Posiadaczki GRUBYCH, GĘSTYCH włosów - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-06-18, 21:32   #1
CocoPoznan
Rozeznanie
 
Avatar CocoPoznan
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 648

Posiadaczki GRUBYCH, GĘSTYCH włosów


Witam wszystkich,
Napiszcie proszę jakich odżywek i szamponów używacie do grubych włosów (gęstych, sztywnych, suchych). Szczególnie jeśli są one potraktowane jakimś rozjaśniaczem, farbą, przesuszone, porozdwajane.
Czy wszyscy na Wizażu mają tylko delikatne, cienkie włoski Jak się czyta recenzje to bardzo trudno trafić na kogoś z gęstą strzechą. Recenzje są więc raczej pod kątem "cieniasów".. A na nas "grubowłosych" niestety takie kosmetyki działają wręcz odwrotnie...
Czekam na posty..
CocoPoznan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-19, 16:58   #2
Zosia#23#
Rozeznanie
 
Avatar Zosia#23#
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Złotoryja
Wiadomości: 882
GG do Zosia#23#
Dot.: Posiadaczki GRUBYCH, GĘSTYCH włosów

up!
__________________
Walczę o zdrową cerę:
kuracja liściem oliwnym
sodomaniaczka
ocet jabłkowy







Idź pewnie w kierunku swych marzeń. Żyj życiem, które zrodziło się w Twojej wyobraźni...









Zosia#23# jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-19, 21:25   #3
asi_ula
Zadomowienie
 
Avatar asi_ula
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 1 191
Dot.: Posiadaczki GRUBYCH, GĘSTYCH włosów

Hej Ja do moich niesfornych włosów używam szamponów Clairol Herball Essenses - nie wiem czy tak dokładnie się pisze taki niebieski z hibiskusem i kokosem, albo ostatnio cynamonowy są boskie i ten zapach ! No i włosy się po nich tak nie plączą, tylko trzeba dobrze spłukać pianę A co do odżywek to od rozjaśniania moich ciemnych włosów zaczęłam używać odżywki fryzjerskiej z Kallosa - latte, ma proteiny mleka i pachnie kokosem, a włosy są po niej wygładzone i mięciutkie Polecam
__________________



She ricochets!
And you don't notice.
She's in your head!
And you just don't notice...
<3

>10<





asi_ula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-22, 20:25   #4
zielonamorelka
Zakorzenienie
 
Avatar zielonamorelka
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: tam gdzie mnie nogi poniosły...
Wiadomości: 6 232
Dot.: Posiadaczki GRUBYCH, GĘSTYCH włosów

ja jeszcze 2 lata temu moglam pochwalic sie wlosami o obwodzie jakies15 cm. a teraz to chyba tylko jakies 10 a moze i mniej [zalezy czy po umyciu czy kilka dni po]heh zawsze jak mialam geste i grube to chcialam zeby byl"chudsze"a teraz jak wypadaja jak szalone to mi sie wcale nie podoba;/ chcialabym miec takie prolemy z wlosami ja wy hihi zazdroszcze wam
__________________
drożdże part 5 od 10.11.13r.
waga max-103,2kg
SBDiet 19.10.13r
teraz-88,8kg
wzrost 172cm
zielonamorelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-22, 22:31   #5
Aneczka_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 33
Dot.: Posiadaczki GRUBYCH, GĘSTYCH włosów

Też mam grube, gęste, suche włosy i próbowałam już różnych odżywek oraz maseczek- poczynając od tych po kilka złotych i kończąc na tych za sto kilkadziesiąt. Szczerze mówiąc to żadne nie pomogły i dałam sobie spokój, bo tylko obciążały mi włosy i więcej było z nimi roboty niż jakiegoś efektu
Aneczka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-23, 09:43   #6
asi_ula
Zadomowienie
 
Avatar asi_ula
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 1 191
Dot.: Posiadaczki GRUBYCH, GĘSTYCH włosów

Ja po nałożeniu tej odżywki Creme Latte mam bardzo gładkie i jakby odżywione włosy, na wizażu jest wątek o kosmetykach z Kallosa i bardzo wielu dziewczynom pasuje ta odżywka, może warto spróbować A co do wypadających włosów to podobno dobre są maseczki z olejku rycynowego Ja stosuję go na rzęsy i nie dość że przestały tak wypadać to są dłuższe
__________________



She ricochets!
And you don't notice.
She's in your head!
And you just don't notice...
<3

>10<





asi_ula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-23, 12:11   #7
nioniol
Raczkowanie
 
Avatar nioniol
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 124
Dot.: Posiadaczki GRUBYCH, GĘSTYCH włosów

ja tez mam grube i gęste włosy, a w dodatku zniszczone. I się jeszcze gorzej urządziłam, bo łykałam silicę, żeby włosy szybciej mi rosły, a to wcale nie przyspieszyło porostu włosów, tylko zaczęły mi rosnąć nowe i mam kupę krótkich wlosków na glowie - będą jeszcze gęstsze.
Myję włosy szmponem Farouka CHI i stosuję odżywkę tej serii, no i potem kropla jedwabiu - albi ten CHI albo z Joanny. Zniszczone włosy puszą się strasznie, więc kiedy tylko mam chwilę czasu i jestem w domu, to makładam maseczkę na włosy i owijam folią i tak chodzę godzinę albo dwie.
__________________
chcę być lepsza
nioniol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-06-23, 12:23   #8
Nindża
Rozeznanie
 
Avatar Nindża
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 517
Dot.: Posiadaczki GRUBYCH, GĘSTYCH włosów

mam geste, falujace, ciemne wlosy. Uzywam szamponu nawilzajacego na zmiane rozne marki i rewelacyjnej maski na wlosy collistar-zlota linia (od czasu do czasu). nie prostuje ich notorycznie tylko raz na jakis czas i nie mecze zbyt czesto farbami i chemikaliami, pieknie blyszcza i sie ukladaja -ludzie pytaja czym myje, gdzie scinam i od czego tak blyszcza...,wiec warto nie swirowac z rozjasniaczami
Nindża jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-23, 18:58   #9
nicole18
Raczkowanie
 
Avatar nicole18
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 180
Dot.: Posiadaczki GRUBYCH, GĘSTYCH włosów

Też mam gęste włosy, ale i niestety suche. Miałam je rok temu rozjaśniane mocno i jeszcze nie mogę ich doprowadzić do normalnego stanu. Używałam troche maseczek, ale żadna jakoś specjalnie mi nie pomogła. Fakt, że sie troche mniej puszą, ale końce nadal są szorstkie mimo częstego podcinania. Używałam placenty z kallosa która mi nic nie pomogła, i do niedawna waxa. Dzięki niemu nie mam już takiej szopy jak kiedyś, ale dalej są suche. Planuje teraz kupić mleczną z kallosa, może cos pomoże. Szamponów to używam najzwyklejszych bo u nasady mi się zaraz przetłuszczają jak użyje nawilżającego
nicole18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-24, 08:03   #10
CocoPoznan
Rozeznanie
 
Avatar CocoPoznan
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 648
Dot.: Posiadaczki GRUBYCH, GĘSTYCH włosów


Dzięki wszystkim dziewczynom za udział w wątku!

Ja mam z natury bardzo mocne, grube,gęste, podatne (chociaż jakby proste) włosy. Jak były tylko farbowane to się ładnie układały, chociaż było widać że jest ich duuużo. Teraz są rozjaśnione do b.jasnego blond, więc zrobiła się już kompletnie sucha strzecha, do tego się łamały (więc możecie sobie wyobrazić co przeszły - w życiu nie łamały mi się włosy, myślałam że nic im nie zaszkodzi). Co jest dziwne, moje włosy, chociaż zniszczone, nie przypominają tego co ma większość za mocno rozjaśnionych blondynek.. Włosy nie przypominają kupki waty, czy siana - moje przypominają raczej grubą, sztywną słomę, ale nadal z lekkim połyskiem ;-)
Żeby nad tym zapanować też używałam Kallosa latte, ale z tym trzeba strasznie długo siedzieć (min. pół godziny) i trochę mnie na dłuższą metę męczy ten zapach . Potem odkryłam cement z Kerastase w ampułkach i Cement Termiczny, bardzo ładnie regeneruje, nie są porozdwajane i przestały się łamać. Ale niestety po tym robią się "mocne" - czyt. sztywne! Chyba coś za coś... Miałam też raz na próbę ampułkę Aqua Oleum z Kerastase, były fajne, miękkie i gładsze.
Wydaje mi się, chociaż mogę się mylić, że na takie włosy jak nasze, lepiej nie używać specyfików do głębokiej regeneracji (które chyba zwiększają objętość włosa), tylko raczej do suchych włosów, nawilżające. U mnie np. Absolut Repair z L'Oreala - tak wychwalany na wizażu miał kompletnie odwrotny efekt - opisałam to w mojej opini o nim. Masakra ! Kallos Placenta też zero efektu , za to jeszcze sztywniejsze włosy. Koleżanka polecała mi do rozjaśnionych maskę regenerującą z Garniera - też do kitu. Mam teraz zamiar spróbować coś nawilżającego. Zobaczymy..
Do opanowania doraźnego używałam też jedwabiu Farouk, ale ostatnio kupiłam u fryzjera dość drogi, świetny i bardzo wydajny produkt z Kadusa -Slalom Shine Serum (niebieskie) nie zawiera alkoholu więc nie wysusza, piszą że nabłyszcza i zmniejsza objętość fryzury (prawda) i ma zmywalne silikony, więc spoko.
Chcę teraz sprawić sobie maskę do włosów suchych L'Oreal Intense Repair, albo Liss Extreme, może któraś z was miała?

Jak odkryję coś nowego to dam znać!
CocoPoznan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-24, 08:03   #11
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Posiadaczki GRUBYCH, GĘSTYCH włosów

ja też mam grube, puszczące sie, niesforne....stosuje wax, szampony nawilżające,a potem hot liss - jednak koncze na suszarce, badz jedwab Bio silk. Ostatnio podpasowal mi krem wygladzający fructisa
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-24, 08:38   #12
nioniol
Raczkowanie
 
Avatar nioniol
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 124
Dot.: Posiadaczki GRUBYCH, GĘSTYCH włosów

CocoPoznan!
Kadusa -Slalom Shine Serum (niebieskie)
zaciekawił mnie ten produkt, ale nigdzie nie mogę go znaleźć.
Czy mogłsbyś coś więcej o tym napisać? Gdzie można go kupić?
dzięki!
__________________
chcę być lepsza
nioniol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-24, 08:42   #13
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Posiadaczki GRUBYCH, GĘSTYCH włosów

jeszcze mi sie przypomnialo o takich niebieskich amupłkach, cos na "A", slicznie wygładzały i pachniały ale za sztuke placilo sie 10zł....
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-24, 08:43   #14
CocoPoznan
Rozeznanie
 
Avatar CocoPoznan
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 648
Dot.: Posiadaczki GRUBYCH, GĘSTYCH włosów

Ja go kupiłam w salonie Kadus "złoty Kosmyk" w Poznaniu, Os. Pod Lipami. Pewnie trzeba by poszukać w salonach, które pracują dla tej firmy. Albo w Interku . Jest to coś jakby jedwab, albo serum na końcówki, tylko gęściejsze niż Farouk czy zielone serum z Avonu (też ok, ale z alkoholem). Jest w przezroczystej, niebieskiej butelce z pompką jak do podkładów, 75ml kupiłam w salonie za 54 zł. Ale naprawdę jeden psik na całe włosy, bo jest bardzo treściwe.
CocoPoznan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-24, 08:47   #15
gosiaczek6
Zakorzenienie
 
Avatar gosiaczek6
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 15 914
Dot.: Posiadaczki GRUBYCH, GĘSTYCH włosów

ja ogólnie mam gęste..ale juz nie grube..wypadały garściami po odstawieniu tabletek..teraz wypadaja ok 100 dziennie
ale jeszcze musze je czymś zdyscyplinować, używam do tego odżywek Pantene ostsniej nowej serii pełna kontrola, ale trzeba oszczędnie używać bo może obciążać wlosy
gosiaczek6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-24, 08:52   #16
CocoPoznan
Rozeznanie
 
Avatar CocoPoznan
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 648
Dot.: Posiadaczki GRUBYCH, GĘSTYCH włosów

http://www.zuzann.infocity.pl/Kadus/...a%20SLALOM.htm
Na tej stronce są różne kosmetyki tej firmy, może teraz zmienili nazwę - to moje wygląda tak jak ten olejek Freeride, ale ma 75 ml - to może być coś podobnego..
Albo to:
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=380757847
Ja to już trochę mam, więc może coś pozmieniali... Najlepiej jakbyś zapytała w salonie..
CocoPoznan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-24, 13:59   #17
Patryla20
Raczkowanie
 
Avatar Patryla20
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 131
Dot.: Posiadaczki GRUBYCH, GĘSTYCH włosów

ja używam sunsilka pomarańczowego, a dziś kupiłam seboradin regenerujący z żeń-szeniem. Robi mi się często szopa na włosach,więc stosuje jedwab. Najlepsza fryzura do włosów grubych to postopniowane włoski. Ja na razie zapuszczam, a za 3 miesiące wybieram się do fryzjera, by mi pocieniował
Patryla20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-24, 19:11   #18
nioniol
Raczkowanie
 
Avatar nioniol
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 124
Dot.: Posiadaczki GRUBYCH, GĘSTYCH włosów

Cytat:
Napisane przez CocoPoznan Pokaż wiadomość
http://www.zuzann.infocity.pl/Kadus/...a%20SLALOM.htm
Na tej stronce są różne kosmetyki tej firmy, może teraz zmienili nazwę - to moje wygląda tak jak ten olejek Freeride, ale ma 75 ml - to może być coś podobnego..
Albo to:
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=380757847
Ja to już trochę mam, więc może coś pozmieniali... Najlepiej jakbyś zapytała w salonie..
Dzięki! szukałam na allegro - bo tam zwykle jest wszystko, ale tym razem nie ma. Jak wykończę moje zapasy to poszukam, bo swoją drogą słyszałam wiele pozytywnych opinii o kosmetykach Kadusa.

Patryla20
ja się nie zgadzam z tym, że cieniowanie jest dobrym rozwiązaniem dla grubych włosów: no chyba że każdego ranka prostujesz je, albo układasz na szczotce.
ja miałam cieniowane i więcej tego błedu nie popełnię. Moje włosy majlepiej się układają i świetnie błyszczą jak są po prostu długie i gładkie. Ale zaznaczam: to tylko moje zdanie!
Pozdrawiam!
__________________
chcę być lepsza
nioniol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-24, 19:19   #19
CocoPoznan
Rozeznanie
 
Avatar CocoPoznan
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 648
Też miałam problem z wypadaniem po tabletkach anty. Trwało to jakieś pół roku, włosy wypadały, skóra okropnie się tłuściła. Ale poszłam do dermatologa i zapisał mi Alpicort E (z pochodną estradiolu - hormonu żeńskiego, na receptę). Zużyłam ze 3 opakowania, jak ręką odjął (odpukać). Dodatkowo też biotyna w tabl i Skrzypowita. Najlepiej iść z tym do lekarza, nie czekać za długo.

gosiaczek - Aha, Alpicort E to płyn do wcierania w skórę głowy, nie tabletki
nioniol - też muszę układać na szczotce, ze względu na to że najlepiej wyglądam w długości do brody, i że mam rozjaśniane i zniszczone włosy - nie mam dłuższych, ale muszę je porządnie wyciągnąć i wymodelować, żeby na coś wyglądały. Jakbym je ścięła na krótko, pocieniowała, to chyba by stały wszystkie na baczność w górę!

Edytowane przez Jolie2601
Czas edycji: 2008-06-27 o 11:16 Powód: post pod postem- proszę korzystać z edycji
CocoPoznan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-26, 17:14   #20
Beattqa
Przyczajenie
 
Avatar Beattqa
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 22
Dot.: Posiadaczki GRUBYCH, GĘSTYCH włosów

Zwracam się do was z prośbą o pomoc. Sama jestem posiadaczką dość gęstych i ciężkich włosów. Nie są ani proste ani kręcone. Mają tendencję do falowania.
Planuję wizytę u fryzjera i nie wiem kompletnie co mam z nimi zrobić. Chciałabym optycznie zmniejszyć ich objętość i dodać im lekkości. Pierwsze co przychodzi mi na myśl to cieniowanie, ale jest jeden problem. Boję się, że gdy je wycieniuję, to zaczną się puszyć, kręcić czy też bardziej falować, czego nie chcę. No i nie chcę ich za duuużo skracać, bo długo zapuszczałam, po nieudanej fryzurze i teraz mam za łopatki.
Więc? Doradzi mi któraś ekspertka ?

Edytowane przez Beattqa
Czas edycji: 2008-06-26 o 17:16 Powód: dopisek :)
Beattqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-26, 23:16   #21
zusmiechemnatwarzy
Raczkowanie
 
Avatar zusmiechemnatwarzy
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 123
Dot.: Posiadaczki GRUBYCH, GĘSTYCH włosów

Beattqa byłam przed wczoraj u fryzjera. Mam długie i gęste włosy. Ciągle miałam spięte gumką. Pani podcieła mi je z 10 cm, bo końcówki były dramatyczne. Pocieniowała mi wlosy delikatnie i wyprostowała. Efekt był świetny-przynajmniej mi się podobalo. Spodobałam się sobie w rozpuszczonych włosach Tylko teraz mam problem, prostować czy spinac gumką? Bo bez prostowania ich rozpuszczonych nosić się nie da, za bardzo się puszą i nie wyglądają dobrze.
zusmiechemnatwarzy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-27, 10:16   #22
moren
Wtajemniczenie
 
Avatar moren
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 264
GG do moren
Dot.: Posiadaczki GRUBYCH, GĘSTYCH włosów

Cytat:
Napisane przez zusmiechemnatwarzy Pokaż wiadomość
Beattqa byłam przed wczoraj u fryzjera. Mam długie i gęste włosy. Ciągle miałam spięte gumką. Pani podcieła mi je z 10 cm, bo końcówki były dramatyczne. Pocieniowała mi wlosy delikatnie i wyprostowała. Efekt był świetny-przynajmniej mi się podobalo. Spodobałam się sobie w rozpuszczonych włosach Tylko teraz mam problem, prostować czy spinac gumką? Bo bez prostowania ich rozpuszczonych nosić się nie da, za bardzo się puszą i nie wyglądają dobrze.
Po prostowaniu pusza Ci sie wloski??
Ja mam wlosy dlugie,grube i geste.Ciezko jest mi je ulozyc,naturalnie sie faluja.Jak chce je wyprostowac-zaraz robia sie fale,jak chce zakrecic-zaraz zaczynaja sie rozprostowywac i puszyc Ale po prostowaniu nigdy mi sie nie puszyly,zawsze sa gladkie i wrecz lekko przyklapniete (a nastepnego dnia,to juz wogole).
Jaka masz prostownice?Albo moze masz zly szampon,ktory je przesusza,przez co sie pusza?
moren jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-27, 10:45   #23
gosiaczek6
Zakorzenienie
 
Avatar gosiaczek6
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 15 914
Dot.: Posiadaczki GRUBYCH, GĘSTYCH włosów

Cytat:
Napisane przez CocoPoznan Pokaż wiadomość
gosiaczek - Aha, Alpicort E to płyn do wcierania w skórę głowy, nie tabletki
nioniol - też muszę układać na szczotce, ze względu na to że najlepiej wyglądam w długości do brody, i że mam rozjaśniane i zniszczone włosy - nie mam dłuższych, ale muszę je porządnie wyciągnąć i wymodelować, żeby na coś wyglądały. Jakbym je ścięła na krótko, pocieniowała, to chyba by stały wszystkie na baczność w górę!
wiem, tez miałam przepisany ten płyn
gosiaczek6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-29, 11:14   #24
stellla
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 724
Dot.: Posiadaczki GRUBYCH, GĘSTYCH włosów

Witam Najwyrazniej mam takie same wlosy. Zawsze slysze "jakie geste" "jak ich duzo", ale przez to sa sztywne i szorstkie, w dodatku mam wrazenie, ze nie dzialaja na ne zadne odzywki, maseczki, "prostowacze" - wciaz sa szosrtkie, sztywne i falujace. Mam zamiar kupic prostownice, ale nie wiem, cyz przy takich wlosach zda egzamin. Na oceny KWC juz nawet nie wchodze, bo 90% opinii jest osob z cienkimi wlosami, ktore zachwycaja sie szamponami i odzywkami, ktore dodaja objetosci wlosom (u mnie robia puszace sie siano), krytykuja szampony i odzywki "obiazajace wlosy" (ktore u mnie choc troche wlosy wygladzaja). A ja nie znalazlam jeszcze czegos, co by moje wlosy ujarzmilo. I raczej nie wydam kilkadziesiat zlotych na profesjonalna odzywke. Moze b yc juz cos bardzo obciazajacego, i tak odzywek uzywam na wlosy, a nie na glowe. Moze by tak zrobic takie 2 polecane kategori? Jedne latwo dostepne, sklepowe, iedrogie, a drugie drozsze, salonowe? I oczywiscie z podawaniem cen.
stellla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-29, 22:43   #25
CocoPoznan
Rozeznanie
 
Avatar CocoPoznan
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 648
Dot.: Posiadaczki GRUBYCH, GĘSTYCH włosów

No, fakt. Jest to problem, z tymi recenzjami na KWC . Dobry pomysł z tą kategorią - "odżywki do włosów sztywnych i grubych" .
Ja ostatnio użyłam maskę Garnier Fruktis regenerującą do włosów suchych i zniszczonych, trzymałam ją na dwa sposoby (raz jak w opisie 1min, raz jako kompres z 15min) i do kitu , bo włosy przetłuściły się szybciej (normalnie myję co trzy dni lub dwa razy w tyg, bo praktycznie wcale się nie przetłuszczają), wcale nie błyszczały i jakieś takie właśnie jakby oklapnięte były (albo jakby brudne, z nalotem) na drugi dzień, ale sztywne i suche na końcach jak zwykle, i po wyspaniu nie do ułożenie, co jest u mnie rzadkością, bo mam podatne włosy. Więc na pewno to obciąża włosy, ale wcale ładnie przy tym nie wyglądały..
CocoPoznan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-30, 17:41   #26
stellla
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 724
Dot.: Posiadaczki GRUBYCH, GĘSTYCH włosów

Hmmm mysle, czy zaryzykowac i lkupic litr Kallosa mlecznego (13 zl na Allegro, a 275 ml 6,5 wiec widac proporcje cena-ilosc...), do tego jest tani balsam prostujacy Kallosa Relax, ale ma raczej zle oceny na Wizazu. Macie z nim jakies doswiadczenia?
stellla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-30, 21:30   #27
gosiaczek6
Zakorzenienie
 
Avatar gosiaczek6
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 15 914
Dot.: Posiadaczki GRUBYCH, GĘSTYCH włosów

ja chciałam Kallosa zamówic ale po negatywnych opiniach zrezygnowałam
gosiaczek6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-05, 16:15   #28
stellla
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 724
Dot.: Posiadaczki GRUBYCH, GĘSTYCH włosów

Wyprobowalam dzis krem mleczny z Kallosa. Zapach budyniu kokosowego, na szczescie nie tak nachalny jak prosto w opakowania. Wlosy sa po nim mieksze niz po innych odzywkach (chociaz mialam ze 2 odzywki, ktore dzialaly lepiej) i sa znacnzie prostsze, ale to tez nie wiem, czy od odzywki, czy od poporzedniego prostowania wlosow prostownica. Apropos prostowania: kupilam prostownice MPM b54. Uzylam jej 2 dni temu na wilgotne wlosy, az parowalo i skwierczalo, szczegolnie przy koncowkach. Kolezanka mnie ochrzanila, mowi, ze sobie wlosy spale i ze mam na sucho prostowac, z reszta efekty sa lepsze. Wlasnie wyprostowalam - znacznie szybciej niz na mokro i o dziwo jest lepiej! Zajelo mi to mniej czasu, a wlosy sa calkiem proste, przeciagalam po 2 razy pasemko. Wlosy sa takie sypkie jak lubie. Zamowilam jednak balsam prostujacy Kallosa, nie sadze, zeby mogl byc az tak koszmarny, moze najwyzej da sie go zuzyc jako odzywka do splukiwania, ale mam nadzieje, ze jednak dla mnie okaze sie dobry.
stellla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-07, 12:57   #29
zusmiechemnatwarzy
Raczkowanie
 
Avatar zusmiechemnatwarzy
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 123
Dot.: Posiadaczki GRUBYCH, GĘSTYCH włosów

Cytat:
Napisane przez moren Pokaż wiadomość
Po prostowaniu pusza Ci sie wloski??
Ja mam wlosy dlugie,grube i geste.Ciezko jest mi je ulozyc,naturalnie sie faluja.Jak chce je wyprostowac-zaraz robia sie fale,jak chce zakrecic-zaraz zaczynaja sie rozprostowywac i puszyc Ale po prostowaniu nigdy mi sie nie puszyly,zawsze sa gladkie i wrecz lekko przyklapniete (a nastepnego dnia,to juz wogole).
Jaka masz prostownice?Albo moze masz zly szampon,ktory je przesusza,przez co sie pusza?
Bez prostowania nosić się ich rozpuszczonych nie da, bo się pusza. Ale jak wyprostuje to się nie puszą i są rozpuszczone
zusmiechemnatwarzy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-07, 15:29   #30
shena
Rozeznanie
 
Avatar shena
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 809
Dot.: Posiadaczki GRUBYCH, GĘSTYCH włosów

Zgłasza się posiadaczka grubych gęstych i kręconych włosów. właśnie dzisiaj kupiłam sobie odzywkę nawilżającą bo są bardzo przesuszone. Jak sie sprawdzi to napisze o niej coś więcej.
shena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-12 15:58:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:16.