Wszystko o farbowaniu henną - część II - Strona 130 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-02-28, 21:30   #3871
malwes
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 155
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez Kornelia90 Pokaż wiadomość
a używała któraś z Was tego olejku on jest na helfach i na allegro http://allegro.pl/oryginalny-olejek-...166170402.html ?? chcę jakiś zakupić
Kornelia - ja używam Vatiki i bardzo go lubię. W przeciwieństwie do innych mieszanek (które są wg mnie skuteczniejsze czasem) on bardzo ładnie pachnie - aczkolwiek na moich włosach bardzo szybko się absorbuje i nawet lekko przesusza (olej rozpuszcza olej). Mam też Sesę i Amlę. Bardzo lubię wszystkie 3 choć Sesa okropnie pachnie a Amla niewiele lepiej
malwes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-29, 00:20   #3872
karolina2121
siedzę i myślę
 
Avatar karolina2121
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 439
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

margoltka śliczne włoski
__________________
bla bla bla
karolina2121 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-29, 06:51   #3873
Kornelia90
Raczkowanie
 
Avatar Kornelia90
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 82
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez malwes Pokaż wiadomość
Kornelia - ja używam Vatiki i bardzo go lubię. W przeciwieństwie do innych mieszanek (które są wg mnie skuteczniejsze czasem) on bardzo ładnie pachnie - aczkolwiek na moich włosach bardzo szybko się absorbuje i nawet lekko przesusza (olej rozpuszcza olej). Mam też Sesę i Amlę. Bardzo lubię wszystkie 3 choć Sesa okropnie pachnie a Amla niewiele lepiej
to dobrze bo zamówiłam zanim zapytałam
Kornelia90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-29, 08:21   #3874
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez karolina2121 Pokaż wiadomość
margoltka śliczne włoski
Bardzo dziękuję. Staram się, żeby jakoś wyglądały. Teraz marzę, żeby były bardziej rude. Do zielonych oczu rude włosy wyglądają ładnie
__________________

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko


mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-29, 08:52   #3875
Arrasando
Rozeznanie
 
Avatar Arrasando
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 772
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez malwes Pokaż wiadomość
Dark Noir,
Trochę się zastanawiałam jeszcze nad tym indygo i jego wypłukiwaniem i trochę zaczęłam drążyć na tym forum:
http://www.forums.hennapage.com/node/4212#comment-15593
Temat zadałam inny (tam się chyba nie da wyświetlić wszystkich odpowiedzi w wątku, musisz każdą z osobna przeczytać) ale po odpowiedziach doszłam do wniosku, że chyba jednak faktycznie gotowe mieszanki nie są skuteczne tak bardzo. Bo tak jak onbi piszą, henna musi uwolnić kolor z rośliny aby mógł go zaabsorbować włos i aby to zrobiła musi odstać z kwaśnym. Indygo lubi zasadowe odczyny i nie powinno "odstawać". Więc zupełnie co innego wyjdzie - jeśli weżmiesz nawet te same proporcje henny i indygo ale najpierw zrobisz mieszankę henny, odstawisz, zrobisz mieszankę indygo i wtedy wymieszasz - niż jak weźmiesz identyczne proporcje i zalejesz je wodą (nawet z kwaśną amlą w składzie). I już teraz rozumiem, dlaczego henna z Amlą daje łagodniejszy kolor - bo po prostu henna się przy tak gorącej temperaturze nie uwalnia prawidłowo i słabiej barwi (to też oznacza słabszą absorbcję koloru). Więc mieszanki Khadi są wygodne i zdrowe ale nie dadzą nigdy takiego efektu jak przygotowanie dwóch osobnych past samemu i zmieszanie ich przed samą koloryzacją.
Tam mi też babka napisała, że w mieszance 1/3 henny i 2/3 indygo jest za mało henny, żeby włos mógł potem prawidłowo załapać indygo (jak rozumiem w sytuacji kiedy nakładasz jako mix, a nie osobno). Może gdzieś tu pies pogrzebany.

Ja już zamówiłam tę hennę z Amlą i ją nałożę ale też się nastawiam na to, że aby uzyskać prawdziwie dobry efekt, muszę zrobić mixa "henndigo" sama, z dwóch różnie przygotowanych past.
dzięki za info!
też chyba tak spróbuje. Umyłam dziś drugi raz włosy i znowu indygo się wypłukało... ciemny brąz miałam tylko do pierwszego umycia....

czyli osobno przygotować henne+amla i indygo i przed farbowaniem razem zmieszać. A jakie proporcje będą najlepsze?

Mam jeszcze sporo indygo więc zamówie henne z amlą... miałam zamawiać Khadi Czarny, ale spróbuje tak jak mówisz.
__________________
`there's a big
a big hard sun beating on the big people
in the big hard world
..`
Arrasando jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-29, 11:06   #3876
DarkNoir
Zakorzenienie
 
Avatar DarkNoir
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 5 328
GG do DarkNoir
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez malwes Pokaż wiadomość
Dark Noir,
Trochę się zastanawiałam jeszcze nad tym indygo i jego wypłukiwaniem i trochę zaczęłam drążyć na tym forum:
http://www.forums.hennapage.com/node/4212#comment-15593
Temat zadałam inny (tam się chyba nie da wyświetlić wszystkich odpowiedzi w wątku, musisz każdą z osobna przeczytać) ale po odpowiedziach doszłam do wniosku, że chyba jednak faktycznie gotowe mieszanki nie są skuteczne tak bardzo. Bo tak jak onbi piszą, henna musi uwolnić kolor z rośliny aby mógł go zaabsorbować włos i aby to zrobiła musi odstać z kwaśnym. Indygo lubi zasadowe odczyny i nie powinno "odstawać". Więc zupełnie co innego wyjdzie - jeśli weżmiesz nawet te same proporcje henny i indygo ale najpierw zrobisz mieszankę henny, odstawisz, zrobisz mieszankę indygo i wtedy wymieszasz - niż jak weźmiesz identyczne proporcje i zalejesz je wodą (nawet z kwaśną amlą w składzie). I już teraz rozumiem, dlaczego henna z Amlą daje łagodniejszy kolor - bo po prostu henna się przy tak gorącej temperaturze nie uwalnia prawidłowo i słabiej barwi (to też oznacza słabszą absorbcję koloru). Więc mieszanki Khadi są wygodne i zdrowe ale nie dadzą nigdy takiego efektu jak przygotowanie dwóch osobnych past samemu i zmieszanie ich przed samą koloryzacją.
Tam mi też babka napisała, że w mieszance 1/3 henny i 2/3 indygo jest za mało henny, żeby włos mógł potem prawidłowo załapać indygo (jak rozumiem w sytuacji kiedy nakładasz jako mix, a nie osobno). Może gdzieś tu pies pogrzebany.

Ja już zamówiłam tę hennę z Amlą i ją nałożę ale też się nastawiam na to, że aby uzyskać prawdziwie dobry efekt, muszę zrobić mixa "henndigo" sama, z dwóch różnie przygotowanych past.
Czyli dobrze zrozumiałam? Najpierw zakwaszam hennę (12h w ciepłym), na drugi dzień zalewam indygo i łączę tą zakwaszoną hennę z indygo i nakładam?
__________________
Zima minie wiosna przejdzie lato w niepamięci legnie rok
Serce mnie nie boli, ręce ciągle zdolne do poświęceń są
Oczy trochę senne, wszystkie moje drogi wiodą w noc

Piotr Rogucki - I'm Not Afraid Of Your Soul


DarkNoir jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-29, 15:11   #3877
malwes
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 155
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Tam mi Jen odpisała jeszcze, że jeśli dane zioło nie pomaga w osiągnięciu koloru jaki chcemy, to lepiej go stosować osobno (np. na wzmocnienia) bo ja właśnie teraz zaczęłam mieć wątpliwości co do Henny z Amlą - bo ona jest ok, jak zmiana koloru albo później przyciemnienie indygo nie jest naszym celem (Henna w 80stopniach nie uwolni się całkowicie bo wyrzuci barwnik za szybko a jednocześnie szybciej się wypłucze z włosów, stąd zmieszana z taką ilością ziół jak jest tam w składzie, daje bardziej przygaszony kolor). A z kolei indygo potrzebuje określonego stężenia henny aby się dobrze zaabsorbować. Tam mi babeczka napisała, że 1/3 henna i 2/3 indygo (przygotowane ażde z osobna i zmieszane) za pierwszym podejściem może nie wystarczyć. Ze najlepiej dać najpierw czyściutką hennę bez żadnych dodatków (najlepiej cytryna i woda destylowana albo sok z aloesu) i na to wtedy albo samo indygo albo mieszanka 1/3 henna i 2/3 indygo (oczywiście zrobione pasty z osobna i zmieszane). Ja już zamówiłam tę z Amlą i zobaczę co wyjdzie bo już szkoda mi cofać zamówienia czy odsyłać ale kolejny raz zrobię właśnie tak: nałożę czystą hennę na 4-5h i potem zrobioną samemu z czystej henny i indygo mieszankę z łyżeczką soli. I zobaczymy.
U mnie na razie dziwnie, bo myślałam, że kolor się wypłukał po 2gim myciu (na mokrych włosach tak wyglądało) ale nie - kolor i błysk jest super, wszystko się trzyma (farbowało przy zmywaniu tylko pierwszy raz) ale za to siwych nie tknęło prawie wcale.
malwes jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-29, 17:07   #3878
Doris Day
Zadomowienie
 
Avatar Doris Day
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 449
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

U mnie nie tknęło za to odrostów kiedy farbowałam Mumtaz, po miesiącu powtórzyłam hennowanie Khadi red i po niemal osmiu godzinach w czapce pokryło mi może 1/3 Następnym razem zastosuję farbowanie dwuetapowe, ale jeśli znowu nic to nie da to chyba wrócę do tradycyjnej farby a wolałabym tego nie robić, bo włosy lśnią mi jak po niczym innym
__________________


22.06.09 - start: zapuszczam i dbam o włosy

Co było, a nie jest,
nie pisze się w rejestr



Doris Day jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-29, 20:53   #3879
malwes
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 155
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez DarkNoir Pokaż wiadomość
Czyli dobrze zrozumiałam? Najpierw zakwaszam hennę (12h w ciepłym), na drugi dzień zalewam indygo i łączę tą zakwaszoną hennę z indygo i nakładam?
Dokładnie tak.
malwes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-01, 15:46   #3880
ewcia1807
Zakorzenienie
 
Avatar ewcia1807
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Białogard
Wiadomości: 11 587
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez DarkNoir Pokaż wiadomość
Czyli dobrze zrozumiałam? Najpierw zakwaszam hennę (12h w ciepłym), na drugi dzień zalewam indygo i łączę tą zakwaszoną hennę z indygo i nakładam?
Ja bym nie zakwaszała henny, jeśli chcesz ją mieszać z indygo, Raz tak zrobiłam, i nie załapał mi kolor
__________________
CG od 30.09.2011
Olejowanie od 11.11.2011


28-...-36-37-38-39-40-41-42-43-44-45-46 -47-48-49-50 ... 60

Zapraszam na mojego kosmetycznego bloga: www.kosmetyczny-raj.blogspot.com
ewcia1807 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-01, 17:29   #3881
malwes
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 155
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez ewcia1807 Pokaż wiadomość
Ja bym nie zakwaszała henny, jeśli chcesz ją mieszać z indygo, Raz tak zrobiłam, i nie załapał mi kolor
Ewcia - musisz ją zakwasić bo inaczej henna nie puści koloru. Nie zakwaszasz wtedy, jak masz indygo i henną (obie w proszku) i jednej misce. Jak wtedy zakwasisz to będzie tak jak mówisz bo indygo uwalnia barwnik w środowisku zasadowym. Ale też wtedy "hendigo" nie będzie tak trwałe jak powinno.

My mówimy o innym procesie - zmieszania henny i indygo ale już po rozpadzie barwników - czyli przygotowujesz je osobno. Hennę zakwaszasz i odstawiasz na 12h, indygo potem w osobnym naczyniu mieszasz z wodą i nie odstawiasz. Jak jedno i drugie uwolni barwnik - to dopiero je mieszasz i wtedy oba barwniki pięknie wchodzą w reakcję z włosem.
malwes jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-01, 17:47   #3882
ewcia1807
Zakorzenienie
 
Avatar ewcia1807
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Białogard
Wiadomości: 11 587
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez malwes Pokaż wiadomość
Ewcia - musisz ją zakwasić bo inaczej henna nie puści koloru. Nie zakwaszasz wtedy, jak masz indygo i henną (obie w proszku) i jednej misce. Jak wtedy zakwasisz to będzie tak jak mówisz bo indygo uwalnia barwnik w środowisku zasadowym. Ale też wtedy "hendigo" nie będzie tak trwałe jak powinno.

My mówimy o innym procesie - zmieszania henny i indygo ale już po rozpadzie barwników - czyli przygotowujesz je osobno. Hennę zakwaszasz i odstawiasz na 12h, indygo potem w osobnym naczyniu mieszasz z wodą i nie odstawiasz. Jak jedno i drugie uwolni barwnik - to dopiero je mieszasz i wtedy oba barwniki pięknie wchodzą w reakcję z włosem.
Kochana, ja właśnie tak robiłam jak piszecie
A henna i tak puści barwnik bez zakwaszania Robiłam tak innymi razami
Za pierwszym razem właśnie mieszałam indygo z zakwaszoną henną i nie wyszło, jedna dobra Duszyczka tu na forum właśnie powiedziała, że to może być tego powodem
Chyba, że tylko ja miałam taki przypadek
__________________
CG od 30.09.2011
Olejowanie od 11.11.2011


28-...-36-37-38-39-40-41-42-43-44-45-46 -47-48-49-50 ... 60

Zapraszam na mojego kosmetycznego bloga: www.kosmetyczny-raj.blogspot.com
ewcia1807 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-01, 18:53   #3883
DarkNoir
Zakorzenienie
 
Avatar DarkNoir
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 5 328
GG do DarkNoir
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez ewcia1807 Pokaż wiadomość
Ja bym nie zakwaszała henny, jeśli chcesz ją mieszać z indygo, Raz tak zrobiłam, i nie załapał mi kolor
No to ja już nie wiem...
__________________
Zima minie wiosna przejdzie lato w niepamięci legnie rok
Serce mnie nie boli, ręce ciągle zdolne do poświęceń są
Oczy trochę senne, wszystkie moje drogi wiodą w noc

Piotr Rogucki - I'm Not Afraid Of Your Soul


DarkNoir jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-01, 18:56   #3884
ewcia1807
Zakorzenienie
 
Avatar ewcia1807
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Białogard
Wiadomości: 11 587
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez DarkNoir Pokaż wiadomość
No to ja już nie wiem...
Może zrób próbę na włosach wyciągniętych ze szczotki
__________________
CG od 30.09.2011
Olejowanie od 11.11.2011


28-...-36-37-38-39-40-41-42-43-44-45-46 -47-48-49-50 ... 60

Zapraszam na mojego kosmetycznego bloga: www.kosmetyczny-raj.blogspot.com
ewcia1807 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-01, 18:58   #3885
DarkNoir
Zakorzenienie
 
Avatar DarkNoir
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 5 328
GG do DarkNoir
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez ewcia1807 Pokaż wiadomość
Może zrób próbę na włosach wyciągniętych ze szczotki
Nie wiem czy to coś da, bo nie łapie mi tylko włosów w czubka głowy
__________________
Zima minie wiosna przejdzie lato w niepamięci legnie rok
Serce mnie nie boli, ręce ciągle zdolne do poświęceń są
Oczy trochę senne, wszystkie moje drogi wiodą w noc

Piotr Rogucki - I'm Not Afraid Of Your Soul


DarkNoir jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-01, 19:41   #3886
Karolinkax3
Raczkowanie
 
Avatar Karolinkax3
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 32
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

hej wszystkim
małe pytanko, czy swoje ciemne odrosty mogę rozjaśnić rozjaśniaczem i potem od razu pomalować henną?
__________________
Rudy to nie kolor włosów, rudy to charakter.
***

Zapuszczam włoski.

_______________________
Poranki zaczynam tuż po szóstej. Słońce witam w oknie porannym papierosem i kieliszkiem wiśniówki. ♥
Karolinkax3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-01, 20:03   #3887
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

No własnie dziewczyny, jak to jest z odrostami? Czy farbuje się je tak, jak w przypadku tradycyjnej farby? Czy farbujemy całość?

Chciałabym na Jasny Brąz nałożyć Hennę z Amlą. Można tak?

Bardzo prosze ponownie o radę
__________________

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko


mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-01, 20:38   #3888
malwes
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 155
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez ewcia1807 Pokaż wiadomość
Kochana, ja właśnie tak robiłam jak piszecie
A henna i tak puści barwnik bez zakwaszania Robiłam tak innymi razami
Za pierwszym razem właśnie mieszałam indygo z zakwaszoną henną i nie wyszło, jedna dobra Duszyczka tu na forum właśnie powiedziała, że to może być tego powodem
Chyba, że tylko ja miałam taki przypadek
Przy takim postępowaniu to chyba tylko Ty
Chyba, że ja będę następna ale mojej mamie to się nigdy nie przytrafiło.

A tak na poważnie tą hennę zakwasiłaś czystą cytryną. Bo jeśli dolałaś kranówy to to może być przyczyna (metale, minerały, bywa takie ryzyko - w idealnym świecie najlepiej by było dodać wody destylowanej, lub czystego soku z aloesu - ma kompletnie neutralne ph). Dosypałaś lub dodałaś czegokolwiek jeszcze (np. czasem wariuje jak się doda soli do mieszanki na końcu a jak się doda do mieszanki czystego indygo i rozpuści przed złączeniem past, to jest ok). No i też pytanie jaka to henna była - czy czyściutka 100% lawsonia czy cokolwiek jeszcze.

Tak, z samą wodą też puści ale znakomicie szybciej się wypłucze bo tak wydobyty barwnik kiepsko się wiąże z keratyną włosa. A może to pełnia była wtedy....

No nic, ja testuje jutro i zobaczymy co mi wyjdzie. Najwyżej napiszecie "a nie mówiłyśmy".
malwes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-02, 08:16   #3889
pchelka1981
Raczkowanie
 
Avatar pchelka1981
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: zielona góra
Wiadomości: 194
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Witajcie dziewczynki! wracam do Was po dłuuugiej przerwie w domku czeka na mnie czysta henna rozrobiona z sokiem z cytryny i łyżką kurkumy. ciekawa jestem co to będzie. wieczorem akcja błoto
pierwszy raz jestem lekko przerażona, bo zupełnie nie wiem jakich efektów mogę się spodziewać. od ponad roku maluje włoski regularnie orzeszkiem z khadi. w galerii wrzucałam już kiedyś zdjęcia. początkowo dążyłam do jak najbardziej chłodnego odcienia, ale moje mysie włoski od zawsze miały rudawo czerwony połysk i żadna siła nie była w stanie go zlikwidować. a że ostatnimi czasu przechodzę etap godzenia się z naturą, postanowiłam tym razem pobawić się z czystą henną. trzymajcie kciuki za efekty - obym nie stała się czerwonowłosa. marzę o rudych refleksach...

jak sądzicie, na pierwszy raz ile powinnam trzymać hennę na włoskach? z orzeszkiem siedziałam zawsze 2 godzinki.
__________________
Uśmiech kosztuje mniej od elektryczności i daje więcej światła...

Walczę o zdrowe włosy
18.08.10 - Olej kokosowy
21.08.10 - amla/ bhringraj/ sesa/ vatika

Zapuszczam włosy (cel 5o cm):
29.08.10 - 27 cm
28.09.10 - 29 cm
31.10.10 - 30,5 cm
05.03.12 - 43 cm

moja włoskowa historia

Edytowane przez pchelka1981
Czas edycji: 2012-03-02 o 08:17
pchelka1981 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-02, 14:08   #3890
arachnea
Rozeznanie
 
Avatar arachnea
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 677
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Pchełko, koniecznie zdaj relację z farbowania, bo ja mam podobnie jak Ty, tylko że odwrotnie teraz maluję się Khadi z Amlą, a na wakacje mam zamiar popełnić orzechowy brąz, a na jesień z powrotem czystą hennę (to plan długoterminowy xD) i ciekawa jestem czy na takim brązie złapie mi później rudy w takim samym stopniu jak za pierwszym farbowaniem

---------- Dopisano o 15:08 ---------- Poprzedni post napisano o 15:01 ----------

I mam jeszcze pytanie do dziewczyn, które brały udział w konkursie Khadi - jak długo po wysłaniu zgłoszenia czekałyscie na odpowiedź z ich strony? Wysłałam swoje przedwczoraj i jak narazie cisza....
arachnea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-02, 14:11   #3891
ewcia1807
Zakorzenienie
 
Avatar ewcia1807
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Białogard
Wiadomości: 11 587
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez malwes Pokaż wiadomość
Przy takim postępowaniu to chyba tylko Ty
Chyba, że ja będę następna ale mojej mamie to się nigdy nie przytrafiło.

A tak na poważnie tą hennę zakwasiłaś czystą cytryną. Bo jeśli dolałaś kranówy to to może być przyczyna (metale, minerały, bywa takie ryzyko - w idealnym świecie najlepiej by było dodać wody destylowanej, lub czystego soku z aloesu - ma kompletnie neutralne ph). Dosypałaś lub dodałaś czegokolwiek jeszcze (np. czasem wariuje jak się doda soli do mieszanki na końcu a jak się doda do mieszanki czystego indygo i rozpuści przed złączeniem past, to jest ok). No i też pytanie jaka to henna była - czy czyściutka 100% lawsonia czy cokolwiek jeszcze.

Tak, z samą wodą też puści ale znakomicie szybciej się wypłucze bo tak wydobyty barwnik kiepsko się wiąże z keratyną włosa. A może to pełnia była wtedy....

No nic, ja testuje jutro i zobaczymy co mi wyjdzie. Najwyżej napiszecie "a nie mówiłyśmy".
Rozrabiałam z wodą filtrowaną Henna z mazidel, więc 100% BAQ
__________________
CG od 30.09.2011
Olejowanie od 11.11.2011


28-...-36-37-38-39-40-41-42-43-44-45-46 -47-48-49-50 ... 60

Zapraszam na mojego kosmetycznego bloga: www.kosmetyczny-raj.blogspot.com
ewcia1807 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-02, 14:20   #3892
DMkAnia
Strażnik Wizażu
 
Avatar DMkAnia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9 384
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez arachnea Pokaż wiadomość
I mam jeszcze pytanie do dziewczyn, które brały udział w konkursie Khadi - jak długo po wysłaniu zgłoszenia czekałyscie na odpowiedź z ich strony? Wysłałam swoje przedwczoraj i jak narazie cisza....
Po 3 dniach ciszy odezwałam się do nich na GG. Pani gdzieś tam przedzwoniła czy napisała i ruszyło dalej. Jeszcze tego samego dnia decydowałam czy coś kupuję dodatkowo czy nie
__________________
Moje włosy z CG - ZDJĘCIA

"Świat przeszkadza mi w życiu."
DMkAnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-02, 14:22   #3893
pchelka1981
Raczkowanie
 
Avatar pchelka1981
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: zielona góra
Wiadomości: 194
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez arachnea Pokaż wiadomość
Pchełko, koniecznie zdaj relację z farbowania, bo ja mam podobnie jak Ty, tylko że odwrotnie teraz maluję się Khadi z Amlą, a na wakacje mam zamiar popełnić orzechowy brąz, a na jesień z powrotem czystą hennę (to plan długoterminowy xD) i ciekawa jestem czy na takim brązie złapie mi później rudy w takim samym stopniu jak za pierwszym farbowaniem
oczywiście, że zdam obym miała czym się pochwalić :P ale w przeciwnym wypadku żale też powylewam tutaj


Cytat:
Napisane przez arachnea Pokaż wiadomość
I mam jeszcze pytanie do dziewczyn, które brały udział w konkursie Khadi - jak długo po wysłaniu zgłoszenia czekałyscie na odpowiedź z ich strony? Wysłałam swoje przedwczoraj i jak narazie cisza....
w moim wypadku, trwało to chyba z trzy dni o ile mnie pamięć nie myli...
__________________
Uśmiech kosztuje mniej od elektryczności i daje więcej światła...

Walczę o zdrowe włosy
18.08.10 - Olej kokosowy
21.08.10 - amla/ bhringraj/ sesa/ vatika

Zapuszczam włosy (cel 5o cm):
29.08.10 - 27 cm
28.09.10 - 29 cm
31.10.10 - 30,5 cm
05.03.12 - 43 cm

moja włoskowa historia
pchelka1981 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-02, 15:17   #3894
kocurzyca
Zakorzenienie
 
Avatar kocurzyca
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: far away land
Wiadomości: 14 308
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez malwes Pokaż wiadomość
Ewcia - musisz ją zakwasić bo inaczej henna nie puści koloru.
Pusci kolor i efekt koloryzacyjny jest taki sam. Tak samo intensywny i tak samo trwały jak w przypadku henny zakwaszanej. Sprawdzone na własnej skórze(włosach).
__________________


Podczas gdy reszta gatunku pochodzi od małpy,
rude pochodzą od kotów.

Start 13.09.2011
61.5 -66.5 ... 70 -73-75 - 77- 79,5 - 80 - 82 15.04.2013

kocurzyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-02, 19:12   #3895
pchelka1981
Raczkowanie
 
Avatar pchelka1981
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: zielona góra
Wiadomości: 194
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

no i siedzę z henną na włoskach... zaczynam trzecią godzinkę i mam mega stresa żeby się udało, żeby się udało
__________________
Uśmiech kosztuje mniej od elektryczności i daje więcej światła...

Walczę o zdrowe włosy
18.08.10 - Olej kokosowy
21.08.10 - amla/ bhringraj/ sesa/ vatika

Zapuszczam włosy (cel 5o cm):
29.08.10 - 27 cm
28.09.10 - 29 cm
31.10.10 - 30,5 cm
05.03.12 - 43 cm

moja włoskowa historia
pchelka1981 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-02, 19:43   #3896
malwes
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 155
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

I ja siedzę - z tym "produktem własnej roboty" czyli osobne procesy dla henny i dla indygo i zmieszane na końcu....no ciekawe co z tego wyjdzie....
malwes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-02, 19:50   #3897
pchelka1981
Raczkowanie
 
Avatar pchelka1981
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: zielona góra
Wiadomości: 194
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

malwes dobrze wyjdzie czysta henna woli nieco inne traktowanie niż indygo, więc będzie oki. a po zmieszaniu to już nic innego jak gotowa mieszanka rodem z khadi (no prawie) grunt, że możemy dowolnie cudować, eksperymentować, mieszać, kombinować!! i za to między innymi kocham hennę
__________________
Uśmiech kosztuje mniej od elektryczności i daje więcej światła...

Walczę o zdrowe włosy
18.08.10 - Olej kokosowy
21.08.10 - amla/ bhringraj/ sesa/ vatika

Zapuszczam włosy (cel 5o cm):
29.08.10 - 27 cm
28.09.10 - 29 cm
31.10.10 - 30,5 cm
05.03.12 - 43 cm

moja włoskowa historia
pchelka1981 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-02, 21:17   #3898
Paulina7227
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Podlasie
Wiadomości: 13
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Witam.
Mam wielką - Ogromną prośbę do Was, znających się na rzeczy, czyli farbowaniu henną.
Z góry przyznaję się, że nie przejrzałam całego wątku - ani tego, ani poprzedniego. Po prostu jest tego za dużo i niestety brakuje mi czasu :p
Więc, przepraszam, jeżeli było już pytanie które mam zamiar zadać, ale jednak proszę o pomoc.

Do rzeczy:
Od półtora roku farbuję włosy na rudo. Oczywiście farbami chemicznymi (!!!). Więc wiadomo w jakim stanie są one. Już nie mogę na nie patrzeć. Zaczęłam od niedawna się o nie intensywnie troszczyć. Musiałam obciąć połowę, co samo w sobie było traumatycznym przeżyciem , ale były w tak opłakanym stanie, że nie było innego wyjścia. Co miesiąc zabieg demineralizacji włosów. Olejowanie, kosmetyki bez silikonów itd itd. Teraz chcę zrobić kolejny krok. Mianowicie przestać malować włosy farbami chemicznymi, a. zacząc henną
Włosy farbowałam do tej pory średnio co 1-1,5 miesiąca, żeby utrzymać kolor. No właśnie. Uwielbiam intensywny, walący po oczach rudy! Taka totalna marchewa

I teraz pytanie:
Jak uzyskać jaskrawo rude, wręcz pomarańczowe włosy za pomocą henny. Jest to w ogóle możliwe? Nie chcę odcienia czerwonego (taki najczęściej wychodził po farbach, dopiero po ok tygodniu robił się bardziej pomarańczowy - a miałam chyba wszystkie jakie mogłam znaleźć w sklepach rude propozycje). Oczywiście liczę się z tym, że kolor się wypłukuje więc nawet przeżyję początkowe refleksy czerwieni jeżeli takie wyjdą. Jednak im bardziej pomarańczowe tym lepiej.

Błagam o pomoc, odpowiedź - jaką hennę kupić i w jaki sposób przygotować farbę aby uzyskać wymarzony kolor.
Paulina7227 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-02, 22:29   #3899
pchelka1981
Raczkowanie
 
Avatar pchelka1981
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: zielona góra
Wiadomości: 194
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez Paulina7227 Pokaż wiadomość
Witam.
Mam wielką - Ogromną prośbę do Was, znających się na rzeczy, czyli farbowaniu henną.
Z góry przyznaję się, że nie przejrzałam całego wątku - ani tego, ani poprzedniego. Po prostu jest tego za dużo i niestety brakuje mi czasu :p
Więc, przepraszam, jeżeli było już pytanie które mam zamiar zadać, ale jednak proszę o pomoc.
może zerknij chociaż na naszą galerię link
zobaczysz jakich efektów możesz mniej więcej oczekiwać (wszystko zależy od rodzaju włosów), a przy okazji zlokalizujesz nasze rudowłose
dodatkowo odwiedź stronę khadi wiele z nas używa właśnie tej henny (tam również jest galeria i sporo przydatnych informacji)
Cytat:
Napisane przez Paulina7227 Pokaż wiadomość
Jak uzyskać jaskrawo rude, wręcz pomarańczowe włosy za pomocą henny. Jest to w ogóle możliwe? Nie chcę odcienia czerwonego (taki najczęściej wychodził po farbach, dopiero po ok tygodniu robił się bardziej pomarańczowy - a miałam chyba wszystkie jakie mogłam znaleźć w sklepach rude propozycje). Oczywiście liczę się z tym, że kolor się wypłukuje więc nawet przeżyję początkowe refleksy czerwieni jeżeli takie wyjdą. Jednak im bardziej pomarańczowe tym lepiej.

Błagam o pomoc, odpowiedź - jaką hennę kupić i w jaki sposób przygotować farbę aby uzyskać wymarzony kolor.
nie wspomniałaś jakiego koloru są Twoje naturalne włosy. od ich barwy zależy w dużym stopniu spodziewany efekt malowania. zasadniczo henną (w domyśle czystą, bez sztucznych chemicznych domieszek) nie da się rozjaśnić włosków, więc jeśli Twoje naturalki są ciemniejsze niż coś pomiędzy szatynem a ciemnym blondem, to marcheweczkę może być Ci ciężko uzyskać, choć tak jak mówiłam - to sprawa bardzo indywidualna niech nasze rudowłose specjalistki poprawią mnie jeśli się mylę. wszelkie rudości i czerwienie osiąga się naturalną henną (o np. taką). najważniejsze żeby henna nie zawierała żadnej chemii. wtedy działa na włoski wybornie
__________________
Uśmiech kosztuje mniej od elektryczności i daje więcej światła...

Walczę o zdrowe włosy
18.08.10 - Olej kokosowy
21.08.10 - amla/ bhringraj/ sesa/ vatika

Zapuszczam włosy (cel 5o cm):
29.08.10 - 27 cm
28.09.10 - 29 cm
31.10.10 - 30,5 cm
05.03.12 - 43 cm

moja włoskowa historia
pchelka1981 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-02, 22:40   #3900
malwes
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 155
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Umyłam - wyszło fajnie mahoniowo (w zasadzie mocny ciemny brąz z mahoniowymi refleksami). Pewnie jak sciemnieje to będzie jeszcze fajniej.
Siwki załapało dużo lepiej niż ostatnio ale nie wszystkie - są jeszcze takie co się błyszczą prawie białością. Więc chyba jutro naciapię hennę z amlą i posiedzę z 6 godzin

Edytowane przez malwes
Czas edycji: 2012-03-03 o 11:31
malwes jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:53.