Puder transparentny - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-03-27, 09:19   #1
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023

transparentny puder


doradźcie mi jakiś, bardzo proszę. ze średniej pólki cenowej.

ostatnio mam bardzo ładną cerę [co drugi dzień na noc smaruję buzię tłustym kremem z masłem kakaowym] i chciałbym pozostać przy swoim odcieniu skóry.. no, ale nie ma ideałów - trochę się błyszczę [img]icons/icon7.gif[/img] - znacie jakiś NAPRAWDĘ transparentny puder????
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-27, 09:29   #2
olencja
Rozeznanie
 
Avatar olencja
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 839
Re: transparentny puder

Ja ostatnio używam pudru sypkiego z Yves Rochera. Początkowo mi nie odpowiadał, teraz (kiedy moja cera odzyskała blask [img]icons/icon7.gif[/img] ) jest ok. Słyszałam, że puder z Pierre Rene jest dobry i niedrogi. Zamówiłam go sobie dzisiaj, więc wypróbuję dopiero za kilka dni.
olencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-27, 09:36   #3
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: transparentny puder

poogladam te pudry [img]icons/icon7.gif[/img]

ale bardzo zależy mi aby puder nie miał koloru wcale a wcale.

oglądałam puder 'transculent' z Max Factora i jak przejechałam testerem po buzi to jakoś się zażółciła [img]icons/icon9.gif[/img] a tego raczej nie oczekuję.

dzięki za podpowiedź
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-27, 09:43   #4
olencja
Rozeznanie
 
Avatar olencja
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 839
Re: transparentny puder

Na pewno nie ma koloru puder (sypki) Oriflame, ale on nie jest matujący, a rozświetlający [img]icons/icon7.gif[/img]
olencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-28, 09:01   #5
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: transparentny puder

Dziękuję Olencjo za wszystkie porady.

Muszę koniecznie namierzyć pudry Pierre Rene - tylko, że nie wiem gdzie rozpocząć poszukiwania [img]icons/icon9.gif[/img]

Rozświetlający puder to chyba nie dla mnie [img]icons/icon9.gif[/img]
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-28, 10:14   #6
Anita
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 204
Re: transparentny puder

Ja używam Luminelle Yves Rocher i jest całkiem fajny, bardzo jedwabisty i nie daje kolorku na buzi. [img]icons/icon40.gif[/img]
Anita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-28, 10:50   #7
Agentka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 2 084
Re: transparentny puder/jelon :)

zdrowaś juz Rogaczu Sliczny ? [img]icons/icon7.gif[/img] mam nadzieje, ze tak [img]icons/icon7.gif[/img]

dzis jak bede jechała do Przyjaciolki wyciagne ją na połazenie po sklepach, w razie czego przejde dodatkowo krokiem radosnym tu po Pradze [img]icons/icon12.gif[/img] i jakby co dam znac, gdzie namierzyłam na naszej wsi [img]icons/icon12.gif[/img] Pierre Rene, bo sama tez poszukuje, ok ? [img]icons/icon7.gif[/img]

[img]icons/1cmok.gif[/img] i scissski [img]icons/icon7.gif[/img]
__________________
Nie cierpię zimy
Agentka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-03-28, 10:51   #8
lejka
Zakorzenienie
 
Avatar lejka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 419
Re: transparentny puder

Tak, Luyminelle jest niezły, ale ja miałam już wycofany, różowy, on dawał leciuuuuuutki... A transparentny wygląda mimo wszystko dość ciemno,m ale skoro mówisz, że nie daje koloru...

Kiedyś używałam jeszcze Constance Carrol sypkiego, ale to było daaaaawno, może zmienili, w każdym razie choć był nawet półtransparentny, to niewidoczny, nawet jak nie miałam jeszcze żadnej wprawy, nic nie było widać...
lejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-01, 23:04   #9
Mgiełka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 782
GG do Mgiełka
Re: transparentny puder

Ja jako blada twarz szukam bardzo jasnych pudrów, które przy okazji okazują się transparentne.
Mam dwa typy. Jeden to puder fixujący Art Deco (na fixowanie [img]icons/icon7.gif[/img] bym nie liczyła, ot taki puder sypki, za to na mnie daje tylko wrażenie matu, bez efektow kolorystycznych). Drugi to puder w pędzlu Sephory. Nie wiem, czy on jest w różnych odcieniach, ja mam na pewno najjaśniejszy [img]icons/icon7.gif[/img] i mam podobne wrażenie jak po Art Deco - po "opędzlowaniu się" zostaje tylko mat, bez wrażeń kolorystycznych [img]icons/icon7.gif[/img].
Mgiełka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-02, 08:31   #10
kkarolinaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 352
Re: transparentny puder

Ja uzywam pudru transparentnego matujacego w kamieniu Oriflame. Dla mnie jest dobry. Matuje i nie zostawia zadnego koloru. Od razu po nalozeniu wydaje mi sie ze mam bardziej blada twarz,ale po chwili to znika.
kkarolinaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-04, 22:00   #11
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: transparentny puder

dziękuję za wszystkie porady kochane Wizażanki!

przez tydzień nie miałam monitora a zarazem internetu - myślałam, że umrę z powodu braku dostępu do wizażu [img]icons/icon9.gif[/img] - ale już mi o wiele lepiej [img]icons/icon7.gif[/img]
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-04-05, 14:50   #12
oleczka18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 222
Re: transparentny puder

Oriflame ten sypki jest dobry moja skóre naprawde matowił nigdy nie aminilabym go na inny a co do rozswietlania to tam sa takie drobineczki ale napprade tyci tyci i to jest bardzoooooooooooooo naturlany efekt tego własciwie nei widać więc naprade polecam ten puder
cena 33 zl
oleczka18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-08, 10:33   #13
zabulek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 18
Puder transparentny

[img]icons/icon40.gif[/img] Dziewczyny, czy któraś z Was używała może: Vipera puder transparentny sypki matujący [img]icons/icon21.gif[/img] na KW jest opisany tylko brązujący, a mi chodzi o to, żeby matowił ale nie nadawał koloru, chcę go używać w celu utrwalenia makijażu, czyli na podkład... a może mogłybyście polecić mi jakiś inny w tej kategorii cenowej? W czerwcu ślubuje [img]icons/icon20.gif[/img] i teraz powoli uzupełniam zawartość swojej kosmetyczki, cały czas pod kątem tej uroczystości. Moja kosmetyczka namawia mnie oczywiście na puder firmy Babor ale on kosztuje 80 zł, a wcale nie mam gwarancji, że będzie matowił i to na długo... a wiem, że równie dobrego zakupu mogę dokonać dużo taniej [img]icons/icon9.gif[/img] i na dodatek im bliżej ślubu tym więcej wydatków i nie chcę i nie mogę teraz wydawać więcej, jeżeli mogę wydać mniej.
Korzystając z okazji zapytam się Was jeszcze czy macie jakiś fajowy sposób na odświeżenie makijażu, przyda mi się to podczas wesela... nie wiem... może jakieś husteczki odświeżające i później znowu dla zmatowienia transparentny? [img]icons/icon41.gif[/img] dzięki za rady [img]icons/1roza.gif[/img]
papatki [img]icons/1cmok.gif[/img]
zabulek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-08, 13:17   #14
Andziula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 283
Re: Puder transparentny/do Zabulka

czesć Zabulek.Z pudrów transparentnych polecam Ci-Bourjois,Oriflame lub jeszcze tańszy Constance Carroll.Wiem,że kiedyś ,ale to było kilka lat temu Vipera nia miała w ofercie pudru sypkiego transparentnego,nie wiem,jak teraz.Co do odświeżania makijażu-naprostszy sposób to przyłożenie do twarzy zwykłej chusteczki hig.,przez nią trzeba lekko przegładzić twarz dłońmi,wtedy zbierze ona tłustą powłokę i wtedy można ponownie przypudrować twarz.Pozdrowionka
Andziula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-08, 13:28   #15
zabulek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 18
Re: Puder transparentny

dla mnie najważniejsze żeby dłuuuuuugoooooooo matowił, żebym się po pierwszym tańcu nie świeciła jak choinka [img]icons/tongue.gif[/img]
zabulek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-08, 13:35   #16
Andziula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 283
Re: Puder transparentny

wiesz,tak właściwie,to takie całkiem matowe buzie już nie są modne,teraz makijaż ma być świetlisty(stąd te wszystkie pudry nabłyszczające),a jaki masz rodzaj cery?
Andziula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-08, 14:39   #17
zabulek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 18
Re: Puder transparentny

baardzo wrażliwa, ale nie aż tak strasznie alergiczna bo jednak większość kosmetyków nie powoduje uczuleń, za to niby mieszana ale szybko 'błyszczę się' na ogół tylko na czole (najszybciej,) natomiast reszta buzi zwłaszcza poliki suche... no i moją zmorą są wypryski [img]icons/icon22.gif[/img]
zabulek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-08, 14:48   #18
zabulek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 18
Re: Puder transparentny

wiem, że są niemodne ale rozświetlony makijaż to też coś innego jak błyszcząca, spocona buzia [img]icons/icon9.gif[/img]
zabulek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-08, 14:56   #19
misioczat
Wtajemniczenie
 
Avatar misioczat
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 291
Re: Puder transparentny/do Zabulka

Drogi Zabulku!
Dobre i niedrogie są pudry Inglota i Yves Rochera. A jeśli chodzi o makijaż ślubny, to już robiąc go musisz pamiętać o tym, że musi wytrzymać nie tylko chwile wzruszenia przed ołtarzem, ale również trudy wesela oraz, ekhm... nocy poślubnej. [img]icons/icon7.gif[/img] Makijaż musi więc być trwały. Dobra trwałość makijażu uwarunkowana jest jego starannym nałożeniem. Przede wszystkim zrób sobie peeling i maseczkę (oczyszczającą, nawilżającą, dotleniającą, relaksującą lub energetyzującą [img]icons/icon7.gif[/img] - w zależności od tego, jakiej akurat potrzebuje Twoja skóra), następnie dokładnie oczyść twarz mleczkiem, przetrzyj tonikiem i wklep krem nawilżający. Jeżeli masz skórę tłustą lub mieszaną, użyj kosmetyków matujących. Poczekaj, aż krem się wchłonie i starannie nałóż podkład. Pamiętaj, że nie może on być ciemniejszy od naturalnego koloru Twojej skóry. Odrobinkę podkładu nałóż na usta, a na powieki bazę ArtDeco - Wizażanki się tym zachwycają [img]icons/icon7.gif[/img]. Korektorem zatuszuj cienie pod oczami, popękane naczynka i przebarwienia. Potem użyj różu, a na koniec oprósz twarz sypkim pudrem. Nanoś go gąbeczką i "wciskaj" w skórę centymetr po centymetrze. Zawsze staraj się uzyskać jak najbardziej naturalny efekt - panna młoda musi wyglądać świeżo, młodo, naturalnie. Nie przesadź z solarium. Im mniej kosmetyków, tym lepiej. Cienie, pomadka w jasnych, naturalnych odcieniach - dodatkowa zaleta: będzie mniej widać, jak zacznie spływać [img]icons/icon7.gif[/img]. Najlepszą metodą utrwalenia pomadki jest dwu- trzykrotne nakładanie szminki pędzelkiem z naprzemiennym ich pudrowaniem (tylko nakładaj cieniutką warstewkę pudru!). Jeżeli masz idealnie gładkie, nie spierzchnięte usta, możesz użyć trwałej, pudrowej pomadki. Oczywiście, nie obejdzie się bez poprawek w trakcie całej imprezy, dlatego miej ze sobą bibułki matujące, szminkę, pilnik do paznokci, patyczki hig. do korekcji cieni. A tak w ogóle, to Anka ma rację, nie ma co na siłę walczyć o mat, bo cudów nie ma, a lekko błyszcząca buzia wygląda zdrowo i wesoło. A niewprawna ręka może przesadzić z ilością nakładanego pudru, co da efekt przepoconej, zwarzonej maski. [img]icons/icon7.gif[/img] Zabulku, pamiętaj, by przed nałożeniem kolejnej warstwy pudru usunąć poprzednią, tak samo ze szminką. Pozdrowionka!
misioczat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-05-08, 15:16   #20
zabulek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 18
Re: Puder transparentny/do Zabulka

uff [img]icons/icon41.gif[/img] ale solidna odpowiedź, dzięki [img]icons/1cmok.gif[/img] chyba sobie wydrukuję i będę próbowała... mam zamiar do ślubu ostro trenować makijaż ślubny przy każdej okazji kiedy będę miała troszkę więcej czasu niż rano przed wyjściem do pracy... mam nadzieję, że dojdę do perfekcji, muszę się tylko jeszcze zaopatrzyć w kilka drobiazgów... typu ten nieszczęsny puder transparentny... hihihi, w sumie to może niepotrzebnie go sobie wymyśliłam [img]icons/icon21.gif[/img]
pozdrowionka i do jutra, dzisiaj już znikam z netu...
zabulek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-08, 15:19   #21
zabulek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 18
Re: Puder transparentny/do Zabulka

a tak jeszcze minutkę... nie wiecie może czy ten korektor zielony LRP na przebarwienia mogłabym położyć też na cienie pod oczami? albo w ogóle dodać go trochę do podkładu żeby było lepsze krycie? dzięki Waszym opiniom i ocenom na KW chcę sobie kupić podkład Revlonu Colorstay, ale nie wiem czy nie będzie za ciężki na te upalne dni...
teraz to już naprawdę uciekam [img]icons/icon40.gif[/img]
zabulek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-08, 15:20   #22
ma75
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 767
Re: Puder transparentny

Kiedyś używałam pudru transparentnego Art Deco, nie jestem pewna, czy go jeszcze produkują, ale był super. (to nie ten w pędzlu, który jest w KW, normalny w pudełku) Matowił nieźle, chociaż może nie rewelacyjnie, ale za to był praktycznie niewidoczny, buzia wyglądała bardzo naturalnie, nie było wrażenia tapety jak przy niektórych pudrach.
ma75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-09, 14:01   #23
vilandra
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 5 813
Re: Puder transparentny/do Zabulka

Colorstay Revlonu,najlepszy jaki miałam i co dla mnie jest bardzo ważne jest bezzapachowy i nie uczula
vilandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-19, 16:38   #24
WioletaM
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 214
Puder transparentny prasowany

Przeglądam KW i nie mogę się zdecydować na puder. Mam 3 "na oku":
- Eveline, Beauty Line
- Vipera, rozświetlający z fioletowo-różowymi drobinkami
- Applause.
Co o nich myślicie? Mam cerę mieszaną i zależy mi na zmatowieniu cery i rozświetleniu. Cena do 20zł. Może znacie jakieś inne tanie i dobre?
WioletaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-20, 09:05   #25
WioletaM
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 214
Re: Puder transparentny prasowany

podciągam
WioletaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-20, 09:08   #26
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Re: Puder transparentny prasowany

ja sobie zawsze obiecuje ze kupie juz inny puder, nie to zebym była nie zadowolona, ale tak ... dla odmiany i kupuję znowu Yardleya czyli teraz Lentheric. Cena do 20zł
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-20, 09:11   #27
WioletaM
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 214
Re: Puder transparentny prasowany

Jaki numerek ma transparentny?
WioletaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-20, 09:15   #28
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Re: Puder transparentny prasowany

zobacz na KW, bo ja go tam zgłaszałam, ale jest to zdaje sie Translucent II 26
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-26, 11:40   #29
mskladaczek
Zakorzenienie
 
Avatar mskladaczek
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 4 580
Puder sypki!

Moze moje pytanie co poniektorym wyda sie gupie Ale co tam Raz kozie smierc A wiec pytanie dotyczy sposobu aplikacji tytulowego pudru sypkiego. Mam z nim do czynienia po raz pierwszy. Dzis zakupilam wychwalany na wizazu puder Vipery, transparentny odbijajacy swiatlo. "Nabiera" sie go pedzlem przez te otworki ???
Do tej pory uzywalam pudru w kamieniu badz w kulkach stad brak doswiadczenie w tej dziedzinie
z gory WIELKIE DZIEKI za odp Jesli takie sie pojawia
mskladaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-26, 11:47   #30
Hexa
Raczkowanie
 
Avatar Hexa
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 453
Re: Puder sypki!

Ja robię tak : jeśli puder się wysypał przez te otworki to poprostu omiatam opakowanie ( tą osłonkę) pędzlem, a potem puderek na twarz. Jeśli natomiast opakowanie jest czyste to trochę przechylam opakowanie tak żeby coś się przez te dziurki wydostało i koniec! Odrobinka na twarz i po wszystkim!
Hexa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-06 13:26:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:11.