Narty w Austrii - gdzie najlepiej jechać? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Sporty letnie, zimowe i wydarzenia sportowe

Notka

Sporty letnie, zimowe i wydarzenia sportowe Forum dla miłośników sportów letnich i zimowych. Tu dowiesz się wszystkiego o tym jak przygotować się do sezonu. Poczytasz o nowinkach sportowych.

 
 
Narzędzia
Stary 2009-12-06, 20:44   #1
kakti
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 135

Narty w Austrii - gdzie najlepiej jechać?


jestem dopiero początkującą narciarką, ale znalazłam fajny artykuł i pomyślałam sobie, że narty w Austrii to całkiem fajny pomysł tylko szukam sprawdzonych opinii, gdzie najlepiej pojechać. macie jakieś swoje ulubione miejsca?

narty w Austrii

Edytowane przez kakti
Czas edycji: 2009-12-06 o 21:21
kakti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-24, 19:43   #2
BarwyOczu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 75
Dot.: Narty w Austrii - gdzie najlepiej jechać?

W Austrii byłam na lodowcu Hintertux. Tras sporo, dobrze przygotowane, choć dość twarde, super nasłonecznione. Jako początkująca znajdziesz tam kilka tras dla siebie. Są szerokie, łagodne i długie. Jeździ się tam całkiem przyjemnie.
BarwyOczu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-21, 00:13   #3
marcinlodz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2
Dot.: Narty w Austrii - gdzie najlepiej jechać?

Ja polecam narty w Austrii w miejscowości Kaprun. Byłem tam dwa razy i powiem tyle że mnie tam się podoba!!!
marcinlodz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-26, 11:07   #4
Sylwik_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 22
Dot.: Narty w Austrii - gdzie najlepiej jechać?

Bardzo fajnie jest w Stubaiu, tam jest lodowiec Stubaital. Dookoła piękne stoki, szczególnie na wiosnę gdy robią się zielone. Tam w okolicy kręcili kiedyś serial Doktor z alpejskiej wioski czy jakoś tak
Sylwik_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-26, 19:59   #5
gossssssia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 8
Dot.: Narty w Austrii - gdzie najlepiej jechać?

obertauren! można naprawde wypocząć i pojeździc
gossssssia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-26, 20:31   #6
hynix
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 4
Dot.: Narty w Austrii - gdzie najlepiej jechać?

ja za to polecam Styrie(dachstain), byłam rok temu i było cudnie!
hynix jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-27, 12:51   #7
hania811
Zakorzenienie
 
Avatar hania811
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 15 709
Dot.: Narty w Austrii - gdzie najlepiej jechać?

Cała dolina Zillertal- jeżdżenia tyle że w tydzień nie ma szans zjeździć wszystkiego, świetnie przygotowane trasy, fajny klimat miasteczek...polecam Mayrhofen, Hippach , Finkenberg.
hania811 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-10-27, 20:28   #8
lasiczkaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 206
Dot.: Narty w Austrii - gdzie najlepiej jechać?

ja wybieram sie juz 2 raz do tyrolu. jedziemy w 3 pary. kumpela z ap z chlopakiem jada 1 raz na narty. mysle ze jest to tez dobre miejsce na nauke bo tras jest mnostwo
lasiczkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-31, 21:59   #9
Marble287
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 16
Dot.: Narty w Austrii - gdzie najlepiej jechać?

Nie wiem gdzie najlepiej, ale moge powiedziec gdzie jest naprawde niezle - w zeszlym roku bylam na tydzien w Nauders, ktore to znajduje sie prawie na granicy austriacko-wloskiej. Mala, kameralna miejscowosc - pare sklepow, kilka knajpek, a po za tym wlasciwie same pensjonaty. Trasy zarowno dla poczatkujacych, jak i sredniozaawansowanych - spory wybor, wszystko swietnie przygotowane. Ceny nienajgorsze, taniej niz np. we Francji. Generalnie jak najbardziej polecam
Marble287 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-03, 07:38   #10
odi87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 84
Dot.: Narty w Austrii - gdzie najlepiej jechać?

Cytat:
Napisane przez hania811 Pokaż wiadomość
Cała dolina Zillertal- jeżdżenia tyle że w tydzień nie ma szans zjeździć wszystkiego, świetnie przygotowane trasy, fajny klimat miasteczek...polecam Mayrhofen, Hippach , Finkenberg.

dokładnie potwierdzam, najlepsze miejsce w Austrii nie pamiętam żebym gdziekolwiek widział więcej stoków w jednym miejscu, wracam tam żeby spróbować wszystko zjeździć
odi87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-07, 21:48   #11
goferro
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 10
Dot.: Narty w Austrii - gdzie najlepiej jechać?

Również polecam dolinę Zillertal, bardzo fajna miejscówa to Mayrhofen.
goferro jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-08, 08:09   #12
28nana
Raczkowanie
 
Avatar 28nana
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 477
Dot.: Narty w Austrii - gdzie najlepiej jechać?

ja byłam w Kaprun
baaardzo polecam

choć jeśli mogłabym Ci coś poradzić
w Austrii narty to " ordnung must sein "
we Włoszech " Fiesta & Dolce Vita "



ja na pierwszy raz wybrałabym Italię
__________________
Bo kozdo rzec mo dwie stróny: dobróm i złóm. (..) Dysc leje - to dobre dlo tych, co im buroki wysychajóm. Słónko świeci - to dobre dlo tych, co akurat siano susóm. Ale, co powiy o słónku tyn, co mu buroki wysychajóm, a o dyscu tyn, co siano susy? Syćko jest względne.
28nana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-08, 14:55   #13
hania811
Zakorzenienie
 
Avatar hania811
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 15 709
Dot.: Narty w Austrii - gdzie najlepiej jechać?

Cytat:
Napisane przez 28nana Pokaż wiadomość
ja byłam w Kaprun
baaardzo polecam

choć jeśli mogłabym Ci coś poradzić
w Austrii narty to " ordnung must sein "
we Włoszech " Fiesta & Dolce Vita "



ja na pierwszy raz wybrałabym Italię
Zgadza się.

Do tego we Włoszech jest pyszne jedzenie i bombardino, w Austii natomiast smażona mortadela, kiełbasy i frytki

No ale wszędzie są jakieś plusy i minusy.
Mnie np bardzo miło zaskoczyła opieka medyczna na stokach w Austrii. W zeszłym roku byłam z osobami stawiającymi swoje pierwsze kroki na nartach i kilka razy zdarzyło się, że te osoby ze strachu i braku umiejętności, po kolejnym upadku po prostu poddawały sie w połowie górki . W takich momentach w ciągu kilku minut pojawaił sie pan na skuterze pytający czy wszystko jest OK, czy czasem nie trzeba pomóc i zwieźć tej osoby na dół. Moi znajomi tym sposobem zaliczyli kilka przejażdżek na skuterze
Sama sie zastanawiałam czy nie wywalić sie spektakularnie na środku górki by zaliczyć darmową przejażdżkę

We Włoszech nigdy czegoś takiego nie doświadczyłam.

No i kolejna sprawa....jednak Włochom czasem sie nie chce i trasy nie są przygotowane tak jak powinny być.
hania811 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-30, 09:16   #14
nikita82
Raczkowanie
 
Avatar nikita82
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 135
Dot.: Narty w Austrii - gdzie najlepiej jechać?

A czy ktoś był w Ischgl?? Bardzo jestem ciekawa, wybieram się tam za dwa tygodnie i stoki wyglądają obiecująco.
nikita82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-30, 09:32   #15
hania811
Zakorzenienie
 
Avatar hania811
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 15 709
Dot.: Narty w Austrii - gdzie najlepiej jechać?

Cytat:
Napisane przez nikita82 Pokaż wiadomość
A czy ktoś był w Ischgl?? Bardzo jestem ciekawa, wybieram się tam za dwa tygodnie i stoki wyglądają obiecująco.
Ja niestety nie byłam..ale planujemy jechać ze względu na stoki i imprezową stronę tej miejscowości
Ja wrócisz daj znać jak było
hania811 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-30, 09:38   #16
nikita82
Raczkowanie
 
Avatar nikita82
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 135
Dot.: Narty w Austrii - gdzie najlepiej jechać?

Cytat:
Napisane przez hania811 Pokaż wiadomość
Ja niestety nie byłam..ale planujemy jechać ze względu na stoki i imprezową stronę tej miejscowości
Ja wrócisz daj znać jak było
Ale się wybierasz?? Na pewno dam znać. Już chyba z milion filmów na youtube widziałam i nie mogę się doczekać
nikita82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-30, 10:28   #17
hania811
Zakorzenienie
 
Avatar hania811
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 15 709
Dot.: Narty w Austrii - gdzie najlepiej jechać?

Cytat:
Napisane przez nikita82 Pokaż wiadomość
Ale się wybierasz?? Na pewno dam znać. Już chyba z milion filmów na youtube widziałam i nie mogę się doczekać
W tym sezonie już narty w Alpach zaliczyłam, więc póki co się nie wybieram. Ale następny wyjazd na pewno będzie tam.
hania811 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-30, 10:37   #18
nikita82
Raczkowanie
 
Avatar nikita82
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 135
Dot.: Narty w Austrii - gdzie najlepiej jechać?

Cytat:
Napisane przez hania811 Pokaż wiadomość
W tym sezonie już narty w Alpach zaliczyłam, więc póki co się nie wybieram. Ale następny wyjazd na pewno będzie tam.
dopiero teraz doczytałam, że w Kaprun byłaś, ja się w Zell am Zee uczyłam jeździć więc mam duży sentyment do tamtych okolic.
nikita82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-23, 18:46   #19
nikita82
Raczkowanie
 
Avatar nikita82
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 135
Dot.: Narty w Austrii - gdzie najlepiej jechać?

A więc hania811 tak jak obiecałam, wczoraj wróciłam z Ischgl i zdaję relację Stoki rewelacyjnie przygotowane, słoneczko przez 5 dni. Cały region tak ogromny, że nie dało rady wszystkimi trasami zjechać. Austriacy są rewelacyjnie przygotowani!! Pomimo, że byłam tam pomiędzy sezonami to było Nightshow przygotowane przez instruktorów tamtejszej szkoły, ot tak w środku tygodnia. Atmosfera niesamowita a Apres Ski!!!!!! Szkoda gadać trzeba to przeżyć!!! Poznałam tam holendrów, którzy tam 5 raz z rzędu byli.
Jak się zalogujesz na stronie Ischgl i podasz w jakim okresie chcesz jechać, to przyślą Ci maila z hotelami które w tym okresie maja wolne pokoje i od razu możesz rezerwować. Jak będziesz nocować w Ischgl tak jak ja, to dostaniesz zniżkę na karnet - my mieliśmy zniżę 20 euro dla każdej osoby. Jak coś pisz na priv to podam więcej szczegółów.
Powiem tylko tyle - chciałabym tam wrócić i mogłabym jeździć innymi trasami i do innych knajp chodzić
nikita82 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-24, 08:27   #20
hania811
Zakorzenienie
 
Avatar hania811
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 15 709
Dot.: Narty w Austrii - gdzie najlepiej jechać?

Cytat:
Napisane przez nikita82 Pokaż wiadomość
A więc hania811 tak jak obiecałam, wczoraj wróciłam z Ischgl i zdaję relację Stoki rewelacyjnie przygotowane, słoneczko przez 5 dni. Cały region tak ogromny, że nie dało rady wszystkimi trasami zjechać. Austriacy są rewelacyjnie przygotowani!! Pomimo, że byłam tam pomiędzy sezonami to było Nightshow przygotowane przez instruktorów tamtejszej szkoły, ot tak w środku tygodnia. Atmosfera niesamowita a Apres Ski!!!!!! Szkoda gadać trzeba to przeżyć!!! Poznałam tam holendrów, którzy tam 5 raz z rzędu byli.
Jak się zalogujesz na stronie Ischgl i podasz w jakim okresie chcesz jechać, to przyślą Ci maila z hotelami które w tym okresie maja wolne pokoje i od razu możesz rezerwować. Jak będziesz nocować w Ischgl tak jak ja, to dostaniesz zniżkę na karnet - my mieliśmy zniżę 20 euro dla każdej osoby. Jak coś pisz na priv to podam więcej szczegółów.
Powiem tylko tyle - chciałabym tam wrócić i mogłabym jeździć innymi trasami i do innych knajp chodzić
Już kocham to miejsce Z tego co piszesz jest to co dla mnie najważniejsze- dużo tras!!! Dziękuję Ci bardzo za szczegółowe info.
hania811 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-26, 16:22   #21
Ania843
Raczkowanie
 
Avatar Ania843
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 342
Dot.: Narty w Austrii - gdzie najlepiej jechać?

polecam Flachau i Sallbach
Ania843 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-10, 08:25   #22
nikita82
Raczkowanie
 
Avatar nikita82
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 135
Dot.: Narty w Austrii - gdzie najlepiej jechać?

Pisałam o Ischgl - tutaj artykuł:
http://turystyka.gazeta.pl/Turystyka...4,9201435.html
nikita82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-30, 15:54   #23
Hasiorowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 13
Dot.: Narty w Austrii - gdzie najlepiej jechać?

To zależy jak masz pojemny portfel. Jeśli zależy ci na wrażeniach, dobrym hotelu i organizacji czasu, to polecam Tirol. ja byłam w Innsbrucku i byłam meeega zadowolona. Mnóstwo stoków, lodowiec jakieś 40 min. od centrum, świetne trasy i organizacja dojazdu, którą zapewnia większość hoteli, a w mieście i pozwiedzać i napić się i pobalować można. Ale trzeba się liczyć z tym, że ceny są dość wysokie.
Hasiorowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-25, 11:09   #24
emigra
Zakorzenienie
 
Avatar emigra
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Nordrhein Westfalen
Wiadomości: 9 332
Dot.: Narty w Austrii - gdzie najlepiej jechać?

Ja polecam Sölden bylismy tam z mezem juz 3 razy na urlopie i za kazdym razem mega zadowoleni. Moge polecic hotel Alpenhof - drogo ale naprawde super
__________________
Julia Wiktoria
07.03.2012, 20:35
3270g, 47 cm
emigra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-19, 13:01   #25
Rachmaninov
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 7
Dot.: Narty w Austrii - gdzie najlepiej jechać?

Bardzo jestem zadowolony z regionu Zell am See,to miejsce stosunkowo blisko ale z gwarancja śniegu gdyz jest lodowiec,jest mnóstwo wyciągów i tras zjazdowych.Do tego można jezdzić na łyżwach na jeziorze,atrakcji mnóstwo.
A zakwaterowanie jeśli ktos szuka w miarę przyzwoitego standartu to polecam www.dwepolska.pl gdzie jest gwarancja w pełni wyposażonego i czystego apartamentu za 340 euro/tydzień.Naprawdę bardzo przyzwoicie.
Jedynie że w styczniu i w lutym w Austrii może być zimno powyżej 2000 m dlatego ja jeżdżę marzec-kwiecień.
Pozdrawiam Andrzej z Sosnowca.
Rachmaninov jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-19, 13:21   #26
Rachmaninov
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 7
Dot.: Narty w Austrii - gdzie najlepiej jechać?

---------- Dopisano o 14:18 ---------- Poprzedni post napisano o 14:13 ----------

Cytat:
Napisane przez Hasiorowa Pokaż wiadomość
To zależy jak masz pojemny portfel. Jeśli zależy ci na wrażeniach, dobrym hotelu i organizacji czasu, to polecam Tirol. ja byłam w Innsbrucku i byłam meeega zadowolona. Mnóstwo stoków, lodowiec jakieś 40 min. od centrum, świetne trasy i organizacja dojazdu, którą zapewnia większość hoteli, a w mieście i pozwiedzać i napić się i pobalować można. Ale trzeba się liczyć z tym, że ceny są dość wysokie.

---------- Dopisano o 14:21 ---------- Poprzedni post napisano o 14:18 ----------

Ja korzystam z www.dwepolska.pl.
Przynajmniej nie muszę tyle płacić a standart wyższy niz w hotelach.Andrzej.

Edytowane przez Rachmaninov
Czas edycji: 2011-08-19 o 13:22 Powód: Narty w Austrii
Rachmaninov jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-24, 07:30   #27
Agacior_91
Raczkowanie
 
Avatar Agacior_91
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 65
Dot.: Narty w Austrii - gdzie najlepiej jechać?

Zdecydowanie Ischgl , byłam w wielu miejscach w Austrii ale to.. nie dość że ma rewelacyjne trasy, można przejeżdzac na stronę Szwajcarską to widoki jak z bajki, klimat tego miejsca jest na prawdę nie ziemski !

---------- Dopisano o 08:30 ---------- Poprzedni post napisano o 08:27 ----------

Cytat:
Napisane przez nikita82 Pokaż wiadomość
Pisałam o Ischgl - tutaj artykuł:
http://turystyka.gazeta.pl/Turystyka...4,9201435.html
ahh.. wystarczy że zobacze zdjęcie i niesamowite wrażenia wracają.
Agacior_91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-09, 16:47   #28
kuanfulu
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 2
Dot.: Narty w Austrii - gdzie najlepiej jechać?

Ja polecam narty w Austrii w miejscowości Kaprun. Byłem tam dwa razy i powiem tyle że mnie tam się podoba!!!
kuanfulu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-23, 12:48   #29
pluskiewka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 15
Dot.: Narty w Austrii - gdzie najlepiej jechać?

a może zillertal? jak pisano wyżej, choćbyś była tam i trzy tygodnie to nie zjeździsz wszystkich tras (nie to co w polskiej białce :/), jest tego chyba ponad 300km. no i rzecz jasna lodowiec, więc o śnieg się martwić nie musisz.
jedyne, co mi tam przeszkadzało, to język. niemiecki, fuj
pluskiewka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-26, 00:19   #30
pluskiewka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 15
Dot.: Narty w Austrii - gdzie najlepiej jechać?

mozzarello, a co knujesz, wyjazd z juniorami, czy z seniorami? bo rodzina może znaczyć wiele rzeczy
na pewno w zillertal są trasy o różnych poziomach zaawansowania, to jest super jeśli jedziesz zróżnicowaną grupą.
pluskiewka jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Sporty letnie, zimowe i wydarzenia sportowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-05-17 12:59:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:33.