Krakowskie LO? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-01-09, 18:17   #1
MrsFrajer
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 2

Krakowskie LO?


Witam wszystkich serdecznie

Przychodzę z pewnym problemem i liczę, że jakaś dobra duszyczka mi pomoże c:



Jestem sobie tylko prostym humanem, uczę się jak na siebie całkiem nieźle (przez pojęcie uczę rozumiem przeczytanie raz notatek z zeszytu przed sprawdzianem na przerwie), oceny mam w większości wysokie, być laureatem mi się zdarzało (tylko, jak na złość nie z przedmiotowych, bo one nie za bardzo są dla mnie interesujące). Uczyć się tego, co mnie intryguje uwielbiam, za wiele w podstawie programowej tego nie jest, ale co tam



Do LO z małego wiejskiego, ale dobrego mimo wszystko gimnazjum chcę się wybrać do Krakowa. Normalnie bez problemu powinnam się i do V LO na humana dostać, ale trafiło mi się być z rocznika 2003 i do LO trafię razem z 8 klasą. Tak że próg punktowy będzie pewnie wysoki... Ale hejże, co tam, raz się żyje! Można się pouczyć do egzaminów i zdać je na tyle dobrze, żeby się dostać do...! No właśnie. Y.



Na wstępie rzeczę: zakochałam się w Nowodworku. Architektura. Eventy. Historia. Ogólnie wszystko. No i ma łacinę, a łacina to coś, co Frajery lubią najbardziej. Ale pod pozytywnymi opiniami kryją się też te... Hm, mniej pozytywne, ekhem.



Sprawa przedstawia się tak: rozsądek mówi "wybierz V LO", ale serce rwie się ku Nowodworkowi. W V pasuje mi faworyzowanie olimpijczyków - jeśli zamierzałabym startować z czegoś, to sama świadomość, że jestem traktowana ulgowo (choćbym nie była, frajercza logika, cóż zrobić) będzie mnie podnosić na duchu :v Ogólnie kwestie edukacyjne też lepiej się w V prezentują (stawianie na określony przedmiot, lekkie odpuszczanie z przedmiotów z których nie zdajesz matury, a czego słyszałam, że w Nowodworku nie ma) i sam fakt luźniejszej dyscypliny... Wszelkie eventy i atmosfera bardziej przekonują mnie do NWD, ale kwestie edukacyjne i jakby lepszych wyników wskazują mi V LO.

Ktoś pomoże podjąć decyzję? Się rozpisałam, ale to jedna z najważniejszych decyzji w moim życiu, proszę o wybaczenie



A, no i z profili to wchodziłby w grę human w V i klasyk lub human w I. Już dziękuję za pomoc!
MrsFrajer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-10, 20:05   #2
69d5782cb96c44b77f6e0ec22c8f79bc60c635f6_65a5448a32992
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 9 276
Dot.: Krakowskie LO?

Cytat:
Napisane przez MrsFrajer Pokaż wiadomość
Witam wszystkich serdecznie

Przychodzę z pewnym problemem i liczę, że jakaś dobra duszyczka mi pomoże c:



Jestem sobie tylko prostym humanem, uczę się jak na siebie całkiem nieźle (przez pojęcie uczę rozumiem przeczytanie raz notatek z zeszytu przed sprawdzianem na przerwie), oceny mam w większości wysokie, być laureatem mi się zdarzało (tylko, jak na złość nie z przedmiotowych, bo one nie za bardzo są dla mnie interesujące). Uczyć się tego, co mnie intryguje uwielbiam, za wiele w podstawie programowej tego nie jest, ale co tam



Do LO z małego wiejskiego, ale dobrego mimo wszystko gimnazjum chcę się wybrać do Krakowa. Normalnie bez problemu powinnam się i do V LO na humana dostać, ale trafiło mi się być z rocznika 2003 i do LO trafię razem z 8 klasą. Tak że próg punktowy będzie pewnie wysoki... Ale hejże, co tam, raz się żyje! Można się pouczyć do egzaminów i zdać je na tyle dobrze, żeby się dostać do...! No właśnie. Y.



Na wstępie rzeczę: zakochałam się w Nowodworku. Architektura. Eventy. Historia. Ogólnie wszystko. No i ma łacinę, a łacina to coś, co Frajery lubią najbardziej. Ale pod pozytywnymi opiniami kryją się też te... Hm, mniej pozytywne, ekhem.



Sprawa przedstawia się tak: rozsądek mówi "wybierz V LO", ale serce rwie się ku Nowodworkowi. W V pasuje mi faworyzowanie olimpijczyków - jeśli zamierzałabym startować z czegoś, to sama świadomość, że jestem traktowana ulgowo (choćbym nie była, frajercza logika, cóż zrobić) będzie mnie podnosić na duchu :v Ogólnie kwestie edukacyjne też lepiej się w V prezentują (stawianie na określony przedmiot, lekkie odpuszczanie z przedmiotów z których nie zdajesz matury, a czego słyszałam, że w Nowodworku nie ma) i sam fakt luźniejszej dyscypliny... Wszelkie eventy i atmosfera bardziej przekonują mnie do NWD, ale kwestie edukacyjne i jakby lepszych wyników wskazują mi V LO.

Ktoś pomoże podjąć decyzję? Się rozpisałam, ale to jedna z najważniejszych decyzji w moim życiu, proszę o wybaczenie



A, no i z profili to wchodziłby w grę human w V i klasyk lub human w I. Już dziękuję za pomoc!
nie wiem, jaką architekturę nowotworka masz na myśli, ale jak chodzi o budynek sensu stricte, to V się od niego wiele nie różni część eventów (przynajmniej za moich czasów ) również była organizowana wspólnie.
piszesz, że pod względem edukacyjnym bardziej V, więc ja się wypowiem o atmosferze - to były (poza studiami) najlepsze trzy lata mojego życia nauczyciele, przynajmniej w większości, to naprawdę ludzie z powołaniem - zwłaszcza ci od przedmiotów kierunkowych, i to na każdym profilu. osobiście nigdy nie odczuwałam też żadnej presji ani tego osławionego wyścigu szczurów. za to olimpijczyków faktycznie traktuje się z przymrużeniem oka, chociaż nie tylko ich - kiedy zdecydowałam, że idę na politechnikę (a byłam w humanie) i będę zdawać rozszerzoną matmę zamiast historii, też mi odpuścili
generalnie ja VLO polecam całym sercem, jak masz bardziej szczegółowe pytania to pisz na priv ale też weź pod uwagę, że chodziłam do tej szkoły prawie 10 lat temu
69d5782cb96c44b77f6e0ec22c8f79bc60c635f6_65a5448a32992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-10, 22:12   #3
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: Krakowskie LO?

Oba są świetne, chociaż w rankingach V figuruje ostatnio wyżej Kończyłam Nowodworek, który wybrałam ze względu na istnienie klasy dwujęzycznej z lekcjami po angielsku.. no i historia, wiele osób w rodzinie kończyło tą szkołę, takie romantyczne przyczyny. Atmosfera była ok - nie jakoś szczególnie sympatyczna, ale ludzie byli ciekawi, za to nauczyciele świetni, z pasją. Oprócz tego kocham położenie szkoły, plac na Groblach, bliskość Plant (chociaż z V też niedaleko!) O klasyku słyszałam dużo dobrych rzeczy, ludzie bardzo sobie chwalili.

Cokolwiek wybierzesz, będzie dobrze. Powodzenia
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-11, 19:06   #4
MrsFrajer
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 2
Dot.: Krakowskie LO?

Nie do końca łapię strukturę wizaz.pl na razie i chyba zacytuję cały post czy coś

Co do archutektury to właśnie wiem, że są mega podobne. Ale Nowotworek ma dla mnie więcej duszy, coś w samym budynku mnie zachwyciło i nie opusza :P O V słyszałam baardzo pozytywne opinie względem nauczania i ogólnie nauczycieli z pasją, o atmosferze w szkole mało kto opowiadał, tak że dziękuję całym sercem ❤ Na priv możliwe, że się odezwę

Ruda_beksa, a ile lat temu chodziłaś do Nowodworka? Chyba bardziej do niego na razie się skłaniam, ale w końcu mam jeszcze rok namysłu i wszystko może się zmienić





Zrobię przewrót i trafię do Sobieskiego :')
MrsFrajer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-11, 19:10   #5
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: Krakowskie LO?

Cytat:
Napisane przez MrsFrajer Pokaż wiadomość
Ruda_beksa, a ile lat temu chodziłaś do Nowodworka? Chyba bardziej do niego na razie się skłaniam, ale w końcu mam jeszcze rok namysłu i wszystko może się zmienić
Oj dawno temu, 2003
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-09, 18:57   #6
wikyy9558
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 107
Dot.: Krakowskie LO?

V jest najlepsza jednak co do tego, że traktują super laureatów - z tego co wiem to wcale tak super nie jest, bo większość osób, które znam mówi, że za bardzo do nauki ich nie piłują. Oczywiście zależy od nauczyciela, ale no niektórzy mówią, że są sami sobie. A w I z kolei mam bardzo bliską koleżankę, która mówi, że w I jest podział na bogatych i tych mniej i to bardzo rzuca się w oczy. I to szkoła z tradycją teraz. Mama mojej koleżanki chodziła, ukończyły 2 córki i kolejna chodzi A co do nauki to też jest trochę podobnie jak w I tyle, że piłują jednak troszkę A w V odpuszczają bo skoro mają samych laureatów i ludzi, którzy są naprawdę mega zdolni, którzy sobie poradzą nawet i bez konkretnej pomocy nauczycieli

---------- Dopisano o 19:55 ---------- Poprzedni post napisano o 19:52 ----------

I niby panuje takie przekonanie, że laureat ma lepiej. Koleżanka laureat z biologii ale nic jej to nie pomogło bo mimo wszystko strasznie ją cisnęli I pierwszy rok to istny horror ponieważ nauczyciele będą sprawdzać poprzez nawał odpowiedzi ustnych, kartkówek, sprawdzianów bo będą chcieli sprawdzić czy jesteś w stanie to wytrzymać. Nie każdy jest w stanie, a szkołą takim jak V, I i II na tym zależy najbardziej ponieważ nie mogą spaść poza swoją wypracowaną renomę Natomiast inne szkoły takie jak IV, VIII, VI (kiedyś VI była w elicie) dążą jeszcze bardziej aby się wybić

---------- Dopisano o 19:57 ---------- Poprzedni post napisano o 19:55 ----------

Jeśli chcesz o coś zapytać to napisz do mnie, ja chodzę do IV LO i jestem w klasie 2 Jeśli masz jakiś znajomych z tych liceów to popytaj
wikyy9558 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-02-09 19:57:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:25.