"upiorny" wygląd po oczyszczaniu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-02-09, 15:05   #1
mawo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 99
GG do mawo

"upiorny" wygląd po oczyszczaniu


Witam! kolejny raz wybieram sie na oczyszczanie cery,po kazdym zabiegu mam zaczerwienioną twarz z widcznymi sladami po wyciskaniu zaskórników(wracam do domu opłotkami, aby nie przestraszyc mijanych na ulicy ludzi). Mam wątpliwości, czy kosmetyczka robi jakiś błąd(byłam u różnychi zawsze to samo więc chyba to nie to)czy może moja cera już taką ma paskudną własciwość? Słyszałam ze po fachowo wykonanym zabiegu nie powinno być takich zaczerwienień i śladów. Mnie mija to po kilku dniach dopiero(zaczerwienienie wcześniej)to chyba za długo? Wy też tak macie?
mawo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-09, 16:19   #2
anastasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 384
Re: "upiorny" wygląd po oczyszczaniu

ja juz dawno nieoczyszczalam cery-ale kiedy chodzialm na zabieg to mialam podobnie jak ty,z tym ze na drugi dzien wygladalam juz lepiej i wystarczylo ze nalozylam troche podkladu, puderku i wygladalam ok.wiec wydaje mi sie ze to normalna reakcja skory tym bardziej ze jest to dosyc drastyczna metoda oczyszczania
__________________
anastasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-17, 16:26   #3
wiwonka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 3
GG do wiwonka
Re: "upiorny" wygląd po oczyszczaniu

Myślę ze wiele zalezy od kosmetyczki,ja zmieniłam bo wczesniej chodziłam do takiej ze po jej oczyszczeniu wychodzilam z zakladu jak pobita i przez okres ok 2 tyg tak wygladalam,znalazlam taka kosmetyczke po ktorej odrazu po oczyszczeniu wyglada sie ok.
be-gonia napisał(a):
> Witam! kolejny raz wybieram sie na oczyszczanie cery,po kazdym zabiegu mam zaczerwienioną twarz z widcznymi sladami po wyciskaniu zaskórników(wracam do domu opłotkami, aby nie przestraszyc mijanych na ulicy ludzi). Mam wątpliwości, czy kosmetyczka robi jakiś błąd(byłam u różnychi zawsze to samo więc chyba to nie to)czy może moja cera już taką ma paskudną własciwość? Słyszałam ze po fachowo wykonanym zabiegu nie powinno być takich zaczerwienień i śladów. Mnie mija to po kilku dniach dopiero(zaczerwienienie wcześniej)to chyba za długo? Wy też tak macie?
wiwonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-17, 22:43   #4
krazek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 63
Re: "upiorny" wygląd po oczyszczaniu

Myślę, że masz poprostu wrażliwą skórę. Piszesz, że byłaś u innych kosmetyczek i efekt ten sam.
Mimo wszystko możesz zwrócić uwagę przy następnym oczyszczaniu czy kosmetyczka nie ma zbyt długich paznokci, które niepotrzebnie ranią skórę, zwróć też uwagę czy zbyt długo nie pastwi się nad jednym syfkiem powodując podrażnienie.
Do kosmetyczki trzeba mieć zaufanie aby oddać się w jej ręce. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości do obecnej szukaj do skutku.

Ja mam cerę tłustą skłonną do przesuszeń. Po oczyszczaniu również jestem zmasakrowana (przy cerze tł. w każdym porze zaskórniak, więc cała buźka uciskana), po kilku dniach się łuszczę. Na dojście do formy muszę liczyć ok. 5 dni.

Zastanawiają mnie "widoczne ślady po wyciskaniu zaskórniaków" o których piszesz. Jak to wygląda?
Ja nie mam widocznych śladów, buzia jest jakby cała napuchnięta, od wyciskania raz przy razie.
krazek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-20, 20:02   #5
marti12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 7
Re: "upiorny" wygląd po oczyszczaniu

dziewczyny, usłyszałam ostatnio od mojej pani dermatolog ( mam ceę tłustą z trądzikiem ), że mechaniczne czyszczenie twarzy okropnie podrażnia i nawet powoduję zwiększenie ilości wyprysków, dlatego nie należy go wykonywać często ( na pewno nie o miesiąc ), tylko na wyraźne zalecenie lekarza, kosmetyczki często namawiają dziewczyny na te zabiegi, ale to błędne koło, bo im częściej się oczyszcza, tym szybciej skóra zanieczyszcza się syfkami i tak dalej... rozwiązaniem jest czyszczenie przy użyciu zabiegu kawitacyjnego ( niestety nie we wszystkich gabinetach ), to zabieg o wiele łagodniejszy przy użyciu specjalnego aparatu, skuteczność bardzo wysoka ( robiałm go już kilka razy ), twarz nie jest zmasakrowana, nie boli tak okropnie i jest o wiele bardziej higieniczny niż tradycyjne czyszczenie, gorąco polecam!
marti12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-21, 15:34   #6
KKatka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 3
GG do KKatka
Re: "upiorny" wygląd po oczyszczaniu

Witam
jestem bardzo jasną blondynką z baaardzo jasną karnacją. Na tej cerze widac wszystko! I jeszcze problemy z naczynkami... Ale kiedy wychodzę od swojej kosmetyczki to musze się dobrze przyjrzeć, zanim znajdę ślady po oczyszczaniu.Więc to chyba nie problem Twojej skóry/cery. Upewnij się, czy Twoja kosmetyczka dobrze przygotowuje Twoją skórę do oczyszczania i czy odpowiednio kończy. Polecam zastosować od razu po oczyszczaniu maseczke z alg-skóra promieniej!
KKatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:55.