Pomóżcie!!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-12-23, 00:19   #1
Rei
Zakorzenienie
 
Avatar Rei
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 651
GG do Rei
Exclamation

Pomóżcie!!!


Napiszcie mi prosze jeśli coś wiecie na temat : nowo pojawiających się drobnych pieprzykach po wielokrotnych wizytach w solarium.. Boje sie jakiejs powarzniejszej choroby (np. nowotworu skóry) jednak nie potrafie się powstrzymać od tych "słonecznych" wizyt gdyż uwiebiam opalenizne na swoim ciele i nienawidze byc blada.. Nieufam zbytnio samoopalaczom bo boje się "smug" na skórze Po solarium efekt opalenizny pozostaje u mnie na dośc długo.. Słyszałam o opalaniu natryskowym - ale podobno "brązowy"efekt nie trwa długo! Paranoja prawda?! i z góry dziekuje..! POMOCY!!! Czekam niecierpliwie na porady! Buziaczek
__________________
Moje Blogowanie

Nowe na blogu
Rei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-23, 09:23   #2
Rei
Zakorzenienie
 
Avatar Rei
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 651
GG do Rei
Exclamation Dot.: Pomóżcie!!!

Dziewczynki , prosze napiszcie co wiecie o tych nowo powstających drobnych pieprzykach po solarium!!!! Jestem zrospaczona.. Idą święta i będzie sylwek a ja jestem w kropce bo zawsze o tej porze to co 2gi dzień jestem w TOP np. A teraz to niewiem Chyba się popłacze..
__________________
Moje Blogowanie

Nowe na blogu
Rei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-23, 18:20   #3
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Pomóżcie!!!

no i co mozna napisać oprócz oczywistej prawdy, że solarium miedzy innymi powoduje raka skóry (zaczyna sie od "pieprzyków").
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-25, 12:13   #4
indiego
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 254
Dot.: Pomóżcie!!!

Cytat:
Napisane przez Justy
no i co mozna napisać oprócz oczywistej prawdy, że solarium miedzy innymi powoduje raka skóry (zaczyna sie od "pieprzyków").
witaj Jsty!!
ah przerazil mnie twoj tragizm wypowiedzi!!!
nie kazdy pieprzyk pojawiajacy sie po solarium oznacza pocczątek raka skóry, fakt ze zaczynaja sie one pojawiac jest niepokojacy i nalezy zwarocic na to wieksza uwage jaki charakter one przybieraja, nowotwor skory to czerniak i jest on dosyc charakterystyczny, jesli lekarz (do ktorego zachecam sie udac) nie jet pewny diagnozy zlecic moze biopsje z pojawijaceych sie zmian ktorej wynik da pewna odpowiedz z czym masz do czynienia!!!

pozdr
indiego jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-01, 23:44   #5
Beata397
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 9
Smile Dot.: Pomóżcie!!!

Helo!
Też zauważyłam pojawianie sie pieprzyków. Bardzo lubię solarium i lubię, jak moja skóra jest brązowa. Ale jakiś czas temu zobaczyłam 3 małe pieprzyki, później jeszcze dwa...i teraz juz ograniczam opalanie, troche sie wystraszyłam. Próbowałam jeśc b-karoten, ale miałam wrażenie, że jest po nim gorzej. Teraz mniej sie opalam, a jak ide na solarium, to zawsze z kremem z filtrem. Macie jakies doswiadczenia na ten temat???
Pozdrawiam!
Beata397 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-02, 20:31   #6
Kasiulek :)
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 49
Dot.: Pomóżcie!!!

Rei o ile wiem pieprzyki to poprostu nagromadzenie melaniny - tego samego składnika, który wywołuje efekt opalenizny. Zmiany nowotworowe (czerniak) najczęściej powieksza się szybciej niż zwykły pieprzyk i ma nieregularne brzegi (takie postrzępione). A sklonność do powstawanie pieprzków moze być poprostu dziedziczna....Nie radziłabym Ci się zamartwiać, ale też odradzam lekceważenie problemu...Obserwuj te zmiany i w razie jakichkolwiek watpliwości lepiej profilaktycznie udac sie do lekarza
pozdrawiam
__________________

Kasiulek :) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-02, 20:57   #7
Rei
Zakorzenienie
 
Avatar Rei
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 651
GG do Rei
Dot.: Pomóżcie!!!

Cytat:
Napisane przez Kasiulek :)
Rei o ile wiem pieprzyki to poprostu nagromadzenie melaniny - tego samego składnika, który wywołuje efekt opalenizny. Zmiany nowotworowe (czerniak) najczęściej powieksza się szybciej niż zwykły pieprzyk i ma nieregularne brzegi (takie postrzępione). A sklonność do powstawanie pieprzków moze być poprostu dziedziczna....Nie radziłabym Ci się zamartwiać, ale też odradzam lekceważenie problemu...Obserwuj te zmiany i w razie jakichkolwiek watpliwości lepiej profilaktycznie udac sie do lekarza
pozdrawiam
nooom... uspokoiłaś mnie tymi słowami Kasiu Dziekuje za uwage.. pozdrawiam!
__________________
Moje Blogowanie

Nowe na blogu
Rei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-01-03, 14:31   #8
Rei
Zakorzenienie
 
Avatar Rei
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 651
GG do Rei
Wink Dot.: Pomóżcie!!!

No dziś poprostu nie mogłam się powstrzymać i weszłam do mojego ulubionego solarium uwielbiam to miejsce!!! Czuje się fajnie z tym że tam byłam Ale chyba pujde też do dermatologa żeby obejżał moją skóre i powiedział co sądzi o tych moich słonecznych wizytach...
__________________
Moje Blogowanie

Nowe na blogu
Rei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-05, 14:46   #9
brunetcia
Przyczajenie
 
Avatar brunetcia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 23
GG do brunetcia
Exclamation Dot.: Pomóżcie!!!

Mój dermatolog powiedział mi kiedyś, że 90% ludzi obecnie chorych na raka skóry to korzystajacy w przeszlosci a solarium... Po za tym, sygnałem zwiastującym, że dzieje sie coś niedobrego jest uczucie kłucia w różnych miejscach na skórze podczas opalania, trzeba wtedy zrezygnowac z sesji słonecznych nawet jeśli nie ma się widocznych znamion. Qrcze, ja też nienawidze wygladac blado... Niestety odkąd zaczęłam sie opalac równiez zauwazyłam, że powstaje mi co jakis czas kilka malutkich pieprzyków. Dermatolog mi powiedzial, że nie ma sie czym martwić, dopóki mają jasna barwe i okragłe brzegi; to raczej defekt kosmetyczny, tak jak piegi, melanina syntetyzowana pod skóra w trakcie opalania rozkłada sie nierówno.
__________________
'The best things in life are free...'
brunetcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:13.