Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY - Strona 149 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-08-02, 12:12   #4441
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Dermatolog odwiedzony, a trądziku, jak pisałam, na szczęście nie mam
Moje krostki najprawdopodobniej powstają, bo zatykają się pory - nie mam w nich ropy, tylko takie twarde cosie...
Dermatolog generalnie niewiele powiedział poza tym, że nie chce mi żadnych mocnych środków dawać, bo mi tylko podrażnią skórę i że taki widać mój urok
Stąd pytanie o kosmetyki, bo może po prostu moja skóra nie lubi tego, co używam
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-02, 12:32   #4442
joaa12
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 767
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
Moje krostki najprawdopodobniej powstają, bo zatykają się pory - nie mam w nich ropy, tylko takie twarde cosie...

MOim zdaniem jak są jakieś ,,cosie,, to na pewno normalne nie jest. Jeszcze jak pozostają po tym strupki to tymbardziej. MOże to prosaki ? Takie kuleczki twarde podskórne. Najlepiej jakbyś znalazła fotkę czegoś takiego na necie. Ciezko osądzić.

PS. Nawet jak to nie trądzik to dermatolog powinien coś dać, skóra niejest zdrowa bo ,,coś,, na niej jest a zostałas odesłana z kwitkiem ??
joaa12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-02, 12:41   #4443
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Strupki pozostają po odczyszczeniu - wyciśnięciu - i to chyba jest normalne... jak się wyciska to trochę krwi leci i powstaje strupek, tylko, ze u mnie te strupki kijowo się goją
"Cosie" spróbuję znaleźć w sieci, ale, kurcze jak to opisać, no takie twarde coś z nich wychodzi, takie jak z zaskórników, tylko większe. Prosaki, to takie małe twarde, białe kuleczki, tak? To takie też czasami miewam, ale rzadko

Dermatolog znajomy i zaprzyjaźniony, więc raczej mnie nie spławiał Powiedział, że może mi przepisać coś mocniejszego, ale jest spora szansa, że podrażni skórę, no i na słońce nie będzie można dzioba wystawić, a mam wystawiać, żeby przysuszyło... a tak na co dzień, to polecił zmienić kosmetyki i w razie "w" stosować miejscowo maść z cynkiem.
Żeby było ciekawiej, stosuję tabletki antykoncepcyjne, wiec teoretycznie powinnam mieć lepszą cerę...

No więc się ładnie po poradę kosmetykową uśmiecham (btw. dermatolog polecał Iwostin, ale chciałabym wypróbować coś bardziej naturalnego).
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-02, 17:25   #4444
krolowa zurawin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 410
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
Strupki pozostają po odczyszczeniu - wyciśnięciu - i to chyba jest normalne... jak się wyciska to trochę krwi leci i powstaje strupek, tylko, ze u mnie te strupki kijowo się goją
"Cosie" spróbuję znaleźć w sieci, ale, kurcze jak to opisać, no takie twarde coś z nich wychodzi, takie jak z zaskórników, tylko większe. Prosaki, to takie małe twarde, białe kuleczki, tak? To takie też czasami miewam, ale rzadko

Dermatolog znajomy i zaprzyjaźniony, więc raczej mnie nie spławiał Powiedział, że może mi przepisać coś mocniejszego, ale jest spora szansa, że podrażni skórę, no i na słońce nie będzie można dzioba wystawić, a mam wystawiać, żeby przysuszyło... a tak na co dzień, to polecił zmienić kosmetyki i w razie "w" stosować miejscowo maść z cynkiem.
Żeby było ciekawiej, stosuję tabletki antykoncepcyjne, wiec teoretycznie powinnam mieć lepszą cerę...

No więc się ładnie po poradę kosmetykową uśmiecham (btw. dermatolog polecał Iwostin, ale chciałabym wypróbować coś bardziej naturalnego).

nie jest to najlepszy pomysł,kiedyś tak uważano,że słońce pomaga,teraz już wiadomo,że jest odwrotnie... ostrzegam,bo jesienią możesz mieć 3x gorszą twarz jeśli tak ją potraktujesz.
__________________
Zaczynam wszystko od nowa !
Gotuję!
Wciąż szukam...
krolowa zurawin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-02, 19:17   #4445
Olabonga
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 12
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

hej dziewczyny ! Jestem nowa na tym portalu. Chcialabym poczytac troche waszych rad.
Zatem mam skore mieszaną(wczesniej tradzik).Zazywam tabsy takze cera mi sie poprawila,do czasu gdy nie wyszlam na slonce. tzn cera po opalaniu byla rewelka ale po tygodniu nawrocilo mi sie i jest jeszcze gorzej.mam zaskorniki na brodzie i kilka na czole. Policzki gladkie. Pomozcie co mam robic w tym wypadku. Siostra ze stanow przywiozla mi krem ,,Aveeno" . Prosze mi powiedziec dokladnie czy on bedzie dobry i co o nim sadzicie.Zawiera podobno ekstrakt z soji.Dziala nawilzajaco ale i usuwa podobno zanieczyszczenia. Boje sie ze wszystko mi wyjdzie na wierzch. A tego nie chce..
Olabonga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-02, 20:02   #4446
olivvuska
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 685
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Olabonga Pokaż wiadomość
cera po opalaniu byla rewelka ale po tygodniu nawrocilo mi sie i jest jeszcze gorzej
kurcze, a ja głupia dzisiaj jakieś 4 godziny na słońcu miałam twarz, jeszcze w dodatku bez filtra, zobaczymy co to będzie, teraz jest lekko zaczerwieniona
olivvuska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-02, 20:50   #4447
Olabonga
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 12
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez olivvuska Pokaż wiadomość
kurcze, a ja głupia dzisiaj jakieś 4 godziny na słońcu miałam twarz, jeszcze w dodatku bez filtra, zobaczymy co to będzie, teraz jest lekko zaczerwieniona
No a wiele osob ostrzegalo, a ja sie nie posluchalam. Napoczatku rezultaty sa cudowne. Moze sie tak utrzymac nawet 3 tygodnie a pozniej jest źle. O czym sie przekonalam.

Dopoki nie masz zadnego wysypu (tez zalezy jaki masz typ cery) jesli mieszana lub trądzik to czesto uzywaj kremow nawilzających i przydalaby sie maseczka .

---------- Dopisano o 20:50 ---------- Poprzedni post napisano o 20:12 ----------

halo halo! a kto mi pomoze jak juz jestem po fakcie? co robic na te pryszcze?
Olabonga jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-02, 21:38   #4448
joaa12
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 767
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
Strupki pozostają po odczyszczeniu - wyciśnięciu - i to chyba jest normalne... jak się wyciska to trochę krwi leci i powstaje strupek, tylko, ze u mnie te strupki kijowo się goją
"Cosie" spróbuję znaleźć w sieci, ale, kurcze jak to opisać, no takie twarde coś z nich wychodzi, takie jak z zaskórników, tylko większe. Prosaki, to takie małe twarde, białe kuleczki, tak? To takie też czasami miewam, ale rzadko
.

Tak prosaki to takie białe kuleczki (zazwyczaj pod oczami). To co opisałas brzmi podobnie do tego co ja mam.

U mnie pojawia się trądzik. Myślę, ż emoże być na tle hormonalnym (ale jak tobie nie pomagają tabletki anty, to nie wiem co to może być).

MOże jakas odmiana tradziku? U mnie występuje podskórna gula i nei ma znaczenia czy ją wycisnę czy zostawię. Robi mi się pózniej strupek a zmiana nawet jak się zmniejsza to i tak wewnątrz skóry zostaje mi zagojona sucha zmiana, która i tak jak ją zlikwiduje - zostawia mi małe dziurki.

Miałam już maści z witaminą B czyli Nicotinamide, teraz biorę antybiotyk. Tez mam krew w tych zmianach - ogólnie pojawia się to u mnie na lini żuchwy, szyja więc w miejscach gdzię trądziku nie powinno być.


Jak znajdziesz cos co cię wyleczy to prosze o priv. POzdro
joaa12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-03, 09:22   #4449
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

joaa12 trądziku nie mam, na pewno nie mam i to jest opinia specjalisty
Z hormonami też problemów nie mam - kolejna opinia po zrobieniu wszelkich testów specjalisty endokrynologa, a prywatnie mojej mamy
Najprawdopodobniej jak to ładnie dziewczyny piszą jakiś kosmetyk mnie zapycha, albo skóra tak reaguje, więc chciałabym się przerzucić na naturalne kosmetyki.

Stąd ponawiam pytanie: chciałabym zamówić z BU taki "starter" - coś łatwego w obsłudze dla początkującej w dziedzinie naturalnej kosmetyki - zależy mi na kosmetykach do pielęgnacji twarzy - olejek, myjący, hydrolat i podpowiedzi co jeszcze by mi się przydało do codziennej pielęgnacji twarzy z lekkimi problemami
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-11, 14:11   #4450
Charlotte95
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte95
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 206
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Na pewno warto zacząć od olejku myjącego Na stronie BU są opisy ich produktów, do jakiej cery się nadają, jakie maja działanie itp., weź olejek, do tego dobierz sobie hydrolat, może jakis olej, np. tamanu, do mieszania z olejem żel hialuronowy, może serum lemon, ale wtedy musisz się zaangażować w filtry.
Charlotte95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-13, 10:38   #4451
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Witam serdecznie.
Zdecydowałam się napisać tutaj ponieważ niestety nie mogę nigdzie znaleźć pomocy. Mam 24 lata i właśnie cerę taką jak w temacie, obecnie mocno się przetłuszcza, powstają zaskórniki, wągry i pryszcze. Do tego test wykonany w aptece wykazał, że jest odwodniona - nie mam jednak problemu z łuszczącą się i suchą skórą. Większość do tej pory stosowanych kremów niestety mnie zapychała.

Starałam się jak najwięcej wyciągnąć informacji z tego tematu. Wiem, że stosując żel mocno oczyszczający i tonik antybakteryjny popełniałam błąd i jeszcze bardziej skórę odwadniałam. Krem matujący również dobrym pomysłem nie był. Tylko tutaj pojawia się właśnie problem. Próbowałam wyszukać w tym temacie jak i w wątku dotyczącym analizy kosmetyków, takie produkty, które warto by było wypróbować. Niestety nie bardzo mi się to udało A kosmetyczka i dermatolog nie wykazali się dostateczną wiedzą jak mi pomóc, polecali kremy np z mineral oil, oraz produkty antybakteryjne.

Jestem zwolenniczką minimalizmu kosmetycznego więc potrzebuję jedynie łagodnego ale dobrze oczyszczającego żelu do mycia twarzy (preferuję mycie twarzy wodą, nie lubię mleczek) i kremu lub kremów które mogłabym stosować na dzień i/lub na noc, które spowodowałyby ukojenie mojej skóry, nawilżyły ją i ostatecznie zredukowały błyszczenie i wydzielanie sebum. Niestety taki krem nie może mieć typowych zapychaczy

Będę bardzo wdzięczna za pomoc.

Edytowane przez Limone
Czas edycji: 2010-08-13 o 10:51 Powód: uzupełnienie informacji
Limone jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-13, 14:03   #4452
lliillkkaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 4
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Witajcie,
po prześledzeniu wątku postanowiłam poprosić o pomoc. Mam 27 lat i problem ze skompletowaniem zestawu pielęgnacyjnego do mojej twarzy. Moja cera jest mieszana, ale w stronę tłustej- świeci się nie tylko strefa T, ale również policzki, rozszerzone pory, zaskórniki, zdarzają się suche skórki.
Do tej pory nie miałam żadnego określonego planu działania- stosowałam w zasadzie co mi akurat podleciało pod rękę w drogerii (to błąd)do cery mieszanej, przede wszystkim matującego.
Ostatnio po rozmowie z konsultantką w pewnej drogerii na D...... zakupiłam Clinique- 3 kroki z numerkiem 2 (pani stwierdziła, że moja skóra jest w stronę suchej, a nie tłustej-mieszana). Prócz tego używałam nawilżający Nivea Visage.
Bardzo chciałabym, aby ktoś pomógł mi ułożyć plan pielęgnacji i doradził odpowiednie doi wieku preparaty (człowiek się starzeje i pierwsze zmarszczki już ma).
Czy koniecznie trzeba na kosmetyki/preparaty wydawać górę pieniędzy???

Dziękuję za pomoc.

Ps. Poszukuję również preparatu, skutecznego i w przystępnej cenie, na cienie pod oczami.

Edytowane przez lliillkkaa
Czas edycji: 2010-08-13 o 14:05 Powód: dodatkowe informacje
lliillkkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-13, 20:28   #4453
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Witam po raz kolejny

Po kolejnych kilku godzinach przeszukiwania forum trafiłam na dwa kremy, które mnie mocno zainteresowały:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-4208-opis-Avene-Hydrance-Optimale-Legere-Light-Hydrating-Cream-Krem-nawilzajacy-do-skory-mieszanej-i-tlustej.htm
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-2...owa-wersja.htm
Z analizy wynika, że chyba powinny być niezłe i mnie nie zapychać. Jakieś rady co do tego, który wybrać?

No i niestety nadal nie wiem co stosować do mycia twarzy? Jaki żel (może micel?) i ewentualnie jaki tonik?
Limone jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-13, 21:02   #4454
martusienka
Wtajemniczenie
 
Avatar martusienka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 2 125
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Limone Pokaż wiadomość
Witam po raz kolejny

Po kolejnych kilku godzinach przeszukiwania forum trafiłam na dwa kremy, które mnie mocno zainteresowały:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-4208-opis-Avene-Hydrance-Optimale-Legere-Light-Hydrating-Cream-Krem-nawilzajacy-do-skory-mieszanej-i-tlustej.htm
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-2...owa-wersja.htm
Z analizy wynika, że chyba powinny być niezłe i mnie nie zapychać. Jakieś rady co do tego, który wybrać?

No i niestety nadal nie wiem co stosować do mycia twarzy? Jaki żel (może micel?) i ewentualnie jaki tonik?
Co do tych kremów to się nie wypowiem, bo ich nie stosowałam. Ale ten z Avene jakoś tak mi się podoba (ostatnio przekonuję się chyba coraz bardziej do tej firmy), szkoda tylko, że taki drogi. Ja używam kremu nawilżającego z Ziaji, tego: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-2...a-na-dzien.htm Odpowiada mi, polecam.

A co do żelu do twarzy, kiedys długo używałam LRP Effaclara, ale jednak mnie wysusza. Później był Cetaphil, który poza tym, że był delikatny i nie podrażniał, nie robił nic, bo nie oczyszał mi tewarzy tak, jakbym tego wymagała.
Obecnie, od kilku dni stosuję żel z Avene, ten: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-1...jacy-mydla.htm Póki co mogę stwierdzić, że fajnie oczyszcza, nie wysusza skóry, po myciu jest super matowa, a co ciekawsze łagodzi podrażnienia, jak jest coś czerwonego na twarzy to po myciu żelem jest mniej. Póki co bardzo mi się podoba. No i cena jest niezła, bo na ******* kosztuje 33 zł z groszami.
__________________
martusienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-13, 22:24   #4455
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez martusienka Pokaż wiadomość
Co do tych kremów to się nie wypowiem, bo ich nie stosowałam. Ale ten z Avene jakoś tak mi się podoba (ostatnio przekonuję się chyba coraz bardziej do tej firmy), szkoda tylko, że taki drogi. Ja używam kremu nawilżającego z Ziaji, tego: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-2...a-na-dzien.htm Odpowiada mi, polecam.

A co do żelu do twarzy, kiedys długo używałam LRP Effaclara, ale jednak mnie wysusza. Później był Cetaphil, który poza tym, że był delikatny i nie podrażniał, nie robił nic, bo nie oczyszał mi tewarzy tak, jakbym tego wymagała.
Obecnie, od kilku dni stosuję żel z Avene, ten: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-1...jacy-mydla.htm Póki co mogę stwierdzić, że fajnie oczyszcza, nie wysusza skóry, po myciu jest super matowa, a co ciekawsze łagodzi podrażnienia, jak jest coś czerwonego na twarzy to po myciu żelem jest mniej. Póki co bardzo mi się podoba. No i cena jest niezła, bo na ******* kosztuje 33 zł z groszami.
O wow jestem mile zaskoczona tym kremem Ziaji, nie spotkałam się jeszcze z tą serią. Do kupienia w aptece pewnie? Żel też wygląda kusząco jednak boję się czy mnie nie przesuszy. Jeśli kupie ten krem z Avene to prawdopodobnie ten żel też, bo lubię stosować kosmetyki jednej firmy. Ceny owszem duże, ale już tyle wydałam na niesprawdzone kosmetyki, że jeśli te mają być dla mnie odpowiednie to mogę tyle wydać Mam niestety mocno zanieczyszczone pory, piling kawitacyjny trochę pomógł, ale jednak potrzebuje na co dzień coś dobrego co je oczyści.

Dziękuję za odpowiedź

Edytowane przez Limone
Czas edycji: 2010-08-13 o 22:45 Powód: uzupełnienie
Limone jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-14, 00:03   #4456
martusienka
Wtajemniczenie
 
Avatar martusienka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 2 125
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Limone Pokaż wiadomość
O wow jestem mile zaskoczona tym kremem Ziaji, nie spotkałam się jeszcze z tą serią. Do kupienia w aptece pewnie? Żel też wygląda kusząco jednak boję się czy mnie nie przesuszy. Jeśli kupie ten krem z Avene to prawdopodobnie ten żel też, bo lubię stosować kosmetyki jednej firmy. Ceny owszem duże, ale już tyle wydałam na niesprawdzone kosmetyki, że jeśli te mają być dla mnie odpowiednie to mogę tyle wydać Mam niestety mocno zanieczyszczone pory, piling kawitacyjny trochę pomógł, ale jednak potrzebuje na co dzień coś dobrego co je oczyści.

Dziękuję za odpowiedź
Tak, w aptece i jest to stosunkowo niedrogi krem.
Co do zanieczyszczonych porów-mi świetniw oczyszcza je Biały Jeleń, ale jestem świadomo tego, że nie powinno sie go jednak używać do mycia twarzy. Póki co myję żelem Avene i jest ok, zobaczymy na jaki czas.
__________________
martusienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-15, 11:01   #4457
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Kupiłam sobie ten krem i żel z Avene Żel nie był drogi bo w zwykłej aptece dałam za niego chyba 32 zł, za to krem aż 67 Ale mam nadzieję, że inwestycja się opłaci. Póki co wypróbowałam tylko żel - faktycznie po umyciu twarz nie jest ściągnięta ani wysuszona Konsystencja trochę dziwna, ale do przeżycia

W aptece od razu wykonali mi analizę skóry i potwierdziło się że jest tłusta i odwodniona jednocześnie, więc mam nadzieję, że żel jej nie odwodni, a krem nawilży

Dziękuję jeszcze raz martusienko za radę

Zastanawiam się jeszcze nad jakimś tonikiem o prostym składzie, wolałabym aby jednak nie był już tak drogi. Może ktoś coś doradzi? W KWC znalazłam hydrolat oczarowy i zastanawiam się nad kupnem. Nie mam doświadczenia z takimi kosmetykami. A może jakiś inny hydrolat?

Edytowane przez Limone
Czas edycji: 2010-08-15 o 11:49
Limone jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-15, 22:56   #4458
black-bubu
Zakorzenienie
 
Avatar black-bubu
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 586
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

według mnie jeżeli chodzi o toniki całkiem niezły jest ziaja calma HLC.
Ja teraz używam Epiduo od dermatologa, to jest krem typu na początku wysyp ? Używałyście ?
__________________
Prawda! Sprawiedliwość! Wolność! I Jajko Na Twardo!
Pratchett

black-bubu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-16, 09:12   #4459
krolowa zurawin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 410
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

tak ,epi jest kremem na początku wysyp... niestety ,ale pomaga
uważaj z częstotliwością,bo może podrażnić...
__________________
Zaczynam wszystko od nowa !
Gotuję!
Wciąż szukam...
krolowa zurawin jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-16, 10:26   #4460
Charlotte95
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte95
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 206
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Rozpoczęłam przygodę z OCM, ciekawe, czy pomoże na sebum, tak jak niektórym dziewczynom
Charlotte95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-16, 10:42   #4461
dolce&gabbana
Zadomowienie
 
Avatar dolce&gabbana
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 1 864
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez black-bubu Pokaż wiadomość
według mnie jeżeli chodzi o toniki całkiem niezły jest ziaja calma HLC.
Ja teraz używam Epiduo od dermatologa, to jest krem typu na początku wysyp ? Używałyście ?
epiduo, mnie nie wysypało po nim
__________________




dolce&gabbana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-16, 17:25   #4462
EmilaDz78
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Łódz
Wiadomości: 1 375
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Limone Pokaż wiadomość
Witam po raz kolejny

Po kolejnych kilku godzinach przeszukiwania forum trafiłam na dwa kremy, które mnie mocno zainteresowały:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-4208-opis-Avene-Hydrance-Optimale-Legere-Light-Hydrating-Cream-Krem-nawilzajacy-do-skory-mieszanej-i-tlustej.htm
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-2...owa-wersja.htm
Z analizy wynika, że chyba powinny być niezłe i mnie nie zapychać. Jakieś rady co do tego, który wybrać?

No i niestety nadal nie wiem co stosować do mycia twarzy? Jaki żel (może micel?) i ewentualnie jaki tonik?
Kiedys bardzo lubiłam obie firmy ale niestety składów to te kremy nie mają zachęcajacych,przejżyjcie sobie watki z naturalną pielęgnacją
EmilaDz78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-16, 17:32   #4463
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez EmilaDz78 Pokaż wiadomość
Kiedys bardzo lubiłam obie firmy ale niestety składów to te kremy nie mają zachęcajacych,przejżyjcie sobie watki z naturalną pielęgnacją
Dlaczego nie mają zachęcających? Oba zostały zanalizowane na forum i ich składy określono jako bardzo przyjazne dla skóry.

Przyznam szczerze, że naturalna pielęgnacja mnie nie przekonuje. Próbowałam już naturalnych kosmetyków z eco-cosmetic i nie sprawdziły się zupełnie, więc jestem mocno sceptyczna. No chyba, że jesteś wstanie polecić coś konkretnego?
Limone jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-16, 18:13   #4464
martusienka
Wtajemniczenie
 
Avatar martusienka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 2 125
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez EmilaDz78 Pokaż wiadomość
Kiedys bardzo lubiłam obie firmy ale niestety składów to te kremy nie mają zachęcajacych,przejżyjcie sobie watki z naturalną pielęgnacją
Cytat:
Napisane przez Limone Pokaż wiadomość
Dlaczego nie mają zachęcających? Oba zostały zanalizowane na forum i ich składy określono jako bardzo przyjazne dla skóry.

Przyznam szczerze, że naturalna pielęgnacja mnie nie przekonuje. Próbowałam już naturalnych kosmetyków z eco-cosmetic i nie sprawdziły się zupełnie, więc jestem mocno sceptyczna. No chyba, że jesteś wstanie polecić coś konkretnego?
Ja też uważam, że składy są dobre. Poza tym, nie są to zwykłe drogeryjne kremy, więc to tez o czymś świadczy.

Ja byłam zainteresowana naturalną pielegnacją, ale szczerze mówiąc teraz też jestem do niej sceptycznie nastawiona. To chyba bardziej skomplikowane niż się wydaje. A co ważniejsze, na pewno nie każdemu służy, a na forum naczytałam się ile to razy dziewczyny mają wysyp po tego typu kosmetykach i mnie to skutecznie do nich zniechęca. Nie mówię, że są złe (ale moim zdaniem trzeba mieć dużą wiedzę, aby je umiejętnie stosować), ale też denerwuje mnie, jak ktoś twierdzi, że pozostałe kosmetyki ogólnie dostępne są do niczego, bo to nieprawda.
__________________
martusienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-16, 18:31   #4465
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez martusienka Pokaż wiadomość
Ja byłam zainteresowana naturalną pielegnacją, ale szczerze mówiąc teraz też jestem do niej sceptycznie nastawiona. To chyba bardziej skomplikowane niż się wydaje. A co ważniejsze, na pewno nie każdemu służy, a na forum naczytałam się ile to razy dziewczyny mają wysyp po tego typu kosmetykach i mnie to skutecznie do nich zniechęca. Nie mówię, że są złe (ale moim zdaniem trzeba mieć dużą wiedzę, aby je umiejętnie stosować), ale też denerwuje mnie, jak ktoś twierdzi, że pozostałe kosmetyki ogólnie dostępne są do niczego, bo to nieprawda.
No właśnie skomplikowane, do tego wiele produktów poza tymi dostępnymi w aptece trzeba zamawiać przez internet - a to jednak i czas i koszt, zwłaszcza gdy się dopiero zaczyna przygodę. Z naturalnych produktów skusiłam na hydrolat oczarowy, jutro kupię i wypróbuję - ma świetne opinie na KWC. Wiele osób poleca naturalne oleje, ale mnie one zapychają - przykładem jest krem z eco-cosmetic i bodajże krem hipp, które mają je w składzie.
Limone jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-16, 19:04   #4466
EmilaDz78
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Łódz
Wiadomości: 1 375
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Skład: Aqua, Dimethicone, PEG 100 Stearate, Propylene Glycol Isoceteth / 3 Acetate, Polymethyl Methacrylate, Trilaurin, Beta-Sitosterol Butylparaben, Carbomer, Ethylparaben, Parfum, Hydroxypropylcellulose, Imidazolidinyl Urea, Methylparaben, Phenoxyethanol, Propylparaben, Glycine Soja, Triethanolamine, Trimethylsiloxysilicate, Xanthan Gum

Dimethicone,propylene Glycol,Parabeny i kilka innych ja omijam szerokim łukiem,no ale z pewnoscia Avene i LP jest sa o niebo lepsze od drogeryjnych
EmilaDz78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-16, 19:07   #4467
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez EmilaDz78 Pokaż wiadomość
Dimethicone,propylene Glycol,Parabeny i kilka innych ja omijam szerokim łukiem,no ale z pewnoscia Avene i LP jest sa o niebo lepsze od drogeryjnych
No właśnie o tych składnikach też czytałam i faktycznie zbyt polecane one nie są. Ale nie sposób znaleźć kosmetyków bez nich A jeśli już tych składników nie ma to z kolei są inne które mnie zapychają Szkoda, że te naturalne też mi nie podchodzą
Limone jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-16, 19:23   #4468
BlackCat1990
Rozeznanie
 
Avatar BlackCat1990
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 981
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Hej, dołączam do Was
Wiek 20 lat, cera: normalna, lekki tradzik grudkowo krostkowy takie małe zaskórniki otwarte spowodowany w dużymn stopniu nałogowym wyciskaniem twarzy.

Ja właśnie miałam kupić ten zel ale bałam się jego może zbyt antybakteryjnego działania i kupilam Clean- AC do skory wrażliwej i fakt jest b delikatny, przyjemny ale martwie sie czy nie bedzie mnie zapychal bo nie jest oil free.
Macie moze jakies sugestie?
BlackCat1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-16, 19:42   #4469
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez BlackCat1990 Pokaż wiadomość
Hej, dołączam do Was
Wiek 20 lat, cera: normalna, lekki tradzik grudkowo krostkowy takie małe zaskórniki otwarte spowodowany w dużymn stopniu nałogowym wyciskaniem twarzy.

Ja właśnie miałam kupić ten zel ale bałam się jego może zbyt antybakteryjnego działania i kupilam Clean- AC do skory wrażliwej i fakt jest b delikatny, przyjemny ale martwie sie czy nie bedzie mnie zapychal bo nie jest oil free.
Macie moze jakies sugestie?
Witam Ja póki co dwa dni używam tego z Avene i jestem zadowolona. Póki ci nic nowego się nie pojawia, skóra nie jest wysuszona, a za to matowa.

Do niedawna używałam tego żelu:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-6...nalosciami.htm
teraz ma nieco inne opakowanie i byłam nim zachwycona, ładnie oczyszczał, nie wysuszał, nie zapychał. Niestety po roku stosowania przestał na mnie działać No i do nabycia w wybranych sklepach i aptekach.

EDIT: Ja to mam chyba pecha, dopiero teraz znalazłam że Avene też ma zapychacze https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=3743
a tak go L_V polecała w innym poście No cóż pozostaje mi mieć nadzieję, że jednak mnie nic nie zapcha, szkoda by było bo tani to nie był

Edytowane przez Limone
Czas edycji: 2010-08-16 o 22:02
Limone jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-16, 23:18   #4470
black-bubu
Zakorzenienie
 
Avatar black-bubu
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 586
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez krolowa zurawin Pokaż wiadomość
tak ,epi jest kremem na początku wysyp... niestety ,ale pomaga
uważaj z częstotliwością,bo może podrażnić...
no włsnie i wysypało i podrażniło, a w sobote wesele ;( na buźce mam czerwone bolace plamy, a używam raz dziennie na noc, wysyp - duże gule i podejrzeam, że do soboty to to nie zejdzie. A z drugiej strony nie chce przerywac kuracji.
__________________
Prawda! Sprawiedliwość! Wolność! I Jajko Na Twardo!
Pratchett

black-bubu jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:16.