wpływ lakierów a łamliwość paznokci - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-11-23, 14:32   #1
Maryjkam
Przyczajenie
 
Avatar Maryjkam
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 5

wpływ lakierów a łamliwość paznokci


Witam serdecznie wszystkie forumowiczki! Mam konkretne pytanie... czy częste lakierowanie paznokci może mieć niekorzystny wpływ na ich stan? Mam bardzo łamliwe i rozdwajające się paznokcie. Może być to skutek niedoboru witamin. Ale... czy także lakier nie wpływa na paznokcie np. wysuszająco?
__________________
Maryjkam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-23, 15:54   #2
...:::oblabobla:::...
Zakorzenienie
 
Avatar ...:::oblabobla:::...
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 143
Dot.: wpływ lakierów a łamliwość paznokci

Oczywiście, że tak. Nie tylko kiepski lakier ale też kiepski zmywacz. Dlatego polecam zmywacz bez acetonu i lakiery bez toluenu, formaldehydu, ftalanu dibutylu i kamfory. Na naszym rynku jest takich niewiele. Wiele lakierów typu Golden Rose nie ma na opakowaniach nawet podanego składu -jest na liście zbiorczej, która powinna znajdować się w sklepie, niestety w wielu drogeriach jak poprosiłam o listę zbiorczą, pani popatrzyła na mnie jak na kosmitę i powiedziała, że nie ma zapytała po co mi to, gdy zapytałam o skład (wymieniłam konkretne składniki) roześmiała się, że totalnie nie wie o czym mówię
__________________
...:::oblabobla:::... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-23, 16:27   #3
monciole
Raczkowanie
 
Avatar monciole
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 50
Dot.: wpływ lakierów a łamliwość paznokci

A mogła byś podać jakich firm lakiery "można" używać? jakie nie szkodzą ? ;>
monciole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-23, 16:41   #4
...:::oblabobla:::...
Zakorzenienie
 
Avatar ...:::oblabobla:::...
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 143
Dot.: wpływ lakierów a łamliwość paznokci

Wystarczy poczytać na opakowaniach czy mają w/w składniki. Ja używam INGLOTA, ale coś ostatnio spoczęli na laurach i podnieśli cenę i pogorszyli jakość lakierów, więc sama rozglądam się za czymś lepszym
__________________
...:::oblabobla:::... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-23, 17:44   #5
lalunio
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 96
Dot.: wpływ lakierów a łamliwość paznokci

Latwiej, niz kazdy sklad osobno rezszyfrowac, jest napisanie e-mailu do producentów. Juz tez tak robilam.
Jak sie ich zapytasz, czy w skladzie ich lakierów jest toluol, formaldehyd, ftalan dibutyl i kamfor - odpisza ci i wiesz dokladnie, które lakiery których firm mozez spokojnie uzywac.

Z tego co ja wiem, to nawet taniutka firma jak wet´n´wild (lakier kosztuje 0,99€ za 10ml) nie maja formaldehydu, toluolu lub phtalanu w skladzie.

To ze na opakowaniu nie jest sklad napisany nie swiadszy o kiepskiej jakosci i ze zawiera w/w skladniki.

Edytowane przez lalunio
Czas edycji: 2008-11-23 o 17:45
lalunio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-23, 17:53   #6
...:::oblabobla:::...
Zakorzenienie
 
Avatar ...:::oblabobla:::...
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 143
Dot.: wpływ lakierów a łamliwość paznokci

Cytat:
Napisane przez lalunio Pokaż wiadomość
Latwiej, niz kazdy sklad osobno rezszyfrowac, jest napisanie e-mailu do producentów. Juz tez tak robilam.
Jak sie ich zapytasz, czy w skladzie ich lakierów jest toluol, formaldehyd, ftalan dibutyl i kamfor - odpisza ci i wiesz dokladnie, które lakiery których firm mozez spokojnie uzywac.

Z tego co ja wiem, to nawet taniutka firma jak wet´n´wild (lakier kosztuje 0,99€ za 10ml) nie maja formaldehydu, toluolu lub phtalanu w skladzie.

To ze na opakowaniu nie jest sklad napisany nie swiadszy o kiepskiej jakosci i ze zawiera w/w skladniki.
A kto napisał, że świadczy? Akurat GR, Selene itp. Mają te składniki - sprawdziłam. A, że podałam przykład niekompetencji sprzedawcy, to już inna bajka Chciałam zaznaczyć, że istnieje wymóg, żeby w każdym sklepie była dostępna lista ze składami chemicznymi preparatów, jeżeli nie są opisane na opakowaniach Wiele firm tak robi i wtedy obok kosmetyków wisi zazwyczaj na łańcuszku książeczka. Jeżeli sprzedawca nie jest kompetentny, wywala książeczkę do kosza (bo mu zagraca sklep), a jak przychodzi kontrola pojawiają się problemy..
__________________

Edytowane przez ...:::oblabobla:::...
Czas edycji: 2008-11-23 o 17:57
...:::oblabobla:::... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-24, 17:34   #7
Maryjkam
Przyczajenie
 
Avatar Maryjkam
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 5
Dot.: wpływ lakierów a łamliwość paznokci

Dzięki dziewczyny, poczytałam Wasze informacje i spróbuję "bardziej świadomie" malować paznokcie, bo jednak... upiększanie może czasem szkodzić.
__________________
Maryjkam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:16.