brak inicjatywy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-10-25, 10:27   #1
angel_karolcia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 157

brak inicjatywy


Dziewczyny,
piszę bo muszę się wygadać/ poradzić...
Jestem z moim facetem ponad rok, od 2 miesięcy mieszkamy razem. Bardzo się kochamy, jest nam razem super, seks jest bardzo udany...

Ale... zawsze ja wychodzę z inicjatywą zbliżenia. On reaguje ochoczo, ale jakby czeka aż będzie miał na tacy. Ogólnie staram się nie zwracać na to uwagi, ale czasami mam dość. CHciałabym żeby to on się starał, czasem się na mnie rzucił. A nie ciągle ja się przymilam a on łaskawie reaguje.

Wiele razy o tym rozmawialiśmy, co jakiś czas wkurzam się i zaczynam temat. on przeprasza, obiecuje poprawę. jakiś czas jest lepiej a potem znów to samo.

lubi się ze mną kochać, ale jakoś nie wykazuje żadnej inicjatywy. przez to ja czasem się czuję nieatrakcyjna choć wiem, że go pociągam.

może to nie jest jakiś wielki problem, ale jednak czasami boli. teraz znów mówi, że się poprawi itp, ale ja myślę, że jakiś czas będzie lepiej a potem to samo.

nie wiem, dlaczego on się tak zachowuje i on nie umie tego wyjaśnić. może się boi, że go odepchnę? choć nigdy się tak nie zdarzyło, żeby on chciał a ja nie. nigdy nie mówię, że mnie boli głowa itp.
czasem oboje jesteśmy zmęczeni, wiadomo, ale ostatnio mam wrażenie, że częściej się kochaliśmy nie mieszkając razem niż teraz. czy to normalne?
angel_karolcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-25, 10:41   #2
Ewelinka_00
Raczkowanie
 
Avatar Ewelinka_00
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 439
Dot.: brak inicjatywy

To nie zaczynaj "akcji" jako ta pierwsza.
Nic nie rob przez tydzień, dwa albo i miesiąc (nie wiem, jak często się kochacie i ile dla was bez seksu to długo) i poczekaj na jego reakcje.
Na początek wydaje mi się to dobre rozwiązanie, skoro już z nim rozmawiałaś i nie widziałaś żadnego efektu.
Ewelinka_00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-25, 10:44   #3
angel_karolcia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 157
Dot.: brak inicjatywy

Cytat:
Napisane przez Ewelinka_00 Pokaż wiadomość
To nie zaczynaj "akcji" jako ta pierwsza.
Nic nie rob przez tydzień, dwa albo i miesiąc (nie wiem, jak często się kochacie i ile dla was bez seksu to długo) i poczekaj na jego reakcje.
Na początek wydaje mi się to dobre rozwiązanie, skoro już z nim rozmawiałaś i nie widziałaś żadnego efektu.

Nie chciałabym żeby seks w naszym związku był czymś w rodzaju nagrody a jego brak karą... Seks ma być wyrazem uczuć, bliskości itp.
Sama nie wiem, ciężko mi z tym
angel_karolcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-25, 10:50   #4
klaki
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1 310
Dot.: brak inicjatywy

Cytat:
Napisane przez angel_karolcia Pokaż wiadomość
Nie chciałabym żeby seks w naszym związku był czymś w rodzaju nagrody a jego brak karą... Seks ma być wyrazem uczuć, bliskości itp.
Sama nie wiem, ciężko mi z tym

Ale kto tu mówi o karaniu? O.o
Po prostu nie wychodź z inicjatywą i tyle. Nie chodzi o to, że gdy on wreszcie zacznie się "dobierać" do Ciebie, Ty masz sie odsunąć i rzucić focha, że wcześniej nie wykazywal chęci. Przestań narazie wokół niego skakać jeśli chodzi o kwestie seksu.
klaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-25, 10:54   #5
Ewelinka_00
Raczkowanie
 
Avatar Ewelinka_00
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 439
Dot.: brak inicjatywy

Ale gdyby to miała być kara, to byś musiała powiedzieć "zero seksu i foch" ;]
Skoro mówisz, ze wg ciebie seks jest wyrazem uczuć i bliskości to nie chciałabyś, aby w końcu twój chłopak jako pierwszy wyraził to tobie?
Po prostu czekaj, aż on zrobi pierwszy krok, nie musisz przecież przed nim uciekać czy coś.
Ewelinka_00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-25, 10:54   #6
angel_karolcia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 157
Dot.: brak inicjatywy

A czym byście tłumaczyły jego zachowanie?
Ten typ tak ma? Jakieś złe doświadczenia w przeszłości? Obawa przed odtrąceniem?
angel_karolcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-25, 10:57   #7
Ewelinka_00
Raczkowanie
 
Avatar Ewelinka_00
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 439
Dot.: brak inicjatywy

Ja bym to nazwala po prostu lenistwem ;]
Wie, że ty i tak pierwsza zaczniesz, wiec on nie musi się starać.
Ewelinka_00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-10-25, 11:37   #8
33owieczka
Zadomowienie
 
Avatar 33owieczka
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 958
Dot.: brak inicjatywy

A może poporpstu facet woli, jak Ty przejmujesz inicjatywę? Ten typ tak ma i tyle
__________________

Wiem, że pisze długie posty, jednak skracając je w cytatach postaraj się nie zgubić sensu.
Przykład:
"Monika nie jest zwolennikiem kary śmierci"
Cytat
Cytat:
Monika jest zwolenikiem kary śmierci"

33owieczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-25, 11:42   #9
angel_karolcia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 157
Dot.: brak inicjatywy

33owieczka - w taki wypadku to byłoby słabo, wyobrażasz sobie, że Ty cały czas miałabyś przejmować inicjatywę? ja nie bardzo

faktycznie tak jest, że ja jestem bardziej zdecydowana, energiczna niż on. On raczej czeka aż się coś samo zrobi, nie spieszy się. Ja jestem wulkanem energii, wszystko musi być już, od razu. Może w łóżku jest tak samo... W takim układzie, szans na zmianę nie widzę - taki ma charakter... Tylko jak się wtedy z tym pogodzić? Bardzo go kocham i nie chciałabym żeby nas dzieliły takie sprawy, ale chciałabym czuć się pożądana.
angel_karolcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-25, 14:00   #10
BJean
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 827
Dot.: brak inicjatywy

nie inicjuj zbliżeń przez pare dni. CZekaj aż on sam nie bedzie mogl wytrzymac. ;p
__________________
CZYTAJ SKŁAD ! ! !


masz prawo wiedzieć co jesz.

BJean jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-25, 14:43   #11
Biedronilla
Zadomowienie
 
Avatar Biedronilla
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1 778
Dot.: brak inicjatywy

Cytat:
Napisane przez angel_karolcia Pokaż wiadomość
On raczej czeka aż się coś samo zrobi, nie spieszy się.
Ale do zainicjowania sexu nie potrzeba być wulkanem energii (bo czyż spokojni ludzie nie uprawiają sexu?). To chyba nie te myslenie, bardziej skłonna byłabym powiedzieć, że (tak jak napisałaś) 'on czeka, aż się samo zrobi'.

Nie odpuszczałabym problemu i mówiłabym mu o tym do znudzenia, bo jeśli nic z tym nie zrobicie to prędzej czy później wpłynie na wasz związek. Niestety sex w związku jest ważny i obie strony powinny o tę sferę dbać i starać się.
Biedronilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-25, 17:59   #12
d0lcevita
Zakorzenienie
 
Avatar d0lcevita
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 3 432
Dot.: brak inicjatywy

dziwne....ja mam tak samo...tylko w odwrotną strone....
rzadko sama inicjuje zbliżenia ...bo nawet nie mam okazji zatęsknić za seksem ....mój ma po prostu większe libido niż ja....
może w waszym związku to Ty masz większe libido ?
__________________
"Wiem,że jak każda kobieta,mam więcej siły niż na to wygląda"
/Evita
d0lcevita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-26, 08:17   #13
Rekiss
Raczkowanie
 
Avatar Rekiss
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 114
Dot.: brak inicjatywy

Dziewczyny nie przemujcie się :P
Przemęczcie facetów kilka dni bez inicjowania, a wytłumaczcie to bólem głowy. Jak będzie troszkę celibatu to zaraz się będą na was rzucać w każdej wolnej chwili. W życiu już tak jest, że jak mamy coś na tacy to potem przestaje nam zależeć
Rekiss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-26, 22:11   #14
Aveda Noir
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 58
Dot.: brak inicjatywy

Taki typ czlowieka - co poradzic..
__________________
- ...Kiedy jesteś jedyną kobietą w pokoju, jesteś warta milion dolarów... -
Aveda Noir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-27, 15:53   #15
możdżulek
Zadomowienie
 
Avatar możdżulek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 260
GG do możdżulek
Dot.: brak inicjatywy

Skoro mówisz, że on "reaguje ochoczo" ( w ogóle rozbawiło mnie to stwierdzenie , to moim zdaniem nie powinnaś czuć się nieatrakcyjna, po prostu chłopak ma taki temperament i już. Gdyby nie chciał, można byłoby się pokusić o takie uczucia. Nie doszukuj się dziury w całym, ciesz się, że jest wam ze sobą dobrze i ze seks jest udany, a to, że rzadziej ze sobą sypiacie, to nic takiego, macie się na co dzień i tyle I pomyśl o tym, że kiedyś możesz żałować tego co tutaj piszesz, ale my kobiety już tak mamy, że nie doceniamy tego, co mamy I nie rób akcji "rezygnacja z inicjowania", bo nic i tak nie uzyskasz, skoro rozmowa nie pomaga, a mogą wyjść z tego kłótnie i jakieś nieporozumienia, no i stracicie kilka udanych zbliżeń przez ten czas :P Chyba nie warto.
__________________
Zakochana
24.12.2015
Nasz Dzień
możdżulek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-27, 16:55   #16
Minimaksi
Raczkowanie
 
Avatar Minimaksi
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 177
Dot.: brak inicjatywy

Cytat:
Napisane przez 33owieczka Pokaż wiadomość
A może poporpstu facet woli, jak Ty przejmujesz inicjatywę? Ten typ tak ma i tyle

Dokładnie to samo chciałam napisać
__________________
Czas na pozytywne zmiany...
Minimaksi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-27, 17:05   #17
maja0
Raczkowanie
 
Avatar maja0
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 360
Dot.: brak inicjatywy

Może on już taki jest i woli żebyś to ty jako pierwsza zaczynała i sprawia mu to większą przyjemnośc jeśli jest zadowolony z sexu to nie masz się co przejmowac ,bo pisałas ze on reaguje" ochoczo"
maja0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-10, 23:09   #18
Mini_88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 13
GG do Mini_88
Dot.: brak inicjatywy

Albo jest nieśmiały i nieporadny.
albo leniwy, już Cię zdobył więc po co się przemęczać.i się przyzwyczaił że podajesz mu się na ,tacy' chętna i gotowa. wtedy ginie w nich duch zdobywcy

Robiłabym dłuższą przerwę w inicjowaniu zbliżeń i pieszczot i zobaczysz, kiedy zgłodnieje ale bądź cierpliwa, jak będzie pytał czy coś się stało mów że wszystko w najlepszym porządku (o ile wogóle zauważy) i nie zmięknij.
Mini_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:36.