Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II - Strona 20 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-06-26, 12:37   #571
Trzy_Ryby
Zakorzenienie
 
Avatar Trzy_Ryby
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 5 284
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Proszę o pomoc.
Przeżywam ostatnio ostrą fazę zachwytu azjatycką pielęgnacją, nie mogę więc nie spoglądać w kierunku filtrów z tej części świata.
Moje zainteresowanie wzbudził między innymi filtr Skin 79, o, ten

Posiadająca go Wizażanka na moją prośbę zamieściła skład:
water,ethylhexyl methoxycinnamate,ethylhex yl salicylate,dipropylene glycol,caprylic/capric triglyceride,phenylbenzim idazole sulfonic acid,bis-ethylhexyloxyphenol mehoxyphenyl triazine,butyl methoxydibenzoyl-methane,cetearyl alcohol,cetearyl olivate,glyceryl stearate se,polyacrylate-13,sorbitan olivate,sodium hydroxide,tocopheryl acetate,dimethicone,panth enol,aloe barbadensis leaf juice,camellia sinesis leaf extract,arctium lappa roqt extract,calendula officinalis flower extract, citrus medica limonum fruit extract, humulus lupulus extract, hypericum perforatum extract,salvia officinalis leaf extract, saponaria officinalis leaf/roqt extracts,hammamelis virginiana (witch hazel)water,hammamelis virginiana(witch hazel)extract, cucumis sativus fruit extract,polyisobutene,gly ceryl stearate,PEG-100 stearate,polysorbate 20,sorbitan stearate,disodium EDTA,BHT,propylparaben,bu tylparaben,chlorphene-sin,methylparaben,fragran ce.

Czy jest stabilny i wiarygodny?
Z góry dziękuję za pomoc.
__________________
Jedynie skóra rozlicza zapach...
Trzy_Ryby jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-26, 14:21   #572
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Trzy_Ryby Pokaż wiadomość
water,ethylhexyl methoxycinnamate, ethylhexyl salicylate,dipropylene glycol,caprylic/capric triglyceride,phenylbenzimidazole sulfonic acid, bis-ethylhexyloxyphenol mehoxyphenyl triazine,butyl methoxydibenzoymethane, cetearyl alcohol,cetearyl olivate,glyceryl stearate se,polyacrylate-13,sorbitan olivate,sodium hydroxide,tocopheryl acetate,dimethicone,panth enol,aloe barbadensis leaf juice,camellia sinesis leaf extract,arctium lappa roqt extract,calendula officinalis flower extract, citrus medica limonum fruit extract, humulus lupulus extract, hypericum perforatum extract,salvia officinalis leaf extract, saponaria officinalis leaf/roqt extracts,hammamelis virginiana (witch hazel)water,hammamelis virginiana(witch hazel)extract, cucumis sativus fruit extract,polyisobutene,gly ceryl stearate,PEG-100 stearate,polysorbate 20,sorbitan stearate,disodium EDTA,BHT,propylparaben,bu tylparaben,chlorphene-sin,methylparaben,fragran ce.

Czy jest stabilny i wiarygodny?
Z góry dziękuję za pomoc.
Dominują filtry przeciw UVB, te przeciw UVA to Tinosorb S i Parsol 1789, tinosorby chociazby są stabilizatorami parsolu, wiec filtr sam w sobie jest stabilny, jeśli uzywasz makijazu to ochrona anty UVA może troche sie obniżyć, ale raczej niewiele bo to Tinosorb jest mocniejszym filtrem
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-26, 15:43   #573
Trzy_Ryby
Zakorzenienie
 
Avatar Trzy_Ryby
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 5 284
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Hey
__________________
Jedynie skóra rozlicza zapach...
Trzy_Ryby jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-28, 14:43   #574
201801220933
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2 690
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Witam wszystkich. Od jakiegoś miesiąca prowadziłam intensywne poszukiwania idealnego filtru do twarzy. Jako, że jestem posiadaczką chyba najgorszego typu skóry, jeśli chodzi o filtry (tłusta, trądzikowa, wrażliwa z tendencją do zapychania i otwartych porów) nie było to łatwe.
Filtr stosuję, ponieważ chcę uniknąć przebarwień, gdyż stosuję retinoidy i kwasy w walce z trądzikiem, pozatym jestem fanką bladej skóry. Jak wielkie było moje zaskoczenie kiedy najodpowiedniejszym filtrem, takim bez żadnych skutków ubocznych w postaci krostek i otwartych porów okazał się filtr firmy Pollena-Ewa: Eva Sun, Krem ochronny na superwrażliwe miejsca SPF50+ .
Nie tylko nie powoduje wysypu, nie zapycha, ale wręcz poprawia wygląd i odżywienie skóry i jest ona dłużej matowa bez "wycierania". Wchłania się nawet w dużych przepisowych ilościach zupełnie do matu ujednolicając przy tym koloryt, więc podkład jest zbędny,a to rozwiązuje problem destabilizacji Parsolu . Do tego ta cena ( chociaz jeśli porównać stosunek ceny do objętości z innymi filtrami okazuje się już nie taki tani).

Chciałabym zacząc stosować ten filtr regularnie, jednak nie wiem czy jest odpowiedni do ciągłego stosowania na twarz, szyje i dekolt. Wiecie, mam wątpliwości jeśli chodzi o firmę i jakość tych produktów itd. Nie znam tej firmy tak dobrze jak aptecznych (w walce z trądzikiem próbowałam wielu kosmetyków) więc obawiam się czy sprawdzi się przy całorocznym stosowaniu. Prosze więc doświadczone osoby o opinie.

Podaję skład:
Aqua, Octocrylene, Titanium Dioxide/Silica, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Polysilicone-15, Glycerin, C-12-15 Alkyl Benzoate, Cocoglycerides, Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol, Caprylic/Capric Triglyceride Sodium Acrylates Copolymer, Phenoxyethanol, Methylparaben/Ethylparaben/Isobutylparaben/Propylparaben/Butylparaben, Elaeis Guineensis (Palm) Oil, Artemia Extract, Parfum, Xanthan Gum, Peg-8/Tocopherol/Ascorbyl Palmitate/Ascorbic Acid/Citric Acid, Linalool. (17.02.2010)

Edytowane przez 201801220933
Czas edycji: 2012-06-28 o 14:49
201801220933 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-28, 16:22   #575
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Podaję skład:
Aqua, Octocrylene, Titanium Dioxide/Silica, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Polysilicone-15, Glycerin, C-12-15 Alkyl Benzoate, Cocoglycerides, Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol, Caprylic/Capric Triglyceride Sodium Acrylates Copolymer, Phenoxyethanol, Methylparaben/Ethylparaben/Isobutylparaben/Propylparaben/Butylparaben, Elaeis Guineensis (Palm) Oil, Artemia Extract, Parfum, Xanthan Gum, Peg-8/Tocopherol/Ascorbyl Palmitate/Ascorbic Acid/Citric Acid, Linalool. (17.02.2010)
Ten filtr był omawiany i analizowany już pare razy. Wg mnie jest niezły składowo, ale nie tak dobry jak np. apteczne czy pare innych drogeryjnych ze względu na niższą ochorne anty UVA, która tu opiera sie tylko na Parsolu 1789. Za te matujące własciwości odpowiada prawdopodobnie TiO2 w powłoce krzemionkowej.
Nie widze przeciwwskazań co do stosowania ciągle, oprócz filtrów chemicznych nie ma tu za wiele składników lipidowych, do tego emulgator O/W wiec krem ten powinien być raczej z gatunku lżejszych (i nie mam tu na mysli konsystencji), wiec jesli zapychanie to twój problem to ten wydaje sie potencjalnie niegroźny, choć tego tak na prawdę nie da sie przewidzieć po składzie.
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-28, 18:46   #576
201801220933
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2 690
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Dziekuję bardzo za szybką odpowiedź. W długim wątku trudno znaleźć konkretne produkty, a nie znalazłam go w przyklejonych itp., więc zapytałam. Działał na mnie dobrze jeszcze filtr svr lysalpha i pewnie jest lepszy składowo oraz ma dobre recenzje, ale ten mam zamiar kupić dopiero w październiku (na dłuższą metę chyba nie dam rady nie nakładać choć odrobiny pudru, tym bardziej będąc cały dzień poza domem z przypudrowaną twarzą wygląda się lepiej i skóra dłużej jest matowa).
Będę więc używać evasun, ale też rozglądać się za czymś lepszym.
201801220933 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-01, 21:57   #577
Pani Barokowa
Rozeznanie
 
Avatar Pani Barokowa
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 658
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Hej, mam pytanko, jak to jest z filtrami Lancome? Są stabilne? Zawierają parsol? Bo chciałabym kupić, ale no tani nie jest, i nie wiem jak to by było z podkładem, bo mój niestety zawiera składniki które mogłyby go destabilizować
Pani Barokowa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-04, 09:00   #578
rEwelus
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 26
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Witam,
Nie bardzo znam się na składach, próbuję się czegoś nauczyć, ale ciężko mi idzie , dlatego chciałam Was zapytać czy skład tego kremu jest rzeczywiście dobry? Czy daje dobrą ochronę przed UVB i UVA? Czy jest stabilny?

Nie wiem czy to istotne, ale nie mam większych problemów z cera, jest piegowata, blada, może jest jeszcze trochę sucha, od czasu do czasu jakiś pryszczyk, lekko rozszerzone pory koło nosa. Nie stosuję żadnych filtrów, jedynie oleje na twarz od jakiegoś czasu. Zastanawiam się jednak czy nie zacząć używać filtrów, czytam już jakiś czas różne wątki i w sumie to już nie wiem czy stosować filtry czy nie.

Wiecie gdzie w Polsce można kupić ten krem?

Tu opis produktu
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...a-ochrona.html

Skład: Filtry mineralne: Titanium Dioxide 7,5%, Zinc Oxide 5,0%;
Składniki nieaktywne
Aqua (water), aloe barbadensis (aloe vera) leaf juice,* capric caprylic triglycerides, ethyl hexyl palmitate, glyceryl stearate, glycerin, cetyl alcohol, jojoba oil,* shea butter,* panthenol, tocopherol acetate, allantoin, sodium pca, green tea extract,* magnesium aluminum silicate, hyaluronic acid, calendula extract,* ethyl hexyl glycerin, benzyl alcohol

Cena bardzo wysoka, ale może warto?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Edytowane przez rEwelus
Czas edycji: 2012-07-04 o 09:09
rEwelus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-04, 10:49   #579
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Można dostać w Polsce:
http://johnmasters.pl/pl/i/Gdzie-kup...ers-Organic/21 i ich sklep internetowy
oraz:
http://www.naturnika.pl/pl/producer/...anics/4/1/phot
http://estyl.pl/wlosy/wedlug-produce...FQRJ3wodfCE7AQ
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-04, 22:00   #580
rudamaruda79
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 6
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Witam ja ostatnio zakupiłam krem Protective face cream z Bielendy Profesjonal SPF 50 i powiem ze jestem mega zadowolona.Wiele kremów już miałam bieliły zapychały i cuda na buzi się działy .Ten nie bieli pięknie się wchłania super pachnie i jest dla osób z bielactwem i po zabiegach depigmentacyjnych. Jezeli chodzi o skład to połowa tablicy mendelejewa wiec niechce mi sie o tej porze zpisywać ale jak znajde wolna chwilę to podam zainteresowanym.
rudamaruda79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-04, 22:03   #581
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

chyba mi sie watek przesz przypadek odsubskrybował :P



na razie na szcescie skonczyłam koloryzująca biodermę




a potem kupuję ducray'a, tylko zastanawiam sie cz lepszy ten do twarz czy mleczko do ciała ?

---------- Dopisano o 23:03 ---------- Poprzedni post napisano o 23:02 ----------

Cytat:
Napisane przez rudamaruda79 Pokaż wiadomość
Witam ja ostatnio zakupiłam krem Protective face cream z Bielendy Profesjonal SPF 50 i powiem ze jestem mega zadowolona.Wiele kremów już miałam bieliły zapychały i cuda na buzi się działy .Ten nie bieli pięknie się wchłania super pachnie i jest dla osób z bielactwem i po zabiegach depigmentacyjnych. Jezeli chodzi o skład to połowa tablicy mendelejewa wiec niechce mi sie o tej porze zpisywać ale jak znajde wolna chwilę to podam zainteresowanym.
oo ja jestem bardzo zainteresowana składem
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-05, 06:37   #582
rEwelus
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 26
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Przepraszam, ale ponowie pytanie o skład i ochronę przed UVA i UVB, stabilny?

John Masters Organics, SPF 30 Natural Mineral Sunscreen (Naturalny mineralny filtr przeciwsłoneczny - wysoka ochrona)


Skład: Filtry mineralne: Titanium Dioxide 7,5%, Zinc Oxide 5,0%;
Aqua (Water), Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Juice,* Capric Caprylic Triglycerides, Ethyl Hexyl Palmitate, Glyceryl Stearate, Glycerin, Cetyl Alcohol, Jojoba Oil,* Shea Butter,* Panthenol, Tocopherol Acetate, Allantoin, Sodium Pca, Green Tea Extract,* Magnesium Aluminum Silicate, Hyaluronic Acid, Calendula Extract,* Ethyl Hexyl Glycerin, Benzyl Alcohol.


Plisss poweidzcie czy dobra ochrona
rEwelus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-05, 09:09   #583
InnerBeauty
Raczkowanie
 
Avatar InnerBeauty
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 40
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Zachęcona opiniami stałam się posiadaczką filtra SOLTAN. Mam spray dla dzieci 50+, z filtrów "dla dorosłych" akurat najwyższy mieli spf30 więc wzięłam ten dla dzieci.

Bieli umiarkowanie, nie tłuści za bardzo, dość dobrze się wchłania (można nałożyć przepisową ilość), nie zostawia smug, nie wchodzi w pory ani w linie na twarzy, jest dość lepki. Trochę szczypie przy nakładaniu (mam podrażnioną skórę teraz i wszystkie filtry szczypią więc się nie sugerujcie ). Poniżej wklejam zdjęcie składu (niestety nie mogłam go nigdzie znaleźć na stronie producenta żeby przekopiować...)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Soltan-spray1.jpg (112,6 KB, 11 załadowań)
InnerBeauty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-05, 21:50   #584
rudamaruda79
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 6
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

karmazynka99 mam nadzieję że nic nie pokićkam ale postaram się.
Składniki aktywne -boswellia serrata,kwas hialuronowy,masło karite,
skład:aqua,
ethylhexyl methoxycinnamate
octocrylene
methylene bisbenotriazolyl tetramethylbutylphenol
butyl methoxydibenzoylmethane
c12-15
alkyl benzoate
glyceryl stearte
glycerin
cetearyl alcohol
ceteareth-18
polyacrylamide c13-14 isoparaffin
laureth-7
butyrospermum parkll
ethylhexyl stearate
sodium hylauronate
boswellia serrata gum
cyclopentaslloxane
dimethiconol
dimethicone
dipropylene glycol
propylene glycol
decyl glucoside
peg-100 stearate
xantan gum
citric acid
2- bromo -2 -nitropropane-1,3-diol
phenoxyethanol
methylparaben
ethylparaben
prophylparaben
butylparaben
isobutylparaben
parfum
lilial
citroneoil
hexyl cinnamal
limonene
linalool
rudamaruda79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-06, 11:13   #585
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez rudamaruda79 Pokaż wiadomość
karmazynka99 mam nadzieję że nic nie pokićkam ale postaram się.
Składniki aktywne -boswellia serrata,kwas hialuronowy,masło karite,
skład:aqua,
ethylhexyl methoxycinnamate
octocrylene
methylene bisbenotriazolyl tetramethylbutylphenol
butyl methoxydibenzoylmethane
c12-15
alkyl benzoate
glyceryl stearte
glycerin
cetearyl alcohol
ceteareth-18
polyacrylamide c13-14 isoparaffin
laureth-7
butyrospermum parkll
ethylhexyl stearate
sodium hylauronate
boswellia serrata gum
cyclopentaslloxane
dimethiconol
dimethicone
dipropylene glycol
propylene glycol
decyl glucoside
peg-100 stearate
xantan gum
citric acid
2- bromo -2 -nitropropane-1,3-diol
phenoxyethanol
methylparaben
ethylparaben
prophylparaben
butylparaben
isobutylparaben
parfum
lilial
citroneoil
hexyl cinnamal
limonene
linalool
bardzo dziekuję
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-06, 22:12   #586
skarpetta
Wtajemniczenie
 
Avatar skarpetta
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lubin (Dolny Śląsk)
Wiadomości: 2 136
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Szukam filtra do ciała, który będzie dobrze się wchłaniał, bardzo mnie drażnią lepkie powłoczki. Wyjeżdżam w miejsca, w które wymagają ode mnie ruchu i łatwo będę się brudzić. Czy filtry w sprayu z Biodermy dobrze się wchłaniają? Nigdy nie używałam filtrów z atomizerem.
skarpetta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-08, 21:31   #587
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Treść usunięta
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-09, 17:08   #588
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d 386552d742cc4ca Pokaż wiadomość
Treść usunięta

a wlasnie wiesz moze czy glinki destabilizują parsol?
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-10, 06:22   #589
Alassiel_
Raczkowanie
 
Avatar Alassiel_
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 79
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Proszę pomóżcie mi rozszyfrować skład, jestem totalnie zielona jeszcze w tych sprawach

Aqua, Octocrylene, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Hydrogenated Polydecene, C12-15 Alkyl Benzoate, Cyclopentasiloxane (and) Glyceryl Stearate, Stearyl Alcohol, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Titanum Dioxide (and) Hydroxystearic Acid, Glycerin, Bis-Ethylhexyphenol Methoxyphenyl Triazine, Polyacrylamide (and) C13-14 Isoparafin (and) Laureth-7, Propylene Glycol, Aesculus Hippocastanum (Horse Chestnut) Seed Extract, Equisetum Arvense Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Salvia Officinalis (Sage) Leaf Extract, Tussilago Farfara (Coltsfoot) Leaf Extract, Melissa Officinalis Leaf Extract, Urtica Dioica (Nettle) Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract, Hydroxy Dimethoxybenzyl Malonate, Stearic Acid, Allantoin, Benzyl Alcohol (and) Methylochloroisothiazolin one (and) Methylisothiazolinone.

Główne moje pytanie, czy to fotostabilny krem i czy można na niego nakładać kosmetyki zwykłe i mineralne???
Alassiel_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-10, 07:58   #590
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Czy ktoś może wie czy Ikea ma w tym roku w ofercie filtry? Na stronie nie widzę
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-19, 10:38   #591
anak00nda
Raczkowanie
 
Avatar anak00nda
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 37
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Hej kupiłam sobie ostatnio fluid tonujący z filtrem ochronnym z Biodermy (Bioderma, Photoderm Max Ultra-Fluide Teinte SPF50+/ UVA 40) o odcieniu jasnym:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...-tonujacy.html

I niestety okazał się on za ciemny dla mnie
Czy mogę tą wersje barwioną wymieszać z wersją bezbarwną aby uzyskać jaśniejszy kolor? Można filtry mieszać ze sobą? Nie odbija się to na skuteczności ochrony przed słońcem?

Pozdrawiam

Edytowane przez anak00nda
Czas edycji: 2012-07-19 o 10:42
anak00nda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-19, 11:32   #592
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Treść usunięta
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-19, 16:14   #593
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez anak00nda Pokaż wiadomość
Hej kupiłam sobie ostatnio fluid tonujący z filtrem ochronnym z Biodermy (Bioderma, Photoderm Max Ultra-Fluide Teinte SPF50+/ UVA 40) o odcieniu jasnym:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...-tonujacy.html

I niestety okazał się on za ciemny dla mnie
Czy mogę tą wersje barwioną wymieszać z wersją bezbarwną aby uzyskać jaśniejszy kolor? Można filtry mieszać ze sobą? Nie odbija się to na skuteczności ochrony przed słońcem?

Pozdrawiam
możesz jeśli są z tej samej firmy i opierają się na tych samych filtrach
też tak robie z biodermą bo odcienie to jakaś masakra...





a czy ten puder z jadwigi nie powoduje destabilizacji parsola?
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...adzikowej.html

Skład: Kaolin, Montmorillonite, Zinc Oxide.
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-19, 19:21   #594
rotten_lilly
Rozeznanie
 
Avatar rotten_lilly
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 704
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

@Karmazynka talk i mika destabilizują z tego co pamiętam, a tego tam ni ma

Jak ze stabilnością tego poniżej??
Bo się podnieciłam 40 dychy za 100 mil


DUCRAY MELASCREEN Mleczko przeciwsłoneczne na przebarwienia Sun Lotion SPF50+

Skład: Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Octocrylene, Glycerin, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Cyclomethicone, Glyceryl Stearate, C12-15 Alkyl Benzoate, Ethylhexyl Palmitate, Potassium Cetyl Phosphate, Cetyl Alcohol, PVP / Eicosene Copolymer, Stearyl Alcohol, Chlorphenesin, Decyl Glucoside, Disodium EDTA, Magnesium Aluminum Silicate, Phenoxyethanol, Propylene Glycol, Sorbic Acid, Tocopheryl Acetate, Tribehenin, Xanthan Gum. (28.09.2010)
rotten_lilly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-19, 21:02   #595
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez rotten_lilly Pokaż wiadomość
@Karmazynka talk i mika destabilizują z tego co pamiętam, a tego tam ni ma

Jak ze stabilnością tego poniżej??
Bo się podnieciłam 40 dychy za 100 mil


DUCRAY MELASCREEN Mleczko przeciwsłoneczne na przebarwienia Sun Lotion SPF50+

Skład: Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Octocrylene, Glycerin, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Cyclomethicone, Glyceryl Stearate, C12-15 Alkyl Benzoate, Ethylhexyl Palmitate, Potassium Cetyl Phosphate, Cetyl Alcohol, PVP / Eicosene Copolymer, Stearyl Alcohol, Chlorphenesin, Decyl Glucoside, Disodium EDTA, Magnesium Aluminum Silicate, Phenoxyethanol, Propylene Glycol, Sorbic Acid, Tocopheryl Acetate, Tribehenin, Xanthan Gum. (28.09.2010)

zastanawiam się czy ten "kaolin" nie destabilizuje

a to mleczko sama mam zamiar kupic jak skoncze aktualne filtry, i ono jest stabilne
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów

Edytowane przez karmazynka99
Czas edycji: 2012-07-19 o 21:07
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-20, 12:29   #596
rotten_lilly
Rozeznanie
 
Avatar rotten_lilly
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 704
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

O tak To super.
Zastanawiam się tylko nad jedną kwestią, czy się nie klei jak filtry z biodermy, nienawidze tego. Dla mnie filtr może bielić jak mąka, świecić się jak latarnia morska w nocy, ale klejącej warstwy nie zniose.
rotten_lilly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-20, 16:55   #597
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez rotten_lilly Pokaż wiadomość
O tak To super.
Zastanawiam się tylko nad jedną kwestią, czy się nie klei jak filtry z biodermy, nienawidze tego. Dla mnie filtr może bielić jak mąka, świecić się jak latarnia morska w nocy, ale klejącej warstwy nie zniose.
tego czy się klei niestety nie wiem bo nigdy go nie uzywałam
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-20, 19:06   #598
Piechniak
Rozeznanie
 
Avatar Piechniak
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 662
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Hej, byłam tu kiedyś, ale teraz udzielam się bardziej na włosowym. Szukam pomocy.
Poszukuję fajnego niedestabilizującego filtru pudru.
Jeden wpadł mi w oko, ale ma mike w składzie. Równocześnie jednak ma faktor SPF 15 (nieduży, ale i tak kładłabym go na filtr). Wyjąsnicie mi jak to możliwe, że kosmetyk ma równiczesnie w sobie filtr i składnik destabilizujący filtry? A może mogę go użyć, skoro sam ma faktor? Może wobec tego nie stanowi zagrożenia dla mojrgo filtru?
Dodam, że mój filtr (URIAGE dla wrażliwców) jest stabilny (gdzieś zresztą, może tu ???, czytałam, że takim filtrom nic nie zaszkodzi i zawsze są stabilne ??)
pomocy
__________________
najszczęśliwsza kobieta na ziemi
ślub 11.08.2012
chcę być dla Niego piękna i uczę się o siebie dbać
włoski: 55cm (sierpień br.)
cel: 70 cm i pięęęęęękne fale
Piechniak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-20, 20:30   #599
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Piechniak Pokaż wiadomość
Hej, byłam tu kiedyś, ale teraz udzielam się bardziej na włosowym. Szukam pomocy.
Poszukuję fajnego niedestabilizującego filtru pudru.
Jeden wpadł mi w oko, ale ma mike w składzie. Równocześnie jednak ma faktor SPF 15 (nieduży, ale i tak kładłabym go na filtr). Wyjąsnicie mi jak to możliwe, że kosmetyk ma równiczesnie w sobie filtr i składnik destabilizujący filtry? A może mogę go użyć, skoro sam ma faktor? Może wobec tego nie stanowi zagrożenia dla mojrgo filtru?
Dodam, że mój filtr (URIAGE dla wrażliwców) jest stabilny (gdzieś zresztą, może tu ???, czytałam, że takim filtrom nic nie zaszkodzi i zawsze są stabilne ??)
pomocy
może puder z jadwigi?
pudry z BU
skrobia


a z tym tez miałam problem, ale te tlenki cynku i tytanu sa podobno w otoczkach i nie powodują destabiliacji parsolu

jesli twój filtr nie zawiera parsolu możesz kłaśc na niego dowolna kolorówkę
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-21, 12:01   #600
Piechniak
Rozeznanie
 
Avatar Piechniak
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 662
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

puder z BU i skrobia powodują u mnie (jestem naturalnie dość blada) wampirzy wygląd... a że teraz jeszcze używam samoopalacza żeby na ślub wyglądać ładniej to kontrast robie się paskudny (bo na twarz go nie używam, mam ją tak suchą, że nie mogę używać )..
puder z jadwigi ? nie słyszałam.. możesz dać jakiś link, najlepiej do składu?
dzięki na informację . mój chyba nie zawiera parsolu... czyli mogę położyć na niego cokolwiek co jest ładne i będzie dobrze? super
dzięki
na wszelki wypadek podaję skład mojego URIAGE, zobaczycie, czy ma parsol ?
AQUA, DICAPRYLYL CARBONATE, URIAGE THERMAL SPRING WATER, METHYLENE BIS-BENZOTRIAZOLYL TETRAMETHYLBUTYLPHENOL, OCTOCRYLENE, ETHYLHEXYL TRIAZONE, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, CYCLOPENTASILOXANE, TRICONTANYL PVP, GLYCERIN, CYCLOHEXASILOXANE, HYDROGENATED POLYDECANE, BUTYLENE GLYCOL, DECYL GLUCOSIDE, C20-22 ALKYL PHOSPHATE, C20-22 ALCOHOL, GLUCOSE, CHLORPHENESIN, XANTHAN GUM, BENZOIC ACID, TETRASODIUM EDTA, O-CYMEN-5-OL, TOCOPHERYL ACETATE, TREHALOSE, PROPYLENE GLYCOL, CITRIC ACID, SODIUM HYDROXIDE, POLYQUATERNIUM-51, ASCORBYL TETRAISOPALMITATE.
__________________
najszczęśliwsza kobieta na ziemi
ślub 11.08.2012
chcę być dla Niego piękna i uczę się o siebie dbać
włoski: 55cm (sierpień br.)
cel: 70 cm i pięęęęęękne fale
Piechniak jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-11 13:50:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:33.