialuronowym?
Obecnie czyszcze twarz sensibio H2O biodermy czy nie lepszym wyborem bedzie jakis olej czyszczący z bu? Już nie wiem co zrobić, żeby było dobrze...
jeśli chodzi o coś do czyszczenia buzi to b. delikatna jest emulsja cetaphil (bo jest też balsam cetaphil). Jest strasznie delikatna i w ogóle nie podrażnia.. podobno po kilku tyg stosowania stan skóry poprawia się..
__________________
Była aparatka.. góra i dół fot0: #1559
rozgwiazda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-28, 09:52   #1518
iwona200
Zakorzenienie
 
Avatar iwona200
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 14 498
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Witajcie

Ja też męczę się z trądzikiem już prawie 8 lat Dotychczas używałam do pielęgnacji antybakteryjnych żeli do mycia twarzy, toników antyb. (nie rzadko na bazie alkoholu) w tym tych z kwasami BHA, płynów micelarnych, kremów z kwasami typu Lysalpha Active, Diacneal, Effaclar K, do tego jeszcze często maseczki z glinki zielonej lub z glinką wulkaniczną.

W efekcie miałam strasznie przesuszoną skórę, makijaż na niej wyglądał fatalnie (za mało nawilżenie - praktycznie zerowe), nie mniej stan cery był lepszy, ale to głownie dzięki stosowaniu często tych masek z glinek, które też tak wysuszyły mi skórę.

Ostatnio zauważyłam rzecz dziwną (a może i nie? ). Otóż trochę zmieniłam przyzwyczajenia pielęgnacyjne: używam płynu micelarnego Bioderma Sensibio H2O, potem myję twarz żelem LRP Effaclar (jest bez mydła, delikatny, ph 5,5), przecieram hydrlatem aloesowym i na to kładę krem nawilżający Avene Clean AC (ale planuje kupić coś bardziej nawilżającego) i to samo na noc tylko więcej kremu nawet 2 warstwy, maseczki z glinką ograniczyłam do 2 razy w tygodniu. Na noc nakładam punktowo jak już się coś pojawi mieszankę kaolinu (najwięcej) zmieszanego z tlenkiem cynku, węglanem wapnia i dwutlenek tytnu z wodą do konsystencji papki (genialnie wysusza). I mam o niebo lepszą cerę Nawilżona, miękka, gładka, mniej wyprysków (jeden policzek i czoło mam całkowicie czyste tylko drugi policzek sobie zapaskudziłam bo wyciskałam 2 zaskórniki). Więc chyba nie zawsze to co do cery trądzikowej jest dla niej najlepsze Mnie najbardziej pomogło to nawilżanie wydaje mi się I mam nadzieję, że ten stan będzie trwał

Edytowane przez iwona200
Czas edycji: 2010-01-28 o 09:53
iwona200 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-28, 10:01   #1519
justxbe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 791
GG do justxbe
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

stosowałam cethapil przez dwa miesiące , jak dla mnie bardzo niewielka poprawa i za delikatna ta emulsja jest
justxbe jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-28, 11:32   #1520
moonland
Przyczajenie
 
Avatar moonland
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 25
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez iwona200 Pokaż wiadomość
maseczki z glinką ograniczyłam do 2 razy w tygodniu.
Noo... to chyba był dobry pomysł, bo wg opisów producenta (przynajmniej tak jest na tych maseczkach, które posiadam), należy je stosować max. 2 razy na tydzień. Częściej stosowane na pewno wysuszają skórę za bardzo.
moonland jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-28, 11:52   #1521
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez justxbe Pokaż wiadomość
stosowałam cethapil przez dwa miesiące , jak dla mnie bardzo niewielka poprawa i za delikatna ta emulsja jest
jak coś może być za delikatne?
chodzi Ci o to, że le oczyszczał Twoją twarz?
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-28, 11:59   #1522
justxbe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 791
GG do justxbe
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

chodzi o to , że właśnie słabo oczyszczał moją twarz
justxbe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-28, 12:20   #1523
aloe vera
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 9
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Moja droga przez trądzik:
napisze tylko o tym co mi ostatnio pomogło, aby ograniczyc wielkość wpisu i podzielić się swoim doświadczeniem ze wszytskimi zainteresowanymi. Generalnie mając 30 lat zrezygnowłam z mocnych kosmetyków przeciwtrądzikowych. dałam skórze odpocząć i sukcesywnie przeszłam na kosmetyki dla skóry mieszanej (są delikatniejsze niż anti-acne) oraz przeciwstarzeniowe. Efekty widzę bo skóra uspokoiła się, stany zapalne złagodziły a dodatkowo dostarczam skórze fajnych składników odżywczych i pielęgnujących.
Moja domowa pielęgnacja:
generalnie polecam kosmetyki Bielenda z serii Ogórek i Limonka (wersja nowa). Żel do mycia twarzy z peelingiem używam codziennie wieczorem, maseczkę + serum 2 razy w tygodniu (mocniejsza jest maseczka Bielendy Morze Martwe, lekki hard core, śmierdzi ale mocno oczyszcza), tonik i krem ogórkowy codziennie rano, na wieczór po żelu i demakijazu krem Bielenda Bio Plantacja Algi. Taka pielęgnacja ładnie wyrównała mi buzię i dziłą już lekko przeciwstarzeniowo.
Moja gabinetowa pielęgnacja:
zdecydowałam się na peelingi kawitacyjne (miałam już 6) połączone z maskami algowymi w Maestrii w Krakowie. Mogłam robić je gdzie indziej, ale lokalizacja Maestrii bardzo mi odpowiadała. Szybko przekonałam się do tego miejsca bo kosmetyczka, Pani Monika, świetnie mnie prowadzi i widzę efekty na skórze. Ostatnio miałam robioną maskę algową i oczyszczanie przez masaż - świetne polecam. Teraz zaproponowano mi tam usuwanie przebarwień potrądzikowych laserem IPL. Za tydzień pierwszy zabieg.
EFEKT:
ja juz je widzę jestem mega zadowolona z tego co już udało mi sie zdziałać. Podobam się sama sobie, choc po pierwszych kawitacjach bardzo mnie wysypywało, ale warto i za każdym razem było lepiej. Skóra się goi i oczyszcza a przy okazji odzyskuje jędrność i wygładzenie. i co najwazniejsze - przestała sie przetłuszczać. Kawitacja w Maestrii bardzo ładnie wyregulowała sebum, nie świecę sie juz tak i makijaż dłużej sie trzyma.

Mnie powyższe działania pomogły i będę je kontynuować, ale wszystko to kwestia indywidualna.

3mam kciuki za wszytskich, którzy walczą z tym problemem i życze powodzenia
aloe vera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-28, 12:24   #1524
justxbe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 791
GG do justxbe
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

gdzie dokładnie znajduję się Maestria?
justxbe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-28, 12:32   #1525
aloe vera
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 9
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

podaję stronę www.maestria.krakow.pl To jest przy Placu Biskupim - samo centrum.
aloe vera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-28, 12:43   #1526
justxbe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 791
GG do justxbe
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

dzięki bardzo zaraz będę patrzeć co tam jest (;
justxbe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-28, 12:58   #1527
aloe vera
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 9
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

tylko nie przestrasz się, bo tam jest dużo medycyny estetycznej, ale mają też właśnie takie bardziej "normalne" zabiegi generalnie wszystkie urządzenia są nowe, jest bardzo czysto, gra muzyczka - a to jest mega ważne, bo dobry relaks i brak stresu też poprawiają skórę.
aloe vera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-28, 17:25   #1528
justxbe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 791
GG do justxbe
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

o tak po stronie widać , że tam wszystko nowocześnie urządzone jest , wgl nowy jakiś salon to jest chyba ?
a orientujesz się w jakiej cenie jest oczyszczanie twarzy ?
justxbe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-28, 21:21   #1529
rozgwiazda
Rozeznanie
 
Avatar rozgwiazda
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wenus
Wiadomości: 868
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez justxbe Pokaż wiadomość
stosowałam cethapil przez dwa miesiące , jak dla mnie bardzo niewielka poprawa i za delikatna ta emulsja jest
dokładnie.. ona jest strasznie delikatna.. chociaż zauważyłam, że sporo lekarzy ja poleca.. do podrażnionej skóry rewelacja bynajmniej dla mnie
__________________
Była aparatka.. góra i dół fot0: #1559
rozgwiazda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-29, 08:58   #1530
aloe vera
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 9
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

w górnym menu w zakładce Cennik masz ceny - kawitacja 1 zabieg 70pln, 3 zabiegi 180pln, 6 zabiegów 300 pln.
http://maestria.krakow.pl/maestria_c...ia_cennik1.pdf

---------- Dopisano o 09:58 ---------- Poprzedni post napisano o 09:13 ----------

z tego co wiem, to tam nie robią standardowego oczyszczania - rozmawiałam o tym z kosmetyczką z Maestrii i teraz zupełnie się od tego odchodzi. Zdecydowanie poleca się mechaniczne oczyszczanie typu kawitacja, mikrodermabrazja, kwasy i inne, byle by tylko nie gnieść i nie ranić miejscowo skóry.
Zgadza się, Maestria to nowy salon, powstał chyba w wakacje albo jakoś na początku zeszłej jesieni.
aloe vera jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:50.