Mam dość ciągłej nerwowości! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-03-14, 18:20   #1
Yummvi
Raczkowanie
 
Avatar Yummvi
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 57

Mam dość ciągłej nerwowości!


Wstawanie "lewą nogą" to dla mnie codzienność. Jestem strasznie nerwowa od praktycznie... miesiąca? dwóch? Nawet nie pamiętam. Denerwuję się na wszystko - krzywo podstawiony kubek, dziwne spojrzenie drugiej osoby, brak odpowiedzi na moje pytanie po paru sekundach, wpadający włos do oczu itp, itd.
To wszystko jest w stanie tak mnie zdenerwować, że potrafię krzyczeć i robić awanturę. Już nie raz byłam bliska rzuceniem naczyniem o podłogę, uderzeniem kogoś czy nawet zranieniem. Zdenerwowanie odbiera mi zdolność logicznego myślenia, myślę tylko o tym, jak komuś "dowalić" za to, że zrobił coś nie tak jak chciałam.
W tym momencie jestem u mojego narzeczonego i on posiada 18-letniego psa. Pies jest głuchy, ślepy i jest typową ciamajdą przez to. Niestety jest też moim numerem 1 w wkurzaniu mnie. Wkurza mnie, że marudzi co chwile bo musi na dwór, wkurza mnie, że nie daje się pogłaskać, wkurza mnie, że nic nie widzi i ciągle przewraca wszystko co jest na podłodze albo wchodzi w nogi, wkurza mnie, że budzi się o 3 nad ranem i będzie chodził i marudził aż mój facet z nim wyjdzie. Wkurza mnie, że sam nie zejdzie po schodach tylko trzeba go znosić. Wkurza mnie, że nie chce jeszcze zdechnąć.
Wkurza mnie tak niesamowicie, że czasami mu dokuczam (zwykle ciągnięcie za uszy itp.) ale czasem mam ochotę z całej siły go kopnąć.
Jestem tak zdenerwowana, że nie mogę normalnie funkcjonować. A najgorsze jest to, że nie mam na co być zła, a na dodatek nie mam żadnych problemów... Wszystko biorę do siebie, z narzeczonym mi się przez to wszystko nie układa i potem to tak wygląda... Robię mu awantury o wszystko, kłócimy się cały czas.

Jeśli chodzi o sport to ostatnio bardzo dużo biegam i o ile 15 min po wysiłku się nie denerwuje, to już za chwilę znowu jestem diabłem wcielonym Jestem tydzień po okresie, ale zdenerwowanie utrzymuje się przez ponad miesiąc.
W tym momencie jak to piszę to też się denerwuje, denerwuje się tym, że piszę ten post za wolno... Mam już dość
Yummvi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-14, 20:02   #2
Pszolka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Solniczka
Wiadomości: 8
Dot.: Mam dość ciągłej nerwowości!

Jak dla mnie masz nerwicę. Być może to chwilowe załamanie nastroju a być może już nerwica. Dobrze, gdybyś poszukała pomocy u specjalisty, inaczej w niedługim czasie zamęczysz siebie i partnera. Takie rzeczy lubią później przeradzać się w poważniejsze problemy zdrowotne. Pomyśl, czy była jakaś przyczyna początku Twoich nerwowych zachowań? Rzadko coś się dzieje bez przyczyny a leczyć należy "u źródła"
Pszolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-14, 20:31   #3
Yummvi
Raczkowanie
 
Avatar Yummvi
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 57
Dot.: Mam dość ciągłej nerwowości!

Ale jednak nerwica chyba nie charakteryzuje się ciągłą złością... Nie chcę brać "ziołowych" tabletek na uspokojenie bo czuję, że niewiele dadzą a będzie to wywalenie pieniędzy w błoto. Nie chcę również spać więcej, bo śpię po 12-13h dziennie...
Yummvi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-14, 21:06   #4
piniata
Rozeznanie
 
Avatar piniata
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Czarna Dupa
Wiadomości: 649
Dot.: Mam dość ciągłej nerwowości!

bierzesz jakies leki stale np antykoncepcyjne?zmienilas diete,prace?cos nie tak w rodzinie?przyczyn moze byc mnostwo,wazne zeby je znalezc i wyeliminowac
a leki ziolowe to pic na wode,nie warto.czasem lepsze dobre kilka drinkow zeby sie zresetowac i wyczyscic
piniata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-14, 21:45   #5
Kocurasek
Zakorzenienie
 
Avatar Kocurasek
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 559
Dot.: Mam dość ciągłej nerwowości!

wątek dla mnie
__________________

25.08.2012

Aparatka
08.04.2013 Damon Clear (góra)
18.11.2013 aparat metalowy mini (dół)

Kocurasek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-14, 21:48   #6
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Mam dość ciągłej nerwowości!

serio??? serio autorko dokuczasz bezbronnemu, staremu zwierzęciu???
Masz jakiś duży problem z agresją. I powinnaś iść do lekarza. Osobiście, gdybym zobaczyła, że się wyżywasz na psie, to byś na kopach wyleciała.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-14, 22:20   #7
Yummvi
Raczkowanie
 
Avatar Yummvi
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 57
Dot.: Mam dość ciągłej nerwowości!

Uwielbiam psy i zwierzęta, przez długi czas zajmowałam się nimi w wolontariacie. Temu psu nie robię żadnej krzywdy, wiem, źle to zabrzmiało, ale mówiąc "dokuczanie" miałam na myśli "czochranie". Tylko nie wiem czemu w tym momencie zaciskam zęby...
Nie biorę leków, hormonów, nie pracuję, cały dzień siedzę w domu (pasuje mi to), zajmuję się po prostu domem, chodzę biegać, spotykam się z znajomymi i rozpieszczam narzeczonego. Sielanka, tylko wciąż jestem zdenerwowana...
Yummvi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-03-14, 23:52   #8
4e89258bace7037c96b059285119fe847ddc4e93
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 2 634
Dot.: Mam dość ciągłej nerwowości!

Cytat:
Napisane przez Yummvi Pokaż wiadomość
Uwielbiam psy i zwierzęta, przez długi czas zajmowałam się nimi w wolontariacie. Temu psu nie robię żadnej krzywdy, wiem, źle to zabrzmiało, ale mówiąc "dokuczanie" miałam na myśli "czochranie". Tylko nie wiem czemu w tym momencie zaciskam zęby...
Nie biorę leków, hormonów, nie pracuję, cały dzień siedzę w domu (pasuje mi to), zajmuję się po prostu domem, chodzę biegać, spotykam się z znajomymi i rozpieszczam narzeczonego. Sielanka, tylko wciąż jestem zdenerwowana...
Polecam Ci książkę "Pokochaj siebie", autor Wayne W. Dyer. W skrócie uczy ona panować nad emocjami, nastrojami itp. To nie sytuacje są winne, że czujesz się tak czy siak, tylko Ty sama.
Jeżeli pewne aspekty życia są dla Ciebie nieznośne, to po prostu je zmień. A jeśli się nie da (ale naprawdę NIE DA SIĘ), to zaakceptuj je i wyluzuj.

Oczywiście niewykluczone, że masz jakiś problem na poziomie chemii organizmu. Jeśli ostatnio zupełnie nie jesteś dawną sobą, to idź do lekarza.
4e89258bace7037c96b059285119fe847ddc4e93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-14, 23:59   #9
Pszolka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Solniczka
Wiadomości: 8
Dot.: Mam dość ciągłej nerwowości!

Cytat:
Napisane przez Yummvi Pokaż wiadomość
Ale jednak nerwica chyba nie charakteryzuje się ciągłą złością... Nie chcę brać "ziołowych" tabletek na uspokojenie bo czuję, że niewiele dadzą a będzie to wywalenie pieniędzy w błoto. Nie chcę również spać więcej, bo śpię po 12-13h dziennie...
Tak, nerwica może się charakteryzować ciągłą złością. Mimo tego, że wśród społeczeństwa jest rozpowszechnione przekonanie że nerwica to głównie lęki, to może mieć różne objawy. Od złości, lęków do melancholi, dyskomfortu . Tabletki ziołowe raczej Ci nie pomogą, być może tyle śpisz dziennie bo przez ciągłe uczucie złości Twój organizm jest w stanie podwyższonej gotowości a to go najzwyczajniej męczy. https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=408559 tu jest link do wątku o podobnej tematyce, nie wiem czy go znalazłaś
Pszolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-17, 10:33   #10
__Amelia _
Rozeznanie
 
Avatar __Amelia _
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Fr
Wiadomości: 627
Dot.: Mam dość ciągłej nerwowości!

O kurna taki stan to nie zarty. Jak najszybciej wizyta u lekarza.
__Amelia _ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-17, 11:10   #11
Dancia42
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 11
Dot.: Mam dość ciągłej nerwowości!

Dobrze gdybyś poszukała pomocy specjalisty, koleżanka miała taki stan jak długo pracowała, a praca była stresująca i współpracownicy,czuła się tam źle. Od kąd zmieniła pracę jest o wiele lepiej.
Dancia42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-26, 13:27   #12
kleopatra4
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: stolica
Wiadomości: 24
Dot.: Mam dość ciągłej nerwowości!

kortyzol zbadac mam tak samo
kleopatra4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-30, 10:04   #13
Limu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 28
Dot.: Mam dość ciągłej nerwowości!

może urlop jakiś? chociaż moim zdaniem to po prostu jakieś sezonowe rozedrganie, albo może brak jakichś składników/ witamin itp? podobno to też ma spory wpłyp na takie rzeczy. zrób podstawowe badania
Limu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-31, 21:30   #14
grewana
Wtajemniczenie
 
Avatar grewana
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 2 400
Dot.: Mam dość ciągłej nerwowości!

Od miesiąca/dwóch taki stan? A wcześniej jak było? Wszystko ok, nie miałaś takich akcji?
__________________


grewana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-31, 21:31   #15
Dollynka
Raczkowanie
 
Avatar Dollynka
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 89
Dot.: Mam dość ciągłej nerwowości!

też jestem nerwowa i to bardzo, ale u mnie objawia się to totalną bezradnością i płaczliwością, unikaniem. Biorę duże dawki magnezu i to mnie wycisza aczkolwiek nie leczy problemu, który jest gdzieś głęboko we mnie. Wiem, że na tą chwilę nic nie jestem w stanie zrobić z tym problemem. Muszę tak egzystować.
Na moje to w Twoim życiu po prostu brak celu. Spanie 12-13 godzin? zajmowanie się domem? rozpieszczanie narzeczonego? Zastanów się, może potrzebujesz czegoś więcej? Niby super a jednak nie.
__________________
"Zdrowie nie jest wszystkim, ale bez zdrowia wszystko jest niczym" Ks. Jan Twardowski
Dollynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-22, 11:35   #16
mmichalsky
Przyczajenie
 
Avatar mmichalsky
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9
Dot.: Mam dość ciągłej nerwowości!

Moja żona podobnie reagowała na wszelakie bodźce - próbowaliśmy wszystkiego, co radzili ludzie w internecie, bez efektów. Dopiero pomoc psychologa i specjalisty dały pozytywne rezultaty. Obecnie jesteśmy znowu w szczęśliwym związku bez (prawie) kłótni. Pozdrawiam!
__________________
Jestem Marceli, miło mi Cię poznać!
https://wizaz.pl/Mikroreklama
mmichalsky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-09-22 12:35:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:34.