40 metrów nad poziomem piaskownicy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Przygody z suszeniem ubrań

Notka

Przygody z suszeniem ubrań
Konkurs zakończony, wkrótce następne :-)

 
 
Narzędzia
Stary 2010-05-23, 23:57   #1
olioko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 129

40 metrów nad poziomem piaskownicy


Wychowałam się na tak zwanym blokowisku. Wysokie 1o piętrowe bloki, 6 klatek, na przeciwko taki sam blok tylko kolor inny. Piaskownica z ławeczkami na środku (za dnia tysiące dzieci budujących babki, a w nocy tysiące tematów budujących osiedlowe historie), trzepak, pełno kubłów na śmieci - czasami się palących, osiedlowy sklep, osiedlowa apteka i osiedlowa przychodnia. Takie sobie blokowisko z radzieckiego katalogu. Czasami jak piaskownice i nasze ławeczki oblegały mamy z dzieciakami a trzepak i sklep już nam się znudził albo w ogóle żeby coś się zaczęło dziać , wyjeżdżałyśmy z dziewczynami na ostatnie piętro bloku i dalej małym okienkiem wychodziłyśmy na dach. Całe miasto na wyciągnięcie ręki , nikt na bank nie mógł cię zobaczyć z papierosem - a wtedy jeszcze musiałyśmy się kryć , albo z facetem - a wtedy fajnie było się kryć ,cisza, spokój i jakby to powiedzieć - wolność pełną gębą. Na tyle zadomowiłyśmy się w naszym miejscu, że zaczęłyśmy przychodzić się tam opalać, jeść śniadania, wagarować, czytać książki, grać na gitarach, gadać, gadać, gadać, patrzeć ot tak na wszystkich z góry i oczywiście suszyć nasze prania. Co prawda żadna z nas nigdy nie przytargała na górę całej upranej pralki ale moje dżinsy powiewały nie jeden raz 40 metrów ponad poziomem morza. Jak się wpadło na pomysł, że na wieczór na mus będzie potrzebny właśnie taki a nie inny zestaw ubraniowy - to na dachu, schło to w 2 godzinki max. Więc czasami siedziałyśmy i patrzyłyśmy jak schnie. Lubiłam ten dach .
olioko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-24, 02:14   #2
amelkaka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 117
Dot.: 40 metrów nad poziomem piaskownicy

How cute
__________________
Postanowiłam użyć jednego z moich rozlicznych talentów i zawalczyć o toster w konkursie Electrolux "Przygody z suszeniem ubrań". Pomożecie?
amelkaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-26, 14:18   #3
kafciek
Raczkowanie
 
Avatar kafciek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 53
Dot.: 40 metrów nad poziomem piaskownicy

mila historia...i jakie cieple wspomnienia...
kafciek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-27, 22:46   #4
agnieszkap27
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 88
Dot.: 40 metrów nad poziomem piaskownicy

Fajnie, że miałyscie takie swoje miejsce. No i jakie boskie widoki
U nas też kiedyś mlodzi przesiadywali na dachu bloku, ale raczej nie opalali się, nie śpiewali i nie suszyli prania, a raczej chodzili tam jak ich suszyło
poźniej jak się o tym dorośli dowiedzieli to wejscie na dach było zabezpieczone kratami i łańcuchami. Mysle że nawet Michael Scofield nie był by w stanie tego rozbroic!
agnieszkap27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-28, 11:35   #5
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: 40 metrów nad poziomem piaskownicy

świetna historia i świetny klimat zazdroszczę takiego dachu

oczywiście 5*
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-28, 13:49   #6
olioko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 129
Dot.: 40 metrów nad poziomem piaskownicy

agabil 1 - dzięki za maksa - przyda się
agnieszkap27 - u nas też któregoś dnia zakratowali i zaplombowali wejście ale na szczęście ja i dziewczyny w tym czasie szukaliśmy szczęścia już w innych miastach. Ciekawe czy teraz przeszłoby coś takiego zamiast spotkania na kawce i ciastku w tzw centrum?. To by było jakieś szaleństwo .Muszę się chyba z tym przespać..z trzy noce co najmniej
__________________
Zachęcam do oceny mojego wątku https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=433590 , biorącego udział w konkursie Electrolux "Przygody z suszeniem ubrań". Dzięki
olioko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-29, 17:23   #7
kardamon
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 227
Dot.: 40 metrów nad poziomem piaskownicy

W pobliżu mojego osiedla zaczęto budować jakieś centrum handlowe, ale przez lata była tam tylko ogromna, wielopoziomowa, betonowa konstrukcja bez ścian Co najmniej trzy kondygnacje, bez ścian, ze schodami... Chodziło się tam grać na bębnach, siedzieć na pseudo dachu (bo widok był na wszystkie okoliczne blokowiska)... Spędzaliśmy czas w zakazanej strefie Też był niesamowity klimat... ale na dach bloku chyba nigdy nie dało się wejść. Ach, piękne to były czasy
No, ale grubo ponad 1o lat temu konstrukcja została zrównana z ziemią i powstał ogromny, jednopoziomowy supermarket z galerią handlową.
kardamon jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Przygody z suszeniem ubrań


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:43.