Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY! - Strona 48 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-11-18, 19:21   #1411
Angel948
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 151
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

byłam u dermatologa i przepisała mi żel,tonik i krem EFFACLAR od La Roche-Posay. Zobaczymy jakie bedą skutki ale nie było tanio ;]
Angel948 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-20, 22:36   #1412
kolorowana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 15
Dot.: Re: POLECAM!!! Maseczka z cynamonu na trądzik!

Cytat:
Napisane przez Martinaf Pokaż wiadomość
Ooo przyda sie przepis przyda np. na niespodzianki przedokresowe (ojoj ale ja to ujełam ) ale z tym to ostatnio lepiej ale i tak się przyda
Pozdr.
witam wszystkich!

Jestem po raz pierwszy na tej stronie, chciałabym podzielic sie z Wami moimi doświadczeniami, może komus w ten sposób pomogę.
Od maja korzystam z porad lekarza medycyny estetycznej. Cierpie na trądzik, który określił jako grudkowo-zaskórnikowy z małymi przebarwieniami i zaczerwieniami.
1.Mój lekarz powiedział, ze kazda kobieta powinna 3 razy dziennie myc, odswiezac twarz. Rano, w południe i wieczorem.Samo mycie twarzy 2x dziennie to zdecydowanie za mało,gdyz kilkugodzinne posiadanie tego makijazu sprzyja zanieczyszczaniu.Dlatego według niego koniecznym jest odswiezenie twarzy płynem micelarnym. Potwierdzam, od kiedy tak robie moje twarz wyglada lepiej i sam make-up wyglada ładniej.
2. Lekarz kazał mi zmienic wszystkie kosmetyki. Powiedział równiez, ze kobiety uzywaja za duzo kosmetyków. Zamiast mleczka do demakijażu, toniku kazał zakupic płyn micelarny, który łaczy wszystkie te funkcje.

Oto kosmetyki, które kazał zakupic
RANO
- zel SVR topialyse ( koszt oki. 60-70 zł) myc twraz rano, wiczorem, następnie
-krem nawilzający SVR z mocznikiem ok. 60 zł
- krem przeciwsłoneczny bioderma 40, który dodatkowo zawiera emulsje matującą

południe
-płyn micelarny Bioderma H20 Sensibio ( ok. 60 zł)-bardzo wydajny, starcza na ok. pól roku. Nstepnie trzeba uzyc kremow.

WIECZOREM
-płyn micelarny Bioderma
- zel do mycia twarzy SVR topialyse
następnie krem Glyco A ( koszt ok. 50 zł)-świetny krem bardzo mi pomógł,złuszcajacy, pomaga na przebarwienia i na ogolny wyglad skóry
Na poczatku delikatnie moze szczypac,swedzic ale jest bardzo pomocny.

Stosuje sie do wszystkich wskazówek. Powiem tak: moja skóra wyglada lepiej, jakby młodziej, zdecydowanie mniej przebarwien jednak tradziku jeszcze troche mam ale jest o niebo lepiej.

pozdrawiam mam nadzieje, ze moze komus moje wskazówki troche pomogą.
kolorowana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-20, 23:04   #1413
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Re: POLECAM!!! Maseczka z cynamonu na trądzik!

Wszystko fajnie, tylko nie rozumiem czemu wieczorem jest i plyn micelarny i jeszcze mycie po nim? Przeciez plyn micelarny to takie "mycie bez wody" i troche szkoda "psuc" jego efekt (m.in. tonizowania) woda pozniej

Powiedzial moze czemu tak? Bo na pierwszy rzut oka to jesli juz oba to logiczniejsza wydaje sie odwrotna kolejnosc by zakonczyc, doczyscic i stonizowac plynem micelarnym

I jeszcze jedno, o ile dobrze rozumiem to twoj lekarz nie powiedzial, ze nalezy myc twarz 3 razy dziennie, tylko, ze nalezy ja oczyszczac, a to roznica Jednak czym innym jest "umycie" jej plynem micelarnym w poludnie, a co innego stosowanie wody 3 razy dziennie...woda z zelem duzo bardziej narusza rownowage skory i wszedzie jest o tym, ze jednak woda to max 2 razy dziennie.

Tak wiec Twoj lekarz dobrze doradzil... tylko nalezy podkreslic, ze owszem 3 razy dziennie odswiezac/oczyszczac twarz ale nie strice myc ja woda

No i tak ogolnie to pielegnacja wyglada na niezla tylko niestety ma jeden minus - koszt - dla wielu osob nie do przeskoczenia niestety.

Edytowane przez quleczka
Czas edycji: 2009-11-20 o 23:22
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-21, 06:43   #1414
Jagoda0033
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 56
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cześć *
Ja byłam ostatnio u nowej Pani Dermatolog Dr. Joanny Salomon we Wrocławiu jest bardzo miła, i polecam ją.
Przepisała mi ISOTREX na dzień, na noc żel DUAC .
I antybiotyk TETRAYSAL doustny .
Jak na razie stosuję to 2 dni i juz widzę lekką poprawę, no ale wiadomo że potrzeba najmniej 2 tyg ,żeby widać było efekty. Czekam z niecierpliwościa ,bo za tydzień jest impreza Andrzejkowa.. a ja muszę jakoś wyglądać haha .
Pozdrawiam !
I polecam podkład La Roche-Posay Toleriane Teint !
Idelany dla naszej cery.
Jagoda0033 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-21, 11:32   #1415
iwona200
Zakorzenienie
 
Avatar iwona200
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 14 498
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Potrzebuję szybkiego SOS

Otóż dziś wieczorem idę na imprezę, a wczoraj nie wiem co strzeliło mi do głowy, żeby wyciskać na czole 2 bolące gule I dziś mam na czole 2 wielkie czerwone gule, które pewnie za kilka dni przejdą w strupki.

Może macie jakieś szybkie sposoby aby choć trochę zminimalizowac to zaczerwienie lub wysuszyć te pryszcze? Bardzo mi zależało żeby dobrze dziś wyglądać, a tu masz ci los

Pozdrawiam i z góry dziękuję za rady
iwona200 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-21, 11:36   #1416
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez iwona200 Pokaż wiadomość
Potrzebuję szybkiego SOS

Otóż dziś wieczorem idę na imprezę, a wczoraj nie wiem co strzeliło mi do głowy, żeby wyciskać na czole 2 bolące gule I dziś mam na czole 2 wielkie czerwone gule, które pewnie za kilka dni przejdą w strupki.

Może macie jakieś szybkie sposoby aby choć trochę zminimalizowac to zaczerwienie lub wysuszyć te pryszcze? Bardzo mi zależało żeby dobrze dziś wyglądać, a tu masz ci los

Pozdrawiam i z góry dziękuję za rady
Maseczka drożdzowa na prychole, mogłabyś dodać soku z cytryny, ale to by pogorszyło zaczerwienienia.
A na same zaczerwienienia polecam maseczkę z siemienia lnianego - gotujesz 3 łyżki ziarenek w trochę mniej niż połowie szklanki wody i jak będzie glut, to ostygnięty na twarz na pół godzinki.

Jeszcze szybko na pryszcze może pomóc rozpuszczenie łyżeczki sody w połowie szklanki wody, zamoczyć wacik i "przykleić" na pryszcza i trzymać najdłużej, jak się da. Myślę, że mogłoby też trochę zminimalizować zaczerwienienia.
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-21, 13:35   #1417
iwona200
Zakorzenienie
 
Avatar iwona200
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 14 498
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez jyyli Pokaż wiadomość
Maseczka drożdzowa na prychole, mogłabyś dodać soku z cytryny, ale to by pogorszyło zaczerwienienia.
A na same zaczerwienienia polecam maseczkę z siemienia lnianego - gotujesz 3 łyżki ziarenek w trochę mniej niż połowie szklanki wody i jak będzie glut, to ostygnięty na twarz na pół godzinki.

Jeszcze szybko na pryszcze może pomóc rozpuszczenie łyżeczki sody w połowie szklanki wody, zamoczyć wacik i "przykleić" na pryszcza i trzymać najdłużej, jak się da. Myślę, że mogłoby też trochę zminimalizować zaczerwienienia.
Dzięki W taj chwili w domu mam tylko sode ;( Jednak nie jestem co do tego sposobu przekonana bo kieys pamietam ze robilam sobie peeling migdalowy i chcialam wlasnie go zneutralizowac wodą z sodą i gdy przylozylam do twarzy to strasznie mnie piekło
iwona200 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-11-21, 14:01   #1418
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez iwona200 Pokaż wiadomość
Dzięki W taj chwili w domu mam tylko sode ;( Jednak nie jestem co do tego sposobu przekonana bo kieys pamietam ze robilam sobie peeling migdalowy i chcialam wlasnie go zneutralizowac wodą z sodą i gdy przylozylam do twarzy to strasznie mnie piekło
Bo miałaś bardzo podrażnioną twarz, jak ja mam podrażnioną, to nawet woda mnie szczypie
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-21, 14:42   #1419
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

A nie wystarczylaby zwykla woda z mydlem? PH jest zasadowe zazwyczaj zdecydowanie, wiec powinno wystarczyc do neutralizowania

Co do pryszczy i zasuszania na szybko to "przylepic" na troche kawalek papieru/chusteczki zmoczonej woda utleniona...oczywiscie jesli nie jest to np. przy brwi

Edytowane przez quleczka
Czas edycji: 2009-11-21 o 14:52
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-22, 19:08   #1420
malinka4
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 104
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

mam pytanie, np jak posmaruje pryszcza mascia ichtiolowa i potem go troszke hmm wycisne to czym najlepiej posmarowac to miejsce? sudocremem, tormentiolem czy czyms wysuszyc czy jak?
malinka4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-14, 20:32   #1421
n_i_n_k_a
Raczkowanie
 
Avatar n_i_n_k_a
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 106
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

A może srebro koloidalne. Na forum kafeterii sporo dziewczyn poleca. Można kupić w aptece każdej.
n_i_n_k_a jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-15, 19:10   #1422
littlelady18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 117
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Hej
Też męczę się z trądzikiem
Dzisiaj poszłam do sklepu z ziołami i sprzedawca polecił mi krem przeciwtrądzikowy Cat's claw & aloe vera( link do allegro)

http://allegro.pl/item836751752_krem...at_s_claw.html

najpierw nie chciałam kupić(przecież tyle tych specyfików nakupiłam,ale w końcu się zdecydowałam.Zaskoczył mnie jesgo kolor (wygląda jak ciemny fluid) nałożyłam na twarz i nawet ciekawie to wygląda.Mam nadzije że nie jest to jakiś badziew i nie wyrzuciłam 18 zł w błoto.zobaczymy..

---------- Dopisano o 20:10 ---------- Poprzedni post napisano o 20:07 ----------

Mam jeszcze pytanie ile powinno się stosowac kurację herbaką z bratka?? bo ja piję już 3 miesiące i na początku była poprawa a teraz juz chyba nic nie daje.;/
stosuję tez od przedwczoraj olej z wiesiołka w kapsułkach
zamierzam zakupić coś na BU tylko nie wiem co..Doradźcie Kochane!
littlelady18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-16, 11:03   #1423
mamba_as
Przyczajenie
 
Avatar mamba_as
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 6
GG do mamba_as
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cześć Dziewczyki To może ja wkońcu się wypowiem.
Ja używam już ponad miesiąc kuracji na którą składa się antybiotyk UNIDOX (już go skończyłam - 4 opakowania - 40 dni) i oprócz tego CLINDACNE, PAPKA robiona, DIFFERIN, spirytus robiony. Codziennie przed snem mam nakładać inny specyfik, z tym że papka ma być co drugi dzień. W sumie to wydawało mi się, że pomaga ale wciąż mi wyskakują nowe krosty. Czytałam że differin ma to do siebie że powoduje wysyp. Nie wiem już sama czy to mi pomoże zwłaszcza że dermatolożka nie przedłużyła mi tego antybiotyku i mam wrażenie że samymi maściami się nie wylecze. Ehh mam 27 lat i wciąż trądzik... W sumie to nie wiem czemu mam taki wysyp. Kiedyś miałam straszny trądzik leczyłam się różnymi maściami i nie pomagały wkońcu dermatolożka przepisała niestety!!! ROAKUTAN (czy jak to się tam pisze) co prawda pomógł ale... jak wiadomo to bardzo niebezpieczny lek. Od kilku lat miałam dosyć ładną buzię tylko od czasu do czasu przed okresem wyskakiwały. A tu nagle po wakacjach zaczęły wyskakiwać, wyskakiwac i teraz mam całą buzię w krostach. Ten trądzik powoli wpędza mnie w depresję... ehh
Już sama nie wiem czy trądzik jest wyleczalny ...
mamba_as jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-16, 21:30   #1424
littlelady18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 117
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Prosiłabym kogoś o odpowiedź na moje pytanie


Czy jest sens żeby stosowała ten krem Przeciwtrądzikowy krem Cat's claw& aloe vera

składniki:
świeżo wyciśnięty sok z aloe vera, tlenek cynku ekstrakt cat's claw,etanol

już go zakupiłam ,pewnie niepotrzebnie ,ale chciałam się dowiedzieć czy go stosowac czy wyrzucic bo nie ma sensu?? proszę o odpowiedź.
(link do wątku- założyłam ale nikt nie odpowiada,a chciałabym wiedziec czy on mi NIE ZASZKODZI??)
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post15884601

Edytowane przez littlelady18
Czas edycji: 2009-12-16 o 21:31
littlelady18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-16, 21:37   #1425
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez littlelady18 Pokaż wiadomość
Prosiłabym kogoś o odpowiedź na moje pytanie


Czy jest sens żeby stosowała ten krem Przeciwtrądzikowy krem Cat's claw& aloe vera

składniki:
świeżo wyciśnięty sok z aloe vera, tlenek cynku ekstrakt cat's claw,etanol

już go zakupiłam ,pewnie niepotrzebnie ,ale chciałam się dowiedzieć czy go stosowac czy wyrzucic bo nie ma sensu?? proszę o odpowiedź.
(link do wątku- założyłam ale nikt nie odpowiada,a chciałabym wiedziec czy on mi NIE ZASZKODZI??)
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post15884601
A możesz wrzucić skład INCI? Nie chce mi się wierzyć, że zawiera tylko 4 składniki, żadnego konserwantu... Ale ja bym spróbowała położyć na twarz

Mamba_as, ja chyba niedługo będę mogła powiedzieć, że wyleczyłam trądzik. Od paru tygodni nie mam żadnego syfa, nawet po wypiciu kakao, a zawsze mnie po nim od razu straszliwie wypryszczało. Myślę, że to zasługa Atredermu, który stosuję 3,5 miesiąca, ale sama nie wiem. Stosuję też plastry hormonalne od roku (na początku trochę pomogły, ale potem znowu było to samo), piję drożdże, zażywam Rutinacea, piję olej lniany, biorę Alliofil (czosnek + pokrzywa), łykam ziele wierzbownicy. I jest naprawdę dobrze
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-17, 10:17   #1426
littlelady18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 117
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

jyyli
właśnie o to chodzi ,że nie ma nic więcej na opakowaniu napisanego ,też sie zdziwiłam...ale mam wrazenie ze nic mi nie pomaga..z reszta czytając watki na wizażu dochodzę do wniosku że im prostszy krem tym lepiej.

Mogłabyś mi doradzić co mam robic żeby pozbyc się tego cholerstwa.Jak dzisja wstałam to mi sie płakac chciało i nałozyłam od razu maseczke z drożdży żeby na te syfy nie patrzeć.

Stosuję olej z wiesiołka w kapsułkach.Chciałam zalupic jakiś olej na mazidłach bądź w sklepie(taki żeby się nim smarować na noc np bo zauważyłam że po oliwie z oliwek fajnie jest cera nawilżona(ale podobno zapycha).
Dzisiaj idę do rossmana i kupuję żel babydream do mycia twarzy.i Co jeszcze? nie bardzo stać mnie teraz na filtry i kwasy a chętnie bym zrobiła taką kurację..
A może kuracja maseczką aspirynową,filtr?ale jaki filtr?
A teraz co stosować?Co zakupić na Mazidłach,BU?
Naprawdę czytam pełno wątków ale cięzko tak samej zdecydować ,a W naprawdę macie o tym pojęcie. proszę o pomoc..

---------- Dopisano o 11:17 ---------- Poprzedni post napisano o 10:54 ----------

Wyczytałam na LU:
Olej chaulmoogra z uśpianu różnolistnego, olej Margosa (Neem oil) z miodli indyjskiej czy olej z arganii żelaznej stosowane są jako remedia na cerę trądzikową.
Podobno dobry jest tez olej lniany(ogólnie myslę żeby zjadać siemie kniane codziennie)Bratka pije ponad 3 miesiące ,pomagało,ale teraz już nie,może zrobic przerwę?

Może zakupie któryś z tych i będę stosować na noc?
No i oczywiście pełno przebarwień mam.I co na to?Cepan? czy coś innego? tonik z cytryny?(po nim miałam wrażnie że wyskakują mi małe krostki:/)

Edytowane przez littlelady18
Czas edycji: 2009-12-17 o 11:14
littlelady18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-17, 10:43   #1427
mamba_as
Przyczajenie
 
Avatar mamba_as
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 6
GG do mamba_as
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

jyyli, super gratuluję a ile czasu już się leczysz? Szczerze mówiąc nie słyszałam jeszcze o tym ARTREDERMIE, będe musiała popytać swoją dermatolożkę co o tym sądzi.

Jeśli chodzi o hormony ciekawa jestem co będzie po odstawieniu ich. Podobno jest wtedy wysyp, dlatego ja boję się ich używać.

Aha widzę, że łykasz strasznie dużo różności tak jak ja. Ostatnio zaczęłam oprócz ziółek (pokrzywa i bratek), witamin B brać KWASY OMEGA 3.

Najbardziej mnie denerwuje to, że lekaże dermatolodzy nie szukają przyczyn tylko leczą objawy. Przecież w moim przypadku było tak że kilka lat miałam przerwe w trądziku (może nie całkowitą ale było wpożądku) a teraz mam znowy taki wysyp.
Przecież organizm napewno w ten sposób mówi że coś jest nie tak. ...a lekarze nie potrafią lub nie chce im się tak wczuwać w pacjenta żeby dotrzeć do przyczyny.
mamba_as jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-17, 10:46   #1428
littlelady18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 117
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Na tej stronie http://www.laboratoriumurody.pl/foru...derm,t369.html
wyczytałam ,że juz go nie ma w uzyciu(ale to stary watek)
littlelady18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-17, 13:07   #1429
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez littlelady18 Pokaż wiadomość
jyyli
właśnie o to chodzi ,że nie ma nic więcej na opakowaniu napisanego ,też sie zdziwiłam...ale mam wrazenie ze nic mi nie pomaga..z reszta czytając watki na wizażu dochodzę do wniosku że im prostszy krem tym lepiej.

Mogłabyś mi doradzić co mam robic żeby pozbyc się tego cholerstwa.Jak dzisja wstałam to mi sie płakac chciało i nałozyłam od razu maseczke z drożdży żeby na te syfy nie patrzeć.

Stosuję olej z wiesiołka w kapsułkach.Chciałam zalupic jakiś olej na mazidłach bądź w sklepie(taki żeby się nim smarować na noc np bo zauważyłam że po oliwie z oliwek fajnie jest cera nawilżona(ale podobno zapycha).
Dzisiaj idę do rossmana i kupuję żel babydream do mycia twarzy.i Co jeszcze? nie bardzo stać mnie teraz na filtry i kwasy a chętnie bym zrobiła taką kurację..
A może kuracja maseczką aspirynową,filtr?ale jaki filtr?
A teraz co stosować?Co zakupić na Mazidłach,BU?
Naprawdę czytam pełno wątków ale cięzko tak samej zdecydować ,a W naprawdę macie o tym pojęcie. proszę o pomoc..

---------- Dopisano o 11:17 ---------- Poprzedni post napisano o 10:54 ----------

Wyczytałam na LU:
Olej chaulmoogra z uśpianu różnolistnego, olej Margosa (Neem oil) z miodli indyjskiej czy olej z arganii żelaznej stosowane są jako remedia na cerę trądzikową.
Podobno dobry jest tez olej lniany(ogólnie myslę żeby zjadać siemie kniane codziennie)Bratka pije ponad 3 miesiące ,pomagało,ale teraz już nie,może zrobic przerwę?

Może zakupie któryś z tych i będę stosować na noc?
No i oczywiście pełno przebarwień mam.I co na to?Cepan? czy coś innego? tonik z cytryny?(po nim miałam wrażnie że wyskakują mi małe krostki:/)
Tani filtr ma Babydream, do dostania w Rossmanie, ale za to wszystko, co się na niego położy, szybko się warzy. Przy aspirynie też trzeba używać filtra.
Oleje to bardzo dobry sposób. Świetny jest zwykły rycynowy, tylko wysusza cerę, ale na wszelkie syfki jest świetny.
Cepanu na razie nie stosuj, bo może zapychać, cytryna to też kwas, więc trzeba przy niej stosować filtr.

Żel Babydream to bardzo dobry wybór Tonik najlepiej bezalkoholowy (Ziaja ma takie) i dobrze nawilżaj cerę, uważając, żeby kremy nie miały parafinu (Paraffinum Liquidum) i wazeliny (Petrolatum). Z tego, co widzę po sobie, to te składniki najbardziej zapychają.
Olejem z wiesiołka też możesz spokojnie posmarować, przekłuć kapsułkę i wycisnąć, nawilży.
Siemię lniane i olej lniany polecam, piję oba i myślę, że też mają swój wkład w dobry wygląd skóry.

Od bratka możesz zrobić przerwę, ale przez ten czas pić np. pokrzywę albo szałwię, albo jakieś inne ziółko, bo zatęsknisz

Cytat:
Napisane przez mamba_as Pokaż wiadomość
jyyli, super gratuluję a ile czasu już się leczysz? Szczerze mówiąc nie słyszałam jeszcze o tym ARTREDERMIE, będe musiała popytać swoją dermatolożkę co o tym sądzi.

Jeśli chodzi o hormony ciekawa jestem co będzie po odstawieniu ich. Podobno jest wtedy wysyp, dlatego ja boję się ich używać.

Aha widzę, że łykasz strasznie dużo różności tak jak ja. Ostatnio zaczęłam oprócz ziółek (pokrzywa i bratek), witamin B brać KWASY OMEGA 3.

Najbardziej mnie denerwuje to, że lekaże dermatolodzy nie szukają przyczyn tylko leczą objawy. Przecież w moim przypadku było tak że kilka lat miałam przerwe w trądziku (może nie całkowitą ale było wpożądku) a teraz mam znowy taki wysyp.
Przecież organizm napewno w ten sposób mówi że coś jest nie tak. ...a lekarze nie potrafią lub nie chce im się tak wczuwać w pacjenta żeby dotrzeć do przyczyny.
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=130856 Tutaj jest wątek o Atredermie, warto przeczytać cały
Ja się leczę od dobrych paru lat, nawet nie wiem, jak długo, może z 6-7. Hormony jednak stosuję, bo mam swoje nie w normie i mam nadzieję, że to wyleczę.

Po pokrzywie może być wysyp na początku, ja tak miałam cały czas jak piłam za pierwszą i drugą 3-miesięczną turą. Potem już cera się ładnie oczyściła.

I żeby nie było, idealnie jeszcze nie jest Ale coraz lepiej
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-18, 17:58   #1430
littlelady18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 117
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

jyyli Dziękuję za radyAle jeszce tylko kilka pytań
Więc na razie myslę żeby tak:
RANO
*mycie buzi żelem Babydream,
*potem jakis tonik(jeszce nie wiem co zakupie)
*Punktowo na wypryski olejek z dzrewa herbacianego bądź *brevoxyl,tormentiol
*na to krem(obecnie mam jeszcze Effaclar M)

Brak mi tylko jakiegoś korektora(Nie wiem jaki kupić,bo boję się używać kosmetyków kolorowych,poradzisz mi jakiś?)

WIECZOREM
*babydream
*znowu tonik,punktowo coś
* I TERAZ PYTANIE : jakim olejem smarować?Bo wiesiołka kupiłam w kapsułkach do łykania(na razie i tak przekłuwam i smaruję twarz na noc) Więc jaki inny olej zakupić do smarowania na noc? LNIANY?cz y jakiś inny?
DODATKOWO:
*Piję sok z łopianu(zamiast bratka)
*wiesiołek w kapsułkach
*dieta(ciemne pieczywo itp)
*maseczki jak na razie póki nie ma filtrów drożdżowa,z zielonej glinki

Co o tym myślisz?
littlelady18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-18, 18:03   #1431
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez littlelady18 Pokaż wiadomość
jyyli Dziękuję za radyAle jeszce tylko kilka pytań
Więc na razie myslę żeby tak:
RANO
*mycie buzi żelem Babydream,
*potem jakis tonik(jeszce nie wiem co zakupie)
*Punktowo na wypryski olejek z dzrewa herbacianego bądź *brevoxyl,tormentiol
*na to krem(obecnie mam jeszcze Effaclar M)

Brak mi tylko jakiegoś korektora(Nie wiem jaki kupić,bo boję się używać kosmetyków kolorowych,poradzisz mi jakiś?)

WIECZOREM
*babydream
*znowu tonik,punktowo coś
* I TERAZ PYTANIE : jakim olejem smarować?Bo wiesiołka kupiłam w kapsułkach do łykania(na razie i tak przekłuwam i smaruję twarz na noc) Więc jaki inny olej zakupić do smarowania na noc? LNIANY?cz y jakiś inny?
DODATKOWO:
*Piję sok z łopianu(zamiast bratka)
*wiesiołek w kapsułkach
*dieta(ciemne pieczywo itp)
*maseczki jak na razie póki nie ma filtrów drożdżowa,z zielonej glinki

Co o tym myślisz?
Ja używałam kiedyś antybakteryjnego z Miss Sporty, taki średni jest, ale nie zapycha i ma dosyć jasny kolor, dlatego go używałam. Nie mam niestety porównania z innymi, bo co jakiś kupiłam, to okazywał się za ciemny i nie mogłam używać.

Co do oleju, to nie mam żadnego doświadczenia ze smarowania buzi lnianym, ale myślę, że nie będzie zapychał, warto spróbować.

Sok z łopianu bardzo bardzo mocno oczyszcza organizm, także możesz mieć wysyp na początku. Ja tylko jedną buteleczkę wypiłam, bo strasznie się po nim pociłam, ale myślę, że gdybym pociągnęła dalej, to ten problem by zniknął.
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-18, 20:24   #1432
littlelady18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 117
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Troszkę się boję tego oczyszczania(ale przecież przeżyłam bratka to i to przeżyję)
Mam podkład z miss sporty więc może faktycznie spróbuję
Fakt najlepiej przetestować na własnej skórze ten olej,a że zaleca się go dla cer trądzikowych to czemu nieWięc się w niego wyposażę,jeśli nie na buźkę to do sałatki
Jak na razie taka pielęgnację będę stosować-po nowym roku najwyżej pobawię się w filtry i kwasy
Dziękuję za zainteresowanie
littlelady18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-22, 19:25   #1433
dontknow
Zakorzenienie
 
Avatar dontknow
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: zachód PL
Wiadomości: 5 302
GG do dontknow
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

niestety, ale muszę dołączyć do waszego grona..
jestem w trakcie kuracji antybiotykowej : tetralysal + duac/clindacne. po miesiącu stosowania muszę powiedzieć, że widzę efekty, ale nie jest to jeszcze ten wymarzony stan.
mam nadzieję, że pomożecie mi w walce (;
jak razem będziemy się wspierać, to na pewno będzie łatwiej..

jutro idę do dermy, mam do niej multum pytań i wątpliwości.. ech, ten trądzik to jest jedna wielka niewiadoma ;/
__________________
Aktualnie na SFD.
Ale jeszcze tu wrócę
dontknow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-22, 20:18   #1434
mi.a
Zakorzenienie
 
Avatar mi.a
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 3 374
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Zastanawiam się, czy któraś z Was drogie Panie stosuje jakieś silniejsze specyfiki?
Właśnie rozpoczęłam kurację izotretynoiną i z chęcią dzieliłabym się wrażeniami z kimś na naszym forum ;-)
__________________
MY IDEA OF HAPPINESS

HAPPINESS ONLY REAL WHEN SHARED

"Wierzę w styl, a nie modę" RL
mi.a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-25, 21:52   #1435
malinka4
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 104
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

a co byloby najlepsze na wagry glownie na nosie:

1.Lysanel Active
2.Akneroxid 5
3.Aknemycin Plus
4.masc Ichtiolowa
5.sudocrem
6.Tormentiol
7.Tormentile forte
8.czy może wysuszające płatki clearasil ultra
9.lub kremy z AA. matujący na dzień i nawilżający na noc?
10.płyn acnosan

albo jakieś szybkie domowe sposoby?
malinka4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-25, 22:10   #1436
dontknow
Zakorzenienie
 
Avatar dontknow
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: zachód PL
Wiadomości: 5 302
GG do dontknow
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

mi pomógł Diacneal..
słyszałam o olejku pichtowym + nafcie.
__________________
Aktualnie na SFD.
Ale jeszcze tu wrócę
dontknow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-25, 22:24   #1437
malinka4
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 104
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

a no taak, czytałam o tym i chce spróbować tylko najpierw ten olejek muszę zakupić. to może za 2 dni..
malinka4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-25, 22:30   #1438
dontknow
Zakorzenienie
 
Avatar dontknow
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: zachód PL
Wiadomości: 5 302
GG do dontknow
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

a apteki nie sa czynne mimo swiat?
__________________
Aktualnie na SFD.
Ale jeszcze tu wrócę
dontknow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-25, 22:36   #1439
malinka4
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 104
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

hmm?;> nie wiem, może są..
ale za 2 dni po prostu miałam zamiar iść na miasto wiec od razu do apteki
malinka4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-25, 22:47   #1440
ewciaa82
Zakorzenienie
 
Avatar ewciaa82
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 6 508
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez mi.a Pokaż wiadomość
Zastanawiam się, czy któraś z Was drogie Panie stosuje jakieś silniejsze specyfiki?
Właśnie rozpoczęłam kurację izotretynoiną i z chęcią dzieliłabym się wrażeniami z kimś na naszym forum ;-)
ja bralam przez 9 miesiecy Roaccutane, efekt znakomity i poki co (a od zakonczenia kuracji minelo prawie 1.5 roku) skutkow ubocznych nie ma

---------- Dopisano o 22:47 ---------- Poprzedni post napisano o 22:42 ----------

Cytat:
Napisane przez malinka4 Pokaż wiadomość
a co byloby najlepsze na wagry glownie na nosie:

1.Lysanel Active
2.Akneroxid 5
3.Aknemycin Plus
4.masc Ichtiolowa
5.sudocrem
6.Tormentiol
7.Tormentile forte
8.czy może wysuszające płatki clearasil ultra
9.lub kremy z AA. matujący na dzień i nawilżający na noc?
10.płyn acnosan

albo jakieś szybkie domowe sposoby?
Wszystko w/w przerabialam i jedyne co mi pomoglo to Roacc.(ze efektem stalym tzn po wagrach i zmianach ropnych pozostaly TYLKO przykre wspomnienia)

Edytowane przez ewciaa82
Czas edycji: 2009-12-25 o 22:44
ewciaa82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:04.