Pieprzyki, krosty, kelioidy!! Błagam, pomocy! Nie chce mi się żyć ;( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-31, 19:41   #1
alexos89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 5

Pieprzyki, krosty, kelioidy!! Błagam, pomocy! Nie chce mi się żyć ;(


Piszę ten temat w akcie ogromnej desperacji. Rok temu spaliłem się na solarium, po kilku tygodniach zaczęły mi wyskakiwać pieprzyki, na szyi zrobiło się białe odbarwienie. Moje życie stało się koszmarem. Jestem załamany, wstydzę się swojego ciała. Nie chce mi się już żyć. Zaczynają mi wyskakiwać ohydne trądzikowe pryszcze na klatce piersiowej.
Nadomiar złego zdecydowałem się na usunięcie kilku zmian barwnikowych u chirurga. Zostały mi ohydne bliznowce, które smaruję CEPANEM, mimo jakichkolwiek efektów. Stosuje również tretynoinę, która nie daje efektów. Byłem u kilku lekarzy, nikt nie był w stanie mi pomóc. Leczę się sam. ;( Wydałem już mase pieniędzy na leki, a efektów nie ma. Błagam, proszę mi w końcu pomóc. Nie umiem żyć dłużej tak oszpecony.
Dodam zdjęcie swojej paskudnej klatki piersiowej, błagam, pomóżcie mi
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC01064.jpg (71,3 KB, 168 załadowań)
alexos89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-01, 06:58   #2
dusiaaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Nowa Wola
Wiadomości: 541
Dot.: Pieprzyki, krosty, kelioidy!! Błagam, pomocy! Nie chce mi się żyć ;(

hmm ja oprocz tych kilku krostek nic takiego nie widze a probowals je smarowac jakas mascia z antybiotykiem? davercin, isotrexin albo chociaz tribiotic dostepny bez recepty ? a pieprzyki sa fajne , mi sie podobaja
dusiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-01, 11:12   #3
rockinger
Przyczajenie
 
Avatar rockinger
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 11
Dot.: Pieprzyki, krosty, kelioidy!! Błagam, pomocy! Nie chce mi się żyć ;(

Pieprzyki sobie odpuść, a krosty smaruj maściami wymienionymi wyżej
__________________
Life is brutal and full of zasadzkas.
rockinger jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-01, 12:33   #4
skaweczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 96
Dot.: Pieprzyki, krosty, kelioidy!! Błagam, pomocy! Nie chce mi się żyć ;(

Cepan jest maścią, która przynosi efekty, ale nie po miesiącu czy nawet pięciu, trzeba czasu i regularnego stosowania, będąc w takiej sytuacji nie rezygnowałabym z lekarzy. Na tym zdjęciu widać tylko kilka ropnych pryszczy, ja Ci radzę lekarzy a nie stosowanie czegoś na własną rękę, możesz sobie pomóc albo zaszkodzić. Mogę Cie pocieszyć jedynie tym, że mając problemy z cera też nie trafiłam od razu na dobrego specjalistę, może popytaj wśród znajomych? Nie ma się czego wstydzić naprawdę, a pieprzyki są fajne mój Kochany na klacie ma ich wiecej od Ciebie nie mowiąc juz o plecach, to Cię nie oszpeca uwierz, w sumie to na to nie zwraca się zbytniej uwagi.
skaweczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-01, 15:37   #5
alexos89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 5
Dot.: Pieprzyki, krosty, kelioidy!! Błagam, pomocy! Nie chce mi się żyć ;(

Właśnie jutro ide sobie kupić Davercin. Chcę sobie laserowo usunąć te dwa pieprzyki. Ale najgorzej przeszkadzają mi bliznowce. Miałem małe pieprzyki, a chirurg zrobił ze mnie rzeź. Mojej dziewczynie to nie przeszkadza, ale ja sam zaczynam mieć coraz większe zjazdy psychicznie. Kiedyś nie miałem takich problemów. Dziewczyny, nie spalajcie sie na solarium, bo będziecie mieć taką skórę jak ja. ;(
Może ktoś mi poleci lekarza z Wrocławia który mógłby w stanie mi pomóc? Tak pozatym dzięki za jakieś słowa otuchy
alexos89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-01, 16:05   #6
magdazp
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 52
Dot.: Pieprzyki, krosty, kelioidy!! Błagam, pomocy! Nie chce mi się żyć ;(

Nie dziwię się że Twojej dziewczynie to nie przeszkadza Z keloidami będzie trudno-jak są "świeże" smaruj cierpliwie Cepanem.Na krosty np maść Ichtiolowa naprzemiennie z Lasari (koszt ok.6 zł) A pieprzyki zostaw bo są ładne ; )
magdazp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-01, 22:18   #7
tomekhk
Raczkowanie
 
Avatar tomekhk
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 236
Dot.: Pieprzyki, krosty, kelioidy!! Błagam, pomocy! Nie chce mi się żyć ;(

po 1 Davercin jest na racepte. Ja go miałem i pierwsze efekty są znakomite niestety po 3 dniach całkowicie przestaje działać ;/ Mi się skóra chyba uodparnia. Polecam "Duac" świetna maść i na mnie cały czas działa, jest niestety dosyć droga i też na recepte. (Jak to dobrze mieć lekarzy w rodzinie;p)
po 2 masz szczęście że te pieprzyki masz na Klacie. Ja mam wysyp na twarzy i też nie wiem co robić Niedość że nowe się tworzą to jeszcze stare powiększają. A że to twarz to nei mam zamiaru iść na wycięcie bo boje się że blizny będą większe.
po 3 CEPAN faktycznie działa. ale nie myśl że zadziała po tygodniu. na to trzeba miesięcy
__________________
Ludzie potrzebują wielu rzeczy, aby poczuć, że żyją
-Rodziny. Miłości. Seksu.
-Ale tak naprawdę potrzebujemy tylko jednej rzeczy. By rzeczywiście żyć, potrzebujemy bijącego serca.
-Bo kiedy jest ono zagrożone. Działamy w dwojaki sposób
-Uciekamy... albo Atakujemy
Walcz albo uciekaj
-To instynkt
tomekhk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-01, 22:37   #8
alexos89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 5
Dot.: Pieprzyki, krosty, kelioidy!! Błagam, pomocy! Nie chce mi się żyć ;(

Aaaaaaaa
Szczęście? To jest tragedia. Nie dość że jestem poszatkowany, to w ogole mam masakre. Dzięki za nazwę tej maści, jutro do apteki pobiegne sobie kupic. Na recepte to nic, ma sie znajomosci ;]
Moze jeszcze jakies propozycje na temat lekow ktore moglyby mi pomoc? Dzieki za zainteresowanie moim problemem. ;(
alexos89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-02, 20:57   #9
alexos89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 5
Dot.: Pieprzyki, krosty, kelioidy!! Błagam, pomocy! Nie chce mi się żyć ;(

Dzisiaj zakupilem Clindamycyne, Metronidazol i Brevoxyl. Ciekaw jestem jakie beda efekty. Kiedy moge sie spodziewac pierwszych efektow?
alexos89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-02, 21:11   #10
tomekhk
Raczkowanie
 
Avatar tomekhk
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 236
Dot.: Pieprzyki, krosty, kelioidy!! Błagam, pomocy! Nie chce mi się żyć ;(

napewno nie odrazu ;]
__________________
Ludzie potrzebują wielu rzeczy, aby poczuć, że żyją
-Rodziny. Miłości. Seksu.
-Ale tak naprawdę potrzebujemy tylko jednej rzeczy. By rzeczywiście żyć, potrzebujemy bijącego serca.
-Bo kiedy jest ono zagrożone. Działamy w dwojaki sposób
-Uciekamy... albo Atakujemy
Walcz albo uciekaj
-To instynkt
tomekhk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-03, 18:56   #11
kangurek91
Raczkowanie
 
Avatar kangurek91
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 40
Dot.: Pieprzyki, krosty, kelioidy!! Błagam, pomocy! Nie chce mi się żyć ;(

Zauważyłem, że masz dość jasną karnację, ja również, więc skoro słońce nie jest dla nas stworzone to lepiej z nim nie przesadzać, a w szczególności już z solarium. Mi również zazwyczaj po wakacjach pojawia się trochę nowych piegów i pieprzyków i choć wiem, że nie w każdym miejscu wyglądają atrakcyjnie, to trzeba je zaakceptować, bo ich "leczenie" jest żmudne. Mi kiedyś na nodze w okolicy dolnej części łydki nawyskakiwało pieprzyków, teraz traktuję je jako ozdobę, bo wiem, że to coś oryginalnego jak tatuaż, więc nie dopatruj się najgorszego w tym co dzieje się z Twoim ciałem.

Na blizny i pryszcze polecam przede wszystkim lekarza, tak się składa, że też mieszkam we Wrocławiu i polecam przychodnię EuroMediCare na Pilczyckiej, ja chodzę do dermatologa Elżbiety Krzemińskiej, ale jest tam też troje innych specjalistów, na pewno równie dobrych. Możesz jej zaproponować Duac, bo jest naprawdę dobry. Physiogel krem również powinien pomóc w leczeniu blizn/przebarwień.

Nie panikuj tak,bo nie masz nic czego nie dało by się przeżyć . Ciesz się, że dotknęło to klatki piersiowej, a nie np. twarzy, bo przecież nie chodzisz chyba cały czas bez koszulki, więc żadko kiedy naprawdę masz okazję do najedzenia się wstydu (chyba, że z własnego strachu przed tym). Pozdrawiam i powodzenia!
__________________
Mam do sprzedania tanio kosmetyki przeciwtrądzikowe, zużyte w b. małym stopniu - zapraszam do profil -> O mnie -> Reklama
kangurek91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-03, 21:14   #12
alexos89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 5
Dot.: Pieprzyki, krosty, kelioidy!! Błagam, pomocy! Nie chce mi się żyć ;(

Dzięki super za naprawdę merytoryczną odpowiedź. Tak się składa że mieszkam na Pilczycach , więc nie mam daleko. A chodzisz na NFZ czy prywatnie? Pozdrawiam
alexos89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-04, 15:44   #13
kangurek91
Raczkowanie
 
Avatar kangurek91
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 40
Dot.: Pieprzyki, krosty, kelioidy!! Błagam, pomocy! Nie chce mi się żyć ;(

Przychodnia ma podpisaną umowę z NFZ, więc chodzę na NFZ, po co płacić dwukrotnie? Prywatnie chyba też przyjmują. Przychodnia jest zaraz obok szpitala.
Udanego leczenia!
__________________
Mam do sprzedania tanio kosmetyki przeciwtrądzikowe, zużyte w b. małym stopniu - zapraszam do profil -> O mnie -> Reklama
kangurek91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:32.