Szczoteczka elektryczna do twarzy czy nie przsypiesza starzenia skóry? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-07-22, 21:04   #1
mysia1234567
Rozeznanie
 
Avatar mysia1234567
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 576
Arrow

Szczoteczka elektryczna do twarzy czy nie przsypiesza starzenia skóry?


Witam.
Jakiś czas temu bardzo zainteresowałam się dermarollerem, czytałam dużo opinii przed zakupem i natknęłam się na pewien post:

agolek5 napisał:
. Prof. porównał „dziurkowanie” skóry do opalania się – po ekspozycji słonecznej skóra próbuje się zregenerować, tworzą się nowe komórki no i...starzejemy się... Zdecydowanie odradził mi tę metodę „odmładzania się”, uznał ją za zbyt ingerującą w naturalne mechanizmy – efekt jest, ale krótkotrwały, wynika raczej z lepszego ukrwienia, opuchlizny i czasowej „nadprodukcji” kolagenu, jednakże na dłuższą metę przyspieszamy wskazówki zegara o ładnych parę lat...

dlatego też zrezygnowałam z zakupu. Ostatnio chodzi mi po głowie elektryczna szczoteczka do twarzy, która oczyszcza skórę, sprawia, że staje się ona "grubsza".
Chciałam wiedzieć czy od używania szczoteczki, nie zadziałają takie same mechanizmy??
mysia1234567 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-23, 15:54   #2
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Szczoteczka elektryczna do twarzy czy nie przsypiesza starzenia skóry?

Cytat:
Napisane przez mysia1234567 Pokaż wiadomość
Witam.
Jakiś czas temu bardzo zainteresowałam się dermarollerem, czytałam dużo opinii przed zakupem i natknęłam się na pewien post:

agolek5 napisał:
. Prof. porównał „dziurkowanie” skóry do opalania się – po ekspozycji słonecznej skóra próbuje się zregenerować, tworzą się nowe komórki no i...starzejemy się... Zdecydowanie odradził mi tę metodę „odmładzania się”, uznał ją za zbyt ingerującą w naturalne mechanizmy – efekt jest, ale krótkotrwały, wynika raczej z lepszego ukrwienia, opuchlizny i czasowej „nadprodukcji” kolagenu, jednakże na dłuższą metę przyspieszamy wskazówki zegara o ładnych parę lat...

dlatego też zrezygnowałam z zakupu. Ostatnio chodzi mi po głowie elektryczna szczoteczka do twarzy, która oczyszcza skórę, sprawia, że staje się ona "grubsza".
Chciałam wiedzieć czy od używania szczoteczki, nie zadziałają takie same mechanizmy??
Opalanie niszczy włókna bezpowrotnie. Zabiegi bardziej, bądź mniej inwazyjnie dają często stan zapalny/ podrażnienie, w efekcie czego pobudzają produkcje. Dziwne porównanie.

Nie wierzę ze rzeczywiscie skóra po szczoteczce staje się "grubsza"...

Edytowane przez Agnieszka987
Czas edycji: 2015-07-23 o 15:56
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-23, 19:27   #3
201705042038
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5 868
Dot.: Szczoteczka elektryczna do twarzy czy nie przsypiesza starzenia skóry?

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
Opalanie niszczy włókna bezpowrotnie. Zabiegi bardziej, bądź mniej inwazyjnie dają często stan zapalny/ podrażnienie, w efekcie czego pobudzają produkcje. Dziwne porównanie.

Nie wierzę ze rzeczywiscie skóra po szczoteczce staje się "grubsza"...
Porównanie wg mnie całkiem trafnę. Tutaj też została wysnuta taka hipoteza w wątku o dermarolerach kiedyś. Generalnie starzenie było porównane do ksera, każda nowa kopia jest słabsza od oryginału (skracanie telomerów, jeśli dobrze pamiętam). Już nie wspominając o tym, że stan zapalny generuje również spore ilości wolnych rodników, tak jak i opalanie.

Nie wiem, ile w tym prawdy, ale brzmi logicznie. Z tego też względu nie jestem fanką bardzo agresywnej pielęgnacji, ale też uważam, że nie ma sensu na skórę na każdym kroku chuchać i dmuchać oraz wszystko za nią robić.

Szczoteczka natomiast działa inaczej, bo głównie na warstwę naskórka. Sama mam taką szczoteczkę i jestem z niej bardzo zadowolona. Moim zdaniem jest fajna, lekko peelinguje, wykonuje przyjemny masaż, jestem z niej zadowolona.
201705042038 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-25, 11:48   #4
bloodyanny
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 4
Dot.: Szczoteczka elektryczna do twarzy czy nie przsypiesza starzenia skóry?

Mam cerę tłustą z zaskórnikami i bałam się tej szczoteczki - nadmierne mechaniczne denerwowanie skóry ma podobno pogorszyć stan
cery - ale widzę, że wręcz odwrotnie, odtyka mi pory.
bloodyanny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-25, 12:34   #5
201705042038
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5 868
Dot.: Szczoteczka elektryczna do twarzy czy nie przsypiesza starzenia skóry?

Cytat:
Napisane przez bloodyanny Pokaż wiadomość
Mam cerę tłustą z zaskórnikami i bałam się tej szczoteczki - nadmierne mechaniczne denerwowanie skóry ma podobno pogorszyć stan
cery - ale widzę, że wręcz odwrotnie, odtyka mi pory.
Ja się też bardzo bałam mechanicznego złuszczania, generalnie obchodziłam się ze skórą jak z jajkiem, ale niepotrzebnie. Szczoteczka jest dość delikatna, zresztą używam, jak widzę potrzebę, zwykle raz dziennie lub raz na dwa dni.
201705042038 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-25 13:34:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:40.