Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII - Strona 53 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-03-18, 18:40   #1561
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Tak sobie myślę, kurde czemu nikt nie odpowiedział, czemu w ogóle nikt nic nie pisze i właśnie odkryłam, że jakimś cudem wątek mi się odsubskrybował. Dziękuję za pomoc. Nawet jeżeli coś tej kawy przenika to i tak jest to tylko raz w tygodniu, więc płakać nie będę, nie ma co popadać w ortodoksję.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-19, 09:41   #1562
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

czy któraś z Was ma doświadczenia z płynem do demakijazu oczu organic therapy?
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-19, 16:28   #1563
caameroon
Rozeznanie
 
Avatar caameroon
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 801
GG do caameroon
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez EmilaDz78 Pokaż wiadomość
Caameroon
Właśnie przypomniałaś mi o tym 2 przepisie,kiedyś robiłam jest bardzo fajny i prosty,dobrze nawilżał skórę wokół oczek.
Jak robie 50ml to trzymam w lodówce i nie konserwuje,jeżeli robię 200ml. to dodaję 5 kropli FEOG i to jest trochę za mało ale jak dodawałam wiecej lekko piekła mnie skóra.
Dziękuje Ci bardzo

Cytat:
Napisane przez effa_j Pokaż wiadomość
Jesli chcesz moge wkleic sklad wody mincelarnej?
Kredka kosztowala 12 zl wiec za te cene mysle, ze warto sprobowac
Co do odzywki to wypowiem sie za jakies 2 mce wtedy cos obiektywnie bede mogla o niej powiedziec.
Nie mam zadnych konkretnych planow zakupowych jesli chodzi o DM bo nie wiem czy uda mi sie zdarzyc przed zamknieciem sklepu
ostatnio uzupelnilam braki i zapasy kosmetykowe takze nic nie potrzebuje ewentualnie moze na cos z kolorowki sie skusze
A mogłabym Cię prosić o skład płynu micelarnego? Jeśli oczywiście chce Ci się go pisać I Twojej odżywki do rzęs? Jaką ma konsystencję?

Cytat:
Napisane przez promolcia Pokaż wiadomość
wrzucam parę ostatnich nabytków
piękności, podwójne

Cytat:
Napisane przez EmilaDz78 Pokaż wiadomość
Wstawiam fotki nabytków z ostatniego miesiąca
o rany!! brakło mi słów

Cytat:
Napisane przez jadzia_jadzia Pokaż wiadomość
I wklejam nieśmiało moje skromniutkie zakupy z matique.
Mydełka z glinkami są super, bardzo je lubię, miałam wszystkie rodzaje i najfajniejsze jest z różową glinką.

Kari, Twój "nabytek" jest zdecydowanie najsłodszy

A jak tam dziewczyny idą testy minerałów Amilie?
Jest źle, Gamilia zaczyna mnie kusić..
__________________
Nie stosuję kosmetyków testowanych na zwierzętach! Zajrzyj

" ..bo życie trzeba przeżyć, a nie przeczekać! "

Edytowane przez caameroon
Czas edycji: 2013-03-19 o 16:30
caameroon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-19, 17:06   #1564
promolcia
Zadomowienie
 
Avatar promolcia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 178
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez caameroon Pokaż wiadomość
...
Jest źle, Gamilia zaczyna mnie kusić..
to skuś się bo fajne to mydło ...ja już trzeci tydzień tylko nim się myję + na noc używam toniku azelo noalab i mam bardzo fajną gębę...jakaś taka jednolitokolorowa i bezpryszczowa...oba te kosmetyki bardzo mi służą

przyszły większe próbki amilków...ale większe o tyle, że wystarczą na jednokrotne pomalowanie całej twarzy...poprzednie na połowę

miał ktoś Balsam do Ciała Zapobiegający Rozstępom i Uelastyczniający Skórę Mamy put&rub i mógłby coś o nim napisać?

Edytowane przez promolcia
Czas edycji: 2013-03-19 o 17:09
promolcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-19, 17:21   #1565
Claire91
Wtajemniczenie
 
Avatar Claire91
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 755
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez promolcia Pokaż wiadomość
to skuś się bo fajne to mydło ...ja już trzeci tydzień tylko nim się myję + na noc używam toniku azelo noalab i mam bardzo fajną gębę...jakaś taka jednolitokolorowa i bezpryszczowa...oba te kosmetyki bardzo mi służą

przyszły większe próbki amilków...ale większe o tyle, że wystarczą na jednokrotne pomalowanie całej twarzy...poprzednie na połowę

miał ktoś Balsam do Ciała Zapobiegający Rozstępom i Uelastyczniający Skórę Mamy put&rub i mógłby coś o nim napisać?
Ja uzywam gamili juz chyba z 2 tydzień i szału nie ma.Geba przestała być co prawda czerwona, ale jakichś spektakularnych zmian nie widzę (dalej zaskórniki, okazjonalnie pryszcze) do tego trochę przesusza.Postostuję jeszcze, zobaczymy co z tego wyjdzie.Mam gamile lawendową.
__________________
wymiana nowy wątek-kosmetyki naturalne, mineralne, sera i apteczne
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post49549467
Claire91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-19, 17:32   #1566
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Zaczęłam dziewczyny używać te algi na cycki i dekolt. bo na twarzy nie jestem w stanie wytrzymać, naprawdę mam odruch wymiotny. Jestem ciekawa efektów. Czy któraś z was używała na te rejony?
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-19, 19:39   #1567
jadzia_jadzia
Raczkowanie
 
Avatar jadzia_jadzia
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 389
GG do jadzia_jadzia
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez effa_j Pokaż wiadomość
niestety u mnie ani w okolicy nie ma takich sklepow ale cena pakietu bardzo atrakcyjna nie da sie ukryc
Ja w sobote skorzytalam z joy-wego kodu rabatowego na pat&rub i zrobilam male zamowienie jeszcze tylko zamowienie na iherbie i moge udac sie do watku odwykowego
Jak tak dalej pójdzie to sama zostanę

Cytat:
Napisane przez caameroon Pokaż wiadomość

Mydełka z glinkami są super, bardzo je lubię, miałam wszystkie rodzaje i najfajniejsze jest z różową glinką.
Jeszcze nie uzywałam...czeka w kolejce Ciekawa jestem tych mydełek bardzo. W zasadzie chciałam z glinką czerwoną, ale nie było..zobaczymy jak żółta się sprawdzi.

Wklejam zdjątko mojego ostatniego nabytku - mleczko do kapieli z mlekiem osła. Mleko w składzie daleko, ale sam produkt przyjemny. Co prawda nie zostawia nawilżającej warstwy jak obiecuje producent, ale przynajmniej daje namiastkę kąpieli w mleku (woda się robi biała). Zeby osiągnąć ten efekt, trzebaby pewnie całą butelkę na raz wlać do wanny. Zapach delikatny, przyjemny. Szkoda że za 40 PLN tylko 200 ml...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMAG0451.jpg (97,7 KB, 12 załadowań)
jadzia_jadzia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-03-19, 19:54   #1568
promolcia
Zadomowienie
 
Avatar promolcia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 178
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

promocje na felunique

living nature - do zakupów za 20 funtów gentle makeup remover 100 ml gratis
melvita - do zakupów za 35 funtów woda różana 200 ml gratis



Edytowane przez promolcia
Czas edycji: 2013-03-19 o 19:59
promolcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-19, 20:07   #1569
mlodziudka85
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 1 329
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez promolcia Pokaż wiadomość
to skuś się bo fajne to mydło ...ja już trzeci tydzień tylko nim się myję + na noc używam toniku azelo noalab i mam bardzo fajną gębę...jakaś taka jednolitokolorowa i bezpryszczowa...oba te kosmetyki bardzo mi służą
[B]
przyszły większe próbki amilków...ale większe o tyle, że wystarczą na jednokrotne pomalowanie całej twarzy...poprzednie na połowę [/B]

miał ktoś Balsam do Ciała Zapobiegający Rozstępom i Uelastyczniający Skórę Mamy put&rub i mógłby coś o nim napisać?
Dokładnie.


Gaia Creams ma promocję -15% plus wysyłka za free
mlodziudka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-19, 20:37   #1570
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez promolcia Pokaż wiadomość
przyszły większe próbki amilków...ale większe o tyle, że wystarczą na jednokrotne pomalowanie całej twarzy...poprzednie na połowę
Cytat:
Napisane przez mlodziudka85 Pokaż wiadomość
Dokładnie.
To się postarali

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Zaczęłam dziewczyny używać te algi na cycki i dekolt. bo na twarzy nie jestem w stanie wytrzymać, naprawdę mam odruch wymiotny. Jestem ciekawa efektów. Czy któraś z was używała na te rejony?
Które algi kochana, spirulinka

---------- Dopisano o 21:37 ---------- Poprzedni post napisano o 21:35 ----------

Cytat:
Napisane przez jadzia_jadzia Pokaż wiadomość
Wklejam zdjątko mojego ostatniego nabytku - mleczko do kapieli z mlekiem osła. Mleko w składzie daleko, ale sam produkt przyjemny. Co prawda nie zostawia nawilżającej warstwy jak obiecuje producent, ale przynajmniej daje namiastkę kąpieli w mleku (woda się robi biała). Zeby osiągnąć ten efekt, trzebaby pewnie całą butelkę na raz wlać do wanny. Zapach delikatny, przyjemny. Szkoda że za 40 PLN tylko 200 ml...
Czaję się na ich płyn micelarny, ten z nagietkiem, ciekawi mnie, dość dobra cena jak na pół litra
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-19, 21:15   #1571
mlodziudka85
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 1 329
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
To się postarali



Które algi kochana, spirulinka

---------- Dopisano o 21:37 ---------- Poprzedni post napisano o 21:35 ----------



Czaję się na ich płyn micelarny, ten z nagietkiem, ciekawi mnie, dość dobra cena jak na pół litra
Za to może się skuszę na ich puder wykańczający - Amilie. Po 12 godzinach w pracy jeszcze jako tako wyglądałam, a to ogromny sukces. Wydaję mi się, że przedłuża trwałość makijażu. Na szczęście prochu mi starczy jeszcze na dwa testy
mlodziudka85 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-19, 21:19   #1572
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Mam nadzieję, że post w dobrym miejscu; lepszego nie potrafiłam znaleźć

Dziewczyny, może będziecie potrafiły mi doradzić. Rozważam zakup jakiegoś naturalnego masła. Zamierzam stosować je na dłonie, gdyż przez mrozy sa w tak fatalnym stanie, iż papier ścierny to przy nich jedwab... Już nie wiem, czego sie chwytać, stosuję aktualnie naprzemiennie krem z mocznikiem 10% oraz buską maskę siarczkową i jest lepiej, niż było, ale nadal daleko do nawet zwykłego przesuszenia Jakie masła polecacie? Które dobrze nawilży , utrzymując efekt nawet po wymyciu rąk mydłem?
A może jakieś inne sugestie?
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-19, 21:33   #1573
effa_j
Wtajemniczenie
 
Avatar effa_j
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 818
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez jadzia_jadzia Pokaż wiadomość
Jak tak dalej pójdzie to sama zostanę
o to bym sie raczej nie martwila

Cytat:
Napisane przez mlodziudka85 Pokaż wiadomość
Dokładnie.


Gaia Creams ma promocję -15% plus wysyłka za free
widze promo na - 15% ale mi przesylke normalnie liczy sprawdzalas to czy aby napewno wysylka jest za free?

Cytat:
Napisane przez caameroon Pokaż wiadomość
A mogłabym Cię prosić o skład płynu micelarnego? Jeśli oczywiście chce Ci się go pisać I Twojej odżywki do rzęs? Jaką ma konsystencję?
chodzi Ci o micel p&r czy wode micelarna born to bio?
sklad odzywki juz kiedys wyklejalam
Składniki:
biologiczny enzym „EPM“, 10-amino kwasów,
czynnik wzrostu cebulki włosa, woda, kompleks
witaminy B, kwas hialuronowy, olejek lawendowy,
naturalne esencje roślinne
konsystencja raczej wodnista o lekko zoltawym zabarwieniu. Bardzo szybko sie wchlania i nie szczypie w oczy.
I jeszcze moje nowe nabytki z pacika
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg pacik.jpg (40,8 KB, 39 załadowań)

Edytowane przez effa_j
Czas edycji: 2013-03-19 o 21:42
effa_j jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-19, 21:33   #1574
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez mlodziudka85 Pokaż wiadomość
Za to może się skuszę na ich puder wykańczający - Amilie. Po 12 godzinach w pracy jeszcze jako tako wyglądałam, a to ogromny sukces. Wydaję mi się, że przedłuża trwałość makijażu. Na szczęście prochu mi starczy jeszcze na dwa testy


Cytat:
Napisane przez EbonyLuna Pokaż wiadomość
Mam nadzieję, że post w dobrym miejscu; lepszego nie potrafiłam znaleźć

Dziewczyny, może będziecie potrafiły mi doradzić. Rozważam zakup jakiegoś naturalnego masła. Zamierzam stosować je na dłonie, gdyż przez mrozy sa w tak fatalnym stanie, iż papier ścierny to przy nich jedwab... Już nie wiem, czego sie chwytać, stosuję aktualnie naprzemiennie krem z mocznikiem 10% oraz buską maskę siarczkową i jest lepiej, niż było, ale nadal daleko do nawet zwykłego przesuszenia Jakie masła polecacie? Które dobrze nawilży , utrzymując efekt nawet po wymyciu rąk mydłem?
A może jakieś inne sugestie?
Shea, macadamia, konopny, ale z udziałem kremów, nie polecam stosować samych olejów, a na przemian z kremami. Można do olejów dokupić żel hialuronowy i inne składniki w nim rozpuszczalne i w tłuszczach ze sklepów typu mazidla, zsk, e-naturalne. Dobra tez jest lanolina, ale niezbyt przyjemna sama w sobie, śmierdzi, klei się, nadaje się świetnie do wzbogacenia kremów.

Ja ostatnio z powodzeniem używam krem Love 2 Mix do biustu na dłonie i stopy Mogę polecić zdecydowanie, bo na biust się średnio sprawdza ( 100 razy za ciężki), natomiast dłonie i stopy w mig doprowadził do porządku.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-19, 22:00   #1575
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość




Shea, macadamia, konopny, ale z udziałem kremów, nie polecam stosować samych olejów, a na przemian z kremami. Można do olejów dokupić żel hialuronowy i inne składniki w nim rozpuszczalne i w tłuszczach ze sklepów typu mazidla, zsk, e-naturalne. Dobra tez jest lanolina, ale niezbyt przyjemna sama w sobie, śmierdzi, klei się, nadaje się świetnie do wzbogacenia kremów.

Ja ostatnio z powodzeniem używam krem Love 2 Mix do biustu na dłonie i stopy Mogę polecić zdecydowanie, bo na biust się średnio sprawdza ( 100 razy za ciężki), natomiast dłonie i stopy w mig doprowadził do porządku.
Akurat to, że jakiś produkt byłby lepki, niemiły czy coś w tym stylu, to nie problem, bo zawsze można nałożyć na noc, a i skóra się zregeneruje cho trochę Już chwytam się wszystkiego, kremy drogeryjne, nawet te polecane przestały sobie radzić
Nie mniej jednak dziękuje za podpowiedzi, może wypróbuje shea; oleje z powodzeniem stosuję na twarz Jako wzbogacenie kremu lub z HA właśnie, pod makijaż.
Ja robię tak, że kładę naprzemiennie grube warstwy maski siarczkowej i kremu z mocznikiem na noc, ale w ciągu dnia, kiedy myję ręce, stan naskórka ulega pogorszeniu, a nie jestem w stanie nakładać tłustych, cięższych specyfików, bo wiadomo, ciągle coś się robi, dotyka... Wtedy ratuje się chwilowo tymi wszystkimi kremami ze sklepów, ale to efekt krótkotrwały niestety.
Zastanawiam się też nad parafina, już sama nie wiem, co jeszcze mogę zrobić.
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-19, 22:05   #1576
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez EbonyLuna Pokaż wiadomość
Akurat to, że jakiś produkt byłby lepki, niemiły czy coś w tym stylu, to nie problem, bo zawsze można nałożyć na noc, a i skóra się zregeneruje cho trochę Już chwytam się wszystkiego, kremy drogeryjne, nawet te polecane przestały sobie radzić
Nie mniej jednak dziękuje za podpowiedzi, może wypróbuje shea; oleje z powodzeniem stosuję na twarz Jako wzbogacenie kremu lub z HA właśnie, pod makijaż.
Ja robię tak, że kładę naprzemiennie grube warstwy maski siarczkowej i kremu z mocznikiem na noc, ale w ciągu dnia, kiedy myję ręce, stan naskórka ulega pogorszeniu, a nie jestem w stanie nakładać tłustych, cięższych specyfików, bo wiadomo, ciągle coś się robi, dotyka... Wtedy ratuje się chwilowo tymi wszystkimi kremami ze sklepów, ale to efekt krótkotrwały niestety.
Zastanawiam się też nad parafina, już sama nie wiem, co jeszcze mogę zrobić.
Skoro już tyle próbujesz i nic nie pomaga to może problem tkwi w tym, czym myjesz dłonie i należałoby to odstawić, czego używasz? Albo dłonie są zbyt często narażone na inne czynniki, zimno, detergenty w płynie do mycia naczyń, itp. Czasem nawet wełniane rękawiczki mogą zrobić kuku.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-19, 22:19   #1577
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Skoro już tyle próbujesz i nic nie pomaga to może problem tkwi w tym, czym myjesz dłonie i należałoby to odstawić, czego używasz? Albo dłonie są zbyt często narażone na inne czynniki, zimno, detergenty w płynie do mycia naczyń, itp. Czasem nawet wełniane rękawiczki mogą zrobić kuku.
Wydaje mi się, ze to wina mrozu. Tzn mam z natury suche dłonie, odkąd pamiętam, takie miałam, choć reszta ciała zdecydowanie taka nie jest. Myję ręce mydłem w kostce, jak miałam okazję używać płynnego, to strasznie ściągały mi skórę, dlatego unikam ich jak ognia.
Hmm, moze brzmi to jak nerwica natręctw [ ], ale oczywiście nie myję dloni co chwila, tylko kiedy potrzebuję i wiadomo, warstwa kremu się zmywa, zaraz latam nakładać nową, potem znowu umyję i zabawa trwa od nowa. Tej zimy jednak mam dłonie w takim stanie, w jakim nie maiłam jeszcze nigdy. Strasznie szorstkie i suche do tego stopnia, że poniżej kciuka mam zaczerwienienia przypominające oparzenie. Obecnie jest jednak lepiej, skóra jest wysuszona, ale nie drapie, jak było jeszcze niedawno. Jednak podrażnienia są nadal widoczne i zależy mi na regeneracji i nawodnieniu dłoni.
Z detergentami nie mam zbyt wielkiej styczności, aktualnie wręcz zerową, gdyż unikam wszelkich ze względu na stan skóry właśnie. Wydaje mi się, że mimo wszystko zwykłe kremy same w sobie mogły się przyczynić do obecnej sytuacji, gdyż wychodziłam parę razy na mróz ze świeżo kremowanymi dłońmi, a w składzie przecież zawierają wodę i ona, zamarzając, 'przyozdobiła' mnie
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-19, 22:33   #1578
mlodziudka85
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 1 329
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez EbonyLuna Pokaż wiadomość
Mam nadzieję, że post w dobrym miejscu; lepszego nie potrafiłam znaleźć

Dziewczyny, może będziecie potrafiły mi doradzić. Rozważam zakup jakiegoś naturalnego masła. Zamierzam stosować je na dłonie, gdyż przez mrozy sa w tak fatalnym stanie, iż papier ścierny to przy nich jedwab... Już nie wiem, czego sie chwytać, stosuję aktualnie naprzemiennie krem z mocznikiem 10% oraz buską maskę siarczkową i jest lepiej, niż było, ale nadal daleko do nawet zwykłego przesuszenia Jakie masła polecacie? Które dobrze nawilży , utrzymując efekt nawet po wymyciu rąk mydłem?
A może jakieś inne sugestie?
Shea jest niezłe. Olej migdałowy też się spisuje jeśli nie masz czasu. Oleje to jednak nie wszystko.

Cytat:
Napisane przez effa_j Pokaż wiadomość
o to bym sie raczej nie martwila


widze promo na - 15% ale mi przesylke normalnie liczy sprawdzalas to czy aby napewno wysylka jest za free?


chodzi Ci o micel p&r czy wode micelarna born to bio?
sklad odzywki juz kiedys wyklejalam
Składniki:
biologiczny enzym „EPM“, 10-amino kwasów,
czynnik wzrostu cebulki włosa, woda, kompleks
witaminy B, kwas hialuronowy, olejek lawendowy,
naturalne esencje roślinne
konsystencja raczej wodnista o lekko zoltawym zabarwieniu. Bardzo szybko sie wchlania i nie szczypie w oczy.
I jeszcze moje nowe nabytki z pacika
Moje niedopatrzenie. Faktycznie jest napisane bez minimalnej kwoty zamówienia. A ja już tu zamówienie robię, bo taaaka ogazja Nawet maila do właścicielki wysłałam...

Jestem ciekawa tego szamponu i odżywki. Uwielbiam serię regeneracyjną, ale tej nie testowałam. Daj znać jak się spisują
mlodziudka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-19, 23:13   #1579
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez EbonyLuna Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, ze to wina mrozu. Tzn mam z natury suche dłonie, odkąd pamiętam, takie miałam, choć reszta ciała zdecydowanie taka nie jest. Myję ręce mydłem w kostce, jak miałam okazję używać płynnego, to strasznie ściągały mi skórę, dlatego unikam ich jak ognia.
Hmm, moze brzmi to jak nerwica natręctw [ ], ale oczywiście nie myję dloni co chwila, tylko kiedy potrzebuję i wiadomo, warstwa kremu się zmywa, zaraz latam nakładać nową, potem znowu umyję i zabawa trwa od nowa. Tej zimy jednak mam dłonie w takim stanie, w jakim nie maiłam jeszcze nigdy. Strasznie szorstkie i suche do tego stopnia, że poniżej kciuka mam zaczerwienienia przypominające oparzenie. Obecnie jest jednak lepiej, skóra jest wysuszona, ale nie drapie, jak było jeszcze niedawno. Jednak podrażnienia są nadal widoczne i zależy mi na regeneracji i nawodnieniu dłoni.
Z detergentami nie mam zbyt wielkiej styczności, aktualnie wręcz zerową, gdyż unikam wszelkich ze względu na stan skóry właśnie. Wydaje mi się, że mimo wszystko zwykłe kremy same w sobie mogły się przyczynić do obecnej sytuacji, gdyż wychodziłam parę razy na mróz ze świeżo kremowanymi dłońmi, a w składzie przecież zawierają wodę i ona, zamarzając, 'przyozdobiła' mnie
To rzeczywiście kiepski pomysł z wychodzeniem na mróz zaraz po umyciu i nakremowaniu. Można tym sobie naprawdę zaszkodzić, odmrozić, a to jest trwałe uszkodzenie A pęcherze mogą być objawem egzemy niestety. Kiepska sprawa, przyznam szczerze, że nie daję gwarancji na masła i oleje, bo może być tak, że tu leki będą konieczne.
Co mi chodzi po głowie to krem do rąk Scandia (recki na KWC), The Body Shop masło hemp do dłoni, albo neutrogena koncentrat formuła norweska i Oriflame Hand Care odżywczy (nie ten ochronny) mają dobre składy, ale nie są naturalne
.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2013-03-19 o 23:17
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-20, 07:06   #1580
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez EbonyLuna Pokaż wiadomość
Mam nadzieję, że post w dobrym miejscu; lepszego nie potrafiłam znaleźć

Dziewczyny, może będziecie potrafiły mi doradzić. Rozważam zakup jakiegoś naturalnego masła. Zamierzam stosować je na dłonie, gdyż przez mrozy sa w tak fatalnym stanie, iż papier ścierny to przy nich jedwab... Już nie wiem, czego sie chwytać, stosuję aktualnie naprzemiennie krem z mocznikiem 10% oraz buską maskę siarczkową i jest lepiej, niż było, ale nadal daleko do nawet zwykłego przesuszenia Jakie masła polecacie? Które dobrze nawilży , utrzymując efekt nawet po wymyciu rąk mydłem?
A może jakieś inne sugestie?
Moja córka miała problemy z popękanymi i wysuszonymi łapkami po mrozie własnie - mróz jak diabli, ale przeciez rękawiczek nie założy...
Jej bardzo pomogło masło mango nakładane na noc i na to rękawiczki bawełniane
shea też polecam do takiego stosowania. jeszcze jakieś kapsułki z apteki używała, chyba z wiesiołkiem.
ja mam z tego miejsca http://bioeco.pl/260-masla-kosmetyczne-naturalne
A jeśli chodzi o dzień to na mnie najlepsze wrażenie pod katem dbania o skórę o rąk i jednoczesne umożłiwienie grzebania w papierach pracowych zrobiły kremy: phenome migdałowy i dr.scheller nagietkowy.


Jadzia
Ja wciąż zakochana w tuszu so'bio jestem i przy okazji mam zamiar kupić sobie ich micel - albo różany albo aloesowy żele pod prysznic tez się do mnie uśmiechają z ekranu.....


Effcia
patowo się u Ciebie zrobiło
__________________

Edytowane przez anula_ga
Czas edycji: 2013-03-20 o 07:07
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-20, 07:24   #1581
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
To rzeczywiście kiepski pomysł z wychodzeniem na mróz zaraz po umyciu i nakremowaniu. Można tym sobie naprawdę zaszkodzić, odmrozić, a to jest trwałe uszkodzenie A pęcherze mogą być objawem egzemy niestety. Kiepska sprawa, przyznam szczerze, że nie daję gwarancji na masła i oleje, bo może być tak, że tu leki będą konieczne.
Co mi chodzi po głowie to krem do rąk Scandia (recki na KWC), The Body Shop masło hemp do dłoni, albo neutrogena koncentrat formuła norweska i Oriflame Hand Care odżywczy (nie ten ochronny) mają dobre składy, ale nie są naturalne
.
Nigdy nie miałam czasu czekać, aż sie wchłonie, wiecznie z biegu i stąd taka sytuacja, a teraz sobie wyrzucam... tzn pęcherzy jako takich nie mam, tylko skóra w tych gorszych miejscach jest zaczerwieniona i popękana, aż się łuszczyła. Jeż jest o wiele lepiej, ale nadal szorstko. Myślę, ze takim naturalnym masełkiem pomogę, bo chemiczne kremy, jak wspomniałam, u mnie dają chwilowy efekt.
Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Moja córka miała problemy z popękanymi i wysuszonymi łapkami po mrozie własnie - mróz jak diabli, ale przeciez rękawiczek nie założy...
Jej bardzo pomogło masło mango nakładane na noc i na to rękawiczki bawełniane
shea też polecam do takiego stosowania. jeszcze jakieś kapsułki z apteki używała, chyba z wiesiołkiem.
ja mam z tego miejsca http://bioeco.pl/260-masla-kosmetyczne-naturalne
A jeśli chodzi o dzień to na mnie najlepsze wrażenie pod katem dbania o skórę o rąk i jednoczesne umożłiwienie grzebania w papierach pracowych zrobiły kremy: phenome migdałowy i dr.scheller nagietkowy.
Kapsułki z wiesiołkiem łykam głownie na włosy i paznokcie, ale wiadomo, że działają na wszystko Myślałam też o rękawiczkach bawełnianych, czytałam, że wielu dziewczynom pomogły. Myślę, że może wypróbuję dwa, trzy rodzaje maseł i zobaczę, które działa najlepiej. Na chwilę obecną najbardziej pomogła mi maska siarczkowa, teraz włączyłam cetaphil, bo ładnie gasi podrażnienia skóry.

Dziękuję Wam za rady
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-20, 07:35   #1582
effa_j
Wtajemniczenie
 
Avatar effa_j
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 818
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez mlodziudka85 Pokaż wiadomość
Jestem ciekawa tego szamponu i odżywki. Uwielbiam serię regeneracyjną, ale tej nie testowałam. Daj znać jak się spisują
odzywka bardzo fajna to moja druga tubka troche niewydajna jest ale efekt push up jaki daje warty swojej ceny. U mnie wlosy sa troche tepe po uzyciu tej odzywki ale po nalozeniu odzywki w spray wlosy sa blyszczace i bardzo puszyste Duet z szamponem musze dopiero przetestowac

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Moja córka miała problemy z popękanymi i wysuszonymi łapkami po mrozie własnie - mróz jak diabli, ale przeciez rękawiczek nie założy...
Jej bardzo pomogło masło mango nakładane na noc i na to rękawiczki bawełniane
shea też polecam do takiego stosowania. jeszcze jakieś kapsułki z apteki używała, chyba z wiesiołkiem.
ja mam z tego miejsca http://bioeco.pl/260-masla-kosmetyczne-naturalne
A jeśli chodzi o dzień to na mnie najlepsze wrażenie pod katem dbania o skórę o rąk i jednoczesne umożłiwienie grzebania w papierach pracowych zrobiły kremy: phenome migdałowy i dr.scheller nagietkowy.


Jadzia
Ja wciąż zakochana w tuszu so'bio jestem i przy okazji mam zamiar kupić sobie ich micel - albo różany albo aloesowy żele pod prysznic tez się do mnie uśmiechają z ekranu.....


Effcia
patowo się u Ciebie zrobiło
ja polecam tez krem aa eco z garantem dobrze nawilza przesuszone dlonie
Seria hipo mnie w sobie rozkochala zapachem:love : wiec nie moglam sie oprzec "workowi" cena byla bardzo aktrakcyjna z rabatami wszylo prawie jak za sam peeling w normalnej cenie
Anula testowalas z pata serie na objetosc bo nie pamietam jesli nie to wydaje mi sie, ze by Ci pasowala
info do p&r:
dzisiejszej nocy z 20 na 21 marca rozpocznie się kalendarzowa Wiosna!
Aby uprzyjemnić wyczekiwanie nadejścia kolejnej pory roku, zachęcamy do wspólnej zabawy.
Tylko dziś 20 marca 2013 od godziny 19:00 do 24:00 zapraszamy do naszego serwisu www.patandrub.pl, na poszukiwanie pierwszej, zielonej, czterolistnej koniczynki.
Kosmetyki oznaczone na zdjęciu symbolem koniczyny, zyskają specjalną moc -50% rabatu na zakupy!
Malgosiu w promocji sa kremy koloryzujace o ktore kiedys pytalas
effa_j jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-20, 08:02   #1583
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez EbonyLuna Pokaż wiadomość
Nigdy nie miałam czasu czekać, aż sie wchłonie, wiecznie z biegu i stąd taka sytuacja, a teraz sobie wyrzucam... tzn pęcherzy jako takich nie mam, tylko skóra w tych gorszych miejscach jest zaczerwieniona i popękana, aż się łuszczyła. Jeż jest o wiele lepiej, ale nadal szorstko. Myślę, ze takim naturalnym masełkiem pomogę, bo chemiczne kremy, jak wspomniałam, u mnie dają chwilowy efekt.

Kapsułki z wiesiołkiem łykam głownie na włosy i paznokcie, ale wiadomo, że działają na wszystko Myślałam też o rękawiczkach bawełnianych, czytałam, że wielu dziewczynom pomogły. Myślę, że może wypróbuję dwa, trzy rodzaje maseł i zobaczę, które działa najlepiej. Na chwilę obecną najbardziej pomogła mi maska siarczkowa, teraz włączyłam cetaphil, bo ładnie gasi podrażnienia skóry.

Dziękuję Wam za rady
tak, to chyba te kapsułki, ale stosowane były zewnetrznie

---------- Dopisano o 09:02 ---------- Poprzedni post napisano o 09:00 ----------

Cytat:
Napisane przez effa_j Pokaż wiadomość
odzywka bardzo fajna to moja druga tubka troche niewydajna jest ale efekt push up jaki daje warty swojej ceny. U mnie wlosy sa troche tepe po uzyciu tej odzywki ale po nalozeniu odzywki w spray wlosy sa blyszczace i bardzo puszyste Duet z szamponem musze dopiero przetestowac


ja polecam tez krem aa eco z garantem dobrze nawilza przesuszone dlonie
Seria hipo mnie w sobie rozkochala zapachem:love : wiec nie moglam sie oprzec "workowi" cena byla bardzo aktrakcyjna z rabatami wszylo prawie jak za sam peeling w normalnej cenie
Anula testowalas z pata serie na objetosc bo nie pamietam jesli nie to wydaje mi sie, ze by Ci pasowala
info do p&r:
dzisiejszej nocy z 20 na 21 marca rozpocznie się kalendarzowa Wiosna!
Aby uprzyjemnić wyczekiwanie nadejścia kolejnej pory roku, zachęcamy do wspólnej zabawy.
Tylko dziś 20 marca 2013 od godziny 19:00 do 24:00 zapraszamy do naszego serwisu www.patandrub.pl, na poszukiwanie pierwszej, zielonej, czterolistnej koniczynki.
Kosmetyki oznaczone na zdjęciu symbolem koniczyny, zyskają specjalną moc -50% rabatu na zakupy!
Malgosiu w promocji sa kremy koloryzujace o ktore kiedys pytalas
też nie pamiętam
za połowę ceny to może bym się skusiła


Znalazłam próbke kremu nawilżającego z mandarynka jmo i ............ kurcze! Fajny!
Pierwszy krem jmo, który mi pasuje
Użyłam wczoraj na noc i dzisiaj na dzień - zobaczymy jak sie bedzie sprawował.
__________________

Edytowane przez anula_ga
Czas edycji: 2013-03-20 o 08:03
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-20, 08:15   #1584
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
tak, to chyba te kapsułki, ale stosowane były zewnetrznie
To może nabędę czysty olej z wiesiołka w jakimś naturalnym sklepie z półproduktami Jak się nie sprawdzi, zawsze będę mogła wzbogacić krem na noc
Na razie typuję głównie masła mango, babassu, shea lub kakaowe. Myślę, że zakupię małe pojemności w celu testów.
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:

Edytowane przez EbonyLuna
Czas edycji: 2013-03-20 o 08:17
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-20, 08:58   #1585
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez EbonyLuna Pokaż wiadomość
To może nabędę czysty olej z wiesiołka w jakimś naturalnym sklepie z półproduktami Jak się nie sprawdzi, zawsze będę mogła wzbogacić krem na noc
Na razie typuję głównie masła mango, babassu, shea lub kakaowe. Myślę, że zakupię małe pojemności w celu testów.
daj znać jak coś pomoże
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-20, 09:14   #1586
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
daj znać jak coś pomoże
Dobrze
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-20, 09:29   #1587
hola ola
Zakorzenienie
 
Avatar hola ola
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 5 152
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez effa_j Pokaż wiadomość
.
I jeszcze moje nowe nabytki z pacika
jak w rodzinie

Cytat:
Napisane przez EbonyLuna Pokaż wiadomość
Mam nadzieję, że post w dobrym miejscu; lepszego nie potrafiłam znaleźć

Dziewczyny, może będziecie potrafiły mi doradzić. Rozważam zakup jakiegoś naturalnego masła. Zamierzam stosować je na dłonie, gdyż przez mrozy sa w tak fatalnym stanie, iż papier ścierny to przy nich jedwab... Już nie wiem, czego sie chwytać, stosuję aktualnie naprzemiennie krem z mocznikiem 10% oraz buską maskę siarczkową i jest lepiej, niż było, ale nadal daleko do nawet zwykłego przesuszenia Jakie masła polecacie? Które dobrze nawilży , utrzymując efekt nawet po wymyciu rąk mydłem?
A może jakieś inne sugestie?
miewam takie problemy jak Ty, u mnie sprawdził sie zestaw peeling do dłoni i masło hipo p&r, do tego krem z migdalem phenome
Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Moja córka miała problemy z popękanymi i wysuszonymi łapkami po mrozie własnie - mróz jak diabli, ale przeciez rękawiczek nie założy...
Jej bardzo pomogło masło mango nakładane na noc i na to rękawiczki bawełniane
shea też polecam do takiego stosowania. jeszcze jakieś kapsułki z apteki używała, chyba z wiesiołkiem.
ja mam z tego miejsca http://bioeco.pl/260-masla-kosmetyczne-naturalne
A jeśli chodzi o dzień to na mnie najlepsze wrażenie pod katem dbania o skórę o rąk i jednoczesne umożłiwienie grzebania w papierach pracowych zrobiły kremy: phenome migdałowy i dr.scheller nagietkowy.


Jadzia
Ja wciąż zakochana w tuszu so'bio jestem i przy okazji mam zamiar kupić sobie ich micel - albo różany albo aloesowy żele pod prysznic tez się do mnie uśmiechają z ekranu.....


Effcia
patowo się u Ciebie zrobiło
uwielbiam ten krem
hola ola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-20, 09:31   #1588
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez EbonyLuna Pokaż wiadomość
Mam nadzieję, że post w dobrym miejscu; lepszego nie potrafiłam znaleźć

Dziewczyny, może będziecie potrafiły mi doradzić. Rozważam zakup jakiegoś naturalnego masła. Zamierzam stosować je na dłonie, gdyż przez mrozy sa w tak fatalnym stanie, iż papier ścierny to przy nich jedwab... Już nie wiem, czego sie chwytać, stosuję aktualnie naprzemiennie krem z mocznikiem 10% oraz buską maskę siarczkową i jest lepiej, niż było, ale nadal daleko do nawet zwykłego przesuszenia Jakie masła polecacie? Które dobrze nawilży , utrzymując efekt nawet po wymyciu rąk mydłem?
A może jakieś inne sugestie?
Ja mam co roku w zimie masakrę na dłoniach i napiszę Ci, jaki opracowałam system:
1. mycie dłoni wyłącznie olejkiem pod prysznic - Isana Med DuschOl, Isana Dusch Ol lub dużo droższy Nivea
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...d-duschol.html
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...-dusch-ol.html

Przelewam olejek do butelki z pompką, żeby się mniej dozowało. Mycie nawet najdelikatniejszym mydłem jest duuuużo gorsze niż tym olejkiem- super usuwa zabrudzenia, ale nie wysusza (twarz też nim myję, a mam trądzikową cerę).

2. po KAŻDYM myciu dłoni smaruję kremem, choćby najlżejszym- najlepiej na umywalce lub na biurku postawić krem w buteleczce z pompką - jedno naciśnięcie i już mam posmarowane ręce. Smaruję nawet jeśli wiem, że za 15 minut znów będę myć ręce.
Z kremów łatwo wchłanialnych,a dobrych (uwaga, nie EKO): Emolium Linum Dermedic, Anida z woskiem pszczelim.


3. Gdy siedzę przed TV, kompem i na noc gruba warstwa kremu nagietkowego Dr Scheller (z DM lub z Alllegro) - jedyny krem, który daje radę i nigdy mnie nie zawiódł.

Stosowanie samych maseł/olejów odradzam - nie można pielęgnacji opierać wyłącznie na okluzji, raczej krem z mocznikiem (np. Lirene z 20% mocznika do stóp), własny miks z kwasem hialuronowym, panthenolem, gliceryną, mleczkiem pszczelim pod spód, a na wierzch np. masło shea po chwili, żeby zatrzymać wilgoć w skórze.
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-20, 11:23   #1589
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

jeśli któraś ma na zbyciu podkład lauress soft gold ethereal to chetnie przygarnę
w zamian moge oddać jakieś 4/5 meow abyssinian 3 w najbardziej kryjącej formule

jednym słowem - daję delikatny sygnał, że będzie zamówienie z lauressa....... ktoś był zainteresowany
__________________

Edytowane przez anula_ga
Czas edycji: 2013-03-20 o 11:24
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-20, 12:12   #1590
123sciri
Rozeznanie
 
Avatar 123sciri
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 714
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez effa_j Pokaż wiadomość
o to bym sie raczej nie martwila


widze promo na - 15% ale mi przesylke normalnie liczy sprawdzalas to czy aby napewno wysylka jest za free?


chodzi Ci o micel p&r czy wode micelarna born to bio?
sklad odzywki juz kiedys wyklejalam
Składniki:
biologiczny enzym „EPM“, 10-amino kwasów,
czynnik wzrostu cebulki włosa, woda, kompleks
witaminy B, kwas hialuronowy, olejek lawendowy,
naturalne esencje roślinne
konsystencja raczej wodnista o lekko zoltawym zabarwieniu. Bardzo szybko sie wchlania i nie szczypie w oczy.
I jeszcze moje nowe nabytki z pacika
Slicznosci
a cóz to za odżywka i szampon -nie przypadkim do wlosów rudych?
__________________
"All I've done is run fast. I don't see why people should make much fuss about that."
- Fanny Blankers-Koen

03/13-20 cm - 06/13-24cm, 07/23- 26cm.....50cm
zapuszczanie
123sciri jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:35.