Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu - Strona 75 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Pokaż wyniki sondy: skład kosmetykow atw
jak? 14 51,85%
dlaczego? 16 59,26%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 27. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-09-30, 20:17   #2221
agusiamatyldka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 254
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

a wiec tak....pierwszy to loreal puder mineralny ... 2 to ziaja nuno a 3 to vichy normateint....sama juz nie wiem co uzywac
agusiamatyldka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-30, 20:23   #2222
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez agusiamatyldka Pokaż wiadomość
a wiec tak....pierwszy to loreal puder mineralny ... 2 to ziaja nuno a 3 to vichy normateint....sama juz nie wiem co uzywac
ziaja nuno nie jest podkładem
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-30, 22:08   #2223
agusiamatyldka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 254
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

wiem, to krem tonujacy ale ja go uzywam jako podkladu....nie wydaje mi sie zeby ta roznica z nazwaniem tego mazidla miala jakies wiekze znaczenie...nie chodzi tu o czepianie ise tylko pomoc w analizie.. ktorej baaaaaaardzo potrzebuje...
agusiamatyldka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-30, 23:39   #2224
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez agusiamatyldka Pokaż wiadomość
a wiec tak....pierwszy to loreal puder mineralny ... 2 to ziaja nuno a 3 to vichy normateint....sama juz nie wiem co uzywac
Cytat:
Napisane przez agusiamatyldka Pokaż wiadomość
wiem, to krem tonujacy ale ja go uzywam jako podkladu....nie wydaje mi sie zeby ta roznica z nazwaniem tego mazidla miala jakies wiekze znaczenie...nie chodzi tu o czepianie ise tylko pomoc w analizie.. ktorej baaaaaaardzo potrzebuje...
Po pierwsze

-wyedytuj swoj post i tam umiesc pelne nazwy kosmetykow oraz producenta

-caly czas na pierwszej stronie "wisi"watek ktory zawiera zanalizowane
kosmetyki i wystarczy odrobina dobrej woli,by przejrzec go
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=181149

Mozna takze przejrzec watek,uzyc opcji przeszukania watku-to tak na wszelki wypadek bo nie zawsze jestesmy w stanie aktualizacje robic na biezaco.



Po drugie

-gdyby nazwa kosmetykow nie miala zadnego znaczenia to ten watek takze nie mialby wiekszego sensu.Twoje podejscie jest nieco impertynenckie,bo wez pod uwage,ze ten watek nie sluzy pomocy wylacznie Tobie.

-Troche pokory nikomu nie zaszkodzilo a jak do tej pory na pomoc moze kazdy liczyc i ja otrzymac.

Pozdrawiam
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-01, 11:15   #2225
ann_so
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 38
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Dziewczynki, ja bardzo was proszę o rozszyfrownanie składu kremu nawilżającego iwostin o przedłużonym działaniu spf 20 pod katęm zapychaczy. Producent podaje na opakowaniu, że filtr zawarty w kremie jest fotostabilny. Chciałabym sie dowiedzieć czy talc i mika w podkładach mogą go destabilizować??
Podaję skład kremu:
aqua, iwonicz aqua, ethylhexyl metholyglucose distearate, butyl methoxycinnamate, ethoxydiglycol polyglyceryl-3, methibenzoylmathane, caprylic/capric triglyceride, isopropyl palimtate, aluminum starch octenylsuccinate, glycerin, paraffinum liquidum, 4-methyldibenzylidiene camphor, glyceryl stearate, cetyl alcohol, sodium acrylate/acrylodimethyltaurate copolymer, isohexadecene, polysorbate-80, soybean protein: oxido reductases, phenoxyethanol, methylparaben, propylparaben, ethylparaben, butylparaben, disodium EDTA, PEG-8, tocopherol, ascorbic acid, ascorbyl palmitate, citric acid, parfum
ann_so jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-01, 11:17   #2226
snowqueen
Zakorzenienie
 
Avatar snowqueen
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 5 555
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez ann_so Pokaż wiadomość
Dziewczynki, ja bardzo was proszę o rozszyfrownanie składu kremu nawilżającego iwostin o przedłużonym działaniu spf 20 pod katęm zapychaczy. Producent podaje na opakowaniu, że filtr zawarty w kremie jest fotostabilny. Chciałabym sie dowiedzieć czy talc i mika w podkładach mogą go destabilizować??
Podaję skład kremu:
aqua, iwonicz aqua, ethylhexyl metholyglucose distearate, butyl methoxycinnamate, ethoxydiglycol polyglyceryl-3, methibenzoylmathane, caprylic/capric triglyceride, isopropyl palimtate, aluminum starch octenylsuccinate, glycerin, paraffinum liquidum, 4-methyldibenzylidiene camphor, glyceryl stearate, cetyl alcohol, sodium acrylate/acrylodimethyltaurate copolymer, isohexadecene, polysorbate-80, soybean protein: oxido reductases, phenoxyethanol, methylparaben, propylparaben, ethylparaben, butylparaben, disodium EDTA, PEG-8, tocopherol, ascorbic acid, ascorbyl palmitate, citric acid, parfum
Ten krem był już analizowany - http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...3&postcount=47 - wystarczy zajrzeć na listę zanalizowanych kosmetyków.
snowqueen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-01, 11:26   #2227
ann_so
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 38
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez snowqueen Pokaż wiadomość
Ten krem był już analizowany - http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...3&postcount=47 - wystarczy zajrzeć na listę zanalizowanych kosmetyków.
Dzięki bardzo...Rzeczywiście nie zauważyłam że był już analizowany
ann_so jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-10-01, 18:30   #2228
agusiamatyldka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 254
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

pomoze mi ktos z tymi podkladami i kremem tonujacym..?juz sama nie wiem co uzywac
agusiamatyldka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-01, 19:18   #2229
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez agusiamatyldka Pokaż wiadomość
pomoze mi ktos z tymi podkladami i kremem tonujacym..?juz sama nie wiem co uzywac

Trudno bedzie Ci pomoc bo profilu masz pusto-a przydalyby sie podstawowe informacje.

Kosmetyki mineralne maja to do siebie,ze niestety uczulaja/podrazniaja/zapychaja wiele osob.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-01, 20:27   #2230
agusiamatyldka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 254
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

uzupelnilam profil...mam cere tlusta zanieczyszczona ktora jest raz idealna a raz pojawiaja sie pryszcze w postaci zapchanych wagrow ktorych jest dosc sporo...obecnie od tyg nie moge doleczyc czola po peelingu migdalowym.. ropne gule nieduze... a terz po mineralnym czolo jest poprostu straszne.... pelno malych kropek czerwonych i zaczynaja ropiec..zalamalo mie to troche... wzasadzie kazdy podklqd mnie zapycha ... najmniej chyba ten krem tonujacy nuno...ten vichy tez nie jedt zly ale nie ma rewelacji...no i nie wiem co uzywac a i jescze moze informacja istotne jest to ze jeastem straaaaaaaaaaaasznie uczculona na krem SVR Lysanel...wielkie bolae gule ropne...bardzo prosze o pomoc
agusiamatyldka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-01, 22:26   #2231
k@mil@
Raczkowanie
 
Avatar k@mil@
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 72
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Bardzo proszę o analizę fluidu matująco-wygładzającego Lirene
CITY MATT. Mam cerę mieszaną i nie wiem czy nie będzie zapychał.

Skład: Aqua, Cyclomethicone, Polymethyl Methacrylate, Glycerin, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Polyglyceryl-4 Isostearate, Nylon-12, Sodium Chloride, Beeswax (Cera Alba), Magnesium Sulfate, Tocopheryl Acetate, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Citric Acid, Ascorbic Acid, Isopropyl Titanium Triisostearate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Benzoic Acid, Dehydroacetic Acid, Parfum, Linalool, Hydroxyisohexyl-3-Cyclohexene Carboxa-Idehyde, Alpha Isomethyl Ionone, Limonene, Benzyl Benzoate, Benzyl Salicylate, Hexyl Cinnamal, Butylphenyl Methylpropional, Coumarin, Geraniol, Hydroxycitronellal, Citronellol, Isoeugenol, Eugenol, CI 77891 (Titanium Dioxide), CI 77489 (Iron Oxide), CI77491 (Iron Oxide), CI 77492 (iron Oxide), CI 77499 (Iron Oxide).

Z góry dzięki za pomoc.
k@mil@ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-10-02, 06:58   #2232
karinaaa
Zadomowienie
 
Avatar karinaaa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Augustów
Wiadomości: 1 260
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez k@mil@ Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o analizę fluidu matująco-wygładzającego Lirene
CITY MATT. Mam cerę mieszaną i nie wiem czy nie będzie zapychał.

Skład: Aqua, Cyclomethicone, Polymethyl Methacrylate, Glycerin, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Polyglyceryl-4 Isostearate, Nylon-12, Sodium Chloride, Beeswax (Cera Alba), Magnesium Sulfate, Tocopheryl Acetate, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Citric Acid, Ascorbic Acid, Isopropyl Titanium Triisostearate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Benzoic Acid, Dehydroacetic Acid, Parfum, Linalool, Hydroxyisohexyl-3-Cyclohexene Carboxa-Idehyde, Alpha Isomethyl Ionone, Limonene, Benzyl Benzoate, Benzyl Salicylate, Hexyl Cinnamal, Butylphenyl Methylpropional, Coumarin, Geraniol, Hydroxycitronellal, Citronellol, Isoeugenol, Eugenol, CI 77891 (Titanium Dioxide), CI 77489 (Iron Oxide), CI77491 (Iron Oxide), CI 77492 (iron Oxide), CI 77499 (Iron Oxide).

Z góry dzięki za pomoc.

ten podklad byl juz analizowany,wystarczy spr liste analizowanych kosmetykow
http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...&postcount=777

pozdrawiam
karinaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-02, 13:14   #2233
Zuziunia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 12 483
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Co ma takiego w sobie krem Doliva (jest bardzo tłusty i stosuje go na noc) ze cera rano jest taka gładka, nie ma kolejnych krostek, powiedzialabym ze nawet je leczy.

Skład: Aqua, PEG-8 Beeswax, Olea Europaea, Triticum Vulgare, Persea Gratissima, Prunus Dulcis, Glycerin, Phenoxyethanol, Parfum, Carbomer, Methylparaben, Disodium EDTA, Ascorbyl Palmitate, Lecithin, Sodium Hydroxide, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben, Tocopherol, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate, Butylphenyl Methylpropional, Linalool, Citronellol, Limonene, Benzyl Salicytate, Eugenol, Geraniol


i czy warto nabyc balsam


Skład: olea europea, hydrogenated olea europea, butyrospermum parkii, buxus chinensis, cyclomethicone, polyacrylamide, phenoxyethanol, tocopheryl acetate, c 13-14 isoparaffin, methylparaben, laureth-7, disodium EDTA, parfum, butylparaben, ethylparaben, propylparaben, isobutylparaben, tocopherol, hydrogenated palm glycerides citrate, butylphenyl methylpropional, linalool, citronellol, limonene, benzyl salicylate, eugenol.
Zuziunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-02, 15:43   #2234
kaja_1985r
Rozeznanie
 
Avatar kaja_1985r
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 993
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

A co sądzicie o tych kremach? Nie chodzi mi o zapychanie. Widze, że krem na dzień nie zawiera filtru UVA, mimo iż na opakowaniu jest napisane, że chroni przed UVA i UVB (SPF 10), ale może nie mam racji? Wydaje mi się, że ten kremy są całkiem niezłe, ale ja dopiero się uczę analizować skłądy, więc będę wdzięczna za pomoc w rozszyfrowaniu

Eveline, DERMO CODE, krem na dzień
Aqua, Isopropyl Myristate, Cetearyl Alcohol, Ceteareth-20, Glycine Soya Oil, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Petrolatum/Cholesterol/Cetearyl Alcohol, Mineral Oil, Octyldodecanol, Dimethicone, Water/Hydrolyzed Wheat Protein/Hydrolyzed Soy Protein/Xantan Gum/Tripeptide-1, Creatine, Glycerin, Propylene Glycol, Water/Propylene Glycol/Acacia Senegal, Camellia Sinensis Leaf Extract, Panthenol, Glyceryl Stearate SE, Tocopheryl Acetate, Silica, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Triethanoloamine, Allantoin, Phenoxyetanol/Methylparaben/Butylparaben/Ethylparaben/Propylparaben, DMDM Hydantoin, Fragrance, Disodium EDTA, Butylphenyl Methylpropional (Lilial), Benzyl Salicylate, Alpha-Isomethyl Ionone, Linalool

Eveline, DERMO CODE, krem na noc
Aqua, Cetearyl Alcohol/Ceteareth-20, Mineral Oil, Butyrospermum Parkii (Shea Butter) Fruit, Isoprpyl Myristate, Petrolatum/Cholesterol/Cetearyl Alcohol, Dimethicone, Glycerin, Propylene Glycol, Camellia Sinensis Leaf Extract, Water/Hydrolyzed Wheat Protein/Hydrolyzed Soy Protein/Xantan Gum/Tripeptide-1, Cetyl Alcohol, Water/Butylene Glycol/Laminaria Hyperborea Extract, Creatine, Polysorbate 20/Retinyl Palmitate/Tocopherol/Linoleic Acid/PABA, Octyldodecanol, Plukenetia Volubilis Seed Oil, Yeast Extract, Betaine, Acrylates/C10-30 Alcyl Acrylate Crosspolymer, Triethanoloamine, Phenoxyetanol/Methylparaben/Butylparaben/Ethylparaben/Propylparaben, DMDM Hydantoin, Fragrance, Disodium EDTA, Butylphenyl Methylpropional (Lilial), Benzyl Salicylate, Alpha-Isomethyl Ionene, Linalool
kaja_1985r jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-02, 18:30   #2235
kid
Raczkowanie
 
Avatar kid
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 321
GG do kid
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Prosze o analizę składu kremu Uroda, Bio Lift Mimic, krem przeciwko zmarszczkom mimicznym na dzień. Czy ma jakies godne uwagi składniki?
Aqua, Isopropyl Palmitate, Caprylic/ Capric Triglyceride, Glycerin, Helianthus Annuus, Butyrospermum Parkii, Glyceryl Stearate, Stearyl Alkohol, Glyceryl Stearate Citrate, Sodium Acrylates Copolymer, Laureth-3, Hydroxyethylcellulose, Acetyl Dideptide-1 Cetyl Ester, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Dimethicone, Allantion, Disodium EDTA, Parfum, BHT, DMDM Hydantoin, Iodopropynyl Butylcarbamate.
kid jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-03, 20:01   #2236
k@mil@
Raczkowanie
 
Avatar k@mil@
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 72
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez karinaaa Pokaż wiadomość
ten podklad byl juz analizowany,wystarczy spr liste analizowanych kosmetykow
http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...&postcount=777

pozdrawiam
Przepraszam. Przejrzałam listę analizowanych kosmetyków i nie wiem, jak to się stało, że nie zauważyłam tego . Już sobie wymierzam karę, żeby uważnie czytać na przyszłość .
A tak w ogóle dzięki za odpowiedź.
k@mil@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-04, 07:54   #2237
Yoanna
Raczkowanie
 
Avatar Yoanna
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 166
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Witam i proszę o analizę:

La Roche Posay, Effaclar H, Kojacy krem nawilzający:

Aqua, Squalane, Glycerin, Cyclohexasiloxane, Propylene Glycol, Butyrospermum Parkii, Caprylic/Capric Triglyceride, PEG-100 Stearate, Glyceryl Stearate, PEG-20 Stearate, Bisabolol, Tea-Carbomer, Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Disodium EDTA, Hydroxypalmitoyl Sphinganine, Tetrasodium EDTA, Xanthan Gum, Cetyl Alcohol, T-Butyl Alcohol, Citric Acid, Tocopherol, Sodium Benzoate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Parfum.

Czy rzeczywiście będzie dobry do cery tłustej lub mieszanej czy jej nie zaszkodzi i czy ma jakies dzialanie odżywcze?
Yoanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-04, 08:24   #2238
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez kid Pokaż wiadomość
Prosze o analizę składu kremu Uroda, Bio Lift Mimic, krem przeciwko zmarszczkom mimicznym na dzień. Czy ma jakies godne uwagi składniki?
Aqua, Isopropyl Palmitate, Caprylic/ Capric Triglyceride, Glycerin, Helianthus Annuus, Butyrospermum Parkii, Glyceryl Stearate, Stearyl Alkohol, Glyceryl Stearate Citrate, Sodium Acrylates Copolymer, Laureth-3, Hydroxyethylcellulose, Acetyl Dideptide-1 Cetyl Ester, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Dimethicone, Allantion, Disodium EDTA, Parfum, BHT, DMDM Hydantoin, Iodopropynyl Butylcarbamate.
Krem bardzo odzywczy. Brak tu skłądników stricte przeciwzmarszczkowym, jednak dyza zawatrosc emolientow bedzie podnosila stopien nawilzenia i elastycznosci naskórka, a co za tym idzie - bedzie bardziej jędrny.

Cery podatne moze zapychac - połaczenie masła shea i tójglicerydów.

Cytat:
Napisane przez Yoanna Pokaż wiadomość
Witam i proszę o analizę:

La Roche Posay, Effaclar H, Kojacy krem nawilzający:

Aqua, Squalane, Glycerin, Cyclohexasiloxane, Propylene Glycol, Butyrospermum Parkii, Caprylic/Capric Triglyceride, PEG-100 Stearate, Glyceryl Stearate, PEG-20 Stearate, Bisabolol, Tea-Carbomer, Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Disodium EDTA, Hydroxypalmitoyl Sphinganine, Tetrasodium EDTA, Xanthan Gum, Cetyl Alcohol, T-Butyl Alcohol, Citric Acid, Tocopherol, Sodium Benzoate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Parfum.

Czy rzeczywiście będzie dobry do cery tłustej lub mieszanej czy jej nie zaszkodzi i czy ma jakies dzialanie odżywcze?

Wygląda na bardzo odzywczo-kojący krem, dobry do skór traktowanych kwasami czy retinoidami, po zabiegacg dermatoloficznych. Skwalen swietnie odnawia naskórek, wzmacnia go. Ale uwaga - nie dla osob których zapychjaą trójglicerydy i masło shea.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-04, 09:34   #2239
agusiamatyldka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 254
Unhappy Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Jeszcze raz bardzo ladnie prosze o analize tych podkladow i kremu tonujacego... nie moge dalej wyleczyc buzi....
agusiamatyldka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-10-04, 09:55   #2240
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Uprzejmie prosze o przeanalizowanie nowego Idealista Estee Lauder, wlasnie zastanawiam sie nad zakupem a nie wiem czy warto.

http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=20725

Sklad: Water, Cyclopentasiloxane, dimethicone, Polyslicone-11, Acetyl Glucosamine, Sodium Lactobionate, Morus Nigra Root Extract, Yeast Extract, Serenoa Serrulata Fruit Extract, Triticum Vulgare Germ Extract, Vitis Vinifera Fruit Extract, Scutellaria Baicalensis Extract, Castanea Sativa Seed Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Hordeum Vulgare Extract, Lavandula Angustifolia, Amorphophallus Konjac Root Powder, Caffeine, Laminara Saccharina Extract, Tocopheryl Acetate, Salvia Sclarea Extract, Sodium Hyaluronate, Coriandrum Sativum, Citrus Grandis, Cholesterol, Glycerin, Ethylhexylglycerin, Squalane, Polyethylene, Isopentyldiol, Phenyl Trimethicone, Isohexadecane, Polisorbate 20, Pantethine, Methyldihydrojasmonate, Acrylamide/ Sodium Acryloyldimethyltaurate Copolymer, Ammonium Acryloyl Dimethyltaurate/ VP Copolymer, Polysorbate 80, PEG-8, Ethyl 2,2-Dimethylhydrocinnamal, Phospholipids, Palmitoyl Oligopeptide, Butylene Glycol, Magnesium Ascorbyl Phosphate, Glyceryl Polymethacrylate, Sodium Glycyrrhetinate , Nordihhydroguaiaretic Acid, Chlorphenesin, Phenoxyethanol, Limonene, Linalool, Iron Oxides (CI 77491, CI 77492, CI 77499), Mica, Titanium Dioxide (CI 77891)

Uff, ale sie napislam . Z gory dziekuje
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-04, 12:15   #2241
Vegusia
Rozeznanie
 
Avatar Vegusia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 647
GG do Vegusia
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Chciałam się tylko dyskretnie przypomnieć z moją prośbą o analizę (post na stronie 74 ), nim sama zapomnę Byłabym bardzo wdzięczna, gdyby Ktoś poświęcił trochę czasu, choć rozumiem, że po moim poście nastąpił "wysyp zamówień"
Vegusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-04, 12:44   #2242
karla_92
Zakorzenienie
 
Avatar karla_92
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 980
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez karla_92 Pokaż wiadomość
L_V juz spisalam te sklady wiec moglabym teraz prosic o ta analize porownawcza? Zapewne różnica bedzie diametralna bo ten matrix ma 3x dłuższy skład ale jednak mimo tego chcialabym sie upewnic Nie wiem czy tylko dobrze spisalam ten drugi sklad a dokladniej ten ostatni podreslony skladnik bo nie wiem czy tam nie powinno byc gdzies przecinka

Matrix Sleek.Look. Iron Smoother – spray-ochrona przed ciepłem prostownicy :

80847MX8 INGREDIENTS: AQUA/WATER, ALCOHOL DENAT., VP/VA COPOLYMER, POTASSIUM DIMETHICONE PEG-7 PANTHENYL PHOSPHATE, POLYURETHANE-6, PEG-40 HYDROGENATED CASTOR OIL, PARFUM/FRAGRANCE, METHYL GLUCETH-20, SODIUM CITRATE, LYSINE HYDROCHLORIDE, BENZYL SALICYLATE, HEXYL CINNAMAL, LIMONENE, LINALOOL, SILK AMINO ACIDS (D6465/5)

Schwarzkopf, Got2b Straight On, Protecting Straightening Spray:

INGREDIENTS: AQUA, ALCOHOL DENAT., VP/VA COPOLYMER, CETRIMONIUM CHLORIDE, HYDROLEYEZED SILK PHORPHORIC ACID
karla_92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-04, 15:39   #2243
taka sobie
Zakorzenienie
 
Avatar taka sobie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zabrze :)
Wiadomości: 5 347
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

moge prosic o przeanalizowanie tego kremu, nie wiem czy moze miec jakies skladniki zapychajace
Dermika Mat B complex, krem nawilzający na dzien
Aqua, Propylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Cetyl Alcohol, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Ceteareth-25, Propylene Glycol, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Aloe Barbadensis, Butyrospermum Parkii, Triticum Vulgare, Pentaerythrityl Stearate, Glyceryl Polymethacrylate, Glycerin, Titanium Dioxide, Allantoin, Citrus Grandis, Tocopheryl Acetate, Yeast Extract, Glycoproteins, Aleuritic Acid, Ascorbyl Palmitate, Glycine Soja, Sodium Cocoyl Glutamate, Disodium Phosphate, Dextrin, Lactococcus Ferment Extract, Glycogen, Disodium Succinate, Niacinamide, Calcium Pantothenate, Biotin, Pyridoxine HCl, Inositol, Sodium Riboflavin Phosphate, Folic Acid, Cyanocobalamin, Thiamine HCl, Polysorbate 20, Alumina, Silica, Sodium Polyacrylate, Dimethicone, Carbomer, Citric Acid, Methylparaben, Propylparaben, EDTA, Triethanolamine, Diazolidinyl Urea, Parfum, Alpha Isomethyl Ionone, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional, Citral, Citronellol, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Limonene, Linalool.
taka sobie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-04, 15:56   #2244
Zuziunia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 12 483
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Co myslicie o Garnier Nutrdermist? Miałam ostatnio probeczke i mimo ze jest do cery suchej to był lekki

skład:

Skład: Aqua/Water, Glycerin, Paraffinum liquidum/Mineral Oil, Cyclohexasiloxane, Butyrospermum Parkii/Shea Butter, Glyceryl Stearate SE, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Stearyl Alcohol, Aluminium Starch Octenylsuccinate, Actinidia Chinensis/Kiwi Fruit Water, Magnesium PCA, Rosa Canina/Rosa Canina Fruit Oil, Glycine Soya/Soybean Oil, Hydrolyzed Hazelnut Protein, Tocopherol, Sodium PCA, Zinc PCA, Manganese PCA, Allantoin, Stearic Acid, Carbomer, Xanthan Gum, Sodium Hydroxide, Disodium EDTA, Palmitic Acid, Myristic Acid, Methylparaben, Chlorphenesin, Butylparaben, Parfum/Fragrance, Benzyl Salicylate, Limomene, Geraniol, Linalool (F.I.L. B10887/1)

Krem Doliva


Skład: Aqua, PEG-8 Beeswax, Olea Europaea, Triticum Vulgare, Persea Gratissima, Prunus Dulcis, Glycerin, Phenoxyethanol, Parfum, Carbomer, Methylparaben, Disodium EDTA, Ascorbyl Palmitate, Lecithin, Sodium Hydroxide, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben, Tocopherol, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate, Butylphenyl Methylpropional, Linalool, Citronellol, Limonene, Benzyl Salicytate, Eugenol, Geraniol

i baza Oligo 25

Skład: Aqua / Water, Cyclopentasiloxane, Glycerin, Isododecane, Alcohol Denat., Polyglyceryl-4 Isostearate, Cetyl Peg/Ppg-10/1 Dimethicone, Hexyl Laurate, Disteardimonium Hectorite, Mel / Honey, Parfum Fragrance, Manganese Gluconate, Diphenyl Dimethicone, Methylparaben, Cellulose Gum, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Magnesium Sulfate, Phenoxyethanol, Nylon-12, Tristearin, Acetylated Glycol Stearate, Acrylates Copolymer, Butylparaben [+/- May Contain, CI 77891 / Titanium Dioxide, CI 77491 / Iron Oxides, Mica] Code F.I.L. : B13161/1 (21.09.2007)
Zuziunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-04, 20:20   #2245
zuzaankaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 286
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

witam
chcialabym prosic o rozszyfrowanie skladu kremow - czy maja skladniki zapychajace?


LINOMAG® Bobo A+E:
Aqua, Linum Usitatissimum (Vitaminum F), Petrolatum, Lanolin, Glycerin, Glyceryl Stearate, Cetyl Alcohol, Sorbitan Sesquioleate, Cera Alba, Tocopheryl Acetate, Cholesterol, Parfum, Dimethicone, Magnesium Sulfate, Methylparaben, Propylparaben, Ascorbyl Palmitate, Retinyl Palmitate, Lavandula Angustifolia

LINOMAG® krem:
substancja czynna: Linomag płynny 20,0 g
3% maść borna 40,0 g
substancje pomocnicze: ad 100,0 g

Wielkie dzieki za pomoc pozdrawiam serdecznie
zuzaankaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-05, 10:05   #2246
Ani@1987
Rozeznanie
 
Avatar Ani@1987
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Świdnik/k.Lublina
Wiadomości: 807
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Proszę o analizę wody różanej do kapieli z Ziaji...pod kątem tego czy mozna jej używac do przemywania ciała-tak jak toniku do twarzy poniewaz nie mam wanny, a pachnie slicznie i nie mam co z nią zrobic...

Skład: Aqua, PPG-26-Buteth-26, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Rosa Gallica Flower Extract, sodium Benzoate, 2-bromo-2-Nitropropane-1, 3-Diol, Parfum, Butylphenyl Methylpropional, Linalool, Citric Acid, Cl 16035 (FD&C Red No. 40).

I jeszcze żelu i kemu z serii HerbikaPlant z białą herbata tez Ziaji. Czy krem nie zapycha i na pewno nadaje sie do cery tłustej, a żel czy spełnia swoją role oczyszczającą i nie wysusza??

Żel + Tonik biała herbata
Aqua (Water), Coco Glucoside, Disodium PEG-5 Laurylcitrate, Sulfosuccinate, Sodium Laureth Sulfate, Propylene Glycol, Methyl Gluceth-20, Camellia Sinensis Leaf Extract, Panthenol, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Sodium Benzoate, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum (Fragrance), Limonene, Triethanolamine.

Krem bionawilżający biała herbata
Aqua (Water), Glycerin, Paraffinum Liquidum (Mineral Oil), Isopropyl Myristate, Cetearyl Alcohol, Propylene Glycol, Camellia Sinensis Leaf Extract, Caprylic/Capric Triglyceride, Sodium Acrylates Copolymer, Dimethicone, Panthenol, Retinyl Palmitate, Tocopheryl Acetate, Carbomer, Trilaureth-4 Phosphate, Propylene Glycol, Diazolidinyl Urea, Methylparaben, Propylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum (Fragrance), Limonene, Butylphenyl Methylpropional, Linalool, Triethanolamine.

Z góry dziekuje
__________________
Życie zdobywa wartość dzięki miłości.
nasz ślub 10.09.2011
Ani@1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-05, 11:41   #2247
kaja_1985r
Rozeznanie
 
Avatar kaja_1985r
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 993
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Ani@1987 Pokaż wiadomość
Proszę o analizę wody różanej do kapieli z Ziaji...pod kątem tego czy mozna jej używac do przemywania ciała-tak jak toniku do twarzy poniewaz nie mam wanny, a pachnie slicznie i nie mam co z nią zrobic...

Skład: Aqua, PPG-26-Buteth-26, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Rosa Gallica Flower Extract, sodium Benzoate, 2-bromo-2-Nitropropane-1, 3-Diol, Parfum, Butylphenyl Methylpropional, Linalool, Citric Acid, Cl 16035 (FD&C Red No. 40).

I jeszcze żelu i kemu z serii HerbikaPlant z białą herbata tez Ziaji. Czy krem nie zapycha i na pewno nadaje sie do cery tłustej, a żel czy spełnia swoją role oczyszczającą i nie wysusza??

Żel + Tonik biała herbata
Aqua (Water), Coco Glucoside, Disodium PEG-5 Laurylcitrate, Sulfosuccinate, Sodium Laureth Sulfate, Propylene Glycol, Methyl Gluceth-20, Camellia Sinensis Leaf Extract, Panthenol, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Sodium Benzoate, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum (Fragrance), Limonene, Triethanolamine.

Krem bionawilżający biała herbata
Aqua (Water), Glycerin, Paraffinum Liquidum (Mineral Oil), Isopropyl Myristate, Cetearyl Alcohol, Propylene Glycol, Camellia Sinensis Leaf Extract, Caprylic/Capric Triglyceride, Sodium Acrylates Copolymer, Dimethicone, Panthenol, Retinyl Palmitate, Tocopheryl Acetate, Carbomer, Trilaureth-4 Phosphate, Propylene Glycol, Diazolidinyl Urea, Methylparaben, Propylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum (Fragrance), Limonene, Butylphenyl Methylpropional, Linalool, Triethanolamine.

Z góry dziekuje
Mogę się wypowiedzić na temat kremu. Jest w nim sporo potencjalnych zapychaczy, a do tego wysoko w składzie: Paraffinum Liquidum, Isopropyl Myristate, Caprylic/Capric Trigliceride. To są te najbardziej typowe, które zapychaja większość osób. Jeśli boisz się zapychania to raczej nie uzywaj tego kremu
kaja_1985r jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-05, 13:21   #2248
meredith85
Raczkowanie
 
Avatar meredith85
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 449
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Dziewczyny kupilam zel do kapieli i pod prysznic BABYDREAM. Jest on bez SLSu, ale co sprawia ze sie pieni dobrze i czy jest ten skladnik bezpieczny ?

sKLAD: aqua, lauryl glucoside, cocamidopropyl betaine, coco glucoside, glyceryl oleate, sodium citrate, panthenol, glyceryl caprylate, triticum vulgare, chamomilla recutita flower extract, bisabobol, citric acid, parfum.

Czy zel w jakis sposob pielegnuje skore czy tylko myje nie szkodzi i nic ponad to?
meredith85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-05, 15:50   #2249
michasiapio
Rozeznanie
 
Avatar michasiapio
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 615
GG do michasiapio
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Znalazłam w domu taki krem:
ZIAJA SOPOT SUN KREM PRZECIW ZMARSZCZKOM spf30
aqua, ethylhexylmethoxycinnamat e, butyl metoxydibenzoylmethane, dicaprylyl ether, glycerin, isopropyl myristate, glyceryl stearate citrate, 4-methylbenzylidene camphor, cyclomethicone,. dinethiconol, glyceryl stearate, pelvetia canaliculata extract, panthenol, tocopheryl acetate, carbomer, polyacrylamide, C13-14 isoparafin, laureth-7, stearyl alcohol, propylene glycol, diazolidynyl urea, methylparaben, propylparaben, 2-bromo-2-nitropropane-1,3-diol, parfum, benzyl salicylate, butylphenyl methylpropional, citronellol, limonene, linalool, benzyl benzoate, geraniol, triethanolamine

-czy ten filtr jest stabilny?
-bedzie zapychal?
michasiapio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-05, 19:45   #2250
agusiamatyldka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 254
Red face Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

widze ze nikt mi nie pomoze
agusiamatyldka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:33.