Nietolerancja kwasu glikolowego. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-10-11, 11:47   #1
goldfish3000
Wtajemniczenie
 
Avatar goldfish3000
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 543

Nietolerancja kwasu glikolowego.


Jakiekolwiek stężenie "rozwściecza" mi skórę.Jak sobie pomyślę,że chciałam iść na złuszczanie, takie "wysokostężeniowe" w gabinecie,to mnie aż ciarki przechodzą. I choć zaczynałam od słabszych,za każdym razem to samo,apogeum przeżyłam przy gliko-A.Na początku wszystko zapowiada się dobrze, potem jest tylko coraz gorzej. I to nie jest kwestia tego,iż początkowe pogorszenie stanu skóry jest dla mnie rzeczą nie do przyjęcia, i brak mi cierpliwości. Zwyczajnie, permanentne podrażnienie uniemożliwia mi stosowanie. Oczywiście solidne nawilżanie i wysokie filtry są dla mnie na porządku dziennym.Stąd moje pytanie,czy już nigdy nie będę mogła skorzystać z dobrodziejstw płynących ze stosowania w/w kwasu? Czy to możliwe,że moja skóra po prostu nie toleruje go i nie będzie? Nie bo nie? Z góry dziękuję serdecznie za odpowiedzi.
goldfish3000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-11, 12:02   #2
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Nietolerancja kwasu glikolowego.

raczej mała szansa, aby to się zmieniło. wiele osób z powodzeniem stosuje kwasy BHA, PHA, azelainowy...
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-11, 12:37   #3
goldfish3000
Wtajemniczenie
 
Avatar goldfish3000
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 543
Dot.: Nietolerancja kwasu glikolowego.

Cytat:
Napisane przez justa79 Pokaż wiadomość
raczej mała szansa, aby to się zmieniło.
Jaka szkoda,buuu.... hlip,hlip.... a juz myslałam,że będzie on szybkim,intensywnym i skutecznym środkiem na moje bolączki.Dziekuję za odpowiedź
goldfish3000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-11, 13:33   #4
marianna
Rozeznanie
 
Avatar marianna
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 933
Dot.: Nietolerancja kwasu glikolowego.

Cytat:
Napisane przez goldfish3000 Pokaż wiadomość
Jaka szkoda,buuu.... hlip,hlip.... a juz myslałam,że będzie on szybkim,intensywnym i skutecznym środkiem na moje bolączki.Dziekuję za odpowiedź
goldfish - ja osobiście kwasu glikolowego szczerze nie znoszę - właśnie za to jaki jest- fakt włazi najgłębiej ale jest przy tym kapryśny i nierównomierny

ja bym Ci poradziła np. mlekowy albo migdałowy - a chcesz domowym sposobem się obdzierać czy u kosmetyczki?
__________________
<= <= <= to jest kot davinci'ego
marianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-11, 13:55   #5
goldfish3000
Wtajemniczenie
 
Avatar goldfish3000
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 543
Dot.: Nietolerancja kwasu glikolowego.

Cytat:
Napisane przez marianna Pokaż wiadomość
goldfish - ja osobiście kwasu glikolowego szczerze nie znoszę - właśnie za to jaki jest- fakt włazi najgłębiej ale jest przy tym kapryśny i nierównomierny

ja bym Ci poradziła np. mlekowy albo migdałowy - a chcesz domowym sposobem się obdzierać czy u kosmetyczki?
W domu mogę sobie dozować preparat,jak dzieje się coś niepokojącego,zawsze mogę odstawić. Czuję się bezpieczniej Jeszcze do dziś pamiętam miłą panią kosmetyczkę,która jak to określiła "nie widzi przeciwskazań" aby położyć mi na buźkę kwasik glikolowy o jakimś harcorowym stężeniu.Brr... Jeśli stosujesz w warunkach domowych jakiś preparat z kwasami które wymieniłaś,będę wdzięczna jeśli podzielisz sie ze mną wiedzą w tym temacie. Jeśli też nie tolerujesz kwasu glikolowego, to jak myslisz,to alergia czy nadwrażliwa skóra?
goldfish3000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-12, 08:50   #6
marianna
Rozeznanie
 
Avatar marianna
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 933
Dot.: Nietolerancja kwasu glikolowego.

Cytat:
Napisane przez goldfish3000 Pokaż wiadomość
W domu mogę sobie dozować preparat,jak dzieje się coś niepokojącego,zawsze mogę odstawić. Czuję się bezpieczniej Jeszcze do dziś pamiętam miłą panią kosmetyczkę,która jak to określiła "nie widzi przeciwskazań" aby położyć mi na buźkę kwasik glikolowy o jakimś harcorowym stężeniu.Brr... Jeśli stosujesz w warunkach domowych jakiś preparat z kwasami które wymieniłaś,będę wdzięczna jeśli podzielisz sie ze mną wiedzą w tym temacie. Jeśli też nie tolerujesz kwasu glikolowego, to jak myslisz,to alergia czy nadwrażliwa skóra?
moje "nielubienie" tego kwasu nie wynika z jego nietolerancji przez moję skórę ale z pobudek czysto psychologicznych
Chociaż po ostatnich doświadczeniach z Diacnealem...też mnie wysypało...i nie wiem dlaczego - bo inaczej niz w zeszłym roku, kiedy to, wszystko cobrzydkie wylazło na wierzch...a tym razem miałam wrażenie jakby to było bardziej uczuleniowe??? a może nie... nie wiem

zdecydowanie njlepiej współpracuje mi sie z kwasem migdałowym - nie stosuję jekiś hardcorowych stężeń peelingowych bo po prostu się boję ...no i dosyć mocno traktuję się Zorakiem...nie chcę przedobrzyć

w każdym bądź razie na własne potrzeby zatrzymałam się na stężeniach 10% - migdałowca, 10% - mlekowego lub 2% BHA + 8% mlekowego

w przypadku migdałowego efekt złuszczania mam na drugi dzień (bo po samym zoraku to łuszczenie prawie nie wystepuje)

w przypadku mlekowego (lub BHA+mlekowy) nie łuszczę się więcej niż zwykle

oczywiście nalezy pamiętać, że każdy reaguje inaczej

jak nakładam kwas migdałowy - to pieczenie prawie nie występuje, a jeśli już to przypomina taki wybuch gorąca na twarzy...jakbyś nagle się zarumieniła...

l- mlekowy na mojej skórze robi gorsze wrażenie: takie przykre pieczenie

jeden i drugi kwas jest fajny - osobiście migdał bardziej mi "leży" no i nie jest fotouczulający
za pierwszym razem strasznie ściągnął mi skórę...teraz już nie jest tak drastycznie
kwas migdałowy wydaje mi się najbezpieczniejszy do domowych zastosowan - chociaż i nim przy konkretnych stężeniach można sobie niezły peeling zrobić
__________________
<= <= <= to jest kot davinci'ego
marianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-12, 09:21   #7
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Nietolerancja kwasu glikolowego.

goldfish, ja też nie znoszę kwasu glikolowego - bo podrażnia, a jakichś rewelacyjnych efektów nie widzę. Nawet po peelingach glikolowych dochodzących do 70% nie było szczególnie dużego łuszczenia, a skóra była wymęczona jak diabli, czerwona, ciągle jakieś wypryski, bleee Kwas glikolowy to był chyba pierwszy kwas AHA na szeroką skalę wykorzystany w kosmetyce i może dlatego zarobił taką "sławę". Teraz są dostępne także inne kwasy AHA, przede wszystkim wymienione przez mariannę migdałowy czy mlekowy - one znacznie mniej podrażniają skórę, podobnie jak BHA czyli salicylowy.
Tak więc nie martw sie goldfish, to że nie pasi Ci glikolowy, nie oznacza, że nie mozesz skorzystać z dobrodziejstw kwasowych Grunt to wybrać odpowiedni rodzaj kwasu.
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-10-12, 11:22   #8
goldfish3000
Wtajemniczenie
 
Avatar goldfish3000
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 543
Dot.: Nietolerancja kwasu glikolowego.

Serdecznie dziekuję Chyba skoncentruje się na poszukiwaniu czegoś z migdałowym. Tylko jeśli nie sprawie problemu,zadam jeszcze jedno pytanie,jakim preparatem? Podejżewam,że w normalnych aptekach nie będą mieli pojęcia o co mi chodzi.
goldfish3000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-12, 11:31   #9
Rayne
Wtajemniczenie
 
Avatar Rayne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdańsk/Warszawa
Wiadomości: 2 927
Dot.: Nietolerancja kwasu glikolowego.

Goldfish, dziewczyny piszą o tym:
http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27
(tak przynajmniej myślę).
Sama również czaję się na kwas migdałowy i na pewno wezmę go przy kolejnym zamówieniu w Mazidłach.
Aha, kwasu glikolowego również nie toleruję - czerwone plamy po nim co prawda występują u mnie w niewielkim stopniu i byłyby do wytrzymania, gdyby nie koszmarny wysyp swędzących, podrażnieniowych krostek po jego stosowaniu (i dzieje mi się tak od razu, po jednym nałożeniu wystarczy jakieś pół godziny do godziny, żeby tak cudnie wyglądać). Ale szczerze mówiąc jest tyle alternatyw, że nie boleję nad tą sytuacją jakoś szczególnie.
__________________
Signature deleted.
Rayne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-12, 14:38   #10
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Nietolerancja kwasu glikolowego.

goldfish, są gotowe kosmetyki z kwasem migdałowym, ale niestety drogie - np. tu: http://www.sklep.bio-med.pl/go/_cate....php?idc=49_91 Dlatego najlepiej (i najtaniej) zrobić sobie samemu np. tonik z kwasem migdałowym kupionym za kilka zł w mazidłach. To samo z peelingami - u kosmetyczki za 20% peeling migdałowy zapłacisz najmarniej 150 zł, a w domu mozesz to zrobić sama za grosze.
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:41.