Rozterki przyszłej emigrantki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-09-20, 22:34   #1
Pearl Bolger
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 7

Rozterki przyszłej emigrantki


Witam!
Strasznie się głupio czuję, że piszę o tym na forum, ale nie mam kogo zapytać o radę
Mój brat mieszka z córką (7l.) Hiszpanii. Dogadaliśmy się, że mogłabym u niego zamieszkać i poszukać tam pracy. No cóż, pomysł mi się podoba, ale okazało się, że brat to widzi inaczej niż ja. On uważa, że opłatami powinniśmy się dzielić na pół, a ja myślę, że jednak to nie sprawiedliwe. W końcu ich jest dwoje, ja jedna. Chciałam mu zaproponować, że zapłacę 1/3 opłat. Chyba jestem straszną sknerą. A wy co sądzicie? Może jakieś rady, jak to rozwiązać?
Pearl Bolger jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-21, 12:01   #2
stesia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 3 527
Dot.: Rozterki przyszłej emigrantki

z tego co mi wiadomo to wśród znajomych mi osób gdzie dochodzi do podziału rachunków i jest małe dziecko to nie wliczają go, czyli jest np małżeństwo z dzieckiem i babcia, to dzielą to na 3. ale np tż póki mieszkał w domu i już pracował to przy podziale rachunków była wliczana też jego siostra (w wieku gimnazjum-szkoła średnia), jej część płacona przez rodziców
stesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-21, 19:06   #3
peopeo
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 903
Dot.: Rozterki przyszłej emigrantki

Nigdy nie pakuj się w mieszkanie z rodziną Zawsze będą zgrzyty. Najlepiej wynajmij sama mieszkanie.
Dziecko jest małe, dlatego nie dziwi mnie, że brat zaproponował płacenie po połowie. Chyba, że matka dziecka również tam mieszka a zapomniałaś o tym napisać.
peopeo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-21, 19:16   #4
DarkChocolate666
Zakorzenienie
 
Avatar DarkChocolate666
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: ;-)
Wiadomości: 4 049
Dot.: Rozterki przyszłej emigrantki

Rozumiem, ze bedziesz miala swoj pokoj? Jako starsza siostra nie bralabym od swojego brata na poczatku tzw. 50:50. Poczekalabym az znajdzie prace i sie troche oswoi. Dopiero potem bym myslala o takich rzeczach.
__________________
All I wanna do is get high by the beach.
DarkChocolate666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-21, 19:48   #5
efflorescence
Rozeznanie
 
Avatar efflorescence
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 810
Dot.: Rozterki przyszłej emigrantki

Jak dla mnie to dziwne, bo przecież 7-latka też się kąpie - chyba codziennie? Przynajmniej ja pamiętam, że codziennie się kąpałam w tym wieku, a kąpiel to sporo wody. Dzieci brudzą też ubrania szybciej niż dorośli, więc częściej trzeba prać. Może zużyje mniej prądu bo np. nie ma telefonu który musiałaby ładować, albo nie suszy włosów suszarką, ale mimo wszystko podział pół na pół nie jest moim zdaniem w porządku. Jakie argumenty podał brat?

Edit. Ale skoro pokój masz zagwarantowany, bez płacenia czynszu, to może zostaw to, same rachunki to i tak nieźle.
__________________
Cytat:
Napisane przez katarzynka1978 Pokaż wiadomość
A rozważania typu "czy mój okaże się wyjątkiem?" mają taką samą wartość jak "czy trafię w lotto?"

Cytat:
Napisane przez misorpresa Pokaż wiadomość
Dlaczego uważasz, że to troll? Bo tobie się to nie przydarzyło i twoim koleżankom również? Naprawdę solidny argument.

Edytowane przez efflorescence
Czas edycji: 2016-09-21 o 19:49
efflorescence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-09-21 20:48:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:34.