Nie chcę przedłużać umowy. Kiedy poinformować o tym pracodawce? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-09-21, 20:30   #1
malosympatyczna
Raczkowanie
 
Avatar malosympatyczna
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 385

Nie chcę przedłużać umowy. Kiedy poinformować o tym pracodawce?


Witajcie!
Jak już pisałam w innym wątku, po wielu latach pracy w jednym miejscu postanowiłam dokonać zmian i podjęłam się pracy w innej branży. Niestety po 1,5 miesiąc wiem, że to nie jest to, co chciałabym robić. Chcę zostać do końca okresu próbnego (pomijam fakt, że 3 mce w jednym miejscu nie będą wyglądały za ciekawie w cv) i odejść. Doradźcie mi, kiedy najlepiej poinformować pracodawcę, że nie chce przedłużać umowy? Tym bardziej, że kierowniczka jakby sugerowała, że chcę bym została (pytała się o plany urlopowe na dłuższy okres). Nie chcę tego robić na ost chwilę, bo świnią nie jestem. Z drugiej strony boję się, że jak powiem te 3 tyg wcześniej, to mogą mnie jakieś złośliwości od współpracowników czekac (wiadomo: proces rekrutacyjny, czekali na mnie ponad miesiąc, szkolenia itp).
Będę wdzięczna za Wasze opinie a może i doświadczenia w tym temacie.
malosympatyczna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-21, 21:29   #2
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 246
Dot.: Nie chcę przedłużać umowy. Kiedy poinformować o tym pracodawce?

Swoją decyzję uzależniłabym od tego, jaki kontakt mam z szefostwem.

Nie masz obowiązku informować ich w chwili obecnej, że nie jesteś zainteresowana podjęciem pracy po okresie próbnym. Śmiało możesz zrobić to kilka dni wcześniej przed końcem umowy. Optymalnie powiedziałabym jednak ok tygodnia przed końcem pracy, chociażby dlatego, aby wybrać przysługujący Ci urlop
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 246 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-24, 16:42   #3
marie_marie22
Zadomowienie
 
Avatar marie_marie22
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 168
Dot.: Nie chcę przedłużać umowy. Kiedy poinformować o tym pracodawce?

Ja bym dała znać 2 tyg przed końcem umowy.
marie_marie22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-24, 16:54   #4
samotny_t
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 244
Dot.: Nie chcę przedłużać umowy. Kiedy poinformować o tym pracodawce?

Cytat:
Napisane przez malosympatyczna Pokaż wiadomość
Witajcie!
Jak już pisałam w innym wątku, po wielu latach pracy w jednym miejscu postanowiłam dokonać zmian i podjęłam się pracy w innej branży. Niestety po 1,5 miesiąc wiem, że to nie jest to, co chciałabym robić. Chcę zostać do końca okresu próbnego (pomijam fakt, że 3 mce w jednym miejscu nie będą wyglądały za ciekawie w cv) i odejść. Doradźcie mi, kiedy najlepiej poinformować pracodawcę, że nie chce przedłużać umowy? Tym bardziej, że kierowniczka jakby sugerowała, że chcę bym została (pytała się o plany urlopowe na dłuższy okres). Nie chcę tego robić na ost chwilę, bo świnią nie jestem. Z drugiej strony boję się, że jak powiem te 3 tyg wcześniej, to mogą mnie jakieś złośliwości od współpracowników czekac (wiadomo: proces rekrutacyjny, czekali na mnie ponad miesiąc, szkolenia itp).
Będę wdzięczna za Wasze opinie a może i doświadczenia w tym temacie.
Zgodnie z prawem nie musisz informować w ogóle. Umowa czasowa to umowa czasowa i inicjatywa jest potrzebna, by podpisać nową, a jak inicjatywy nie ma, to jest jasne, że obecna wygasa i tyle. Jeżeli natomiast chcesz być miła i wykazać się super dobrą wolą, to ja bym poinformował tydzień-dwa przed.
samotny_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-25, 13:20   #5
malosympatyczna
Raczkowanie
 
Avatar malosympatyczna
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 385
Dot.: Nie chcę przedłużać umowy. Kiedy poinformować o tym pracodawce?

Cytat:
Napisane przez samotny_t Pokaż wiadomość
Zgodnie z prawem nie musisz informować w ogóle. Umowa czasowa to umowa czasowa i inicjatywa jest potrzebna, by podpisać nową, a jak inicjatywy nie ma, to jest jasne, że obecna wygasa i tyle. Jeżeli natomiast chcesz być miła i wykazać się super dobrą wolą, to ja bym poinformował tydzień-dwa przed.
Zgadzam się, wiem, że nigdzie nie jest napisane, że trzeba na ileś czasu przed poinformować o swoim odejściu lub o chęci podpisania nowej umowy. Bardziej chodzi mi właśnie o bycie fair. Chociaż zdaję sobie sprawę, że na ile przed bym nie poinformowała i tak zawsze będzie, że za późno (doświadczenie poprzedniej pracy).
Postanowiłam poinformować pracodawcę o tym jakieś 2,5 tyg przed końcem umowy. Wiem, też, że nie mam obowiązku informować dlaczego, ale takie pytanie zapewne padnie. A informacja, że praca mnie rozczarowała i mam coś innego pewnie im się nie spodoba, zwłaszcza, ze przecież "na moje miejsce mógł przyjść ktoś inny". I niestety też zdaję sobie sprawę, że o wykorzystaniu przysługującego mi urlopu mogę zapomnieć.
malosympatyczna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-09-25 14:20:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:07.