Matka - Polka, ojciec - Anglik - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-07-27, 12:51   #1
nattro
Przyczajenie
 
Avatar nattro
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 11

Matka - Polka, ojciec - Anglik


Witam, obecnie jestem w 12 tygodniu ciazy. W maju planowałam wyjazd do polski na stałe jako, ze nie czuje sie w UK dosc dobrze, ze względu na barierę językowa, a takze tesknie za rodzina i przyjaciółmi tutaj nie mam nikogo. Będąc w Polsce, w czerwcu okazało sie, ze jestem w 6 tygodniu ciazy, a ojcem jest Anglik z ktorym spotykałam sie jakis czas przed wyjazdem. Z racji tego postanowiłam wrócić do Anglii gdyż nie wyobrażałam sobie aby moje dziecko nie miało ojca, wiedziałam, ze moj partner sie cieszy i chce ojcem byc, a takze planowaliśmy podjąć to ryzyko, razem zamieszkać i wychować dziecko. ponad tydzien temu wróciłam do UK, wróciłam do pracy na full time contract do miejsca w ktorym pracowałam ponad 2 lata, zamieszkałam z partnerem i tutaj zaczynaja sie schodki gdyż okazuje sie, ze nie jest tak pieknie jak miało byc.. Moj partner ma juz 8letniego syna z poprzedniego związku który mieszka w innym mieście i widuje go co 2 tygodnie, dlatego tez jak mowi nie moze podjąć pracy na full time gdyż potrzebuje co drugi weekend wolny na widywanie sie z synem. Mieszka z kolega w warunkach dosc kiepskich. Oboje pala marihuanę - nie okazjonalnej - codziennie, nawet przed praca. Umówiliśmy sie, ze pomieszany w tym miejscu tylko jakis czas aby zaoszczędzić pewna sumę pieniedzy i wtedy sie przeprowadzić. Ja zarabiam najniższa krajowa, pracuje 40 godzin tygodniowo, natomiast on widze, ze miga siebie pracy jak tylko moze i jego dochody to około £150-200 tygodniowo. Nie był to dla mnie problem dopoki nie mielismy dziecka w drodze. Wyglada to tak ze po 2-3 dnia od wypłaty on juz jest goły i wesoły i musze go utrzymywać. Nie wiem co robi z pieniędzmi. Pytałam kilkakrotnie to mowi, ze wydał na syna bądź musiał komus oddać. Nie wiem co robic. Chciałabym z nim byc, ale boje sie, ze to sie nie zmieni i nie bedzie nas stac na wynajęcie mieszkania we troje on ja i dziecko i, ze bede miała problem z utrzymaniem siebie i dziecka jesli dodatkowo bede musiała jego sponsorować. Wiem tez, ze jesli zostanę sama i nie zamieszkamy razem to nie chce zostać w UK tylko chciałabym wrócić do polski gdzie miałabym wsparcie rodziny i przyjaciół czy to finansowe czy psychiczne. Termin porodu mam na polowe lutego. Chciałabym dać mu szanse do listopada/grudnia aby pokazał, ze jest w stanie zaoszczędzić dla nas pieniądze aby urządzić sie w nowym miejscu i zorganizować wszystkie niezbędne rzeczy na dziecka, a takze utrzymać nas w czasie mojego urlopu macierzyńskiego. (Bede dostawać około £140 tygodniowo, ale uważam, ze nie jest to wystarczająca kwota na utrzymanie matki i dziecka, opłacenia wszystkich rachunków itd). Jesli do grudnia wiele sie nie zmieni chce wrócić do Polski jeszcze przed porodem i urodzić dziecko w Polsce i tam sie osiedlić. W związku z tym pytanie, jesli tutaj bede prowadzić ciąże, podam dane ojca, a następnie urodzę w Polsce i nadam dziecku jedynie polskie obywatelstwo z moim nazwiskiem czy nadal bede musiała wracac do Anglii gdzie zamieszkuje ojciec dziecka? Wiem, ze jesli urodzę w Anglii on nie zgodzi sie na moj wyjazd do Polski, a ja nie bede w stanie sie tutaj utrzymać ani sobie poradzić sam na sam z noworodkiem, po roku macierzyńskiego nie bede nadal w stanie wrócić do pracy bo nikt nie zaopiekuje sie moim rocznym dzieckiem. Co moge zrobic w takiej sytuacji? Nie chce pozbawiać dziecka ojca. Nie bede utrudniać kontaktów, chce tylko mieszkać w Polsce gdzie jako samotnej matce bedzie mi łatwiej ze względu na rodzine i język. Chce dla dziecka jak najlepiej, nie chce aby dziecko wychowywało sie w patologicznym środowisku gdzie ojciec nie widzi problemu w paleniu marihuany czy byciu na haju przy dziecku, czy braniu swojego 8 letniego syna do miejsca gdzie nie ma nawet odpowiednich warunków do spania, a kuchnia zalega brudem..
nattro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-27, 15:22   #2
aldona177
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 4
Dot.: Matka - Polka, ojciec - Anglik

a po co masz wracać do Anglii po porodzie? Jeżeli ojciec będzie chciał mieć kontakt z dzieckiem to niech sam je odwiedza. Ja bym się stamtąd wyprowadziła do Polski. Moim zdaniem żadne dawanie szansy itp. nic nie zmieni. Jeżeli nie chcesz mieć dziecka i faceta na utrzymaniu to lepiej daj sobie z nim spokój. Na początku może być trudno, wiadomo, ale z tego co piszesz to on miga się od pracy i raczej tego nie zmieni.
Zastanowiłabym się także nad kwestami formalnymi. Jeżeli podasz ojca dziecka to później wszelkie sprawy typu wyrobienie paszportu, dowodu osobistego dla dziecka, wyjazd za granicę z dzieckiem będzie wymagał zgody ojca. Za każdym razem będziesz musiała to załatwiać i prosić go o zgodę.
aldona177 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-27, 15:33   #3
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 16 867
Dot.: Matka - Polka, ojciec - Anglik

Przecież ten koleś to nie jest materiał ani na męża, ani na ojca, ogarnij się, chcesz dla swojego dziecka tatusia, który się wiecznie miga od roboty i tylko zaciąga długi u ludzi i pali zielsko? Serio chcesz sobie i dziecku piekło na ziemi zrobić? Ogarnij się i wyjedź do Polski.
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-27, 15:34   #4
SpiritX
Raczkowanie
 
Avatar SpiritX
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 154
Dot.: Matka - Polka, ojciec - Anglik

Ja bym już leciała do Polski. Jak mu będzie zależeć to i tutaj do Ciebie przyleci naprawic stosunki i pokazac, że mu zależy i wtedy można myśleć o ewentualnym zamieszkaniu razem.
__________________







11/100
Filmy: 6/100
SpiritX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-27, 17:00   #5
nattro
Przyczajenie
 
Avatar nattro
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 11
Dot.: Matka - Polka, ojciec - Anglik

Zastanawiałam sie jak to wlasnie wyglada formalnie. Podawać dane ojca czy lepiej wpisać, ze ojciec nieznany? Chciałam wrócić do UK aby dać szanse i zobaczyc czy cos z tego bedzie aby dziecko nie zostało bez ojca, ale widze, ze nie miało to sensu. Chce zostać do grudnia w Anglii ponieważ wtedy bedzie należało mi sie maternity, ktore pozwoli mi na zycie i opłaty w Polsce. Nie planuje po porodzie wracac do Anglii. Pytanie jest takie, bo rozumiem, ze jeżeli urodzę dziecko w Anglii, nawet jesli nie podam imienia ojca, a on wystąpi o prawa do dziecka i uznanie ojcostwa bede musiała wrócić do Anglii z racji tego, ze tutaj mieszkałam i dziecko urodziło sie w UK, ale gdy urodzę w Polsce jest jakies prawo, ktore nakaże mi wrócić do Anglii?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:00 ---------- Poprzedni post napisano o 14:56 ----------

Dodam tez, ze nie zamierzam dochodzić zadnych alimentów od ojca dziecka..


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
nattro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-27, 19:24   #6
stesia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 3 526
Dot.: Matka - Polka, ojciec - Anglik

nie wiem jak to wszystko od strony prawnej wygląda, ale jeśli chcesz dla dziecka jak najlepiej to nie wiem czy zakładanie rodziny z tym facetem jest dobrym rozwiązaniem. nie ma co pchać się w ten związek na siłę bo może się zmieni. lepiej niech najpierw on pokaże że może się zmienić i zasługuje na to by być ojcem. zakładanie rodziny z facetem który miga się od roboty a zamiast tego woli popalać jakieś zioło nie wyjdzie na dobre ani tobie ani dziecku
stesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-27, 19:32   #7
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Matka - Polka, ojciec - Anglik

[1=daf502bc9430c04b8cbdbd9 4f51a8624bed02f84_61e0bd2 ac4d4e;63497836]Przecież ten koleś to nie jest materiał ani na męża, ani na ojca, ogarnij się, chcesz dla swojego dziecka tatusia, który się wiecznie miga od roboty i tylko zaciąga długi u ludzi i pali zielsko? Serio chcesz sobie i dziecku piekło na ziemi zrobić? Ogarnij się i wyjedź do Polski.[/QUOTE]

Dokładnie.
Lepiej, żeby dziecko nie miało ojca, niż miało takiego, jak tu opisany.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-07-29, 01:22   #8
nattro
Przyczajenie
 
Avatar nattro
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 11
Dot.: Matka - Polka, ojciec - Anglik

Up up up ktos podpowie jak wyglada strona prawna?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
nattro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-29, 20:52   #9
adult90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 1 700
Dot.: Matka - Polka, ojciec - Anglik

Cytat:
Napisane przez nattro Pokaż wiadomość
Up up up ktos podpowie jak wyglada strona prawna?
Skąd wiesz, ze on wystąpi o prawo do dziecka?

Moim zdaniem powinnaś wrócić do Polski i tu ułożyć sobie życie z innym mężczyzną.
adult90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-01, 01:42   #10
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Matka - Polka, ojciec - Anglik

[1=daf502bc9430c04b8cbdbd9 4f51a8624bed02f84_61e0bd2 ac4d4e;63497836]Przecież ten koleś to nie jest materiał ani na męża, ani na ojca, ogarnij się, chcesz dla swojego dziecka tatusia, który się wiecznie miga od roboty i tylko zaciąga długi u ludzi i pali zielsko? Serio chcesz sobie i dziecku piekło na ziemi zrobić? Ogarnij się i wyjedź do Polski.[/QUOTE]

W sumie też mi się tak wydaje.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-03, 12:05   #11
burtonka
Raczkowanie
 
Avatar burtonka
 
Zarejestrowany: 2016-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 78
Dot.: Matka - Polka, ojciec - Anglik

Wracaj do PL
burtonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-08-03, 21:16   #12
bezpaniki
Zadomowienie
 
Avatar bezpaniki
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: ŚwinkaMorska/Kraków
Wiadomości: 1 359
Dot.: Matka - Polka, ojciec - Anglik

Nie jestem tutaj na 100% pewna, ale przy okazji ostatnich zawirowan w najblizszym otoczeniu, uzyskalismy informacje, ze w sprawach rodzinnych (ograniczenia czy pozbawienia praw, widzen itp) decyduje sad odpowiedni do glownego obywatelstwa dziecka (czyli tego, w ktorym kraju dziecko zyje i funkcjonuje na co dzien).
Zakladam wiec, ze nawet gdyby ojciec chcial jakies prawa uzyskac, musialby zglosic sie do polskiego wymiaru sprawiedliwosci jesli to w pl bedziesz dziecko wychowywac.
Ale tak jak radza dziewczyny - moze przemysl, czy chcesz wpisuwac jego dane do oficjalnych dokumentow, bo bedziesz miala pozniej problemy z roznymi zgodami i manewrami, jesli facet sie rozmyje gdzies po drodze. Chyba, ze zalezy Ci na drugim obywatelstwie (brytyjskim) dla dziecka... Musisz to sobie porzadnie przemyslec.
bezpaniki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-03, 23:13   #13
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Matka - Polka, ojciec - Anglik

Trzeba bylo mu w ogole nie mowic, ze to z nim skoro sprawy tak wygladaja. Nie wpisuj go nigdzie bo tylko klopoty a poza tym jak poznasz innego faceta to ten nowy bedzie mogl adoptowac dziecko. Tylko wybierz nastepnym razem kogos rozsadniejszego.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-04, 08:51   #14
ZamyslonaRoztargniona
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5 580
Dot.: Matka - Polka, ojciec - Anglik

Czy na serio chcesz żeby Twoje dziecko miało ojca który:
nie widzi w paleniu marihuany nic złego i jest na haju przy dziecku
zabiera dziecko w miejsca nieodpowiednie dla niego
miga się od pracy jak się tylko da i jest na Twoim utrzymaniu?

Ty chcesz mu dać szanse zeby się wykazal ze Was utrzyma, ale on wcale tego nie chce, bo tylko wymówek szuka i ma wygodne zycie.
Martwisz się, że sobie nie poradzisz sama z dzieckiem, a poradzisz sobie z dzieckiem i facetem na utrzymaniu?

Wpisywanie go jako ojca gdziekolwiek to moim zdaniem głupota. Poczytaj sobie, jakie potem potrafią być problemy z paszportem, zgodą na wyjazd dziecka, nawet tylko na urlop na przykład w celu poznania dziadków.

Jak będzie mu super zależało, to sam będzie zabiegał o sądowne uznanie go jako ojca, ale szczerze wątpię. Krótko się znacie, ma już syna weekendowego.
orientujesz się czy płaci na tego syna alimenty i ile?

Wracaj do PL. Obstawiam że facet nawet nie zadzwoni...
ZamyslonaRoztargniona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-04 08:51:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:38.