pomocy, help i inne pytania zielonych:) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Decoupage

Notka

Decoupage Pod-forum decoupage to miejsce przygotowane specjalnie dla miłośników tej techniki. Lubisz decoupage? Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-02-23, 00:21   #1
melissa89
Wtajemniczenie
 
Avatar melissa89
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 113
Exclamation

pomocy, help i inne pytania zielonych:)


Czesc Dziewczyny) jakoze jestem poczatkujaca w technice decoupage'u mam do Was kilka pytan
Po pierwsze, to czy jest jakis sposob na wyrownanie serwetki po lakierowaniu? Slyszalam cos o prasowaniu zelazkiem ale nie wiem w ktorym momencie sie to robi?
Czy kiedy naklejam wyciety motyw z gazety nalezy go wczesniej namoczyc w wodzie?
Jaka jest najlepsza metoda naklejania serwetek?
Czy mozna decoupagem ozdabiac pudelka tekturowe?
Narazie to tyle, jesli jeszcze sobie cos przypomne to zapytam)
Przepraszam jesli byl juz watek na podobne tematy, ale nie jestem w stanie przesledzic kazdego od deski do deski
Pozdrawiam)
melissa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-23, 07:43   #2
mala77
Zakorzenienie
 
Avatar mala77
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 096
Dot.: Proszę o pomoc!;))

w tym wątku znajdą się wszystkie pytania /i mam nadzieję odpowiedzi/ od zielonych decoupage'ystek
Ale zawsze najpierw czytajcie forum i inne przyklejone wątki. Używajcie też wyszukiwarki.
Miłej zabawy

na początek trzeba to przeczytać
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post10564084
__________________
Kuba
Karol
'Nie dręcz przyjaciela. Na dłużej ci starczy.' - Radek Dekiel

Edytowane przez mala77
Czas edycji: 2009-03-17 o 20:18
mala77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-23, 09:24   #3
Pupil
Osiołek z zakątka :)
 
Avatar Pupil
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 757
Dot.: Proszę o pomoc!;))

I jeszcze ten:

http://www.wizaz.pl/forum/showthread...=218630&page=2

i będziesz prawie wszystko wiedzieć
__________________
Zapraszam:

[SIGPIC][/SIGPIC]

Pupil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-23, 12:33   #4
melissa89
Wtajemniczenie
 
Avatar melissa89
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 113
Dot.: Proszę o pomoc!;))

ok przeczytam) dziekuje Wam

---------- Dopisano o 12:33 ---------- Poprzedni post napisano o 11:46 ----------

A więc przeczytałam i już prawie wszystko wiem) ale właśnie prawie, bo nie znalazłam za bardzo informacji o używaniu żelazka do wygładzania serwetek, no i jak jest z tymi pudełkami tekturowymi? Mogłybyście coś napisać na ten temat?) Bardzo proszę i z góry dziękuję)
melissa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-23, 14:39   #5
Pupil
Osiołek z zakątka :)
 
Avatar Pupil
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 757
Dot.: Proszę o pomoc!;))

Według mnie najlepszy jest ten sposób na klejenie serwetki, nie wychodzą zmarszczki, jest prosty i szybki:
http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...2&postcount=37
Jeśli koniecznie chcesz kleić na żelazko to zamiast opisanej folii użyj papieru do pieczenia (pergaminu) i przeprasuj całość żelazkiem. Musisz mieć tylko pewność, że dobrze i bez zmarszczek przykleiłaś serwetkę, bo jak zaprasujesz to zagięcia też się zaprasują i będą widoczne jako mocniejszej barwy kreski na pracy. No i musisz uważać na temperaturę, żeby nie usmażyć serwetki

Co do tektury to jest masę tekturowych pudełek, puzderek itp w sprzedaży z przeznaczeniem do decu. Więc i pudełko po butach możesz zdekupażować, jakbyś przejrzała wątki dziewczyn to w paru przypadkach prezentowały zdekupażowane pudełka. Musisz tylko zdawać sobie sprawę, że jest to dość cienka tektura i efekt nie zawsze jest rewelacyjny. Tektura powinna być gruba i sztywna, czasem się takie pudełka trafiają. Musisz pomalować farbą żeby dokładnie pokryć powierzchnię i potem dalej jak w instrukcji decu, tak samo jak z drewnem, metalem czy sklejką
__________________
Zapraszam:

[SIGPIC][/SIGPIC]

Pupil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-23, 15:00   #6
melissa89
Wtajemniczenie
 
Avatar melissa89
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 113
Dot.: Proszę o pomoc!;))

Dziękuję bardzo za odpowiedz) Nie do końca rozumiem ten sposób naklejania serwetek, ale może sposobem prób i błedów uda mi się osiągnąc dobry efekt Mam taką nadzieję przynajmniej) Pozdrawiam)
melissa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-23, 17:16   #7
malgotosca
Raczkowanie
 
Avatar malgotosca
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 261
Dot.: Proszę o pomoc!;))

Może trochę pomogę? Kleiłam wiele razy serwetki żelazkiem. Przygotowaną wcześniej powierzchnię (np. pomalowaną na biało) smarowałam wikolem i czekałam, aż wyschne. Potem przykładałam serwetkę i prasowałam, przez papier albo szmatkę. Trzeba uważać, by nie za dugo dociskać serwetkę żelazkiem, by ocieplony klej nie przykleił jej do szmatki, albo nawet do stopki żelazka. Następnie lakierowałam, ale lakierem rozpuszczalnikowym (np. poliuretanowym), wtedy serwetka się nie zmarszczy. Dopiero lakier powodował przezroczystość serwetki, co było np. istotne przy zastosowaniu kraka jednoskładnikowego.
malgotosca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-23, 23:06   #8
melissa89
Wtajemniczenie
 
Avatar melissa89
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 113
Dot.: Proszę o pomoc!;))

Cytat:
Napisane przez malgotosca Pokaż wiadomość
Może trochę pomogę? Kleiłam wiele razy serwetki żelazkiem. Przygotowaną wcześniej powierzchnię (np. pomalowaną na biało) smarowałam wikolem i czekałam, aż wyschne. Potem przykładałam serwetkę i prasowałam, przez papier albo szmatkę. Trzeba uważać, by nie za dugo dociskać serwetkę żelazkiem, by ocieplony klej nie przykleił jej do szmatki, albo nawet do stopki żelazka. Następnie lakierowałam, ale lakierem rozpuszczalnikowym (np. poliuretanowym), wtedy serwetka się nie zmarszczy. Dopiero lakier powodował przezroczystość serwetki, co było np. istotne przy zastosowaniu kraka jednoskładnikowego.
Bardzo dziękuję;* a czy po takim przyklejeniu nie jest prawdopodobne, że papier nie będzie chciał odejść albo odejdzie z sewretką? Może jest na to jakiś sposób, czy po prostu należy poczekać, a wtedy łatwo odstanie? Obawiam się tego, że tak zrobię i nie odratuję później mojej pracy, bo coś takiego się przydarzy
melissa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 10:27   #9
malgotosca
Raczkowanie
 
Avatar malgotosca
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 261
Dot.: Proszę o pomoc!;))

Gdy za długo nie trzymasz żelazka na serwetce, nic się nie dzieje. Weź najpierw byle jaką serwetkę i zrób sobie parę prób na deseczce, kartonie, itp Wikol może być w gotowej postaci, nie rozrzedzony. Powodzenia
malgotosca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-07, 17:44   #10
vadimo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1
Question pomocy!!!

Witam serdecznie,
jestem amatorką techniki decoupage, właśnie po kursie dla "niewtajemnioczonych" szukam wszelkich informacji dot. tej techniki.
a szególnie interesuje mnie np. motyw Marilyn Monroe, lub "atomówek"
jak to zrobić na drewnianym kolczyku? pomniejszyć ? skąd wziąć serwetkę? wydrukować obraz ? na jakim papierze?
Proszę o pomoc.....
Pozdrawiam serdecznie
vadimo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-08, 10:23   #11
Pagata
Modermistrz bobkowy :D
 
Avatar Pagata
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: ...pod lasem:)
Wiadomości: 9 743
GG do Pagata
Dot.: pomocy!!!

Tu wszystko jest,w tych wątkach,wystarczy poczytać.Przejrzyj ogólne wątki decoupazowe.
To o kolczykach np http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=313014
__________________
Moje karteczki

i inne pierdółeczki

TU tez jestem i tu sa wszystkie zdj,które zniknęły z watków
[SIGPIC][/SIGPIC]
Pagata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-09, 18:42   #12
mala77
Zakorzenienie
 
Avatar mala77
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 096
Exclamation pomocy, help i inne pytania zielonych:)

w tym wątku znajdą się wszystkie pytania /i mam nadzieję odpowiedzi/ od zielonych decoupage'ystek
Ale zawsze najpierw czytajcie forum i inne przyklejone wątki. Używajcie też wyszukiwarki.
Miłej zabawy

p.s. trochę pozajączkowało z datami, ale nic już się nie da zrobić
__________________
Kuba
Karol
'Nie dręcz przyjaciela. Na dłużej ci starczy.' - Radek Dekiel

Edytowane przez mala77
Czas edycji: 2009-03-09 o 18:45
mala77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 23:22   #13
nutka50
Przyczajenie
 
Avatar nutka50
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 25
Dot.: moje prace decoupage i nie tylko:)

Witam super zdolne koleżanki. Ja dopiero raczkuje, ale bardzo mi się podoba dekupaż i chciałabym nauczyć się tej techniki. Mój problem, to jak nakleję serwetkę, nie mogę jej wygładzić na "lustro". Używam kleju do dekupaż, próbowałam białka kurzego. Wszystko jest dobrze, a potem mimo, że delikatnie przygładzam, są na wzorze zmarszczenia. Proszę o fachową poradę.
nutka50 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Decoupage


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:57.