oliwka do ciała - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-08-03, 13:14   #31
smerfeta01
Zakorzenienie
 
Avatar smerfeta01
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 8 244
Dot.: oliwka do ciała

niektórzy opalają się też na nafcie kosmetycznej lub parafinie
smerfeta01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-03, 13:23   #32
*misia*
Zakorzenienie
 
Avatar *misia*
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 664
Dot.: oliwka do ciała

ale to do opalania to juz totalna głupota ja uzywam oliwki na lekko wytarte cialo i czekam chwilke po czym sie ubieram, oliwke zawsze stosuje rano a balsam wieczorem uwazam ze oliwka swietnie wyglada zwlaszcza na opalonym ciele
__________________
CO NAS NIE ZABIJE TO NAS WZMOCNI
*misia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-03, 13:26   #33
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: oliwka do ciała

Cytat:
Napisane przez smerfeta01
stosuję SPF6 ( balsam ) a na to oliwkę ładnie błyszczy na słońcu i podkreśla opaleniznę
Hmmm, pomijam już to że stosujesz bardzo niski filtr - to już Twoja sprawa, ale powinnaś pamiętać o tym, iż NA filtr nie wolno już niczego nakładać. Smarując pokrytą filtrem skórę oliwką, ścierasz ów filtr. Twoja ochrona pewnie oscyluje wokół zera. Twoja sprawa co robisz ze swoją skórą i nie będę się wtrącać, ale nie doradzaj tego samego innym!

A z innej beczki - oliwka nie ma żadnego wpływu na szybkość czy trwałość opalenizny. Żadnego - tylko nabłyszcza skórę.
Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-03, 13:46   #34
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: oliwka do ciała

Cytat:
Napisane przez destiny666
To ja Wam powiem coś lepszego.Jedna z panienek z klasy kiedys opalała się nie na oliwkę tylko na olej!Zwykły olej do smażenia!Po tym "opalaniu" miała niesamowicie duże bąble na skórze i dziwiła się czemu...Niesamowite jakie to ludzie mają pomysły...
Jak poczytasz wątki, jakie się tu przewijały w ciągu ostatnich dwóch miesięcy na temat opalania, to znajdziesz nie takie kwiatki. Było i opalaniu się na olej jadalny, oraz na ropę niedawno
Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-03, 14:24   #35
smerfeta01
Zakorzenienie
 
Avatar smerfeta01
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 8 244
Dot.: oliwka do ciała

nie wiedziałam że nakładajac oliwkę ścieram filtr ale odkryłam nowy specyfik do opalania : swietny olejek Rio za 5zł. filtr 3 chyba przerzucę się na niego
smerfeta01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-03, 19:26   #36
mskladaczek
Zakorzenienie
 
Avatar mskladaczek
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 4 580
Dot.: oliwka do ciała

ten 'swietny' olejek tez ci zadnej ochrony nie da.
mskladaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-03, 19:56   #37
smerfeta01
Zakorzenienie
 
Avatar smerfeta01
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 8 244
Dot.: oliwka do ciała

ale zawsze posiada jakiś choćby najmniejszy filtr
smerfeta01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-08-03, 21:38   #38
destiny666
Wtajemniczenie
 
Avatar destiny666
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 325
GG do destiny666
Dot.: oliwka do ciała

Jakby za 3 bylo 0 czyli faktorek 30 to by bylo dobrze
destiny666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-27, 19:27   #39
Malinka_Malwinka
Zakorzenienie
 
Avatar Malinka_Malwinka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 007
Dot.: oliwka do ciała

Cytat:
Napisane przez destiny666
To ja Wam powiem coś lepszego.Jedna z panienek z klasy kiedys opalała się nie na oliwkę tylko na olej!Zwykły olej do smażenia!Po tym "opalaniu" miała niesamowicie duże bąble na skórze i dziwiła się czemu...Niesamowite jakie to ludzie mają pomysły...
Klasyk
__________________
Wystarczy pozostawić na lodówce serek, a po miesiącu nie dość, że ożyje, odzyska barwy, zapach i sprężystość, to na dodatek sam do nas przyjdzie. Gdy zaś poczekamy cierpliwie znów miesiąc, serek ten zacznie do nas przemawiać w ludzkim języku, a przy odrobinie ćwiczeń nad głosem na pewno zaśpiewa
Malinka_Malwinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-27, 23:06   #40
soley1
Raczkowanie
 
Avatar soley1
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 293
Dot.: oliwka do ciała

Ja daje troche oliwki do wanny na sam koniec kapieli. Mam po niej gladka skore ale nie jest tlusta. oliwka zatrzymuje tez wilgoc w skorze wiec korzysc podwojna.
Aha, nakladam tez czasami oliwke zmieszana z olejkiem rycynowym na wlosy ale to dla tego ze latwiej wtedy go rozprowadzic no i oliwka o niebo lepiej pachnie niz sam olejek.
soley1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-28, 09:12   #41
margop
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Miasto Warsa i Sawy
Wiadomości: 629
GG do margop
Dot.: oliwka do ciała

Oliwka i nawilża i natłuszcza. Są też dwa rodzaje "suchości" skóry wynikające z braku wody i z braku tłuszczu. Ale o tym też już było niejednokrotnie.
Po oliwce jest bardzo ładna opalenizna. Naturalna oliwa z oliwek ma też swój naturalny filtr podobnie jak np olej sezamowy, ale stosunkowo niski. Zresztą różne źródła też różne wartości podają.
Co do samych filtrów. Już nie raz słyszałam wypowiedzi lekarzy, którzy wykazywali ile należałoby użwać preparatów z wysokimi filtrami aby ich ochrona była skuteczna. Szło to w kilogramy!!! Więc stosowanie filtrów jest po części uspakajaniem swojego sumienia. Filtr tak ale przede wszystkim nie przesadzać ze słońcem. Dawkować. Skóra bardzo się po opalaniu starzeje.
margop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-28, 09:17   #42
margop
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Miasto Warsa i Sawy
Wiadomości: 629
GG do margop
Dot.: oliwka do ciała

I jeszcze demakijaż. Zawsze go robię oliwą, tą jadalną. Należy tylko zwrócić uwagę aby to była czysta oliwa, tłoczona na zimno. Oliwka dla dzieci zawiera już pewne dodatki i może podrażniać oczy. Podobnie olej czy oliwa rafinowana. Skóra wcale po tym nie jest tłusta. Bowiem moczę wacik, odciskam i na to dopiero daję oliwę. Zmywam tym twarz. Po czym przemywam znowu zmoczonym wacikiem, może być zmoczony np tonikiem.
margop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-28, 09:22   #43
primavera
Zakorzenienie
 
Avatar primavera
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław i okolice
Wiadomości: 6 594
Dot.: oliwka do ciała

Ja używam oliwki Johnsona na ciało- po prysznicu (czy też kapieli-jak kto woli ) wcieram oliwkę na mokre ciało, a następnie wycieram się delikatnie ręcznikiem- ciało jest nawilżone (czy tam natłuszczone) a ja się nie lepię
primavera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-28, 12:03   #44
amika79
Wtajemniczenie
 
Avatar amika79
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 511
Dot.: oliwka do ciała

Bardzo lubię oliwki. Zawsze muszę mieć jakąś w łazience. Moją ulubioną jest oliwka firmy Bubchen. O ta:
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...?produkt=13228

Lubię ją za naturalne składniki w składzie, łagodność i delikatny zapach . Do ciała stosuję ją w okresach wielkiego przesuszenia, po kąpieli, ale nie na mokre ciało. Wchłania się super.

W lecie natomiast stosuję ją na dłonie i ... pod oczy i na powieki. Nawilża jak żaden krem.

Wcześniej używałam bezzapachowej oliwki AA Oceanic dla dzieci. Też byłam zadowolona, ale nie tak bardzo jak z tej firmy Bubchen.
__________________
How many eyes does Lord Bloodraven have? - A thousand eyes and one.
amika79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-28, 12:11   #45
Mary_Q
Zakorzenienie
 
Avatar Mary_Q
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 4 245
Dot.: oliwka do ciała

ja tez lubie oliwki,jak mam bardzo sucha skore to poza samrowaniem uzywam jej rowzniez do kapieli a nwet do depilacji,aha nie chce zakladac nowego watku niepotrzebnie moze mi ktos powiedziec co to SLS?
Mary_Q jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-28, 12:19   #46
amika79
Wtajemniczenie
 
Avatar amika79
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 511
Dot.: oliwka do ciała

Cytat:
Napisane przez Mary_Q
ja tez lubie oliwki,jak mam bardzo sucha skore to poza samrowaniem uzywam jej rowzniez do kapieli a nwet do depilacji,aha nie chce zakladac nowego watku niepotrzebnie moze mi ktos powiedziec co to SLS?
To jest drażniący detergent.

Tutaj znajdziesz wiele informacji na jego temat:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...hlight=laureth
__________________
How many eyes does Lord Bloodraven have? - A thousand eyes and one.
amika79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-28, 12:30   #47
wścibiuszka
Zadomowienie
 
Avatar wścibiuszka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 644
Dot.: oliwka do ciała

ja ostatnio oliwkę do ciała zastąpilam oliwą z oliwek- smaruje się nią i obwijam folią spożywczą po takim zabiegu mam tak gładką skórę, że nie mogę się przestać dotykać jeśli komuś wyskakują po oleniu nóg czerowne kropki to polecam posmarowac się przed depilacja oliwką pochodzic tak jakiś czas i dopiero potem ogolic nóżki- zero podrażnień sprawdziłam - działa aa oliwkę do ciała stosowalam też zawsze na mokrą skórę ewentualnie na wieksze wyjścia kiedy chciałam błyszczeć- wylewalam ją na wacik i tak smarowałam ciało, jest to dość czasochłonne ale skóra się błyszczy a nie lepi.
__________________
Codziennie upadam... codziennie się waham... codziennie podpieram...
Ale dźwigam cały mój świat...
I dźwigać będę!!!

Ciężka praca popłaca...
Rozwijam się jako:

wizażystka

wykładowca wizażu
Lipstick Studio
wścibiuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-03, 19:20   #48
nika_88
Rozeznanie
 
Avatar nika_88
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: tajne =)
Wiadomości: 589
Dot.: oliwka do ciała

A moglby ktos polecic jakas oliwke do ciala, ktora by dobrze nawilzala skore (mialam ostatnio bambino, ale byla za bardzo tłustawa).
__________________
... ............Może nie jestem idealna, ale idealnie sobie z tym radzę
nika_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-03, 19:53   #49
k@mil@
Raczkowanie
 
Avatar k@mil@
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 72
Dot.: oliwka do ciała

Cytat:
Napisane przez nika_88 Pokaż wiadomość
A moglby ktos polecic jakas oliwke do ciala, ktora by dobrze nawilzala skore (mialam ostatnio bambino, ale byla za bardzo tłustawa).
Może wypróbujesz oliwkę Johnson`s baby w żelu ? Do wyboru masz kwiatową i rumiankową. Obie ładnie pachną. Świetnie nawilżają. Skóra jest gładziutka i miła w dotyku. I nie jest tak tłusta, jak Bambino.
k@mil@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-04-03, 20:03   #50
nika_88
Rozeznanie
 
Avatar nika_88
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: tajne =)
Wiadomości: 589
Dot.: oliwka do ciała

Cytat:
Napisane przez k@mil@ Pokaż wiadomość
Może wypróbujesz oliwkę Johnson`s baby w żelu ? Do wyboru masz kwiatową i rumiankową. Obie ładnie pachną. Świetnie nawilżają. Skóra jest gładziutka i miła w dotyku. I nie jest tak tłusta, jak Bambino.
Dzieki za rade Jutro wybieram sie na zakupy, wiec poszukam tej oliwki. Moze akurat mi bedzie odpowiadala
__________________
... ............Może nie jestem idealna, ale idealnie sobie z tym radzę
nika_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-03, 22:25   #51
Nushi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 239
Dot.: oliwka do ciała

nika_88 jesli oliwka jest dla Ciebie ciut za tłusta to proponuje taki patent(myslę że pewnie znany ale napiszę)po kąpieli nie wycieraj ciała tylko wsmaruj oliwkę..umyj zęby,buzię,zrób siusiu ;-) i po ok 5 minutach wytrzyj się ręcznikiem.. oliwka przez ten czas sie wchłonie a skóra nie będzie tłusta

spróbuj.. powodzenia..ten sposób jest ekonomiczniejszy od stosowania oliwki w żelu(jest droższa od tych płynnych)
Nushi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-03, 22:26   #52
Glamour_girl
Raczkowanie
 
Avatar Glamour_girl
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Rzeszów :]
Wiadomości: 306
Dot.: oliwka do ciała

Mozesz sprobowac oliwki firmy Hipp http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=15967. Osobiscie nie uzwalam oliwki Bambino bo zapach kojarzyl mi sie z malymi dziecmi... Oliwki maja to do siebie, ze sa tluste Najlepiej stosowac oliwke zaraz po kapieli na wilgotne cialo, nadmiar mozna wytrzec ręcznikiem, mozna takze dolac troszke oliwki do wanny z woda, podczas kapieli, skora sie nawilzy, ale pozniej cala wanna jest tlusta..
Glamour_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-03, 22:30   #53
Nushi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 239
Dot.: oliwka do ciała

ale nam się ładnie myśli zgrały..ja bardzo lubię tę metodę..można tez używać olejów naturalnych np.z pestek winogron,oliwy z oliwek..bogactwo witamin..
Nushi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-04, 17:06   #54
nika_88
Rozeznanie
 
Avatar nika_88
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: tajne =)
Wiadomości: 589
Dot.: oliwka do ciała

Cytat:
Napisane przez Nushi Pokaż wiadomość
nika_88 jesli oliwka jest dla Ciebie ciut za tłusta to proponuje taki patent(myslę że pewnie znany ale napiszę)po kąpieli nie wycieraj ciała tylko wsmaruj oliwkę..umyj zęby,buzię,zrób siusiu ;-) i po ok 5 minutach wytrzyj się ręcznikiem.. oliwka przez ten czas sie wchłonie a skóra nie będzie tłusta

spróbuj.. powodzenia..ten sposób jest ekonomiczniejszy od stosowania oliwki w żelu(jest droższa od tych płynnych)
Na pewno sproboje tego sposobu uzywania oliwki Dzisiaj zakupiłam tą oliwkę z Johnson's baby (nie ta w postaci żelu, tylko normalna). Zapach bardzo przyjemny i cena tez nie za wysoka. Mam nadzieje, że dobrze nawilzy moją skore
__________________
... ............Może nie jestem idealna, ale idealnie sobie z tym radzę
nika_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-04, 17:42   #55
beatakob
Rozeznanie
 
Avatar beatakob
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 674
Dot.: oliwka do ciała

Regularny masaż przy użyciu oliwki zapobiega powstawaniu rozstępów. Kobietom w ciąży to się zaleca podobno
beatakob jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-04, 17:52   #56
elianka
Zakorzenienie
 
Avatar elianka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 12 344
Dot.: oliwka do ciała

ojej jaki fajny wątek ja kocham oliwki, olejki i oliwy stosuję do:
1) kąpieli- oliwkę dla dzieci, lub olejek pomarańczowy na bazie oleju z pestek winogron, produkcja i receptura własna
2) po przysznicu- wszelkiego rodzaju oliwki i oleje, co tam mam pod ręką- wcieram w umytą, mogrą skórę, splłukuję nadmiar i wycieram recznikiem ( skóra mięciutka, ale nie tłusta, a ręcznik czysty)
3) do paznokci- olejek do paznokci albo olejek rycynowy. Można też moczyc pazurki w podgrzanej oliwie z oliwek, robią sie zdrowsze
4)peeling- trochę oleju. oliwki mieszam z cukrem i robię superowy peeling do rączek, dodaje też do peelingu kawowego, bardziej mi odpowiada wersja oliwkowa niż z żelem pod prysznic, chociaż ciężej spłukać
5) do włosów- co jakis czas maseczka z żółtka z dodatkiem oleju rycynowego i oliwy z oliwek, codziennie wcieram we włoski olej kokosowy
6) okazjonalnie dodaje do kosmetyków domowej produkcji- balsamu do ust, mydełek, soli do kąpieli.. ale to juz bardziej hobbystycznie

olejki jakich używam- oliwa z oliwek, olej z pestek winogron, olej kokosowy, olej rycynowy, z kosmetycznych to oliwka Bambino i Ziaja antycellulit i multiwitaminowa. Oliwek Johnsona nie lubie, sa dla mnie za rzadkie, a oliwka w żelu za tłusta, mimo, że najładniej ze wszystkich pachnie.
__________________
Nigdy się nie dowiesz jak silna jesteś, dopóki siła nie będzie Twoim jednym wyborem.
elianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-10, 12:26   #57
nika_88
Rozeznanie
 
Avatar nika_88
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: tajne =)
Wiadomości: 589
Dot.: oliwka do ciała

Cytat:
Napisane przez elianka Pokaż wiadomość
ojej jaki fajny wątek ja kocham oliwki, olejki i oliwy stosuję do:
1) kąpieli- oliwkę dla dzieci, lub olejek pomarańczowy na bazie oleju z pestek winogron, produkcja i receptura własna
2) po przysznicu- wszelkiego rodzaju oliwki i oleje, co tam mam pod ręką- wcieram w umytą, mogrą skórę, splłukuję nadmiar i wycieram recznikiem ( skóra mięciutka, ale nie tłusta, a ręcznik czysty)
3) do paznokci- olejek do paznokci albo olejek rycynowy. Można też moczyc pazurki w podgrzanej oliwie z oliwek, robią sie zdrowsze
4)peeling- trochę oleju. oliwki mieszam z cukrem i robię superowy peeling do rączek, dodaje też do peelingu kawowego, bardziej mi odpowiada wersja oliwkowa niż z żelem pod prysznic, chociaż ciężej spłukać
5) do włosów- co jakis czas maseczka z żółtka z dodatkiem oleju rycynowego i oliwy z oliwek, codziennie wcieram we włoski olej kokosowy
6) okazjonalnie dodaje do kosmetyków domowej produkcji- balsamu do ust, mydełek, soli do kąpieli.. ale to juz bardziej hobbystycznie

olejki jakich używam- oliwa z oliwek, olej z pestek winogron, olej kokosowy, olej rycynowy, z kosmetycznych to oliwka Bambino i Ziaja antycellulit i multiwitaminowa. Oliwek Johnsona nie lubie, sa dla mnie za rzadkie, a oliwka w żelu za tłusta, mimo, że najładniej ze wszystkich pachnie.
Rzeczywiscie oliwka z Johnsona jest bardzo rzadka, ale ma zdecydowanie ładniejszy zapach niz ta z Bambino Dlatego narazie bede ja stosowac, a potem zakupie tak zachwalana oliwke z firmy Hipp, tylko nigdy jej jakos nie zauwazalam na sklepowych polkach Bede musiala chyba uwazniej szukac
__________________
... ............Może nie jestem idealna, ale idealnie sobie z tym radzę
nika_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-10, 12:48   #58
elianka
Zakorzenienie
 
Avatar elianka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 12 344
Dot.: oliwka do ciała

jeszcze jednej rzeczy nie dopisałam: oliwke można też stosowac do dedpilacji, zamiast żeli do golenia. Skóra jest oszałamiająco gładka, nie ma podrażnień i zaczerwienienia. zawsze stosuję przed randką minus- bardzo tępi maszynkę, ale czego sie nie robi dla aksamitnej skóry

nika_88 - ja bardzo lubię zapach oliwki bambino, więc dla mnie nie ma problemu. A oliwkę Hipp widziałam ostatnio w rossmanie
__________________
Nigdy się nie dowiesz jak silna jesteś, dopóki siła nie będzie Twoim jednym wyborem.
elianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-10, 18:10   #59
Evelyna0309
Raczkowanie
 
Avatar Evelyna0309
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 308
GG do Evelyna0309
Dot.: oliwka do ciała

Cytat:
Napisane przez elianka Pokaż wiadomość
1) kąpieli- oliwkę dla dzieci, lub olejek pomarańczowy na bazie oleju z pestek winogron, produkcja i receptura własna
A mogłabyś zdradzić w jaki sposób go wykonujesz??
__________________

Evelyna0309 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-10, 21:19   #60
elianka
Zakorzenienie
 
Avatar elianka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 12 344
Dot.: oliwka do ciała

mogłabym biorę ćwierć pomarańczy, katuję ją chwilkę widelcem w miseczce, żeby puściła sok, wrzucam to do ciemnej buteleczki, dodaje cynamon, gożdziki, na oko mniej więcej po łyżeczce i zalewam to wszystko olejem z pestek winogron (myslę, żę można innym olejem szlachetnym np. oliwą z oliwek czy kukurydzianym), odstawiam na dwa tygodnie w ciemne miejsce (do szafy). Po tym czasie odcedzam "fusy" i voila.

cynamon i goździki wg. gustu, nie każdy to lubi. Można dodać też inne owoce np. inne cytrusy, słyszałam też o kiwi. Teraz przymierzam się do przemacerowania jabłka z cynamonem, ale nie wiem co z tego wyjdzie. Nie wiem jakie to ma właściwości lecznicze czy pielęgnacyjne, ale pachnie cudownie
__________________
Nigdy się nie dowiesz jak silna jesteś, dopóki siła nie będzie Twoim jednym wyborem.
elianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:36.