Filtry UV a makijaż cz.II - Strona 14 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-12-22, 14:45   #391
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Czy zasypka jest dobrym pudrem?

Wszystko zależy od tego, co ma w składzie.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-25, 22:30   #392
omitsumoshi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 32
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Kolejna początkująca prosi o pomoc

Otóż odnoszę wrażenie, że nakładam na twarz za dużo. Najpierw krem nawilżający Dermedic Hydrain3 Hialuro z spf 15, na to ambio sun protect (uva, uvb) spf 50+ , a na to jeszcze podkład rimmel true match spf 18. Na to wszystko jeszcze puder Jadwiga. Udaje mi się to wszystko zmatowić, ale nie wiem czy warto tyle tego używać. Co myślicie? Ambio niby nawilża, czy wystarczy na tyle żeby odstawić krem? A może ta 18stka z podkładu na ''zimę'' wystarczy a 50tkę zachować na lato? Czy polecacie 50tkę przez cały rok? Mam bardzo jasną karnację, skóra mieszana , poza zaskórnikami i okazjonalnymi pryszczami bezproblemowa . Już nie wiem czy paćkam tego za dużo, pomocy!
omitsumoshi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-25, 22:47   #393
Sabriel_
Zadomowienie
 
Avatar Sabriel_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 213
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Cytat:
Napisane przez omitsumoshi Pokaż wiadomość
Kolejna początkująca prosi o pomoc

Otóż odnoszę wrażenie, że nakładam na twarz za dużo. Najpierw krem nawilżający Dermedic Hydrain3 Hialuro z spf 15, na to ambio sun protect (uva, uvb) spf 50+ , a na to jeszcze podkład rimmel true match spf 18. Na to wszystko jeszcze puder Jadwiga. Udaje mi się to wszystko zmatowić, ale nie wiem czy warto tyle tego używać. Co myślicie? Ambio niby nawilża, czy wystarczy na tyle żeby odstawić krem? A może ta 18stka z podkładu na ''zimę'' wystarczy a 50tkę zachować na lato? Czy polecacie 50tkę przez cały rok? Mam bardzo jasną karnację, skóra mieszana , poza zaskórnikami i okazjonalnymi pryszczami bezproblemowa . Już nie wiem czy paćkam tego za dużo, pomocy!
Jeśli nie masz takiej potrzeby to możesz nie nakładać kremu nawilżającego pod filtr. Ja tak robię i jest dobrze Co do filtrów w podkładzie to pytanie jest takie: dlaczego używasz filtrów? Bo jeśli jako ochrona antystarzeniowa to niestety ale podejrzewam, że w tym podkładzie są tylko filtry UVB, a jeśli jakiś UVA się znajdzie to na tyle znikomy, że nie ma co na niego liczyć.

Edytowane przez Sabriel_
Czas edycji: 2013-12-25 o 22:49
Sabriel_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-25, 22:55   #394
omitsumoshi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 32
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Dziękuję za odpowiedź
Jutro spróbuję wtedy bez kremu rano, zobaczymy, może wystarczy
No filtry to dla mnie ochrona przeciwstarzeniowa, tylko ten mój jest strasznie tłusty, i troche pudru mi schodzi żeby to zmatowić ;p
Wezmę się za ten Avene, ale mam do wykończenia jeszcze 1,5 opakowania tego ambio...
omitsumoshi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-26, 18:18   #395
Sabriel_
Zadomowienie
 
Avatar Sabriel_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 213
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Cytat:
Napisane przez omitsumoshi Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedź
Jutro spróbuję wtedy bez kremu rano, zobaczymy, może wystarczy
No filtry to dla mnie ochrona przeciwstarzeniowa, tylko ten mój jest strasznie tłusty, i troche pudru mi schodzi żeby to zmatowić ;p
Wezmę się za ten Avene, ale mam do wykończenia jeszcze 1,5 opakowania tego ambio...
Większość (jeśli nie wszystkie) 50 są tłuste. Niestety. Ja też sporo potrzebuję do zmatowienia. U mnie akurat mieszanka skrobi ziemniaczanej i pudru bambusowego anty-UV się dobrze sprawdza
A dziewczyny czy któraś z was próbowała zmatowić filtr jedwabiem w proszku? Ja potem nie mogę nic nałożyć bo zostają takie mini grudki...
Sabriel_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-27, 01:19   #396
omitsumoshi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 32
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Cytat:
Napisane przez Sabriel_ Pokaż wiadomość
Większość (jeśli nie wszystkie) 50 są tłuste. U mnie akurat mieszanka skrobi ziemniaczanej i pudru bambusowego anty-UV się dobrze sprawdza
Muszę spróbować
omitsumoshi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-31, 12:56   #397
ssijmaua
Raczkowanie
 
Avatar ssijmaua
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 92
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...i-spf-50-.html
czy zasypka Alantan może zdestabilizowac ten filtr? nie mogę znaleźc na wizazu nic innego o Alantanie, tylko o usuwaniu pryszczy...
__________________
"If you don't love yourself, how in the hell you gonna love somebody else?"
ssijmaua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-12-31, 14:37   #398
Sabriel_
Zadomowienie
 
Avatar Sabriel_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 213
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Cytat:
Napisane przez ssijmaua Pokaż wiadomość
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...i-spf-50-.html
czy zasypka Alantan może zdestabilizowac ten filtr? nie mogę znaleźc na wizazu nic innego o Alantanie, tylko o usuwaniu pryszczy...
Wydaje mi się, że może zdestabilizować. Niby filtr ma jakiś tam stabilizator Parsolu ale dość daleko po nim, a w zasypce jest talk (i to na pierwszym miejscu).
Sabriel_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-05, 17:06   #399
karo:)
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 77
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Hej Dziewczyny,
czy któraś z Was zna może jakiś azjatycki filtr bez parsolu? Średnio mi się uśmiecha wymieniać większość kolorówki z powodu filtra, a jestem zainteresowana rynkiem azjatyckim

Nie chciałam pisać kolejnego posta, więc edytuję ten

Mogłybyście mi pomóc ze skomentowaniem składu tego filtra (Bioderma Photoderm Max Ultra- Fluide Teinte SPF 50+ i UVA 40)?
Aqua, Dicaprylyl Carbonate, Cyclopentasiloxane, Octocrylene, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Glycerin, Isonoyl Isinonanoate, Propylene Glycol, PEG-30 Dipolhydroxystearate, Bis-Ethyklexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Titanium Dioxide (CI 77891), Lauryl PEG/PPG-18/18 Methicone, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Ectoin, Mannitol, Xylitol, Rhamnose, Fructooligosaccharides, Laminaria Ochroleuca Extract, Decyl Glucoside, Iron Oxides (CI 77492), Sodium Citrate, Stearalkonium Hectorite, Xanthan Gum, Iron Oxides (CI 77499), Lactic Acid, Hydrogenated Lecithin, Propylene Carbonate, Iron Oxides (CI 77499), Caprylic/Capric Triglyceride, Disodium EDTA, Phenoxyethanol, Chlorphenesin.

Kusi mnie wysoka ochrona UVA, ale nie wiem, czy ten filtr jest stabilny, czy mogę na niego kłaść kolorówkę?

Edytowane przez karo:)
Czas edycji: 2014-01-06 o 09:14
karo:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-13, 15:59   #400
miska189
Zadomowienie
 
Avatar miska189
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 384
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

dziewczyny czy azjatyckie kremy BB zawierają pigmenty w silikonowych otoczkach? Używam teraz kremu Biodermy Photoderm Ani-Age (octocrylene,Parsol i Tinosorb M) czyli same filtry chemiczne, z kremu jestem bardzo zadowolona, pomyślałam że mogłabym nakładać na niego krem BB z filtrami mineralnymi pod warunkiem że nie destabilizowałby parsolu, z tąd moje pytanie o pigmenty kryte silikonem np. tj. w antheliosach gdzie obok parsolu role filtra pełni dwutlenek tytanu? czy to ma sens - nakładać filtr chemiczny w 3/4 zalecanej dawki i filtr fizyczny w postaci kremu BB z wysokim spf?
miska189 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-30, 17:03   #401
Beautymaniczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

.

Edytowane przez Beautymaniczka
Czas edycji: 2014-05-30 o 17:05
Beautymaniczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-26, 17:27   #402
Katoshi
Raczkowanie
 
Avatar Katoshi
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 174
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Od jakiegoś czasu szukam czegoś co zakryłoby niedoskonałości skóry (przebarwienia, zaczerwienienia, cienie pod oczami), a jednocześnie nie obniżałoby ochrony filtra. Obecnioe stosuje LRP Anthelios ultra leger 50, jestem z niego bardzo zadowolona, wogóle nie bieli, nawet się wchłania! Dla mojej trądzikowej skóry ten filtr to wybawienie, ale przez okrągły rok stosuje kwasy w różnych stężęniach, więc najwyższa ochrona na pewno jest mi potrzebna. Jednakże przeczytałam ostatnio gdzieś, że minerały nie obniżą faktora ochronnego filtra z gamy anthelios, gdyż ma mocne stabilizatory. Co o tym sądzicie? męczy mnie trochę świecenie "nagą" twarzą, chciałabym jednak jakoś zamaskować niedoskonałości i wyglądać poprostu dobrze.
Katoshi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-26, 19:17   #403
Sabriel_
Zadomowienie
 
Avatar Sabriel_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 213
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Cytat:
Napisane przez Katoshi Pokaż wiadomość
Od jakiegoś czasu szukam czegoś co zakryłoby niedoskonałości skóry (przebarwienia, zaczerwienienia, cienie pod oczami), a jednocześnie nie obniżałoby ochrony filtra. Obecnioe stosuje LRP Anthelios ultra leger 50, jestem z niego bardzo zadowolona, wogóle nie bieli, nawet się wchłania! Dla mojej trądzikowej skóry ten filtr to wybawienie, ale przez okrągły rok stosuje kwasy w różnych stężęniach, więc najwyższa ochrona na pewno jest mi potrzebna. Jednakże przeczytałam ostatnio gdzieś, że minerały nie obniżą faktora ochronnego filtra z gamy anthelios, gdyż ma mocne stabilizatory. Co o tym sądzicie? męczy mnie trochę świecenie "nagą" twarzą, chciałabym jednak jakoś zamaskować niedoskonałości i wyglądać poprostu dobrze.
Antheliosy są uznawane za stabilne, więc możesz nakładać minerały
Sabriel_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-27, 12:18   #404
ekoplawiaka
Raczkowanie
 
Avatar ekoplawiaka
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Warszawa/Kraków
Wiadomości: 47
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Ja używam na filtry puder perłowy z Biochemii Urody, który świetnie matuje. Natomiast pod oczy zawsze nakładam delikatny krem z Avene, który działa jak korektor i lekko maskuje cienie:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...as-spf-50.html
ekoplawiaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-12, 20:26   #405
ja_sama
Przyczajenie
 
Avatar ja_sama
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 10
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

A czy filtrem smarujecie tylko twarz? Czy przy letniej ekspozycji słonecznej smarujecie też resztę narażonych promienie części ciała? Dużo przebywam na powietrzu, niezależnie od pory roku, ale latem nie ma szans, żeby się nie opalić. Jak sobie radzicie, żeby nie mieć białej twarzy odcinającej się od reszty ciała?
ja_sama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-12, 21:06   #406
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Cytat:
Napisane przez ja_sama Pokaż wiadomość
A czy filtrem smarujecie tylko twarz? Czy przy letniej ekspozycji słonecznej smarujecie też resztę narażonych promienie części ciała? Dużo przebywam na powietrzu, niezależnie od pory roku, ale latem nie ma szans, żeby się nie opalić. Jak sobie radzicie, żeby nie mieć białej twarzy odcinającej się od reszty ciała?
Ja poza twarzą smaruję kark i dekolt oraz dłonie (bo mam najprawdopodobniej jakąś alergię słoneczną). Nogi mam białe jak mleko, nie opalają się w ogóle. Ramiona, ręce najbardziej lubię chronić dłuższymi rękawkami, najlepiej takimi do łokcia. U nas jeszcze mało kto się nauczył, że odsłanianie co się tylko da wcale nie pomaga lepiej znosić upał, a wręcz pogarsza. Lekki, przewiewny materiał to najlepsza ochrona przed gorącem i poparzeniem. Przy takim zestawie nie opalam się w ogóle.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-13, 13:16   #407
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Cytat:
Napisane przez ja_sama Pokaż wiadomość
A czy filtrem smarujecie tylko twarz? Czy przy letniej ekspozycji słonecznej smarujecie też resztę narażonych promienie części ciała? Dużo przebywam na powietrzu, niezależnie od pory roku, ale latem nie ma szans, żeby się nie opalić. Jak sobie radzicie, żeby nie mieć białej twarzy odcinającej się od reszty ciała?
Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ja poza twarzą smaruję kark i dekolt oraz dłonie (bo mam najprawdopodobniej jakąś alergię słoneczną). Nogi mam białe jak mleko, nie opalają się w ogóle. Ramiona, ręce najbardziej lubię chronić dłuższymi rękawkami, najlepiej takimi do łokcia. U nas jeszcze mało kto się nauczył, że odsłanianie co się tylko da wcale nie pomaga lepiej znosić upał, a wręcz pogarsza. Lekki, przewiewny materiał to najlepsza ochrona przed gorącem i poparzeniem. Przy takim zestawie nie opalam się w ogóle.
Ja smaruję co się da, bo boję się poparzeń.
I nauczyłam się tego na wakacjach w krajach śródziemnomorskich- w upał należy się ubrać w długie, przewiewne ubrania wtedy ani się nie spalamy ani nie jest nam upiornie gorąco.
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-14, 11:05   #408
ja_sama
Przyczajenie
 
Avatar ja_sama
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 10
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Ja nie ukrywam, że lubię być leciutko opalona - wyglądam zdrowiej, więc jak już mnie słońce muśnie zwiększam filtr. Czy poranne nałożenie filtra na twarz wystarczy? Na filtr mam zawsze podkład, więc nie bardzo widzę możliwość dosmarowania się w trakcie dnia, na jak długo starczy działanie +50tki? Na filtrach typowo plażowych jest zalecenie ponownej aplikacji po 2 godz. Dużo przebywam na dworze/słońcu i nie mam szans tego uniknąć.
ja_sama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-14, 19:19   #409
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Cytat:
Napisane przez ja_sama Pokaż wiadomość
Ja nie ukrywam, że lubię być leciutko opalona - wyglądam zdrowiej, więc jak już mnie słońce muśnie zwiększam filtr. Czy poranne nałożenie filtra na twarz wystarczy? Na filtr mam zawsze podkład, więc nie bardzo widzę możliwość dosmarowania się w trakcie dnia, na jak długo starczy działanie +50tki? Na filtrach typowo plażowych jest zalecenie ponownej aplikacji po 2 godz. Dużo przebywam na dworze/słońcu i nie mam szans tego uniknąć.
Zdaje się, że nikt jeszcze nie odpowiedział na to pytanie, przynajmniej jeśli chodzi o ochronę przed UVA. Nie znajdziesz za wiele filtrujących się, którzy przestrzegają reaplikacji, bo w normalnych warunkach to jest po prostu mało realne, zresztą nie sądzę, że dużo cer będzie dobrze znosić maltretowanie co 2 godziny zmywaniem czegoś i nakładaniem od nowa.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2014-07-14 o 19:21
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-20, 07:08   #410
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ja poza twarzą smaruję kark i dekolt oraz dłonie (bo mam najprawdopodobniej jakąś alergię słoneczną). Nogi mam białe jak mleko, nie opalają się w ogóle. Ramiona, ręce najbardziej lubię chronić dłuższymi rękawkami, najlepiej takimi do łokcia. U nas jeszcze mało kto się nauczył, że odsłanianie co się tylko da wcale nie pomaga lepiej znosić upał, a wręcz pogarsza. Lekki, przewiewny materiał to najlepsza ochrona przed gorącem i poparzeniem. Przy takim zestawie nie opalam się w ogóle.
Mnie też dziwi, dlaczego ludzie nie rozumieją tego, że gdy słońce pada bezpośrednio na odsłoniętą skórę to jest bardziej gorąco niż gdy ma się przewiewne ubranie z długim rękawem...
Szczerze mówiąc, mi się już nawet nie chce tego innym tłumaczyć.
Ja też noszę zawsze latem np koszule z długim rękawem, bawełniane, cienkie sweterki itp. a dodatkowo kapelusz z dużym rondem lub parasolkę przeciwsłoneczną. A ludzie wokół smażą się jak krewetki na patelni w pełnym słońcu.
Co do filtrów to smaruję nimi twarz, szyję, dekolt i dłonie jeśli nie mam rękawiczek. Teraz mieszkam w Japonii, więc tutaj czymś normalnym jest noszenie rękawiczek lub rękawków przeciwsłonecznych, także szczerze mówiąc nie chce mi się co godzinę smarować dłoni filtrem i zakładam rękawiczki. W Polsce jednak nosiłam ze sobą w torebce sprej Babydream do rąk.

Co do reaplikacji to niestety zbyt restrykcyjnie tego nie przestrzegam, ale nie przebywam też dużo na dworze. Gdybym robiła coś na zewnątrz to chyba jednak zmusiłabym się do reaplikowania filtra, bo tak faktycznie to on po kilku godzinach przestaje działać.
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl

Edytowane przez loss_lauri
Czas edycji: 2014-07-20 o 07:11
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-21, 09:20   #411
LauraCK
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 5
Filtry UV a makijaż cz.II

Witam Was Wizazanki,


Od kilku tygodni zaczelam przegladac watek Filtromaniaczek i dosc mocno zainteresowal mnie ten temat. Wczesniej niestety nie uzywalam filtrow chyba ze wyjezdzalam w cieple kraje.
Mam cere mieszana i tlusta z tendencja do wypryskow i wagrow. Bedac w aptece polecono mi LRP Antchelios Ultra light 50+ także stojąc przy kasie sprawdziłam jeszcze jakie opinie ma na KWC
I bez wachania go kupiłam. Niestety po kilku dniach zastanawiam się czy mnie nie zapycha bo pojawiają się podskórne bolace zgrubienia, na szczęście znikają na następny dzień.
Na ten moment nie używam zanych podkladow/pudrow a moja pielegnacja skory wygląda tak: myje twarz szczotka Clarisonic (z rana w polaczeniu tylko z woda, wieczorem w polaczeniu z zelem),
po czym nakładam krem i wychodzę z domu.

Drogie wizazanki mam do Was kilka pytań:

- chcialabym prędzej czy później zacząć używać pudru sypkiego tak aby moc trochę zmatowić skore i na jesień zimę nadac cerze ladniejszego kolorku.
Czy w tym przypadku mogę zacząć uzywac pudru sypkiego Qlinique (niestety zawiera talk) czy lepszym rozwiązaniem będzie puder bambusowy?
Czy poranna aplikacja wygladajaca tak: serum z wit C na to Anthelios na to puder QLINIQUE/bambusowy byłoby ok?


-czy wogole filtr ten jest warty swej ceny i czy ma on dobra ochrone UVA/UVB? Ponizej wkleilam skład kosmetyku.

-czy widzicie tam może jakiś składnik który moglby mieć zly wpływ na stan cery?

Ingredients- Active Ingredients: Titanium Dioxide 11%. Inactive Ingredients: Water, Isododecane, C12-15 Alkyl Benzoate, Dimethicone, Undecane, Triethylhexanoin, Isohexadecane, Styrene/Acrylates Copolymer, Nylon-12, Caprylyl Methicone, Butyloctyl Salicylate, Phenethyl Benzoate, Silica, Tridecane, Dicaprylyl Carbonate, Dicaprylyl Ether, Talc, Dimethicone/PEG 10/15 Crosspolymer, Aluminum Stearate, Pentylene Glycol, C9-15 Fluoroalcohol Phosphate, Tocopherol, Phenoxyethanol, Stearic Acid, Diethylhexyl Sryingylidenemalonate, PEG-9 Polydimethylsiloxyethyl Dimethicone, Magnesium Sulfate, PEG-8 Laurate, Peg-9, Polyhydroxystearic Acid, Maltodextrin, Benzoic Acid, Iron Oxides, Propylene Glycol, Propylene Carbonate, Caprylyl Glycol, Disteardimonium Hectorite, Cassia Alata Leaf Extract, Alumina, Aluminum Hydroxide.

Mam nadzieje ze któraś z Was będzie mi stanie pomoc bo widzę tu dużo doświadczonych w temacie kobitek




Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

Edytowane przez LauraCK
Czas edycji: 2014-07-21 o 17:43
LauraCK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-23, 21:47   #412
Sabriel_
Zadomowienie
 
Avatar Sabriel_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 213
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Cytat:
Napisane przez LauraCK Pokaż wiadomość
Witam Was Wizazanki,


Od kilku tygodni zaczelam przegladac watek Filtromaniaczek i dosc mocno zainteresowal mnie ten temat. Wczesniej niestety nie uzywalam filtrow chyba ze wyjezdzalam w cieple kraje.
Mam cere mieszana i tlusta z tendencja do wypryskow i wagrow. Bedac w aptece polecono mi LRP Antchelios Ultra light 50+ także stojąc przy kasie sprawdziłam jeszcze jakie opinie ma na KWC
I bez wachania go kupiłam. Niestety po kilku dniach zastanawiam się czy mnie nie zapycha bo pojawiają się podskórne bolace zgrubienia, na szczęście znikają na następny dzień.
Na ten moment nie używam zanych podkladow/pudrow a moja pielegnacja skory wygląda tak: myje twarz szczotka Clarisonic (z rana w polaczeniu tylko z woda, wieczorem w polaczeniu z zelem),
po czym nakładam krem i wychodzę z domu.

Drogie wizazanki mam do Was kilka pytań:

- chcialabym prędzej czy później zacząć używać pudru sypkiego tak aby moc trochę zmatowić skore i na jesień zimę nadac cerze ladniejszego kolorku.
Czy w tym przypadku mogę zacząć uzywac pudru sypkiego Qlinique (niestety zawiera talk) czy lepszym rozwiązaniem będzie puder bambusowy?
Czy poranna aplikacja wygladajaca tak: serum z wit C na to Anthelios na to puder QLINIQUE/bambusowy byłoby ok?


-czy wogole filtr ten jest warty swej ceny i czy ma on dobra ochrone UVA/UVB? Ponizej wkleilam skład kosmetyku.

-czy widzicie tam może jakiś składnik który moglby mieć zly wpływ na stan cery?

Ingredients- Active Ingredients: Titanium Dioxide 11%. Inactive Ingredients: Water, Isododecane, C12-15 Alkyl Benzoate, Dimethicone, Undecane, Triethylhexanoin, Isohexadecane, Styrene/Acrylates Copolymer, Nylon-12, Caprylyl Methicone, Butyloctyl Salicylate, Phenethyl Benzoate, Silica, Tridecane, Dicaprylyl Carbonate, Dicaprylyl Ether, Talc, Dimethicone/PEG 10/15 Crosspolymer, Aluminum Stearate, Pentylene Glycol, C9-15 Fluoroalcohol Phosphate, Tocopherol, Phenoxyethanol, Stearic Acid, Diethylhexyl Sryingylidenemalonate, PEG-9 Polydimethylsiloxyethyl Dimethicone, Magnesium Sulfate, PEG-8 Laurate, Peg-9, Polyhydroxystearic Acid, Maltodextrin, Benzoic Acid, Iron Oxides, Propylene Glycol, Propylene Carbonate, Caprylyl Glycol, Disteardimonium Hectorite, Cassia Alata Leaf Extract, Alumina, Aluminum Hydroxide.

Mam nadzieje ze któraś z Was będzie mi stanie pomoc bo widzę tu dużo doświadczonych w temacie kobitek
.
Używasz filtru LRP, tak? Jeśli tak to on jest uznawany za stabilny i możesz używać pudru Clinique. Poranna aplikacja jest okej. Ten skład który wkleiłaś to odnośnie którego filtru? Bo ja widzę tam tylko jeden filtr i do tego minerlany
Sabriel_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-23, 23:39   #413
MedilE
Raczkowanie
 
Avatar MedilE
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 36
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Hej dziewczyny, szczególnie te, które ogarniają natłok różnych kremów z filtrami! Wjeżdżam wam w dyskusję, bo nurtuje mnie coś, co zapewne ciekawi wiele osób. Przeszukałam wujka google oraz rożne wątki na wizażu, ale nadal nie potrafię konkretnie odp. sobie na pytanie:

Które z dostępnych w PL produktów do twarzy z filtrami NIE zawierają Parsolu i jednocześnie mają jak najwyższy wskaźnik PPD?

W wielu artykułach czytałam, że kolorówka destabilizuje parsol, więc aby nie niwelować czegoś, co ma chronić mi skórę ( i za co de facto płacę ^^) szukam filtru nie zawierającego tego składnika. Produkt zawierający jedynie filtry mineralne również ODPADA. Znalazłam kilka kremów bez parsolu:
SVR Lysalpha, SPF50 krem do skóry trądzikowej (PPD 20???)
Ducray melascreen light creme, SPF50+do skóry normalnej i mieszanej
LIERAC SUNIFIC SOLAIRE EXTRÊME CRÈME INVISIBLE, SPF50+
Ziaja Sopot Sun, antyoksydacyjny krem z wit.C SPF50+ (PPD 22??),

jednak nie znam ich PPD (szukałam zawzięcie gdzie tylko mogłam!).

Wiem, że np LRP Anthelios XL ma PPD ok. 40 (jednak w składzie ma też parsol, wiec odpada), czy jest coś bez Parsolu mające podobne PPD??
Bardzo was proszę o pomoc.

Edytowane przez MedilE
Czas edycji: 2014-07-24 o 11:26
MedilE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-24, 09:26   #414
MedilE
Raczkowanie
 
Avatar MedilE
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 36
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Cytat:
Napisane przez LauraCK Pokaż wiadomość
Witam Was Wizazanki,



-czy wogole filtr ten jest warty swej ceny i czy ma on dobra ochrone UVA/UVB? Ponizej wkleilam skład kosmetyku.



Ingredients- Active Ingredients: Titanium Dioxide 11%. Inactive Ingredients: Water, Isododecane, C12-15 Alkyl Benzoate, Dimethicone, Undecane, Triethylhexanoin, Isohexadecane, Styrene/Acrylates Copolymer, Nylon-12, Caprylyl Methicone, Butyloctyl Salicylate, Phenethyl Benzoate, Silica, Tridecane, Dicaprylyl Carbonate, Dicaprylyl Ether, Talc, Dimethicone/PEG 10/15 Crosspolymer, Aluminum Stearate, Pentylene Glycol, C9-15 Fluoroalcohol Phosphate, Tocopherol, Phenoxyethanol, Stearic Acid, Diethylhexyl Sryingylidenemalonate, PEG-9 Polydimethylsiloxyethyl Dimethicone, Magnesium Sulfate, PEG-8 Laurate, Peg-9, Polyhydroxystearic Acid, Maltodextrin, Benzoic Acid, Iron Oxides, Propylene Glycol, Propylene Carbonate, Caprylyl Glycol, Disteardimonium Hectorite, Cassia Alata Leaf Extract, Alumina, Aluminum Hydroxide.





Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
LauraCK czy skład, który podałaś, to skład kremu, o który pytasz, PRZEPISANY Z OPAKOWANIA, czy znalazłaś go w necie? To czasami różnica ^^ Aktualnie na stronie LRP w składzie kremu jak byk widnieje Parsol- nazwa INCI to Butyl Methoxydibenzoylmethane, który jest destabilizowany przez kolorówkę, a w składzie podanym przez ciebie tego skladnika nie ma. Zależy mi na prawdziwej informacji, bo - odnośnie do twojego pytania - Antheliosy SPF50+ mają bardzo dobrą ochronę UVA, wskaźnik PPD = ok. 40, czyli jest bardzo wysoki.

Edytowane przez MedilE
Czas edycji: 2014-07-24 o 09:33
MedilE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-24, 17:20   #415
LauraCK
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 5
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Sabriel_ i MedilE, dziewczyny az mi glupio bo zrobilam tak jak wspomnialyscie czyli "kopiuj-wklej" Teraz znalazlam prawidlowy sklad

Aqua / Water, Diisopropyl Sebacate, Alcohol Denat., Glycerin, Dimethicone, Isohexadecane, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Octocrylene, Silica, Drometrizole Trisiloxane, Isononyl Isononanoate, Zea Mays Starch / Corn Starch, C12-15 Alkyl Benzoate, Styrene/Acrylates Copolymer, Ethylhexyl Triazone, Peg-30 Dipolyhydroxystearate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Isododecane, Phenoxyethanol, Isopropyl Lauroyl Sarcosinate, Terephthalylidene Dicamphor Sulfonic Acid, Silica Silylate, Lauryl PEG/PPG-18/18 Methicone, PEG-8 Laurate, Caprylyl Glycol, Triethanolamine, Disteardimonium Hectorite, Tocopherol, Disodium EDTA, Dodecene, Propylene Carbonate, Poloxamer 407, Zinc Gluconate, Perlite (04.2014. - FIL Code: C162700/2)

Czyli z tego co mowicie aplikacja:

Serum, krem LRP I puder sypki Clinique jest jak najbardziej ok?

Macie jakis pomysl ktory ze skladnikow moze zapychac?


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
LauraCK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-28, 18:16   #416
MedilE
Raczkowanie
 
Avatar MedilE
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 36
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Sama widzisz jak rozbieżne informacje znajdujemy na stronach www.
Co do twojego pytania: mnie np zapycha gliceryna, ale uważaj też na PEGi.
Jeśli twój puder nie będzie zawierał składników takich jak :talk, mika , tlenki żelaza, tlenek cynku to jak najbardziej możesz używać ich na filtr. Żeby było jasne - możesz tak czy inaczej, kwestia w tym, że jak zdestabilizuje Ci filtr, to wiadomo, że ochrona będzie mniejsza.

Dlatego sama szukam czegoś bez parsolu z wysokim PPD ale niestety ciiisza...
MedilE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-28, 19:05   #417
miska189
Zadomowienie
 
Avatar miska189
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 384
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Jak to w końcu jest z tym parsolem? niektórzy twierdzą że jeżeli jest stabilizowany przez inne filtry, to można na niego nakładać kolorówkę...?
A co z podkładami których pigmenty są zamknięte w silikonowych otoczkach?
miska189 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-29, 07:24   #418
LauraCK
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 5
Filtry UV a makijaż cz.II

Ten mój Puder sypki zawiera napewno talk ale z drugiej strony mój krem zawiera kilka stabilnych filtrów (tak przynajmniej mówiła pani aptekarka myslalam ze w tym wypadku puder pomimo talku nie zdestabilizuje filtra. Jeśli miałoby tak być to chyba pozostaje mi kupienie pudru bambusowego przynajmniej na te mocno słoneczne dni.

Tylko jeszcze jedna wątpliwość czy taki puder bambusowy w żadnym stopniu nie zdestabilizuje mi mojego filtra? Muszę przyjrzeć sie tez kremom bez parsoli tym które wypisalas MedilE


Miłego dnia Wizazanki!


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

Edytowane przez LauraCK
Czas edycji: 2014-07-29 o 07:35
LauraCK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-29, 11:42   #419
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Cytat:
Napisane przez miska189 Pokaż wiadomość
Jak to w końcu jest z tym parsolem? niektórzy twierdzą że jeżeli jest stabilizowany przez inne filtry, to można na niego nakładać kolorówkę...?
A co z podkładami których pigmenty są zamknięte w silikonowych otoczkach?
Ponoć można. Dodatkowo z tego co pamiętam Kosmostolog pisała, że spokojnie można kłaść całą kolorówkę z L'oreala, bo ich pigmenty są właśnie w takich otoczkach.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-29, 11:56   #420
ja_sama
Przyczajenie
 
Avatar ja_sama
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 10
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

A ja mam pytanie odnośnie kremów typu CC, używam zielonego i się zastanawiam na czy pod filtr? BB używam na filtr zamiennie z podkładem. CC to krem nawilżający, fajnie matuje i przygotowuje do makijażu. Używam AVENE Emulsja SPF50+ do skóry normalnej i mieszanej, jest fajna, nie tłuści, nie zatyka i na pewno działa pod podkładem i BB, bo mimo częstej ekspozycji na słońce w godzinach szczytu, mam bladą skórę.
ja_sama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-03-31 14:08:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:50.