Ochrona bankowości internetowej - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Komputery, telefony, tablety

Notka

Komputery, telefony, tablety Masz problem z komputerem, telefonem lub tabletem? Potrzebujesz fachowej porady na temat oprogramowania? Masz wiedzę i chcesz pomóc innym? Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-07-18, 12:14   #1
lewarek93
Raczkowanie
 
Avatar lewarek93
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 42
Question

Ochrona bankowości internetowej


Hejo! Pewnie jak większość z nas często korzystam z bankowości elektronicznej, wiadomo rachunki za mieszkanie, prąd, wodę i inne. Przecież to wszystko dzieje się w chmurze i czasem ktoś może wykraść nasze dane i w najgorszym wypadku ograbić nasze konto. Strony banków mają zabezpieczenia, ale zawsze jakiś haker może włamać się w jakiś sposób do naszego komputera i ukraść nam hasła. Jak się przed tym chronić/zabezpieczyć? Są jakieś dodatkowe zabezpieczenia, które można włączyć w razie problemów?
lewarek93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-18, 13:29   #2
Agafitness
Wtajemniczenie
 
Avatar Agafitness
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 2 323
Dot.: Ochrona bankowości internetowej

Dobry program anywirusowy to podstawa. Większość ma strefy zabezpieczeń dla bankowości elektronicznej. Warto też korzystać z wirtualnej klawiatury zamiast klasycznej,co utrudnia hakerom przejęcie hasła. Nie wchodzić na swoje konto bankowe z nieznanych Wi-Fi,ogólnodostępnych komputerów np.w pracy.
__________________
mgr wychowania fizycznego
instrukor fitness,boksu,tańca
sędzia piłki nożnej
Agafitness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-19, 10:39   #3
lewarek93
Raczkowanie
 
Avatar lewarek93
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 42
Dot.: Ochrona bankowości internetowej

To są jakieś specjalne antywirusy czy zwyczajne mające taką funkcję (jak się ona nazywa)? Mogę zadawać dziwne pytania, ale nie znam się na informatyce zupełnie. A jaka jest różnica między klawiaturą fizyczną a wirtualną, że potencjalny haker tej drugiej nie wyłapie?
lewarek93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-20, 08:26   #4
Agafitness
Wtajemniczenie
 
Avatar Agafitness
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 2 323
Dot.: Ochrona bankowości internetowej

Nie jestem jakąś specjalistką od tego,ale niedawno mieliśmy szkolenie w pracy na ten właśnie temat i stąd też podzieliłam się swoimi odczuciami.

W każdym programie antywirusowym ta ochrona bankowości wygląda trochę inaczej.Np.w Avast internet security jak wchodzisz na stronę banku,to masz taką specjalnie wyizolowaną strefę,chronioną.Z kolei w F-secure jak wchodzisz na stronę banku,to pojawia się taki pasek z napisem "ochrona bankowości" i też jesteś izolowany od potencjalnych zagrożeń

Klawiaturę wirtualną uruchamiasz sobie w ustawieniach komputera.Jeśli korzystasz ze zwykłej,to haker może przejąć hasło,bo mają programy szpiegujące to,co przyciskamy na klawiaturze.Natomiast klikając na wirtualną,nie ma już takiej możliwości. I najlepiej korzystać z płatnych programów antywirusowych,bo mają znacznie więcej funkcji w zakresie ochrony komputera i wszystkich jego komponentów
__________________
mgr wychowania fizycznego
instrukor fitness,boksu,tańca
sędzia piłki nożnej
Agafitness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-20, 08:43   #5
lewarek93
Raczkowanie
 
Avatar lewarek93
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 42
Dot.: Ochrona bankowości internetowej

Z jakiego antywirusa obecnie korzystasz? Szkolenie w pracy, czyżby branża związana z tematem?

Faktycznie, słyszałem nawet kiedyś o tym, że można zainstalować program, który będzie śledzić każdy ruch na klawiaturze. Chyba nawet jakaś koleżanka w pracy odkryła, że szef ją w taki sposób sprawdzał.
lewarek93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-20, 14:03   #6
Agafitness
Wtajemniczenie
 
Avatar Agafitness
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 2 323
Dot.: Ochrona bankowości internetowej

Jestem nauczycielem,ale miałam szkolenie z zakresu bezpieczeństwa w internecie,w tym także bankowości elektronicznej.

Ja na jednym komputerze korzystam z F-Secure (polecił mi go znajomy informatyk), a na drugim z Avast Internet Security. Wcześniej korzystałam z darmowego Comodo i też się dobrze sprawdził,ale bardziej ufam płatnym programom

Ważne jest to abyś nie wchodził na stronę banku z jakichś linków otrzymanych na pocztę elektroniczną oraz komputerów innych,niż ten domowy. Szkoleniowiec mówił nam,że żaden program antywirusowy nas nie ochroni jeśli sami nie zachowamy czujności i ostrożności.Najlepiej nie klikać w podejrzane wiadomości,linki,bo można ściągnąć sobie program szpiegowski i wówczas będzie problem
__________________
mgr wychowania fizycznego
instrukor fitness,boksu,tańca
sędzia piłki nożnej

Edytowane przez Agafitness
Czas edycji: 2017-07-20 o 14:04
Agafitness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-24, 09:00   #7
lewarek93
Raczkowanie
 
Avatar lewarek93
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 42
Dot.: Ochrona bankowości internetowej

Antywirusów na rynku też jest mnóstwo i można się w tym bardzo pogubić. Każdy chwali co innego. Są zwolennicy płatnych jak i bezpłatnych antywirusów. Osobiście mam wrażenie, że płatne chronią lepiej... bo kto lepiej ochroni? Ten co dostaje za to wynagrodzenie czy ten bez niego? Jak oceniasz pracę programów które masz zainstalowane u siebie?
lewarek93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-07-25, 21:41   #8
januszkaminski88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 2
Dot.: Ochrona bankowości internetowej

Najsłabszym ogniwem w bezpieczeństwie bankowości internetowej jest sam użytkownik. Trzeba po prostu przestrzegać kilku w miarę podstawowych zasad - wtedy będzie bezpiecznie. Przede wszystkim logować się tylko z komputera w domu i tylko bezpośrednio wchodząc na stronę banku.
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
januszkaminski88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-26, 08:40   #9
lewarek93
Raczkowanie
 
Avatar lewarek93
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 42
Dot.: Ochrona bankowości internetowej

Cytat:
Napisane przez januszkaminski88 Pokaż wiadomość
Najsłabszym ogniwem w bezpieczeństwie bankowości internetowej jest sam użytkownik. Trzeba po prostu przestrzegać kilku w miarę podstawowych zasad - wtedy będzie bezpiecznie. Przede wszystkim logować się tylko z komputera w domu i tylko bezpośrednio wchodząc na stronę banku.
Rozumiem, zgadza się. Dowiedziałem się jeszcze, że przeglądarki internetowe mogą mieć wbudowane dodatkowe zabezpieczenie, które zapobiega zagrożeniom, które mogą się zdarzyć przy korzystaniu z konta za pomocą Internetu. Może ktoś z Was zna ten temat?
lewarek93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-27, 08:44   #10
smerfna_dziewczyna
Raczkowanie
 
Avatar smerfna_dziewczyna
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 45
Dot.: Ochrona bankowości internetowej

Po pierwsze tak jak wszyscy wyżej wspomnieli ważne jest korzystanie z jednego komputera, wirtualna klawiatura, też może wiele zdziałać. Dobrym wyjściem z sytuacji jest też przeglądarka, która ma opcję SafeBrowser, bo dzięki temu sprawdzane są informacje dotyczące stron na których jesteś np. czy strona może wyłudzać dane, czy próbuje przejąć Twój ruch.połączenie sieciowe itd.
smerfna_dziewczyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-28, 09:01   #11
lewarek93
Raczkowanie
 
Avatar lewarek93
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 42
Dot.: Ochrona bankowości internetowej

W Google znalazłem przeglądarkę Avasta, Arcbita i Kaspersky. Na co zwracać uwagę?
lewarek93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-08-02, 06:28   #12
Agafitness
Wtajemniczenie
 
Avatar Agafitness
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 2 323
Dot.: Ochrona bankowości internetowej

Ja korzystałam z przeglądarki Avasta i sprawdziła się
__________________
mgr wychowania fizycznego
instrukor fitness,boksu,tańca
sędzia piłki nożnej
Agafitness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-07, 08:31   #13
lewarek93
Raczkowanie
 
Avatar lewarek93
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 42
Dot.: Ochrona bankowości internetowej

Hm... Czyli na jednej firmie działasz. To chyba dobre podejście, bo jest kompletność w działaniu. Rozumiem, że wszystko jest darmowe?
lewarek93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-07, 13:48   #14
simsonka
Raczkowanie
 
Avatar simsonka
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 233
Dot.: Ochrona bankowości internetowej

Ja jakoś boję się korzystać z banku na smartfonie. Nie wierzę w skuteczne zabezpieczenia.
simsonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-14, 13:18   #15
myszka2508
Raczkowanie
 
Avatar myszka2508
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 134
Dot.: Ochrona bankowości internetowej

A ja myśle, że korzystanie z mobilnego mobilnego urządzenia do logowania jest dużo bezpieczniejsze niż logowanie przez komputer. Oczywiście można wybrać też antywirusa z wersją mobilną i wtedy mieć zabezpieczony również tablet czy telefon. Ja co prawda mam tylko na komputerze antywirusa, ale i tak jestem zdania, że nasze bezpieczeństwo w głównie zależy od nas samych.
myszka2508 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-18, 22:46   #16
cocolocco
Raczkowanie
 
Avatar cocolocco
 
Zarejestrowany: 2017-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 377
Dot.: Ochrona bankowości internetowej

Na pewno należy unikać publicznych hotspotów, zainstalować jakiś dobry antywirus i ustawić dobre hasło do logowania ponadto żeby było bezpieczniej Na pewno najlepiej do robienia przelewów wykorzystywać tzw tokeny A raczej unikać haseł np zdrapywanych myślę że ma to duży wpływ na bezpieczeństwo naszych pieniędzy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
cocolocco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Komputery, telefony, tablety


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-09-18 23:46:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:12.